Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מירוצי אופנועי SM מחתרתיים בארץ

ג'רמי
שימו לב! השרשור הזה בן 7858 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הלכתי היום לראות את מירוצי הסופרמוטארד המחתרתיים שמתקיימים בארץ מזה כחודש וחצי, בארגון של גרעין של חברה' מפורום האופנועים של תפוז.

סופרמוטארד (או סופרמוטו אן פשוט SM), למי שלא מכיר, זה אופנוע שדומה בבסיסו לאופנוע שטח, אבל הגלגלים והצמיגים הוחלפו בכאלה המיועדים לכביש (או למסלול אספלט), המתלים הוקשחו, הבלמים שופרו, ועוד שינויים ושיפורים כמיטב הדמיון.

יש אופנועי סופרמוטו מקוריים מתוצרת KTM, אבל רוב אופנועי ה SM בארץ הם אופנועים דו שימושיים שהוסבו (חלק בהשקעה מינימאלית, וחלק בהשקעה אדירה) למפלצות SM.

באירופה יש ליגות מסודרות של מירוצי SM. הגדולה של מירוצים אלה היא שעושים שימוש במסלולים הדוקים וטכניים יחסית (פעמים רבות במסלולי קארטינג), והמהירויות איטיות ביחס לספורט מוטורי על אספלט, אבל הכיף ברכיבה, הקרבות הצמודים והאטרף שהרוכבים נכנסים אליה לא דומה לשום דבר אחר על שני גלגלים.

במירוצים שמתקיימים בארץ משתתפים SM מכל הסוגים והמינים.

היו בעלי KTM סופרמוטו מקורי.

היו בעלי XT, XR או KTM מוסבים - כRובי, מנהל פורום האופנועים של תפוז, ראובן סביו רוכב האנדורו (שהעביר לי את הקורס של רכיבת השטח) ועוד.

היו כאלה שהצטרפו עם אופנועי שטח במצבם המקורי - כלומר עם צמיגי שטח.

היו כלים עם מנועי 2 פעימות קטנים, והרבה מנועי סינגל של 600 סמ"ק.

היה אפילו קטנוע 50 סמ"ק שהיה משתתף בעבר במירוצי הקטנועים, רכוב ע"י דרור מרלי.

נכחו במקום גם גידי פרדר, מדריך רכיבה מתקמת ועורך מוטו לשעבר, כפיר לוין ואלי פנגס, מדריכים וכתבים במוטו (שגם השתתפו) ועוד ועוד.

בקיצור - היה ענק

ספורט מוטורי מחתרתי הניזון מהכיף והאהבה לספורט של כל המשתתפים והצופים. אווירה מצויינת וחברית, הרבה ניסוי וטעייה, רוכבים עם עבר עשיר על המסלול יחד עם טירונים גמורים.

מדהים היה לראות לאיזה זויות השכבה מגיע ראובן סביו עם ה KTM שלו.

עוד יותר מדהים היה לראות איך דרור על הקטנוע מאבד מטרים רבים לטובת האופנועים בכל ישורת, אבל מצליח לסגור עליהם בקטעים המפותלים.

על הקטנוע הוא היה חייב לקחת את "קו המירוץ" הנכון על מנת לשמור על המומנטום, בעוד שהאופנועים בולמים מאוחר, מחליקים אל תוך הפניה, ולוקחים קו הרבה יותר הדוק.

זה בהחלט מעלה תהיות אם רוכבי האופנועים לא היו מהירים יותר אם היו לוקחים את הקו הנכון.

אני מעריך שכן, הבעיה היא שמי שלוקח את הקו הנכון, ייעקף בקטעים הטכניים בקלות ע"י מישהו בבלימה מאוחרת בהחלקה לתוך הפניה, וזה חלק ממה שגורם לאטרף של הרוכבים במירוצים כאלה.

הייתי רוצה לראות את שאר בעלי הקטנועים (או לפחות את אלה שלא מתחרים ביוון על אופנועים אמיתיים) מורידים את האבק מהמושב ומצטרפים גם למירוצים האלה.

בקיצור, זה היה תחליף לא רע למפגש מועדון החמש. המון אקשן, צמיגים נשחקים, ריח אגזוז 2 פעימות, פמפום של סינגלים גדולים....

תראו את התמונות שצילמתי שם היום

ולאופנוענים: תמשיכו ככה כל הכבוד

קבלו קישור לקובץ זיפ שהעליתי בפורום שלי עם תמונות שצילמתי שם היום:

קובץ ZIP ביינט

אה, והקונוסים שם הם התרומה הצנועה שלנו לפעילות שלהם :p

It's only a sport if you use a ball

It's a real sport if you use two

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איל דוטורה ,ולנטינו רוסי - הבטיח לפני שעות אחדות בריו את אליפות ה-MOTOGP הראשונה לעצמו ,4 מירוצים לפני סיום העונה,עם נצחון 10 מתוך 12 מירוצים!

הילד בן 21 ,מחזיק כבר באליפות ה-125,250,500 ועכשיו גם ה-MOTOGP (550 דו-פעימתיים ו/או עד 1000 ארבע פעימות.במקרה של רוסי הונדה V5 1000).פשוט מדהים , כבר היום הוא כנראה הרוכב הכי גדול בהסטוריה ,וזה בקושי 3 שנים אחרי שמיק דוהאן ,האיש הביוני לקח את האליפות האחרונה מני רבות.

פשוט היה מדהים לראות אותו רוכב היום על רטוב ,אם אתם חושבים שאתם נהנים מהיגוי יתר - תחשבו על ידידנו עם כ-240 כ"ס ע גלגל אחד בלבד , על מסלול מוצף - לוקח סיבוב בהיגוי יתר מדהים. לא החלטתי אם הכשרון או הביצים יותר גדולים , אבל שניהם בטח במידה XL...

ודרך אגב - מקס ביאג'י , הקיסר הרומי - הוא לא אח של תומר במקרה???

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בטוח שגלי עטרי שרה את השיר עליו..."ולנטינו, ולנטינו.....מי היה מאמין, שהיית תמים...."

פאקינג ילד בן 23 נותן לכולם בראש, שמר....אני מסכים איתך שאחד המחזות הכי מדהימים זה לראות את "הדוקטור" נכנס לפניה על מסלול רטוב ב"אשכרה" היגוי יתר, אני עד עכשיו לא מבין איך הוא לא נופל.

דרך אגב, עוד משהו מעניין היה התצוגה הפנומנלית של קארלוס צ'קה הספרדי, זינק אחרון (זינק בניוטרל :? ), עקף את כולם עד למקום הראשון ונפל אחרי חצי דקה של הובלה :shock: . לדעתי צ'קה היה הרוחב המדהים של GP ברזיל.

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפ רנדי ממולה הלינאריות של ה-V5 של הונדה היא זו שמאפשרת לרוסי לשלוט בצורה כזו על האפונוע (בטח,תן לי לינאריות של פונקציה מתימטית וגלגלי עזר וכביש יבש ואיכותי ואני לא מצליח להחזיק אפילו רבע שנייה בלי היי סייד,אבל נגיד).

גם צ'קה ,אחרי שהצליח להכניס הילוך נתן באמת תצוגה מדהימה ,והיה הרוחב ,ואפילו האורך :wink: המדהים במסלול , אבל היה לי די ברור שהוא ממש ממש על המגבלות. הנפילה שהגיעה (ותודה ל-YES , שהפילו בדיוק את השידור) לא הייתה ממש הפתעה.

מה שמפליא אותי זה רוסי , שלמרות גילו הצעיר וחוסר הנסיון ברטוב עדיין הצליח להיות הכי מהיר ועם זאת לשלוט בצורה מלאה באופנוע.

פנומן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיע הזמן להעלות אותו ל"דרגת" פרופסור במקום "דוקטור. :idea:

אני שוקל לקנות קסדה ששמה....AGV ROSSI REPLICA בנוסף על ה- SHOEI SCOTT RUSSEL REPLICA שכבר יש לי.

מה אתה אומר?

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נגיד שהרווחים של פרטנר לא בדיוק משפיעים על המשכורת שלי....אבל הם בטח משפיעים על זה שאני מקבל משכורת בכלל :)

למה סקוט ראסל....אני אישית חושב שזאת דוגמת הצביעה הכי יפה שיש לקסדה, אני פשוט מוקסם מנוצות האיניאני הצבעוניות שמעטרים את מצחי. :Fade-color

בכלל, אני מעדיף את הרפליקות של רוכבי העבר כמו דוהאן, שוונץ וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפ רנדי ממולה הלינאריות של ה-V5 של הונדה היא זו שמאפשרת לרוסי לשלוט בצורה כזו על האפונוע (בטח,תן לי לינאריות של פונקציה מתימטית וגלגלי עזר וכביש יבש ואיכותי ואני לא מצליח להחזיק אפילו רבע שנייה בלי היי סייד,אבל נגיד).

גם צ'קה ,אחרי שהצליח להכניס הילוך נתן באמת תצוגה מדהימה ,והיה הרוחב ,ואפילו האורך :wink: המדהים במסלול , אבל היה לי די ברור שהוא ממש ממש על המגבלות. הנפילה שהגיעה (ותודה ל-YES , שהפילו בדיוק את השידור) לא הייתה ממש הפתעה.

מה שמפליא אותי זה רוסי , שלמרות גילו הצעיר וחוסר הנסיון ברטוב עדיין הצליח להיות הכי מהיר ועם זאת לשלוט בצורה מלאה באופנוע.

פנומן.

אבל כמה שגיאות בשתי הודעות?!

א. ה"ילד" הוא בן 23 כמו שכתב קספר

ב. הקטגוריה שנוספה השנה היא לא 550 אלא MOTOGP. בקטגוריה זו מתחרים אופנועי 500 דו-פעימתיים וארבע פעימתיים בנפח עד 999.

ג. האופנוע של ירום הודו הדוקטור רוסי - הוא RC211V בנפח 990 סמ"ק. אכן V5, אגב.

ד. רוסי אמנם צעיר, אך ניסיון (גם ברטוב) לא חסר לו! בעבר כרוכב 250 הוא היה ידוע כמי שאינו מסוגל לרכב בגשם, אך מאז שעלה לקטגוריה הבכירה הוא רוכב נהדר בגשם. את הניצחון הראשון שלו ב500, אגב, הוא לקח בדונינגטון בגשם! :D

אני יוצא מנקודת הנחה שהטעויות הן כתוצאה של שתיית אלכוהול מרובה במסיבת אליפות בככר רבין תוך כדי נשיאת שלטי ROSSIFUMI VORD CAMPION וסידור אלפי אנשים לצורת 46.

אחרת, הייתי ממש כועס :wink:

With nasty big pointy teeth

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל כמה שגיאות בשתי הודעות?!

א. ה"ילד" הוא בן 23 כמו שכתב קספר

ב. הקטגוריה שנוספה השנה היא לא 550 אלא MOTOGP. בקטגוריה זו מתחרים אופנועי 500 דו-פעימתיים וארבע פעימתיים בנפח עד 999.

ג. האופנוע של ירום הודו הדוקטור רוסי - הוא RC211V בנפח 990 סמ"ק. אכן V5, אגב.

ד. רוסי אמנם צעיר, אך ניסיון (גם ברטוב) לא חסר לו! בעבר כרוכב 250 הוא היה ידוע כמי שאינו מסוגל לרכב בגשם, אך מאז שעלה לקטגוריה הבכירה הוא רוכב נהדר בגשם. את הניצחון הראשון שלו ב500, אגב, הוא לקח בדונינגטון בגשם! :D

אני יוצא מנקודת הנחה שהטעויות הן כתוצאה של שתיית אלכוהול מרובה במסיבת אליפות בככר רבין תוך כדי נשיאת שלטי ROSSIFUMI VORD CAMPION וסידור אלפי אנשים לצורת 46.

אחרת, הייתי ממש כועס :wink:

אתה קטנוני...

א. צודק ,טעות אחת.

ב. התפלק 550 ,והממשק עברית אנגלית הזה הפך לי את ה-MOTOGP עם סוגריים.בכל מקרה ,כתבתי עד 1000 , שזה 999 ומטה...

ג. איפה פה הטעות?

ד. מאז שעלה לקטגוריה הבכירה? כמה זה?40 מירוצים בסה"כ? כמה מתוכם היו על גשם?

לזה קוראים נסיון? זה בדיוק הכח של האיש -- הוא לומד כל דבר שצריך כדי להיות הכי טוב -ומהר.

בן 16 , נכנס לסבב ה-125CC.

שנה אח"כ- אלוף הקטגוריה.

אז הוא עבר ל-250CC.

שנה אח"כ - אלוף.

ואז ל-500CC , שנת לימוד.

בעונה הבאה , אלוף.

השנה ,כנראה עקב הנסיון המצטבר - הוא ויתר על שנת לימודים (ילד מחונן ,הוקפץ כיתה :wink: )

לא ,לא חגגתי. האמת רציתי שהקיסר הרומי ינצח - אבל מה לעשות , רוסי פשוט טוב יותר,ובענק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גדול :mm_yeah:

בשביל האליפות של רוסיפומי - סופר קאמפיונה

סיפור רקע - השיר הבא מדבר על קאפונה = ערס באיטלקית, עם המראה של רוסי כרגע זה הולך טוב, מה גם שבשבוע הגרנד פרי האיטלקי במוג'לו 99 לא הפסיקו להשמיע את השיר הזה וקראו לו בעיוות קל סופר קאמפיונה = סופר אלוף.

Sento un fischio, non resisto, musica maestro,VAI COL DISCO

pisto nella folla me c'ammischio, il DJ me l'ammolla se corre il rischio

niente fiaschi rientro triste, Piotta sur piatto nessuno é piu' triste

in pista di chi veste come Manero Tony, e mangia nastri a palla negli alfettoni

i pantaloni a zampa, la giacca della Standa, la cubista in tanga eccita la banda

divento grande e sogno il 6 all'enalotto, poi me compro tutto quello che é coatto

lo Studio 54, il Piper disco, 90 lire una femmina e un maschio

Piotta vero maschio come Lando, un urlo un pianto il Cafone é sul palco

ER SUPERCAFONE ECCOLO QUA

PIOTTA E' IL SUO NOME NULLO SCORDA'

MOVI LA MANO DEQQUA E DELLA'

FAMMELA VEDE NUN TE FERMA'

Alla fine der mese alla borsa Europiotta, di corsa alla banca der seme Robba Coatta

se non é robba nostra devastiamo tutto, a casa nun ve manno A'SENZATETTO

che lagna niente ballo del qua qua, er supercafone eccolo qua!

Com'é bello far l'amore come canta la carra', anna' con Califano ar Festivalbar

una stella dell'Hard su Novella, a brinda' con Funari a Champagne e mortadella

sur Ferrari co na pischella der varieta', vota Moana per cambia' la societa'

il rap chi lo ama e chi lo frega, io so' Coatto come Mario Brega

RIT.

Piotta e i Robba coatta SUPERCAFONI!!!, Il sole integrale al mare o in balcone

la classe serale dei Supercafoni, giovani Coatti come Manuel Fantoni

"A' bella vie'co sti maschioni!!", Signore e signori so'MR. OK

il rapper giusto per lui e per lei, provo disgusto per ogni gentilezza

er Cafone trucido non é monnezza, che pezza la voce si spande dalle Alpi alle Ande

Piotta sei grande: ignorante con l'abbronzante, abbondante fra le mutande!!

RIT. 5 volte

וכדי להסיר ספק - אני עם מקס לאורך כל הדרך (הקשה), אבל מביא כבוד לרוסיפומי

Cars roll off the assembly line with a body,It's our mission to give it a soul

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כך אתה שותף לעדה של ערן-S :mm_tongu:

טוב, נו לא כולם מושלמים :wink:

שנה הבאה אין יותר תירוצים - הקיסר מקבל גם RC211V (אמנם רוסי ימשיך להנות מהתמיכה המירבית של הונדה וBIAGGI לא). הגיע הזמן להוכיח מה יש לו מתחת לטוגה.

כמובן שהייתי קטנוני, אל תתיחס אלי ברצינות :silly:

אגב, אני בטוח שהדוקטור ייקח אליפות גם בשנה הבאה, רק שלא באותה הקלות.

With nasty big pointy teeth

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו,שביאג'י יורה לעצמו ברגל.

הוא רוכב ענק,באמת מהגדולים.אבל ליד רוסי,כמדומני שאפילו דוהאן היה אוכל לא מעט קש...

ועכשיו כבר באמת נגמרים התירוצים.

מה גם שהאיטלקי השלישי (קפירוסי) מקבל ארבע פעימתי.

עדיין מוקלט לי במוח אותו GP ששלושת הטנורים (שאגב ,אהבה גדולה אין ביניהם) התחרו בטירוף על המקום הראשון,תוך עקיפות לא מהעולם הזה.קפירוסי נפל,רוסי לקח.

RESPECT !!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7858 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...