Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הלך לי כנראה המצמד (של המזגן) ברכב (פונטו)

R'n'B
שימו לב! השרשור הזה בן 6905 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב!

פיאט פונטו SX 75 שנת 95 מזגן לא מקורי.

ואיי איזה באסה עוד הוצאות.

עוד בתקופת החורף בתחילת השנה בערך, בהפעלת המזגן הייה רעש של חריקה חזקה מאוד (כאילו רצועה משוחררת), העלתי על זה שאלה שפורום.

היום אני בודק את הרכב כרגיל לנזילות, הזעות, שמן, מים ואת שאר מצב הרכב. מפעיל את המזגן ואני רואה שהמצמד לא מצליח להסתנכרן עם המנוע. מחליק ויוצר רעש חזק של חריקה שנשמע בכל הבלוק מגוריי.

הדממתי את המזגן את המנוע, בדקתי אם הרצועות מתוחות כמו שצריך והכל תקין.

אני לא רוצה לנסוע למוסך שיגיד לי "תשמע צריך לפרק לבדוק בלה בלה בלה " שיזרוק לי סתם בעייות להוציא ממני עוד כמה מאות שקלים.

לפני שאני נוסע אני חייב לדעת מה יכיולות להיות הסיבה להחלקה של המצמד ואי יכולתו לסנכרון.

חשוב לציין שהחריקה התחילה אחרי החלפת כל רצועות התיזמון + החלפת מותחן.

בברכה L.A

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שיש לך בעיה במיסב של מדחס המזגן ,

לי היתה בעיה כזו וכל הזמן היה רעש(גם כשמזגן מכובה )

המזגן מצידו קירר טוב אך המיסב היה תקול והוחלף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המדחס מקולקל אז בדרך כלל לא כדאי להרכיב מדחס משומש כי זה הימור גדול לגבי תקינותו ואורך חייו ורצוי להתקין רק מדחס חדש.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אתם יודעים שזה מדחס?

כי כאשר הוא מצליח להתחבר נורמאלי אז הקרור הוא טוב.

ואם זה מדחס (בעזרת השם לא) כמה עולה להחליף?

ניתן להחליף רק את המיסב לחץ?

בברכה L.A

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=18937

אמנם מתייחס לZX, אבל העיקרון זהה.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום חבריה.

לאחר מס' נסיונות להחליף את המיסב בעצמי. (רסקור דחפו את המדחס במקום מסריח ביותר).

אני נעלץ בצער ויגון רב לתת למכונאי לתקן לי את התקלה :cry: .

אבל לפני כן יש לי שאלה לבעלי הפיאט ולחכמי הפורום.

אז כך שמתי לב שבעת הפעלת המזגן חוץ מכך שיש שריקה איומה ביותר שמקפיצה את כל הכלבים בשכונה, שמתי לב שאין סינכרון בין החלק שכל הזמן מסתובב (מצטער לא יודע את שמו של החלק נראה כמו בטלן או משהו כזה) לבין המדחס. כלומר מצמד מחליק (לא גאון גדול אנוכי אבל כך זה נראה).

השאלה שלי האם אני צריך להחליך את המיסב לחץ שכנראה סיים את חייב או את כל המצמד?

אף פעם לא ראיתי מצמד של מזגן בפעולה כך שבחלק הזה אני ממש חלש.

הייתי במוסך והראתי לו את התקלה ובלא מפתיע התגובה הייתה "תשמע תראה... צריך לפרק... לבדוק"

חייכתי לו הסתובבתי ונסעתי משם.

בנוסף לכך אם משהו מכיר מוסך טוב שיודע לטפל בפיאטים ומזגנים מבית רסקור באזור הצפון אני אשמח להמלצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברשות פותח השרשור, בוא נעשה קצת סדר.

המיסב בפולי של המזגן פועל רק כשהמדחס לא פועל. היתפסות של המיסב תביא לכך שהמדחס יעבוד כל הזמן ללא קשר להאם הופעל במיוחד או לא. כמובן שמדחס הפועל ברציפות יביא לקפיאה של הרדייאטור הפנימי ברכב ולנזקים נוספים.

לניטץ' - עם כל הצער, ההסבר שנתן איציק נ לתקלות כשהמיסב רועש איננו נכון, ומכאן ההסתיגות שלי מהסתמכות על שרשורי עבר שלא עברו הגהה ותיקון - כך מנציחים טעויות וחוסר דיוק.

אם כן, הצריחה שאתה שומע איננה קשורה למיסב אלא לאחד משניים:

1 - המצמד נשחק למוות ואינו מצליח לסובב את המדחס. הפתרון הוא החלפת המצמד. זו פעולה שהיא חיצונית למדחס, איננה מחייבת וואקום וכדומה, והיא יחסית זולה (קווה לטוב). אולי תוכל להשיג מצמד משומש ממדחס שהתקלקל אבל המצמד שלו עדיין תקין.

2 - מדחס המזגן תפוס, ואז או שהרצועה מחליקה או שמצמד המדחס מחליק, ובכל מקרה אתה שומע רעש. כאן הפתרון הוא החלפת המדחס. החלפה כזו תחייב כמובן גם החלפה של המייבש, ביצוע וואקום ומילוי גז, והיא עולה בודאי מעל 1700 ש"ח אם תקנה מדחס חדש. דעתי כדעתו של רפי לין - דוקא אם אינך עשיר עדיף לא להמר ולהשקיע במדחס חדש. מה שאני יכול להציע לך הוא לבצע את העבודה במקום אמין ולדרוש ולקבל אחריות בכתב לביצוע העבודה ולכך שכל מערכת המיזוג נבדקה כחלק מהשיפוץ - לחבר טוב שלי מנתניה התפוצץ צינור מיזוג פחות משבוע לאחר החלפת מדחס. למזלו היה המתקן הגון (ואולי גם ההתערבות שלי עזרה) הצינור הוחלף וגז מולא ללא כל תשלום נוסף.

מקווה בשבילך שיסתבר שאפשרות מס' 1 היא מה שקרה אצלך.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב לכל חברי הפורום!

לאחר שסוף סוף התפנתי לטפל בבעיה במוסך עקב חוסר ידע בפתרון הבעייה בבית.

פנה אלי רפי לין בפרטי והמליץ לי על מצת אור בחיפה. בצער ויגון רב פניתי אילהם בידיעה שאני הולך להפרד מ300 ש"ח + שממש לא הפריעו לי בכיסי.

רפי הפנה אותי לבחור בשם דני שלצערי לא היה באותו יום. דיברתי עם מוסכניק בשם צביקה שהוא האחראי על מחקלת מזו"א וחשמל במצת אור. לאחר שמיעת החריקה צביקה התנגד נחרצות בהחלפת מיסב לחץ וטען שהבעייה נובעת מרצוע לא מתוחה. להגנתי טענתי שזה לא הגיוני! הרי המכונאי שהחליף לי את כל הרצעות אמר במפורש שהחריקה נובעת מתקלה באחד מחלקי המדחס ו"צריך לפרק לבדוק" (דבריו של המכונאי), הרי הרצועות וכל ההחלפה הייתה תקינה לחלוטין (לפני כשנה, לפני כ5K ק"מ). נתתי לצביקה למתוח את הרצועה בידעה שבסוף אני אומר לו "אמרתי לך צריך להחליף מיסב". אבל להפתעתי ולשמחתי גיליתי שהרעש הנורא נעלם והמצמד מסתנכרן כמו שצריך.

לשמחתי והפתעתי התיקון הסתכם רק במתיחת הרצועות.

היות והמזו"א אצלי ברכב לא היה פעיל קרוב לשנה וגם כאשר עבד אז רק על רמה הכי חזקה הריגשו קירור. החלטתי למלא גז מחדש.

וכל התשלום התסכם רק במילוי גז בלבד.

חשוב לציין שלאחר שראה צביקה את השיפצור שמקורו אצל בני דודינו של המצבר למגש (מצבר יותר קטן מהמגש לא מחוזק, בעייה יודעה אצל רוב בעלי פונטו). החליט להרכיב לי מחזיק נורמאלי שיחזיק את המצבר (כמובן חינם).

אני לא זוכר מתי יצאתי כוכלך מרוצה מטיפול במוסך :-) .

אני לא היחיד שהופנה ע"י רפי לין בטיפול במוסך זה. ואפילו על אחד הקירות מתנוסס העתק של תראד מהפורום שמודה על הטיפול המסור.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=71023

מי שמגיע תגידו שאתם הופנתם מהאינטרנט וגם צביקה מכיר את שמו של רפי לין.

תודה רב גדולה לרפי לין ועל המלצתו לגשת למצת אור!!!

אתר מצת אור

בברכה L.A :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6905 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...