מציג תוצאות 1 עד 3 מתוך 3

נושא: איזה יום שמח...

 1. #1
  אחד שמבין
  תאריך הצטרפות
  יולי 2002
  מיקום
  The wrong guy, at the wrong place, at the wrong time.
  הודעות
  14,198
  נו ,אז אחרי שחזרנו לעמוד על הרגליים ,החלטתי שהגיע הזמן ,קצת לפני הטסט ,וקצת לפני החורף , לבדוק מה שלום ה-BX. האמת ,מביקור לביקור באוטו אני רואה עוד ועוד תקלות ,אז באמת הגיע הזמן.
  להלן רשימת המכולת:
  2 מגבים שהתפוררו (מוזר,בקושי 6 חודשים,אבל נו)
  פנס איתות קדמי שמאלי לא עובד.
  כפתור של החימום הפנימי תקוע.
  המנוע לא יציב בסרק.
  משאבה מרכזית של המערכת ההידראולית מוציאה רעש לא סימפטי.
  חלון נהג תקוע (איתן שומע? ).

  לפיכך נתכנסנו ,חברי המועצה הזמנית - אה ,רגע ,לא לא , כולה BX ,למרות שיש עבודה בשביל מדינה...

  התחלתי בחלון.
  כבר לפני כמה חודשים ראיתי שהמנוע החשמלי כבר מזייף קשות , אז במקרה הכינותי מראש מנוע נוסף , שאכן הצדיק את פירוקו מהדלת ספייר שהייתה לי. 3 דקות והחלון עובד. אממה - הפוך גוטה,הפוך!!! לוחצים על הכפתור למעלה ,הנבלה יורד והפוך. בדיקה זריזה - החיווט עבר פעם דרך מרימי חלונות ,וכשאלה שבקו נעשה נסיון להחזיר עטרה ליושנה - וכרגיל מה שיצא זה להחדיר עטרה לשושנה. 10 ס"מ חוט חשמל ,3 קטעים שונים של חוטים בשלל צבעים מחוברים עם רוק ועטופים באיזוליר בנד מתפורר.כאילו ,לא מספיק לצרפתים עם בעיות החשמל היצירתיות והמקוריות שלהם ,באים החאפרים הישראלים ומוסיפים משלהם. הכל הודק ,או פורק או נזרק ונגמר הברדק.

  אח"כ מגבים - שניים חדשים מבית BOSCH ,באדיבות אוטו דיפו (אלק אדיבות , 90 ש"ח לזוג מגבים,אנחנו עוד נשוב אליהם).

  השלב הבא -האיתות. בדיקה מדוקדקת באמצעות מיטב הטכנולוגיה הממוחשבת הידועה לאדם העלתה שהמחבר לפנס לא היה מחובר. על הדרך גם מצאתי את התושבת של הפגוש שנפלה לפני שנה , ועד היום הייתי בטוח שיצאה לטיול בערבות ישראל - היא לא ,כולה התחבאה בפלסטיק בתוך בית הגלגל. גם היא הורכבה ,ובא לציון גואל.

  קדימה - השלב הבא : כפתור החימום הפנימי.מנסיון מר עם הרכב - זה לא גברת ,זה אדון.ובעברית - זה לא הכפתור ,זה ברז פתיחת מעבר המים מהמנוע לרדיאטור הפנימי.
  הברז נפתח ,הפעם בלי נזילות מיותרות בתוך הרכב ( רצוי מאוד ,כי זה מסריח את השטיחים בטירוף,ואז זה כמו שירותים ,ולהתחיל לקרוא CAR ושות' באוטו לא ממש מסתדר לי עם נהיגה).כמיטב המסורת הצרפתית צריך להוריד חצי אוטו בדרך (או לפחות את תא הכפפות ,וזה שמעליו,וזה שמתחתיו,וההוא בצד , והזרוע ,והמוט,והבורג וה...). בסוף יצא הכלב -שטיפה קלה בברז - מלא זבל. לא מבין מאיפה כל זה -מים ירוקים כל הזמן וההוא מייצר ג'יפה בכמויות.עוד שטיפות ,WD40 לפעולה לה , ומרכיבים.עובד כמו ענק.

  נו-עבר חצי יום.ניגש למנוע.
  קודם כל מנקים מסביב למפלג - מלא שמן ואיכס. מוציא חוט הצתה לדוגמא ,איזה חושך בעיניים! טונות של אבקה ירוקה (קורוזיה בהונגרית עממית עתיקה) ומתכת/מגע - נאדה!.
  איך הנבלה הניעה בכלל כל בוקר?
  נקיונות, מברשת פלדה,נייר לטש,נפט+סמרטוט,תפילת הדרך - רואים משהו מבריק.שאר החוטים דווקא היו די בסדר.לעומתם מכסה המפלג החליט שגם הוא ישמח למעט מהקורוזיה .באמת פלא בעיניי שמגיע איזשהו ניצוץ לתאי השריפה.

  פלאגים יוצאים (בקושי , למה במוסך חושבים שצריך להדק אותם ככה? זה לא תושבות מנוע...) אחרי ההרצה הקלה שעשיתי לאוטו ,כמות הפיח דווקא סבירה - אבל בכל זאת קיימת.ניקוי,שיוף,מרווחים,וח זרה למקום.
  מניעים.סל"ד התיישב על 1000 עגול.קצת גבוה.בסוף הטיפול נגיע גם אליו.אבל קודם נראה כיוון הצתה וכאלה.

  הלאה:נוזלים.
  שמן מנוע - חסר איזה חצי קילו.סביר עם הנזילות שיש.מחר.
  מיץ ירוק (אחד המאכלים האהובים על BX,מגיע מתלים,הגה,ברקסים, איפה לא?) - חסר.הבקבוק ספייר נגמר.אוטו דיפו ? 40 שקל בקבוק? R U NUTS? (כנ"ל פילטר אוויר - 52 ש"ח ? זה יותר ממה שהאוטו שווה...)זה הסיבה למה המשאבה מרעישה.נקווה שהנזילה לא תכאב בכיס יותר מדי,נראה במוסך.
  מים ירוקים - אחרי כל הפירוקים , גם 2 ליטר לא הספיקו,גם זה יחכה למחר.
  מים במצבר - ואני לא הבנתי למה קשה לו בבוקר. חיטר מים מזוקקים ! מה הם בודקים בדיוק במוסך?
  מים לשפריצר - דווקא כחולים (מים) מתאים יופי ,יחד עם פילטר שסוף סוף קניתי לצרפתיה.ר
  אולי עכשיו נצליח לראות משהו מהחלון?

  מעבר קצר פנימה - מסדרים על הדרך את המדף האחורי שהשיר את כל הזרועות התומכות שלו , וגם את תאורת הפנים (מגעים ,שיעמדו להם הצפרדעים בגרון אלה).

  למחר כבר צריך להשלים את כל הנוזלים שחסר, כמה חלקי פלסטיק וכד' ששבקו,ואז נתעסק עם כיוון ההצתה,דלק ,ו-K44 (נקנה ,צריך רק לגמור חצי מיכל קודם).

  מסקנות ותהיות:
  1. צרפתיות -לפחות ישנות , זה באמת חרא של אמינות.מדהים כמה תקלות קטות מצטברות ברכב אחד.
  2. מה שכן -כדי להשבית את הרכב מנסיעה צריך באמת שיקרה משהו רציני . פשוט לא ברור לי איך הרכב הניע ,נסע והמשיך בצורה שהייתה כל מערכת החשמל שלו.
  3. המוסך -להחליף. אם זה לא היה הרכב שלי , שאני מכיר בצורה קרובה וכואבת כספית , הייתי בטוח שזה רכב שהוזנח באופן שיטתי. בחיים לא הגבלתי את המוסך בזמן או כסף ,אבל התגליות היו ממש לא מרנינות. דווקא מבחינת ידע בעל המוסך פשוט תותח על ,אבל אולי זה חוסר זמן,או השד יודע.מבחינתי מקצועיות היא לא רק פונקציה של ידע ,אלא גם של תשומת לב לפרטים קטנים כאלה-וזה מאוד חסר לפי הממצאים.
  4. צריך לחקור לעומק אם יוסי מליטל רוצה את הקרמיקה החדשה ליד הג'קוזי בצבע קרם או לבן , כי אני מתכוון להגיע אליו. (וברצינות ,מישהו יודע מה רמת הידע שלו ברזי ההידראוליקה של סיטרואן?).
  5. ספר של HAYNES , חובה ,ובתוך עד 21 ימי עבודה ינחת אצלי בסלון.
  6. רכב ישן,בטח צרפתי - ליטוף שבועי בתור מינימום,אולי קצת משחק עם האצבעות בכל מיני אזורים,לא פחות.כמו כל צרפתייה-אין יחס,העונש יבוא בגדול.
  7.ה-K44 (איציק , זה בשבילך). על הקופסא כתוב להוסיף על מיכל דלק מלא.האם על חצי מיכל זה עובד יותר טוב?
  8. פילטר אוויר - הצרפתים דאגו לשים קונסטרוקציה מפחידה בתוך תא המנוע ,וכולה בשביל לשאוב אוויר.חצי מזה כבר נעלם עם השנים (החלק שהולך לשאיבת אוויר מסעפת הפליטה ,עוד באירופה היא הייתה סקפטית) והחצי השני הוא קופסה מרובעת שיונקת אוויר מפתח צר יותר מ... (לא חשוב ,תדמיינו לבד). אולי כדאי כאן איזשהו פילטר פתוח , או לפחות לסדר פתח יניקה נורמלי אל העולם החיצון?הצעות-אפילו מגונות?

  זהו בערך.די התישה אותי העגלה ,אבל עוד יום כזה ונראה לי שאפשר יהיה לחזור ולהנות ממנה.


 2. -

 3. הסימלון של מנהל-המערכת
  תאריך הצטרפות
  יולי 2002
  מיקום
  תל אביב
  הודעות
  1000

  חשבתם פעם מה הוא הרכב הכי מתאים לכם?

  היי, אני היועץ האוטומטי של קארספורום לבחירת רכב
  אני אשמח לעזור לך בבחירת הרכב הבא שלך. אני כבר מחכה לך ומבטיח שתוך פחות מ-2 דקות נמצא את הרכב המושלם בשבילך. ואם לא, השירות חינם.
  סתם! , אני צוחק. השירות תמיד חינם! כל מה שצריך לעשות זה ללחוץ כאן

 4. #2
  אחראי ראשי הסימלון של איציק נ.
  תאריך הצטרפות
  יולי 2002
  מיקום
  פסגות אפק
  הודעות
  13,538
  עקב כך שיוסי כבר השלים את בניית הג'אקוזים בביתו (אחד בגג ועוד אחד בחדר שינה) הוא טוען שהוא צריך לשאול את הבת שלו באיזה צבע היא רוצה את הקרמיקה בג'אקוזי...הפעם הוא דואג לבית מאובזר לילדה. זה כבר הבית השני שהוא בונה (את השלישי הוא טוען שהוא רוצה להקים בצפון הארץ, אולי איזה בקתת נופש - ובתכנון לחיות מהשכרה של הבית/בקתה)

  שמר, בנוגע לשאלה על ה 44K - אז התשובה היא כן.
  אני ממליץ שתמתין עד שהמיכל יתרוקן, תשים את הפחית ואז תמלא חצי מיכל דלק. רצוי מ-א-ו-ד לעשות זאת טרם נסיעה חזקה או רחוקה (שאפשר לקרוע קצת את המנוע).

  טוב לראות שאתה משקיע קצת ב B-איכס אגב, בדיוק כמו שתמיד ממליצים להפעיל את המזגן אחת לשבוע ל-5 דקות בימי החורף - מומלץ באותה המידה להפעיל את החימום בימי הקיץ ל-5 בשביל למנוע סתימות ברדיאטור חימום הפנימי (במיוחד באירופאיות )

  איציק

 5. #3
  אחד שמבין
  תאריך הצטרפות
  יולי 2002
  מיקום
  The wrong guy, at the wrong place, at the wrong time.
  הודעות
  14,198
  הקריעה כבר מבוצעת , איזה כיף בלי מנתק הצתה. ידעת שמנוע XU מגיע ל7K ומעלה בלי להתבלבל? (אגב ,אשתי טוענת בתוקף שהיא לא שמעה על הנוהל הזה .בעצם טענה ,עד שהראיתי לי את הפלגים השחורים).

  אני מקווה לדווח על תוצאות תוך כמה ימים (פשוט הרכב לא ממש נוסע ,אל תשאל ,יש לי כרגע יותר מכוניות מנהגים . איזה צרות...).

  אה ,חימום ? בטח שמומלץ -או ,אפשרות ב' : לא לעשות כלום,פעם בחצי שנה לפרק חצי אוטו...הרבה יותר מהנה

נושאים דומים

 1. יום עצמאות שמח
  By קובי .ו in forum רכבי אספנות
  תגובות: 7
  הודעה אחרונה: 03/05/06, 18:35
 2. יום הולדת שמח!
  By Type34 in forum רכבי אספנות
  תגובות: 7
  הודעה אחרונה: 03/09/05, 11:24
 3. יום הנצחון שמח לכולם !
  By Leonid in forum אוף-טופיק
  תגובות: 6
  הודעה אחרונה: 11/05/04, 17:03
 4. יום עצמאות שמח לכולם!
  By DDDIABLO in forum פורום אודיו ומולטימדיה לרכב
  תגובות: 1
  הודעה אחרונה: 26/04/04, 19:42
 5. יום הולדת שמח לגיא S
  By Shays in forum אוף-טופיק
  תגובות: 27
  הודעה אחרונה: 03/05/03, 22:37

כללי פרסום הודעות

 • לא באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
 • אין באפשרותך לפרסם תגובות
 • אין באפשרותך לצרף קבצים
 • אין באפשרותך לערוך הודעות
 •