Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דעתכם - הצעה לשיווק מדבקה חדשה למדידת טמפ' מגבר

V6
שימו לב! השרשור הזה בן 6919 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

בזמן האחרון שמתי לב שהרבה אנשים סובלים מכיבוי מגבר (פרוטקשיין) או התחממות קשה שלו. אם אני לא טועה מישהו השבוע "הצליח" אפילו לשרוף מגבר איכותי...

רציתי לשתף אתכם ברעיון שיש לי ואולי יעזור קצת לחסוך בפרוטקשיינים או שריפות מיותרות. אני במקצועי מהנדס אלקטרוניקה ואחד הדברים הקשים בתחום הוא להתמודד עם פיזור חום נכון ברכיבים (במיוחד מגברים ונגדים),לשם כך אני עובד עם מדבקת סימון טמפ'.

הרעיון במדבקה מעבר לכך שהיא מראה את הטמפ' הוא בכך שהיא שומרת עליו. כלומר אם הרכיב מתחמם המדבקה תראה את הטמפ' ויותר מכך- היא תשמור על הטמפ' המקס' שאליה הוא הגיע.

העניין הוא פשוט - מדביקים את המדבקה על המגבר ונוסעים עם מוזיקה (איך שרגילים או לניסוי אפילו קצת יותר גבוה), לאחר הנסיעה (או כאמור אפילו למחרת - זה לא משנה המדבקה "זוכרת") בודקים את הטמפ' שעליה ואפשר לראות יותר בבירור עד כמה המגבר מתאמץ.

בדרך כלל פרוטקשיין קורה ב-70 מעלות, תלוי במכשיר וברכיבים בו, אבל קחו את זה ככלל אצבע. במידה שזה גבולי ניתן לשקול הוספת מאוורר קטן. בקיצור המדבקה הקטנה תורמת המון מידע לגבי יכולת המגבר להגביר עוד או למות...

אני מצרף תמונה של המגבר אצלי לאחר שבדקתי אותו בווליום גבוה בעיקר בגלל שחיברתי לו שני זוגות רמקולים (כלומר ירד ל-2 אוהם) והגברתי את חיבור הסאב די הרבה, אז חששתי שזה קשה לו מדי... כמו שניתן לראות אחרי נסיעה רצופה של שעה ויותר במוזיקה מפוצצת המגבר הגיעה לטמפ' של 66 מעלות (צלסיוס) ואני עדיין לא הגעתי לגבול הפרוטקשיין, למרות שאני לא כזה רחוק.

רציתי לשמוע מה דעתכם על כך, אם זה מעניין הרבה אנשים אני יכול לנסות להביא כמות של מדבקות ואי"ה תחסכו למגבר שלכם פרוטקשיינים ועשן בצורה ממש פשוטה...

זה באופן כללי גם מאוד מעניין לראות איך כל שינוי בחיבור או בהגבר גורם לביטוי בטמפ' וכמה.

בכל אופן מחכה לתגובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

שמע אתה מדביק את מדבקה על צלעות הקירור שכבר לא מראות את הטמפרטורה שמירחשת בתוך המגבר...צריך להתקין מד/מדבקה בתוך המגבר כדי לדעת באמת לאיזה טמפרטורות הוא מגיעה...אבל הרעיון שלך חמוד כזה....אולי בכלל מעניין אם אפשר לחבר למגבר מד חום כמו שיש לו במכונית למנוע אבל שיהיה למגבר..אפשר חברים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי זה אחלה רעיון , הייתי שמח לבדוק את הלוג'יק שלי כי הבנתי מאנשים שמעמיסים עליו הרבה יותר שהוא לא מתחמם כלל ואצלי פעמיים הוא התחמם מאוד (מאוד= לפי הערכתי -לא ניכנס למצב פרוטקשין או משהו) והייתי רוצה לבדוק את העניין. ניתן לרכוש מדבקות כאלו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי כן את החיישן של מד הטמפ[הדיגיטילי] אתה תחבר ביחד עם בורג מבפנים כמו שחיישן הפרוטקשן של המגבר מחובר בפנים בדרך כלל לחלקו הפנימי של ההיטסינק. אני מדבר על הצגי טמפרטורה המרובעים שחורים כאילו..רובם עובדים עם בטריה של שעון ומחזיקים חצי שנה ומעלה..נחכה לבעליי הידע שיגיבו בעניין.

אני אשמח לעשות זאת אצלי היות ובימים של קייץ לאחר שימוש מאסיבי של שעה+המגברים שלי רותחים .

:cry:IBIZA 20vT -נימכרה!:cry:

בחסדך רחם עליי,כוון אותי בצעדיי..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקה זה יכול להיות גם מגניב וגם מועיל...אבל אצלי זה בעיה כי אני רוצה ליפתוח מגברים וזה אחד עוד באחריות....אחרי זה אם אני ירצה לימכור אז יגידו פתח וזה יתחילו לחשוד....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה 100 שקל?

ב100 שקל אתה גג יכול להביא פאנל שליטה על מאווררים[בקר] פשוט מאד

אתה מדבר על משהו בסיגנון הזה .אבל זה חתיכת סכום להשקיע

http://www.pandas.co.il/product_info.php?cPath=55_330&products_id=9164

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Guest תמיר .א.

מיותר, מגבר שמתכבה עקב חום גבוה, זה שימוש לקוי, המתכננים של המגברים שהם מבינים יותר מאיתנו וחשבו על כול האלמנטים של בגאז סגור, חום סביבתי גבוה, בגלל זה הגופי קרור של מגברים לרכב הם הרבה יותר גדולים פי כמה ממגברים ביתיים.

ואם יש בעיית חום, מאוור יעזור ולא מדבקה.

תמיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזבו שטויות. תתקינו מאווררים בדרך הישנה והמסורתית למגבר וזהו. שוב לגבי צג טמפ קטנטן שיביא אינדיקציה מיספרית על מצב חום המגבר זה יהיה נחמד יותר אבל שוב . ברגע שהמגבר יגיע לגבול החום שלו הוא יכנס להגנה עד שהוא ירגע ככה שזה לא הכי משנה לנו עם צג טמפ או בלי. המגבר מתוכנן להיכבות במצבים קריטיים כאילו . זה לא כמו רכב שמיתחמם והשעון מורה על כך אז הרכב יתכבה מעצמו..ברור שאנחנו ניצטרך לדאוג לכך . בשונה מהמגבר שהוא כבר מתוכנן לפעול לבדו במצב כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן תמיר אתה צודק אבל אני חושב שהוא מדבר לא על קירור אלה פשוט על הצגת הטמפרטורה ברכב לא על מאווררים...אז מה אתה חושב אפשר לחבר מד חום מנוע למגבר כדי לדעת את הטמפרטורה שלו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אדי לדעתי שעון חום מנוע מיותר הוא מגושם מדיי .

אם כבר לחשוב בכיוון אז זה צג טמפ קטנטן מרובע כזה .היה לי אחד כזה עבד על בטריה של שעון . חבל זרקתי אותו..אבל לדעתי עדין זה מיותר . מזה משנה לך מה הטמפ של המגבר שלך כל עוד הוא מצוייד במעגל הגנה במצבים כאילו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה 100 שקל?

ב100 שקל אתה גג יכול להביא פאנל שליטה על מאווררים[בקר] פשוט מאד

אתה מדבר על משהו בסיגנון הזה .אבל זה חתיכת סכום להשקיע

http://www.pandas.co.il/product_info.php?cPath=55_330&products_id=9164

אך אך אך... אתם ממש אסון,

בבקשה ב 100 שקל

http://www.pccool.co.il/html/index.asp?p=py-b

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6919 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...