Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ממר"ם -המלצות,הכוונה ומידע על היחידה...

audi A8
שימו לב! השרשור הזה בן 6914 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב!

אני עומד לסיים את דרכי במסלול העתודה האקדמית של צה"ל,לאחר שנה ומתוך בחירה אישית שלי והעדפה לעשות את מסלול החיים ב"מסלול הנורמלי" ולא להפוך את היוצרות(צבא בא לפני האוניברסיטה במסלול הזה)....

שמעתי רבות וטובות על ממר"ם.

אודה למי שמכיר את היחידה לתת לי פרטים עליה,כיצד אני מגיע אליה?(האם שולחים זימון או שצריך לבקש במיוחד?),איפה ממוקם הבסיס/בסיסים? (צריפין?)

לפני שהתחלתי את מסלול העתודה שלחו לי כל מיני זימונים של חיל הקשר ו8200 במודיעין,אלה האפשרויות פחות או יותר.(לא רוצה ל"היטחן" בחיל האויר,בתור אלקטרונאי)

יש לי ידע בתיכנות,אלק',5 יח' פיזיקה וכו'

יש לי קב"א גבוהה(אם היה לי את הפרופיל הייתי מנסה להתקבל לטיס...:wink: ) ופרופיל 72.

תודה לכל העונים! (ZVIT קראתי בעבר שהיית ביחידה אם אתה מוכן לתרום מידע אני אשמח).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מסלול גמ"א מומלץ מאוד. עשיתי אותו (יותר נכון את המ' שבו) וגם שאר המסלולים הם מאתגרים ומהנים בצורה יוצאת דופן.

ממר"ם הוא אופציה טובה מאוד גם כן, וההכשרה שלהם ארוכה יותר בדרך כלל.

הפרופיל שלך הוא קרבי, מה שעלול ליצור בעיה.

לממר"ם בדרך כלל אין קדימות מול קרבי (אלא אם כן אתה מצטיין בבחינות באופן מיוחד), ולגמא יש את הקדימות, כך שאפשר להגיע לשם גם עם פרופיל 97.

אם תעשה קורס תוכניתנים של ממר"ם תוכל להיות מוצב בכל צה"ל, בעוד שגמ"א מציב אותך בגלילות בוודאות.

לגבי ממר"ם, למיטב ידיעתי תצטרך לפנות ללשכת הגיוס, בעוד שגמ"א עוברת דרך איתור חמ"ן.

בהצלחה.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עומד להתחיל קורס תוכניתנים בעוד שבוע (בסמ"ח), בבסיס השלישות ברמת-גן. לאחר סיום שנת י"ג.

עד כמה שאני יודע, ממר"ם יושבים גם בבסיס הזה. אני לא בטוח, אבל מכל ה"ביקורים", נקרא להם כך, שעשיתי בבסיס, חלק גדול מאוד מהמבנים הם של ממר"ם.

אני ממליץ לך לבקש מהם לשלוח לך זימון. אתה יכול לבקש את הטלפון שלהם, או אולי פקס כזה או אחר, שאליו תוכל לשלוח בקשה לזימון.

גדעון.

!AWDSOME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי גם שאלה בנושא. קיבלתי מהצבא פירסומת של עתודה וכתוב שם:

"חושב על העתיד שלך?

נראה רחוק? זה הרבה יותר קרוב ממה שחשבת.

אנחנו בעתודה האקדמית בצה"ל דואגים לעתיד שלך כבר עכשיו,

ומציעים לך להצטרף ולקחת חלק בשירות מאתגר,לתרום באופן אישי

לביטחון המדינה ולשרת ביחידות הטכנולוגיה היוקרתיות של צה"ל.

כבוגר תיכון מצטיין, נפתחת בפניך ההזדמנות להמשיך בלימודים

אקדמיים כבר בסיום התיכון, תוך קבלת סיוע כספי בהוצאות הלימודים.

בנוסף,תשתלב בתפקיד מקצועי ובכיר עם אחריות רבה כבר מגיל צעיר, ותיצבור ניסיון ניהולי לצד ניסיון רב שנים במקצוע אותו למדת."

האם זה אומר שאני יכול להתקבל לעתודה בתנאי שאעשה את כל בגרויות טוב?

האם זה אומר גם שיש לי קב"א מעל 52(כולל)?

ומהו מסלול גמ"א?

ד"א הפרופיל שלי 97

עד מתי ספטמבר 08.:(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי זה ישמע לא כל כך טוב...

אבל רבאק, תעשו מהצבא בית זונות. תשתחררו אחרי 3 שנים ותמשיכו בחיים

לאף אחד לא אכפת מה עשיתם בצבא! צאו מזה!

קצין? חוגר? ישבת בכלא? למי אכפת?!

ממר"מ, גמ"א, זבבי"ר

ח-ב-ל ע-ל ה-ז-מ-ן

האזרחות יפה ומתוקה כל כך...

החיים בקמפוס (כשאתה בגיל המתאים, ולא איזה עתודאי מושתן) יפים הרבה יותר...

הצבא מסנוור אותכם במסלולים, וקורסים וראשי-תיבות מפוצצים, כשבתכל"ס, הוא לוקח לכם את השנים הכי יפות בחיים - שנות ה-20

אז כן, התוכניתנים "נחטפים" (או זה מה שכולם אומרים)... אבל מי רוצה להתחיל לעבור ישר אחרי הצבא בעבודה שמשביתה לך את החיים?!

צאו, טוסו לחו"ל, תהנו מהחיים...

דאגות כלכליות יהיו לכם כל החיים... אחרי הצבא חוגגים!

ויפה שעה אחת קודם!

1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

QUOTE=elik-belik]אולי זה ישמע לא כל כך טוב...

אבל רבאק, תעשו מהצבא בית זונות. תשתחררו אחרי 3 שנים ותמשיכו בחיים

לאף אחד לא אכפת מה עשיתם בצבא! צאו מזה!

קצין? חוגר? ישבת בכלא? למי אכפת?!

ממר"מ, גמ"א, זבבי"ר

ח-ב-ל ע-ל ה-ז-מ-ן

האזרחות יפה ומתוקה כל כך...

החיים בקמפוס (כשאתה בגיל המתאים, ולא איזה עתודאי מושתן) יפים הרבה יותר...

הצבא מסנוור אותכם במסלולים, וקורסים וראשי-תיבות מפוצצים, כשבתכל"ס, הוא לוקח לכם את השנים הכי יפות בחיים - שנות ה-20

אז כן, התוכניתנים "נחטפים" (או זה מה שכולם אומרים)... אבל מי רוצה להתחיל לעבור ישר אחרי הצבא בעבודה שמשביתה לך את החיים?!

צאו, טוסו לחו"ל, תהנו מהחיים...

דאגות כלכליות יהיו לכם כל החיים... אחרי הצבא חוגגים!

ויפה שעה אחת קודם!כמה שאתה צודק. כל עוד לא הולכים לקרבי, להיות הכי ג'ובניקים שיש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

QUOTE=Opel Astra GSI]יש לי גם שאלה בנושא. קיבלתי מהצבא פירסומת של עתודה וכתוב שם:

"חושב על העתיד שלך?

בנוסף,תשתלב בתפקיד מקצועי ובכיר עם אחריות רבה כבר מגיל צעיר, ותיצבור ניסיון ניהולי לצד ניסיון רב שנים במקצוע אותו למדת."

ומהו מסלול גמ"א?

ד"א הפרופיל שלי 97גמ"א זה מסלול של מודיעין,לא יודע הרבה עליו,קיבלתי זימונים לשם אבל זה היה מיד לפני שהתחילו הלימודים ככה שלא הלכתי,אפשר להגיע אליו גם אם יש לך פרופיל קרבי(רוב החבר'ה אצלנו בכיתה הלכו לחיל האוויר ולטכני למרות שהיה להם פרופיל קרבי).

אם קיבלת את החוברת זה אומר שיש לך קב"א מתאימה לקצונה-52 וצפונה.

כדי להתקבל לעתודה אתה לא צריך רק ממוצע בגרויות טוב אלא אתה נדרש גם לבצע בחינה פסיכומטרית.(אם אתה ביב' עכשיו אז המועד שלך עבר-המועד האחרון היה באפריל.....)

אם אתה חושב על מסלול העתודה אל תיסתנוור מכל הסיסמאות,תברר עם עצמך אם אתה באמת בנוי ללמידה לאחר התיכון ושאתה הולך להפסיד הרבה ממה שיש לאוניברסיטה להציע,אבל היתרונות הם רבים למי שממשיך במסלול וחושב על קריירה צבאית(גם עניין הניסיון מחוץ לצבא מוטל בספק ותאמין לי שדיברתי עם הרבה אנשים שעברו את המסלול והם בתוך המערכת....).

הסטטיסטיקה מראה שכ25% מהעתודאים לא ממשיכים במסלול,ןלא בגלל שהם לא טובים אלא כי כמו שאליק אמר יש כאלה שבשבילם זה פשוט לא זה.....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מיועד לעתודה ועכשיו מחכה לתשובה מבן גוריון כדי לדעת אם התקבלתי למנהל עסקים או לא, בכל מקרה כנראה שאני אבטל את התוכנית גם אם אני אתקבל כי הבנתי את מה שעודד(אליק בליק) אמר לפני כמה חודשים, גם אם תיהיה בעתודה הצבא לא יעריך אותך יותר ואתה תאכל את אותו חרא כמו כולם, בשביל זה לא שווה ללמוד ולהשקיע מה גם שעכשיו אתה צעיר מידי ולא יודע מה תירצה לעשות בעתיד(גם אם אתה יודע זה ישתנה) ולכן כדאי להתגייס רגיל ואחרי הצבא לראות איפה אתה עומד.

וגם כמו שאודי A8 אמר אם אתה עכשיו מסיים יב' פיספסת את ההזדמנות שלך לעתודה ועכשיו נשאר לך שאר המסלולים שלא דורשים פסיכו.

תמונות של הבובה http://Ami18.pic.co.il :razz:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

QUOTE=Opel Astra GSI]יש לי גם שאלה בנושא. קיבלתי מהצבא פירסומת של עתודה וכתוב שם:

"חושב על העתיד שלך?

ומהו מסלול גמ"א?

ד"א הפרופיל שלי 97לגבי עתודה, אתה צריך גם בגרות טובה וגם פסיכומטרי טוב (מעל 550 אם אני לא טועה כדי שבכלל יחשבו בכיוון שלך...)... כמובן שהכל תלוי מה תבחר ללמוד, לרפואה למשל צריך סכם (נוסחא שמשקללת את הפסיכומטרי וממוצע הבגרות) גבוה יותר מאשר להנדסה אזרחית למשל...

אבל, יכול להיווצר מצב שגם אם עמדת בכל התנאים הצבא לא יקבל אותך למסלול שבחרת... הכל תלוי במספר המקומות ובצרכי הצבא ולא רק בדרישות אקדמיות...

פרוייקט "גאמא" הוא פרוייקט של חיל המודיעין, מסלולי טכנולוגיה מתקדמים... למידע נוסף על הפרוייקט כנס לאתר האינטרנט של חיל המודיעין ושם תמצא את כל המידע שאתה רוצה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בכיתה יא ואני עושה בקייץ פסיכומטרי.

אתם שניתם לי כרגע את כל עולם המחשבה שלי. תמיד חשבתי שעתודה זה טוב, הצבא משלם על הלימודים וגם אפשר לחתום קבע ולקבל תנאים טובים או פשוט ללכת ישר לעבודה.

למה זה לא ככה? מה רע בעתודה?

ומה הם המסלולים שלא דורשים פסיכומטרי?

יש לי שאלה גם בקשר לפסיכומטרי. נרשמתי לקורס פסיכומטרי(אני לא אעשה פירסמות, לכן לא אגיד את השם) וקיבלתי ספר עם מילים שנראות כמו שפה עברית(בחיי,לא ידעתי שיש מיליפ כאלו) ויש שם 2500 מילים שצריך ללמוד בכדי להצליח בחלק של העברית.

עכשיו אני רוצה לשאול, מישהו באמת לומד 2500 מילים?!

כשאתם אומרים בגרות טובה, מה זה אומר בידיוק? ממוצע גבוה או מה?

עד מתי ספטמבר 08.:(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון- בממר"ם כולם צהובים חננות.

דבר שני- הם יושבים בשלישות.

דבר שלישי- ח"ח על הצעד לעזוב את העתודה.

דבר רביעי- אליק בליק.. לפי השקפת עולמך שבאה לידי ביטוי בהודעה האחרונה שלך,אני מבין מדוע אתה נוסע באיביזה מימי הפלמ"ח. למרות שיש בה כמה טיפות של אמת.

דבר חמישי- תפוס ת'רגליים שלך ולך לשיריון(או שתנסה להעלות). הפרופיל שלך מתאים וגם ככה תוכל לתרום כמו שצריך.

172

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא נכון שרק חננות יושבים בממר"ם, חבר שלי שם והוא מת לצאת בנרות אבל חננה לא היית קורא לו!

חוץ מזה לא רק קרבי תורמים ויש עוד הרבה דברים שגם תורמים באמת ואפילו יותר מקרבי שאתה לא יודע עליהם (תאמין לי שחייל אחד של תלפיות תורם הרבה יותר מ20 חיילים של קרבי), הכל תלוי באיך אתה מסתכל על זה.

נראה לך שאתה מתכוון עליי בח"ח על הצעד לעזוב את עתודה אז תודה, אבל רק הזמן יגיד אם פעלתי נכון או עשיתי את טעות חיי.

ולאופל אסטרה רק אתה יכול להחליט אם אתה מעוניין ללכת לעתודה או לא ואל תקשיב לכל אלה שמנסים לבאס ואומרים לך שזה לא שווה(אם היו מציעים להם את זה יכול להיות שהם היו הולכים), תישב עם עצמך חודש חודשיים ותחליט אם אתה מעוניין בזה או לא, לי זה לא מתאים אולי לך זה יתאים.

בברכה

עמיחי

תמונות של הבובה http://Ami18.pic.co.il :razz:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

QUOTE=Opel Astra GSI]אני בכיתה יא ואני עושה בקייץ פסיכומטרי.

אתם שניתם לי כרגע את כל עולם המחשבה שלי. תמיד חשבתי שעתודה זה טוב, הצבא משלם על הלימודים וגם אפשר לחתום קבע ולקבל תנאים טובים או פשוט ללכת ישר לעבודה.

למה זה לא ככה? מה רע בעתודה?

ומה הם המסלולים שלא דורשים פסיכומטרי?

יש לי שאלה גם בקשר לפסיכומטרי. נרשמתי לקורס פסיכומטרי(אני לא אעשה פירסמות, לכן לא אגיד את השם) וקיבלתי ספר עם מילים שנראות כמו שפה עברית(בחיי,לא ידעתי שיש מיליפ כאלו) ויש שם 2500 מילים שצריך ללמוד בכדי להצליח בחלק של העברית.

עכשיו אני רוצה לשאול, מישהו באמת לומד 2500 מילים?!

כשאתם אומרים בגרות טובה, מה זה אומר בידיוק? ממוצע גבוה או מה?לגבי עתודה אני לא יודע בדיוק, גם אני לפני זה... אבל, החסרונות העיקריים הם:

1. אתה ישר אחרי בית הספר, קשה עכשיו לשבת וללמוד עוד 3 או 4 שנים...

2. אתה מבזבז גם את הזמן כשאתה לומד, כל השאר מבלים בסופי שבוע בעוד שאתה לומד למבחנים...

3. אתה תקוע בצבא 6 שנים, ולא בטוח שבתפקיד טוב (אומנם הם מחוייבים לשבץ אותך במקצוע שלך, אם לא אתה לא תעשה 3 שנים קבע... אבל גם אם למדת הנדסת חשמל יכולים לשים אותך באיזה בסיס נידח לתחזק מערכות... לא העבודה הכי נחשקת)

4. ב3 שנים בסדיר אתה מקבל משכורת של איזה 500 ש"ח (זה לא ממש חסרון שכן האחרים גם לא מקבלים הרבה בסדיר) ובקבע לפי מה שהבנתי המשכורות לא בגובה של חברת חשמל... היו שאמרו שעתודאי מתחיל יקבל רק כ4000 ש"ח...

לגבי הפסיכומטרי והבגרות... בעתודה כל המסלולים דורשים פסיכומטרי... כמו שכבר אמרתי אתה צריך 550 כדי שתוכל להמשיך לשלב של בחירת מקצוע (כמובן שלמסלולים של רפואה או הנדסת חשמל בטכניון לא בטוח שזה יספיק)...

כנס לטכניון או לכל אוניברסיטה אחרת שאתה חושב ללמוד בה ותבדוק מה צריך כדי להתקבל למסלולים השונים, יש לך שם מחשבונים לחישוב סכם...

לגבי הפסיכומטרי, אני התחלתי ללמוד כל יום 5 כרטיסיות ואחרי יומיים התייאשתי. לבסוף, מצאתי את עצמי יומייים לפני הפסיכומטרי עובר על איזה 400 כרטיסיות (כמובן שלא הצלחתי ללמוד הרבה מילים בדרך הזאת)...

אומנם עברתי את ה700, אך כמובן שאם הייתי לומד את המילים היה לי ציון גבוה בהרבה (יש לך במילולי 5 שאלות על מילים, ועוד 5 אנלוגיות שבשביל זה גם צריך לדעת מילים, כלומר זה שליש מהמילולי ובערך 13 אחוז מהציון הסופי בפסיכומטרי, ככה שזה ההבדל בין 700 ל 750+), המילולי הוא שהוריד לי את הציון ככה שזה די חשוב לדעת מילים בעברית...

הבעיה היא שיכול להיות שתלמד את כל ה2000 מילים ובקושי מילה או שתיים מאלו שלמדת יופיעו בפסיכומטרי וכל שאר המילים שיופיעו יהיו כאלו שלא למדת...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...