Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

העברת בעלות לרכב אספנות שאיננו אספנות.

אלעדי
שימו לב! השרשור הזה בן 6827 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מצאתי רכב שאני רוצה לקנות ולהעביר בעלות,הרכב מעל 30 שנה (72) אבל הפעם האחרונה שהוא נסע היתה מזמן וברשיון לא מופיע אספנות מה אני עושה?

הבנתי שצריך ללכת עם הבעלים החוקיים למשרד הרישוי והוא מבקש שיעבירו את הרכב לאספנות,אחרי פעולה זאת אפשר להעביר בעלות בדואר האם זה נכון או שיש עוד משהו?

כמה אגרה צריך לשלם כולל העברת רישיון לאספנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, זוהי הפרוצדורה. הבעלים ניגש איתך למשרד הרישוי, מעביר ל"רכב אספנות" (אשר מקביעה זו, דרך אגב, אין דרך חזרה!) ואז במעמד זה כבר תוכל להעביר בעלות על שמך. אין צןרך לשלם אגרות אחורה. אם איני טועה, מדובר על סכום של בערך בין 50 ל- 150 ש"ח. לא זוכר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשובה (מניסיון)בגוף השאלה:

מצאתי רכב שאני רוצה לקנות ולהעביר בעלות,הרכב מעל 30 שנה (72) אבל הפעם האחרונה שהוא נסע היתה מזמן וברשיון לא מופיע אספנות מה אני עושה?

הבנתי שצריך ללכת עם הבעלים החוקיים למשרד הרישוי והוא מבקש שיעבירו את הרכב לאספנות,אחרי פעולה זאת אפשר להעביר בעלות בדואר האם זה נכון או שיש עוד משהו? כשאני קניתי את הפיאט (לפני שנתיים) הלכתי עם יפוי כח ות.ז של הבעלים למשרד הרישוי. וביקשתי לרשום את הרכב כרכב אספנות וכיבלתי רשיון רכב שעליו רשום רכב אספנות (כמובן שללא תשלום). הלכתי לדואר (עם אותו יפוי כוח) והעברתי בעלות לרכב על שמי (כ 170 ש"ח).

כמה אגרה צריך לשלם כולל העברת רישיון לאספנות. 152 שקלים. [/QUOTE]

אתה מוזמן להתקשר אלי בכול שאלה.

משה.

אני בקושי נכנס לפה. אפשר למצוא אותי בפייס ביוזר:

Moshe Azulay

משה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי שאלה...

זה נותן משהו שהרכב הוא אספנות?

יענו זה שהרכב הוא רכב אספנות מוסיף?

PIAGGO MP3 250LE

RENAULT MEGANE COUPE 2004 1.6L

CHEVROLET ALERO 2002 2.2L

PIAGGO VESPA SS 181CC 1966

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

....5

יש לי שאלה...

זה נותן משהו שהרכב הוא אספנות? 75% הנחה בביטוח. 152 ש"ח אגרת רישוי. אישור מוסך פעם בשנה (במקום פעמיים). אם הרכב לא נסע מספר שנים אז מתבתלות כל האגרות ועוד.

יענו זה שהרכב הוא רכב אספנות מוסיף? מה הכוונה מוסיף?

יש שרשור דביק בנושא:

אודות הפורום, אודות מועדון ה-5,תשובות לשאלות אופייניות...................

Moshe Azulay

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שאם אפשר היה להעביר בעלות בדואר באופן רישמי בלי שהאוטו יהיה רכב אספנות ,הייתי מעדיף להשאירו כמו שהוא.

בגלל שזה הימור לסמוך על מישהו שברגע שאני אשפץ את הרכב ואעביר אותו טסט נעביר בעלות(כאבי ראש של חוזים שאמורים להחליף את העברת הבעלות)מה עוד שיש לרכב זה תקופה ארוכה של אגרה שלא שולמה,זאתי האופציה הכדאית ,אני מקווה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שאם אפשר היה להעביר בעלות בדואר באופן רישמי בלי שהאוטו יהיה רכב אספנות ,הייתי מעדיף להשאירו כמו שהוא. אתה יכול לשלם את כל האגרות שיש עליהן חוב. להוציא רשיון רכב +רשיון תנועה זמני להכין את הרכב לבדיקת מעבדה ואז לנסוע למכון הרישוי לטסט.

בגלל שזה הימור לסמוך על מישהו שברגע שאני אשפץ את הרכב ואעביר אותו טסט נעביר בעלות(כאבי ראש של חוזים שאמורים להחליף את העברת הבעלות)מה עוד שיש לרכב זה תקופה ארוכה של אגרה שלא שולמה,זאתי האופציה הכדאית ,אני מקווה.

ועוד משהו קטן להבהרה:

העברת בעלות ניתן לעשות לרכב עד 3 חודשים ממועד פקיעת רשיון הרכב. ו\או לרכב אספנות (שלא משנה כמה זמן לא ביצע מבחן רישוי).

משה אזולאי.

Moshe Azulay

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה לגביי האישור מוסך:

כיום אני עושה בדיקת מוסך כל חצי שנה עם הטסט.

עכשיו לפי מה שאני מבין פה צריך אישור תקינות הרכב פעם בשנה?

זה כולל בדיקת בלמים והכל?

אם כן מה אני צריך לעשות לצלם את האישור ולהשתמש בו פעמיים?

[CENTER][B]The only difference between a man and a boy [/B] [B]Is the size of the Ego and the price of The Toy[/B][/CENTER]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה לגביי האישור מוסך:

כיום אני עושה בדיקת מוסך כל חצי שנה עם הטסט.

עכשיו לפי מה שאני מבין פה צריך אישור תקינות הרכב פעם בשנה? נכון.

זה כולל בדיקת בלמים והכל? גם הגה ועוד.

אם כן מה אני צריך לעשות לצלם את האישור ולהשתמש בו פעמיים? תלוי במכון הרישוי.

רכב אספנות מבצע מבחן רישוי שנתי פעמיים בשנה. הפעם הראשונה בתאריך רישום הרכב (במשרד הרישוי כשהרכב עלה לכביש) ובפעם השניה חצי מהזמן הנ"ל.

אישור תקינות לרכב מיושן (הצבע הכתב בשחור במיושן. כתום בבלמים. כחול באישור תיקון) כולל: אישור שהמוסך בדק את מערכת הבלמים כולל צינורות הבלמים. בדיקת מערכת היגוי מסרק\תיבת הגה. תפוחים זרועות. שלמות גומיות הגה וציריות. שהבולמים לא נוזלים ועוד..

יש מכוני רישוי שמספיק להם אחת לשנהאישור תקינות וזה בטסט השנתי. בחצי שנתי לא מבקשים או שמבקשים צילום..

משה.

Moshe Azulay

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי אבל ידוע לך מה הפרוצדורה מבחינה חוקית?

אני את האמת עושה את הטסט במכון שיש לו אנטרס שאבצע את הבדיקות כל חצי שנה.

אז מה עושים במצב כזה?

האישור אחד לשנה תקף גם לאישור בלמים וגם לאישור תקינות רכב ?

או שבלמים צריך כל חצי שנה?

[CENTER][B]The only difference between a man and a boy [/B] [B]Is the size of the Ego and the price of The Toy[/B][/CENTER]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

סליחה על ההקפצה

יש לי שאלה:

רכב שעבר כבר את תנאי האספנות (מעל 30 שנה), אבל לא רשום שכזה.

אני יכול ללכת לכל סניף של דואר - ושם לומר לפקיד/ה להפכו לאספנות?

במידה וכן, האם אני נאלץ לשלם עוד משהו חוץ מהעברת הבעלות (אגרת הטסט האחרונה? שמחירה הוא 150 ש"ח + - )

תודה!

עברתי לכתובת חדשה

(יותר מדי בעיות בהתחברות-משתמש).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשובה בגוף השאלה:

סליחה על ההקפצה

יש לי שאלה:

רכב שעבר כבר את תנאי האספנות (מעל 30 שנה), אבל לא רשום שכזה.

אני יכול ללכת לכל סניף של דואר - ושם לומר לפקיד/ה להפכו לאספנות? לא רק במשרד הרישוי.

במידה וכן, האם אני נאלץ לשלם עוד משהו חוץ מהעברת הבעלות (אגרת הטסט האחרונה? שמחירה הוא 150 ש"ח + - )

רק אגרת העברת בעלות 170 וקצת שקל. לא צריך לבצע טסט ולא לשלם את האגרה של הרכב אספנות.

תודה!

משה אזולאי.

Moshe Azulay

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיפ קטן בנושא מתוך ניסיון .לפני שניגשים להעביר בעלות על רכב אספנות שלא היה לו טסט מעל שנה ויותר רוב הסיכויים שהרכב לא יעבור בעלות מפני שמחשב משרד הרישוי מוציא לרכב אוטומטית סעיף ביטול,עד שהרכב עובר טסט,לכן צריך לגשת למשרד הרישוי להסיר את הביטול ואז הרכב עובר בעלות ללא בעיה.

GMC SAFARI 4.3 1989

CHEVROLET CORSICA 1995 2.2

לשעבר בעליה של פונטיאק לה מנס 1974 5.7 שנמכרה בצער עקב קניית דירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיפ קטן בנושא מתוך ניסיון .לפני שניגשים להעביר בעלות על רכב אספנות שלא היה לו טסט מעל שנה ויותר רוב הסיכויים שהרכב לא יעבור בעלות מפני שמחשב משרד הרישוי מוציא לרכב אוטומטית סעיף ביטול,עד שהרכב עובר טסט,לכן צריך לגשת למשרד הרישוי להסיר את הביטול ואז הרכב עובר בעלות ללא בעיה.

בדיוק כך!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6827 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...