Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אלפא סוד בישראל?

idanst
שימו לב! השרשור הזה בן 6713 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בזמן הנסיעה למפגש של האלפא אתמול סיפר לי אבי את סיפור האלפא סוד.

הייתה לאח שלו את המכונית אז אני מניח שלעוד רבים, אבל לא ראיתי את המכונית בשום מפגש עד היום.

האם קיימות כמה בישראל עדיין? או שגם הן נמצאות במקרר שלי עכשיו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפי מה שאני הבנתי, רובם הפכו לערימה קטנה של אבקה אדומה וחזרו לאמא אדמה.

מצד שני כן רואים אותם מידי פעם.

דניאל באום

פורד פיאסטה 1100 1987

www.type34.info

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה הגדולה של הסודים הייתה כפי שדניאל אמר - חלודה. וחלודה מאוד קשה.

לכן, לא נשארו מספרים רבים של רכבים כאלה על הכביש.

ומנגד, לשני חברי הפורום "עליבאבא" (בלעז) ו"איתי-סמוראי", יש שניים שנקנו בשבועיים האחרונות.

בהצלחה בחיפושים...אגדה מספרת שיש אחת לבנה, יד 1 במצב מושלם בחיפה.

ניר.

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן,קיימות עדיין כמה אלפא-סוד נוסעות,כשאחת היפות והמקוריות שבהן חונה דרך קבע בסוף רחוב בלפור בבת-ים(קרוב לגן העיר).רובן של הסודים הן מתחילת שנות ה 80(81-83),גם בגלל הסיבה שבשנים אלו איכות הפח,הגימור וההרכבה עלו לעין שיעור על אלו של הסודים הישנים,שרובן ככולם נירקבו למוות.

סה"כ בין השנים 81-83 נימכרו כאן כמויות נאות למדי של סודים,בעיקר דגם ה 1.2,שעלה מעט יותר מסובארו 1.3,אבל היה פשוט עולם אחר,מכל הבחינות.

חבל רק שאלפא החליטה להחליף אותה ב 84 ב 33 הכושלת,שנפלה מהסוד מכל הבחינות.

הסוד,ביחד עם הפיג'ו 306 והפורד פוקוס,כל אחת בדורה,נחשבות לקומפקטיות הטבות של כל הזמנים.

והערה אחרונה-הסודים משנות ה80 היו הרבה פחות רגישות לחלודה המדגמים שקדמו להם,ומהבחינה הזו היא לא נפלה ממכוניות אחרות בנות דורה.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עודת אישית - כשקיבלתי רשיון נהיגה, אי שם ב-1977, הייתה במשפחה אלפא סוד. עד היום אני זוכר את הסאונד של המנוע המגיב לנחת רגלו הימנית של בן 18 מאושר וחסר עכבות. האלפא-סוד (656-221) שרתה אותי בחופשות מהצבא עד שהחלידה עצמה לדעת והתפוררה למוות.

טריומף TR3A שנת 1958

וולוו P1800 "המלאך" 1965

ותמיד מחפש עוד רודסטארים/מכוניות ספורט אירופאיות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן,קיימות עדיין כמה אלפא-סוד נוסעות,כשאחת היפות והמקוריות שבהן חונה דרך קבע בסוף רחוב בלפור בבת-ים(קרוב לגן העיר).

חן, האם אתה מדבר על הצהובה?

עברתי לכתובת חדשה

(יותר מדי בעיות בהתחברות-משתמש).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן,והיא יפה ומקורית,ללא חלודות כמעט.

והיא בצבע צהוב מע"צ,שעשה קאמבק בגטס של יונדאי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מספר סודים נוסעות בארץ,חלקן חברות במועדון אלפא-רומיאו וחלקן שלא.

אני מכיר אישית לוחצת ,TI שנת 82 שחורה,רעה וחזקה שמחכה לתורה לעלות חזרה לכבישי הארץ...8)

ג.

• נוכחים מושלמים: אלפא 156 +סוזוקי 1990 rgv250 + ימאהה yzf-R1 2001 + הונדה SP-2 2002
    נוכחים לא מושלמים: אלפאסוד TI, קטאנה 1100, 1987 GSXR750, טייפון.
    נוכחים בניכר: בימר F-850-GS, בימר 330i ידנית.
    בקרוב: 997 S, אלפאSZ, בימר E36 M3, דוקאטי 851,916,1098, בימוטה YB6.

•  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא,רק הסוד יוצרה במיפעל הזה שהוקם בנאפולי במיוחד עבור ייצורה.

שאר הדגמים של אלפא יוצרו במיפעל המילאנו.

הקומפקטיות שהימשיכו אותה,ה33 והארנה(ייצור כלאיים מכוער במיוחד,מרכב של ניסאן שרי עם מיכללים של אלפא סוד)היו מכוניות גרועות למדי וכושלות.

רק ב 147 אלפא חזרה לעצמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והערה אחרונה-הסודים משנות ה80 היו הרבה פחות רגישות לחלודה המדגמים שקדמו להם,ומהבחינה הזו היא לא נפלה ממכוניות אחרות בנות דורה.

:mm_yeah: אכן (בהשוואה לגולף 82 שהייתה לי), אבל עדיין יש מקומות שבטוח שיש בהם חלודה:

דלת אחורית (3/5 דלתות), קצות כנפיים אחוריות, קיר-אש מתחת למצבר ומשאבות, ומשום מה גם קורת צד ימין.

בפורום Sharks הופיעה סוד 3-דלתות שנראית יחסית טוב בתמונות, מישהו מרים את הכפפה?

סוד1.jpg

סוד2.jpg

סוד3.jpg

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:mm_yeah: אכן (בהשוואה לגולף 82 שהייתה לי), אבל עדיין יש מקומות שבטוח שיש בהם חלודה:

דלת אחורית (3/5 דלתות), קצות כנפיים אחוריות, קיר-אש מתחת למצבר ומשאבות, ומשום מה גם קורת צד ימין.

בפורום Sharks הופיעה סוד 3-דלתות שנראית יחסית טוב בתמונות, מישהו מרים את הכפפה?

זאתי למכירה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוד כזו בדיוק,רק בצבע קרם,היתה לאבי,שנקנתה כמעט חדשה(300 ק"מ),1.2 S,שנת 82,ועד היום הוא טוען שזו המכונית הטובה ביותר שהיתה לו.

לעומת הסובארו 1.3 שהיתה עגלה אמיתית,הסוד היתה פשוט עולם אחר,מכל הבחינות,והיתה מכונית מהנה ונוחה,בייחוד בנסיעות ארוכות מחוץ לעיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6713 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...