Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקר דעת קהל בנושא "אופנועים לאורך ההיסטוריה"

redbaron
שימו לב! השרשור הזה בן 6897 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סקר חדש באתר קלאסיקאר שבא לענות על שאלת המחץ, מי היה האופנוע ששינה את פני ההיסוטריה הדו גלגלית...

מי היה האבא המיתולוגי של האופנועים שנעים כיום בכבישים? מי הכתיב חוקים חדשים? מי היה "החלום הרטוב" של אופנוענים רבים? מי שינה את פני ההיסוטריה!!!

גילי

מחפש בלוק מנוע V8 לתרומה וגם מחסן למכוניות שלי

האם זה נכון שחמישה מכל ארבעה אנשים מתקשים במתמטיקה ?

הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אין באפשרותי להצביע לסקר זה, ואני גם לא הייתי בוחר באף אחת מהאפשרויות...

דבר ראשון צריך להרשם, דבר שני יש 5 אפשרויות (שזה ממש לא מספיק) אבל אפשר להוסיף מלל בצורה עצמאית....

נישמח לשמוע את דעתך...

גילי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גילי, גרשון צודק.

לא שמת דגם שמעוד משמעותי בהסטוריה, את ה BSA.

ויש עוד שעיצבו הסטוריה ואינם כיום כמו RUDGE

אלבום התמוונות של המוסטנג 1966 והפלקון 1960 ושני אוטובוסי הטייגר 1965 ו-1975, ראו כאן:

http://www.flickr.com/photos/benihasp/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם

אין לי מושג מי האופנוע ששינה את פני ההסטוריה הדו גלגלילית אם תשאלו אותי הם היו בעיקר האופניים

רק מאוחר יותר הלבישו להם מנוע-אבל בעל הנוכחות הטובה ביותר ובעל הפוטנצאל הגדול ביותר לשינויים והתאמה לשיגעון הרוכב הוא ההארלי דיוידסון יקומו עלי כל זוללי הסושי ושו(ט)תי הסאקי עכשיו ויבצעו בי לינץ ממוקד אבל ידוע במחוזותינו כי אלוהים רוכב על הארלי - ניראה אותכם מתווכחים עם זה:-רן

6.jpg

Harley-davidson logo (1).gif

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם

אין לי מושג מי האופנוע ששינה את פני ההסטוריה הדו גלגלילית אם תשאלו אותי הם היו בעיקר האופניים

רק מאוחר יותר הלבישו להם מנוע-אבל בעל הנוכחות הטובה ביותר ובעל הפוטנצאל הגדול ביותר לשינויים והתאמה לשיגעון הרוכב הוא ההארלי דיוידסון יקומו עלי כל זוללי הסושי ושו(ט)תי הסאקי עכשיו ויבצעו בי לינץ ממוקד אבל ידוע במחוזותינו כי אלוהים רוכב על הארלי - ניראה אותכם מתווכחים עם זה:-רן

תאכלס צודק...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואני ביקרתי המפעל הארלי..ננה נה נה נה

אלבום התמוונות של המוסטנג 1966 והפלקון 1960 ושני אוטובוסי הטייגר 1965 ו-1975, ראו כאן:

http://www.flickr.com/photos/benihasp/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזבו אתכם. האופנוע הכי משפיע בהיסטוריה הוא הונדה קאב. הרכב שהביא את המוטוריקה לרוב אוכלוסיית העולם...

ועוד אופנוע משפיע שחסר הוא הוינסנט בלק שדואו, שהוא לדעתי אבי אבות אופנועי הספורט וההתחלה של הבידול בין האופנוע כתחליף למכונית לאופנוע כחיית טרף ספורטיבית מתגרזנת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלוהים רוכב על הארלי - ניראה אותכם מתווכחים עם זה:-רן

אני שמעתי שאלוהים דווקא רוכב על וינסנט אבל...

אה.. ומה עם אינדיאן???

LOTUS ELAN PLUS 2 S130 1972, MG MIDGET 1963

CJ-7 GOLDEN EAGLE 1978, טילון ICM 1960,1962,1959....אופנוע "צבי"

וספה 1957, 1959,1963 ..."גיפ'" פורד GPW 1943..ב ס א WM20 1940 ועוד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סקר חדש באתר קלאסיקאר שבא לענות על שאלת המחץ, מי היה האופנוע ששינה את פני ההיסוטריה הדו גלגלית...

מי היה האבא המיתולוגי של האופנועים שנעים כיום בכבישים? מי הכתיב חוקים חדשים? מי היה "החלום הרטוב" של אופנוענים רבים? מי שינה את פני ההיסוטריה!!!

גילי

לשאלה שלך אין תשובה כי הכל מתבצע בשלבים.

קיימים הרבה אופנועים שגרמו לשינויים אבל לא היה אופנוע אחד שעשה זאת.

בדר"כ בעבר האופנועים ששינו תפיסת עולם הם האופנועים שבאו מחברות קטנות שלא החזיקו מעמד,

וזה בגלל שהם באו כנגד הנורמה וכפי שידוע זה קשה ועד שמתחילים להסכים ולהבין (את הרעיון)יכול להיות מאוחר מידיי.

לגביי השינויים של היום אני נותן את הקרדיט לYAMAHA שמשנות ה70 התחילה בשינויים

שהם:מונושוק במקום שתי קפיצים

שסתום כח שמשנה את מעברי הפליטה בהתאם לסל"ד

ומנוע 4 פעימות בעל ביצועים גבוהיים שאפשר להשוות בין מנוע ה4T למנוע ה2T

אבל זה כבר השינויים של היום(אפשר להגיד)

[CENTER][B]The only difference between a man and a boy [/B] [B]Is the size of the Ego and the price of The Toy[/B][/CENTER]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידוע במחוזותינו כי אלוהים רוכב על הארלי - ניראה אותכם מתווכחים עם זה:-רן
אם אלוהים רוכב על הארלי, אז הוא נראה בכלל לא רע. (והוא בעצם "היא").

blount0344.jpg

MGC Roadster 1969

Jaguar 420 1967

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אלוהים רוכב על דו"ג הוא לא רוכב על הרלי! (אם כן בטח מתקופת מיצריים ועד היום היו שושרות לו כולן :wink: )...

אם יוצאים מנקודת השקפה שלאלוהים יש זקן ארוך והוא פטריוטי (ואמריקאי) הוא בוודאי רוכב על בוס הוס...

5.19-BossHOG1.gif

ההגזמה האמריקאית האולטימטיבית... מנוע של קורבט, 2 הילוכים ומהירות סופית שמוגבלת ע"י כוח האחיזה של הרוכב...

אחחח, אמריקה!!!! :rolleyes:

גילי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקונצ'יק: מערכת הדזמו תוכננה בכדי לפתור בעיה עתיקת יומין (אז) והיא - פגישת שסתום עם בוכנה; הרמת הסל'"ד הייתה, בדרך כלל, עד שהבוכנה הייתה נפגשת עם השסתום והמנוע היה מתפגר באופן רעשני. פשוט לא הצליחו אז לבנות קפיצים שיספיקו להחזיר את השסתום חזרה. היום הדבר אינו נפוץ משום שהתקדמו במתכות והדזמו קיים בעיקר מטעמי תרבות...

כמו כן לא ברורים באתר שמות האופנועים. מה שכן ראיתי הוא שחסר מותג של BMW שהיו הראשונים להכניס כייצור סדרתי שוטף את התצורה שאנו מכירים היום על כול אופנוע: בלם אחורי בצד ימין והילוכים משמאל, כאשר הראשון למטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה מאד אופנועים זכאים ללא מעט תארים בעולם האופנועות. חלק מהאופנות הנוכחיות יש להן שורשים עמוקים בהיסטוריה הקצרה של האופנועים,על הרלי ואינדיאן אין צורך להרחיב,כך גם על הב.מ.וו ועל הרטרו והרומנטיות של שנות ה 60 (בעיקר טריומף ונורטון).

אבל ישנו אופנוע אחד (ששייך לסדרה שחשיבותה מכרעת) ששינה אולי יותר מכל את עולם האופנועים בכל מובן שהוא ושקבע את הקונספט שהפך לנורמה למעשה עד היום. הכוונה היא כמובן להונדה CB750 (ומקום של כבוד לכל סדרת ה CB הקטנים יותר). ה CB הוצג לראשונה בתערוכת טוקיו 1968 ושווק לאחר מכן כדגם 1969 וסיפק מראה מודרני,מנוע 4 צילינדרים עם גל זיזים עליון,סטארטר חשמלי ,בלם דיסק קדמי ומהירות מרשימה של למעלה מ 190 קמ"ש.

אחרי ה CB שום דבר לא חזר להיות כפי שהיה,האופנועים הבריטים שקעו והחל עידן היפניים כאשר קוואסקי שיגרה ב 1973 את הZ1 וסוזוקי הצליחו ב 1978 לייצר גם אופנוע ששלדתו מסוגלת איך שהוא להתמודד עם המנוע החזק שלו והכוונה ל GS1000 ששניים מהם עינגו אותי לאורך תקופה לא מבוטלת.

בעברי היו לי מספר אופנועי דוקאטי שלגביהם צריכה להיות התייחסות אחרת ואבולוציה אחרת לגמרי שאינה קשורה לאמור לעיל אך לא יכולתי להרעיף מחמאות או לספר בחשיבות היפניים מבלי להזכיר גם את האהבה האמיתית והאלמותית שלי...

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6897 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...