Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קפיצים משופרים לרכב

תמיר אורן
שימו לב! השרשור הזה בן 6887 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי פולו 16V ואני רוצה להרכיב לה קפיצים חדשים, יותר נמוכים והנוכחים.

אני רוצה זאת משתי סיבות:

1. יופי.

2. חבר שלי שם את זה בהונדה וזה שיפר לו את היציבות באופן ניקר.

עכשיו השאלות:

1. כמה עולה לקנות את זה ואיפה?

2. כמה עולה להרכיב את זה?

3. אם יש לי ג'אנטיט 15 עם צמיגים 195/55/15 , מה שקורה לי איתם בפניות אני שומע לפעמים את הצמיג מתחכך בפלסטיק, אז עם הנמכה זה יהיה יותר גרוע?

גם אני התחתנתי עם הקליאו ספורט שלי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הרעש בפניות, די הגיוני שתשמע אותו. עברת מ185/55/14 ל 195/55/15. נשארת עם חתך זהה (55) מה שאומר שהגדלת את הצמיג. האם המידה חוקית? אם לא, צפה אי מעבר טסט + אופציה להורדה מהכביש על ידי שוטר שיבדוק את העניין.

גיא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החתך הוא 195\50\15

והרעש הובע מחיכוך הצמיג בשלל מגיני הבוץ שנמצאים שם....

א.להנמכה אין קשר לרעש -לא לא יהיה יותר גרוע

ב. עלות ההרכבה היא בין 400-500 ש'ח

רק קפיצים לא יעשו לך את העבודה,תצטרך גם רבעיית בולמים בשביל זה.

:) רועי

חתימת השתמש נמצאת בשיפוצים מצטערים על אי-הנוחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשרות אחרת היא להחזיר את הג'אנט הרגיל ולהנמיך את האוטו , הבעיה שזה קצת מבאס.

וכן הנמכת הרכב תתן לך יציבות טובה יותר.

שניים סינים אם קינור גדול ישוו בצד הקביש ופיתפתו בכול גדול...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החתך הוא 195\50\15

ב. עלות ההרכבה היא בין 400-500 ש'ח

רק קפיצים לא יעשו לך את העבודה,תצטרך גם רבעיית בולמים בשביל זה.

:) רועי

אני חולק על דעתך הוא לא יצטרך בולמים ממולץ להחליף את הבולמים מכיוון שהשחיקה שלהן תהיה מאוצת אבל אם הוא נשאר עם הבולמים המקוריים הוא עדיין ירגיש שיפור ניכר אני לא אומר שזה השיפור שמורגש עם החלפת הבולמים אבל עדיין מורגש שיפור ניכר גם עם המקוריים

106 ראלי -VR-6 - V-5 -- קינג קצר-- MGVVC-נמכרו

wv-v6 גולף + WRX- GTI306 *GTI -נמכרו

נמכרה ---Sti

clio sport כיום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החתך הוא 195\50\15

הבחור אומר לך שהמידה אצלו היא 195/55R15 (הצמיג הרבה יותר מדי גבוה) ושהוא שומע אותו מתחכך בפלסטיקים בזמן פניות (הגיוני בגלל הצמיג הגבוה) אז אתה גם מתקן אותו בקשר למידה (?!) וגם מטעה אותו ואומר לו שלהנמכה אין קשר... בוודאי שיש קשר!

אם הצמיגים מתחככים בפלסטיקים כרגע, כשהוא ינמיך זה יהיה עוד יותר גרוע!

וכן הנמכת הרכב תתן לך יציבות טובה יותר.
לא במיוחד... ההנמכה בקושי נותנת איזשהו הבדל ביציבות אם בכלל... העלייה בקשיחות הקפיצים היא זו שיוצרת את ההבדל!

בקפיצים משופרים דירוג קשיחות הקפיץ הוא גבוה יותר ולכן משתנה התנהגות הרכב, 30 מ"מ יותר או פחות בגובה הרבה פחות מורגשים מעוד ק"ג/מ"מ בדירוג הקשיחות.

לסיכום ידידי, אם אתה מחפש גם טיפה להבין מה אתה עושה לרכב ולא סתם להנמיך כי מגניב ולחבר שלי יש בהונדה שלו, קרא את המאמר הבא, לפחות בחלקים של התיאוריה (בהתחלה) ושל השיפורים של בולמים וקפיצים במינימום, אתה בטוח תלמד הרבה דברים שלא ידעת קודם (ויש עוד כותבים בשרשור הזה שראויה להם הקריאה לפני שהם מפזרים עצות אחיתופל :?).

ובכל מקרה - חובה לכוון את הגלגלים אחרי הנמכה!

גש למכון כיוון פרונט מקצועי שייכוון את כל ארבעת הגלגלים, הם יוצאים מכיוון לגמרי אחרי עבודות מסוג זה.

מוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6887 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...