Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שימו לב! השרשור הזה בן 1644 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא נראה לי שמישהו ינקה לך את הרכב עם אקונומיקה. זו טיפשות אדירה כי זה לא חומר שמיועד לניקוי ריפודים וכתמים. זה בהחלט לא APC/חומר ניקוי כללי אלא חומר שנודע לחיטוי והלבנה ואולי כמה שימושים אחרים אבל בטוח שלא לנקות ריפודים ורכבים.

המותגים זה לא כזה קריטי. העיקר שייצא נקי באמת. יש מליון מותגים וכל מקום עובד עם חומרים משלו.

האמת שניקוי פנימי הוא יחסית קל גם למתחילים, זה לא פוליש, אם כבר אתה מנסה לחסוך, היית מנסה לעשות את זה בעצמך. יש מלא מדריכים ביוטיוב.

על שטיפת ריפודים בגרניק עוד לא שמעתי, אולי בשטחים עושים ככה...

הצפה של הכסאות /מושבים במים לא מנקה כלום.

המקום לא חייב שיהיה לו מכונה, אפשר לנקות גם מברשות יד, אבל כמובן שמכונה עושה את זה הכי יסודי ומהר. ויש את אלו עם המכונות קיטור באמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 397
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תעשה סיבוב במכוני שטיפה ש"המומחיות" שלהם זה הכנה למכירה ותראה איך שוטפים את כל הכיסאות עם גרניק ולאחר מכן שואבים.

יש המון שיטות לנקות ריפודים הכול תלוי בסוג הכתם, הבד והמצב שהלם.

ניקוי ביתי המון פעמים יכול לעזור למי שאין את הכוח, הידע ולא בא לו להתעסק עם ניקוי הכי פשוט ללכת למקום שמחזיק מכונה כזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בעד להרטיב מושבים בכלל, אחרי זה מתחיל עובש וריח מסריח בספוג של המושב שגם ייבוש שבוע בשמש לא יעזור ובטח לא בחורף.

יש את התרסיס של חברת גרישמנס, עושה רושם שממש טוב, הייתי רוצה לנסות ואולי אזמין את הספרי כדי לבדוק.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

יש לי קצת כתמים על המושבים ברכב, ואני מחפש חומר יעיל שיעשה עבודה נאמנה.

קראתי בפורום על חומר בשם chemical guyd lighthing.

ולפני שאני קונה, אשמח לשמוע חוות דעת ממי שניסה.

12.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

היי מניסיון שלי מומלץ מאד לפנות לחברה שמתמחה בניקוי ריפודים ברכב. זה מה שאני עשיתי כשהריפוד שלי התלכלך ורציתי להחזיר אותו לקדמותו. התוצאות דיברו בעד עצמן. אגב אני קיבלתי שירות מדהים מחברת מבריק.

עריכה אחרונה על ידי asaf2019
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

מסתובב עצבני..

הרגע גיליתי את זה.

לא יודע איך זה הגיע לשם, אבל זה ממש מעצבן.

כתמים של שוקו, קפה או השד יודע מה ואיך זה הגיע לשם..

מה עושים? איך מורידים? מקום שמבצע זאת באיזור פ"ת??

תודה מראש.

WhatsApp Image 2019-06-30 at 08.34.53.jpegWhatsApp Image 2019-06-30 at 08.34.36.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

שלום לכולם, נהיה לי על הריפודים כתמים, הרוב זה כתמים של מים שנשפכו והתייבשו, איך אפשר להסיר את הכתמים? ריפודי בד בהירים. שמעתי על שיטת החומץ והמים אבל אני קצת חושש, הענין ששמתי לב שמים עושים לי כתמים בריפודים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

ברשותי רכב טויוטה קורולה 2014

הריפודים מבד\פוליאסטר שחורים, לפני פתיחת האשכול קראתי הרבה על נושא ניקוי הריפודים כאן,

באחד מהאשכולות כאן כתב מישהו שניסה לנקות עם מברשת וחומר ניקוי - ונוצר אצלו ברכב מצב שחומר הניקוי עצמו השאיר סימן על הבד ולא נעלם.

אני מעוניין לנקות את הריפודים שלי עם מברשת וחומר ניקוי ריפודים של מגוויאר

אשמח לקבל הסבר כיצד לפעול בשביל להמנע ממצב בו החומר עצמו משאיר סימן על הבד כמו שציין אותו בחור.

כמה שאלות:

1. במה עדיף להתשמש? (שניהם ברשותי)

א. קצף לניקוי ריפודים מגוואייר

ב. תרסיס ניקוי ריפודים מגוואייר

2. האם להשתמש במים\לדלל את החומר?

3. לפני התחלת השימוש בחומר על הריפוד, עליי לעשות משהו? (אין ברשותי שואב אבק רטוב)

תודה לכם, אודה לתשובה מפורטת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מצבים של הלבנה לעתים, זה קרה לי עם APC שעשיתי גם על פלסטיקה, אבל בריפוד השחור למזלי לא רואים כ"כ. אני משתמש בחומר של קלינסטרז הישראלית. אתה יכול לבדוק עם ניקוי וייבוש מלא באזור נחבא יחסית, ואז תראה אם יש לך הלבנה.

לא אמור להיות כי מגוויאס חברה מצוינת וזה גם חומר יעודי לריפוד, מה שקנית

כן, רצוי שאיבת אבק רגילה לפני הניקוי, ככה לא תחדיר את הלכלוך לריפוד. הניקוי יהיה יותר אפקטיבי.

אתה משתמש פה בחומר ייעודי לריפודיפ, ברוב המקרים האלה לא צריך דילול, אבל הייתי בודק על החומר בגוגל. תקרא את הוראות השימוש גם וחפש סרטוני יוטיוב. אבל בעקרון חומר ייעודי מרססים או מתיזים ישר על הריפוד. תבדוק אם לתרסיס יש טבלת דילולים, בגוגל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובה המפורטת.

הרכב כבר שאוב ונקי (שאיבה פשוטה רגילה).

אני מבין מדבריך שאין צורך במים כלל כיוון שזה יעודי,

לא כ"כ יודע איך לבדוק ואיך למצוא הוראות שימוש, זה מוצא רק את המוצר עצמו משום מה.

ידוע לך מה ההבדל בין תרסיס לבין מקציף ובמה עדיף להשתמש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תן לי את המוצרים. השם שלהם. אני בטוח בכמעט 90 אחוז שהם לשימוש ישיר על הריפודים . הקצף, בטוח. התרסיס, צריך לבדוק. בכל מקרה גם אם אתה משתמש בו שימוש ישיר, אין שום בעיה , מלבד בזבוז חומר שהיה יכול להיות אם הוא ניתן לדילול. אבל מבחינת נזק, ממש לא.

אני צריך לראות בדיוק על איזה מוצרים אתה מדבר, אבל ברוב המקרים קצף מוצע בצורה הזו רק מבחינת עניין של העדפה אישית. יש שמעדיפים קצף כי הוא נדבק, נתקע במקום, נספג יותר טוב בחומר שאתה מנקה, משום שהוא לא נוזל. זה באופן כללי, אבל לגבי מוצר שעושה אותו דבר, לא אמור להיות הבדל תהומי בין קצף לתרסיס. אלא אם כן אחד מהם הוא נוסחה חדשה, יעילה יותר וכו' ואז יהיה הבדל בביצועים.

בריפוד זה פחות חשוב דווקא, כי הנוזל והן הקצף נספגים בבד. במשטחים אחרים כמו פח הרכב, זה יותר משמעותי, כי תרסיס ינזל לך למטה ולא יישאר במקום, וקצף נדבק .

למשל לי בניקוי חלונות יש חומר שהוא קצף. יש גם חומרי קצף לניקוי ג'אנטים וכו'.

עריכה אחרונה על ידי ניסאן מיקרה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה.

אלו המוצרים:

6197800111-1.png

3672800111.png

מבין שצריך לרסס ולשפשף עם מברשת ואז לנקות עם מיקרופיבר\שואב אבק רטוב, הבנתי נכון?

מקווה שהכתמים שיש על המושב יצאו בצורה חלקה, מדובר במושבי בד, לא עור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שניהם לשימוש ישיר. אם יש לך כתמים ספציפיים, טפל בהם בנפרד, אחד אחד. מתיז את החומר על המושב. מחכה דקה שייספג קצת. מפעיל את החומר עם המברשת. מנגב את הלכלוך ואת הנוזל יחדיו עם מטלית מיקרופייבר נקיה מאד. שתהיה נקיה.

הכתם לא עבר עדיין? התז יותר חומר בפעם הבאה, שפשף יותר זמן את החומר. עד שהכתם יירד. אם לא יורד בכלל, נסה את החומר השני שיש לך. שניהם מיועדים לכתמים קשים לפי התיאור שלהם. אני בספק אם הם משאירים הלבנה על הריפוד, דווקא הלבנה זה דבר שפחות רואים על ריפוד שחור או אפילו בהיר אלא יותר על פלסטיקה שחורה. הלבנה פשוט פחות מורגשת על ריפוד לדעתי , וזה גם ככה חומר מקצועי ולא סתם מנקה כללי לבית, אבל כמו שאמרתי אם אתה תמיד רוצה להיות בטוח נסה את השיטה הזו בפינה יותר נסתרת, כמו אחורי המושב או צידיו, חכה שיתייבש ורק אז תראה אם יש הבדל.

אפילו בהגדרה של המוצר התרסיס שיש לך כתוב שהוא לא מלבין את הריפוד.

זה לגבי התרסיס, ויש פה גם סרטון שמתאר איך להשתמש בו:

https://www.amazon.co.uk/Meguiars-G9416EU-Carpet-Interior-Cleaner/dp/B0006ZWGEM

Coffee, lipstick, oil and other tough stains don’t have to become a permanent part of your carpets and upholstery. *Unlike ordinary household cleaners, Meguiar's G9416EU Carpet & Interior Cleaner lifts the most stubborn contamination without discolouring the surface*. It removes stains forever, because it leaves no sticky residue to attract fresh dirt. For the best results, work the cream into the fabric with a Meguiar's X3080EU Even Coat Microfiber Applicator Pad, then wipe with a clean Meguiar's X2020EU Supreme Shine Microfiber Towel. For bad stains, repeat the application. 16oz Bottle / 473ml Bottle

שני החומרים מיועדים גם לניקוי כולל או שוטף וגם להסרת כתמים. בתיאור למשל של הספריי קצף זה כתוב:

https://www.amazon.com/Meguiars-G9719-Carpet-Upholstery-Cleaner/dp/B009OBW5XQ

SPOT OR ALL-OVER CLEANER: Dual purpose sprayer gives you control, letting you target stains with a narrow stream or perform general cleaning with a wide mist spray

אם אתה מכוון את הפיה של הספריי לריסוס רחב , זה מיועד לניקוי כללי יותר. הפיה במצב שיורה זרם צר של קצף, זה "לטרגט" אזורים ספציפיים.

שים לב שבסרטון הראשון מראים שהוא מרסס על השטיח ומנגב/שוטף עם המטלית מיד לאחר מכן. זה למקרה שהכתמים לא קשים, לניקוי כללי יותר, תחזוקה שוטפת או רענון או חידוש השטיח. המטלית פה עושה גם את עבודת המברשת וגם את הרמת הלכלוך ושאיבת הנוזל העודף. בשיטה הזו אני משתמש לתחזוקה שוטפת. מספיג מטלית בחומר או מרסס על המושב ופשוט מנגב עם לחץ על המטלית. ואז עם מטלית יבשה או אותה מטלית בצד היבש שלה, מנגב.

למקרים קשים יותר, מברשת עדיפה בהרבה לפני שימוש במטלית. ורק אז מטלית.

שאלת מה ההבדל בין המוצרים, מלבד שזה קצף וזה תרסיס:

התרסיס שיש לך כתוב אינטריור דיטיילר, כלומר הוא לא רק לריפוד הוא משמש גם לוייניל כלומר פלסטיקה פנימית של הרכב ולא רק לריפודים, שטיחונים ושטיחים. גם את החגורות בטיחות יכול לעשות איתו כמובן. גם את הדשבורד לפי התיאור. בתיאור הם אומרים וייניך ולא פלסטיק, וייניל זה סןג של פלסטיק שמשתמשים בו המון המון בתעשיית הרכב. לכן הייתי מנסה בנקודה נסתרת גם הפעם אבל אפילו אם תהיה הלבנה כל חומר חידוש פלסטיקה הכי פשוט שיש אפילו יעלים לך אותה.

הקצף זה ספציפית לריפודים, כל מה שקשור לבד. שטיחים, חגורות בטיחות, מושבים, משענות יד וכו'.

עריכה אחרונה על ידי ניסאן מיקרה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1644 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...