Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מידת הנזק של ספריי לצמיגים לצמיגים עצמם?

snowbol
שימו לב! השרשור הזה בן 6915 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הייתי בפנצ'ריה לפני מספר ימים ושאלתי את הפנצ'מכר למה הצמיגים החדשים יחסית של פאלקן(שנה וחצי) כבר מראים סימני התייבשות בצדדים כי הבריג'סטון מלפני זה החזיקו כ 5 שנים.

הוא נתן מבט בצמיגים וישר שאל אם אני משתמש בספריי איזשהו,ואני כמובן מטפח את האוטו ולכן כל שטיפה בערך מרסס ספריי מיוחד ל"חידוש" הצמיג על הצמיגים.

עניתי לו שכן אני משתמש בספריי היעודי לצמיגים כדי לתת להם מראה רענן,אז הוא אמר שזאת בדיוק הסיבה שהצמיגים מתייבשים. בעצם שאני עושה רק נזק עם הספריי ולא תועלת והספריי מייבש את הגומי.

לכן,שאלתי אותו אם יש איזשהו ספריי אחר או משהו אחר שיכול לשמור על חיי הצמיג,התשובה שלו הייתה רק צל...

עכשיו אני שואל אתכם,האם זה הגיוני שימכרו ספריי יעודי לצמיגים שבעצתם רק פוגע בצמיג ולא באמת שומר עליו?

THE SYSTEM: HU: ECLIPSE cd-7100, AMPS : XETEC vector 350.6 , A/D/S p950.2 , FRONT : MAC AUDIO Maximus 2.16 , Sub : Rockford Fosgate rfz3412 12' 150w rms

101 סוסים לבלימת האיביזה

:evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, הגיוני.

אתה מוזמן לבוא לראות צמיג משנת 98, שלא ראה מעולם ספריי, והוא לא של מיטב היצרנים...

זה לא חדש (לפחות לי אישית), שהספרי גורם נזקים, הצמיג פשוט סופג את החומר, ואח"כ מתייבש מהשמש...

כנ"ל לגבי תכשירי דשבורד, אם כבר שמים, זה משהו על בסיס סיליקוני בלבד.

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספרי לצמיגים וספרי לדשבורד- שניהם מקנים מראה מבריק ומחודש למספר ימים...

אבל גורמים לבלאי מואץ בשמש!

:evil:וולו הנאה אחורית 6 צילינדר 164 960 .
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספרי לדשבורד מקנה מראה מבריק למס' ימים בלבד? ולבלאי מואץ בשמש?

מוזר.. אני משתמש בספרי לדשבורד כבר שנתיים ואחרי השימוש הדשבורד נשאר מבריק ונקי לפחות לחודש ימים ובנוסף לא קורה כלום לדשבורד שיש עליו שמש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עוד שמשתמשים בספריי לדש' עם מסנני UV, אז זה בסדר...

רוצים לנקות את הצמיגים? שטפו עם מים וסבון

לא יבריקו ברמה של הספריי, אבל לא יגרם נזק לטווח הארוך.

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עוד שמשתמשים בספריי לדש' עם מסנני UV, אז זה בסדר...

רוצים לנקות את הצמיגים? שטפו עם מים וסבון

לא יבריקו ברמה של הספריי, אבל לא יגרם נזק לטווח הארוך.

נכון מאד.

ומעבר לכך מיותר לציין את הסכנה הבטיחותית: מריחת חומר סיליקוני על דופן הצמיג גורמת לדופן להיות חלקה- דבר העלול להשפיע על אחיזת הכביש, במיוחד בסיבובים, בהם דופן הצמיג באה במגע עם הכביש ו"נמרחת" עליו.

תנו חיוך, הכל לטובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העקרון של התרסיסים לדש ולצמיגים זהה. התרסיס יוצר טיפות קטנטנות על האיזור המרוסס, שלמעשה משמשות כעדשה ומרכזות את קרני השמש. לכן נוצר בלאי מואץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי צריך הרבה כסף כדי להוכיח שהנזק קרה בגלל הספריי. צריך לקחת צמיגים שלא רוססו בספריי וצמיגים שרוססו, להחזיק אותם באותם התנאים בדיוק ועדיף שיהיה בתנאי מעבדה ובפיקוח. המון כסף.

צריך גם שהחברה שמייצרת את הספריי תהיה מספיק עשירה, כדי שאם תזכה במשפט תהיה לה האפשרות להחזיר את כל הוצאות הניסוי + תוספת אוגמת נפש. אם אין בזה רווח, אז אף אחד לא יתעסק בזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממש, אבל ממש לא רואה את עצמי כמומחה או בעל ידע מיוחד בתחום של הנדסת פולימרים (פלסטיקים, גומי וכדומה), אבל מידע עוד מתקופת הלימודים יש לי השגות על מידע שגוי או לא מדויק בעליל בשרשור הזה.

בגדול, בחומרים הנ"ל ישנן שרשרות ארוכות של אטומים המחוברים למולקולות ארוכות. המולקולות מצידן נקשרות למולקולות ארוכות תאומות בקשרים צולבים, ליצירת מבנה מרחבי. ממסים וחומרי פיטום שונים המוחדרים לחומר במהלך הייצור שלו, גורמים לחיבורים הצולבים הללו להיווצר בצפיפות מבוקרת. חום וקרינה מיננת עתירת אנרגיה (כמו קרינת ה-UV של השמש) גורמים להזדקנות הפלסטיק והגומי ע"י בריחה ואיוד של הממסים וחומרי הפיטום. כשהללו נעלמים, השרשרות מצליחות ליצור בינהן עוד קשרים צולבים. הקשרים הנוספים משנים את הנפח והגיאומטריה של החומרים ואז נוצרים סדקים ועיוותים (אם מולקולה מסוימת נמשכת גם ימינה וגם שמאלה בבת אחת בגלל שנולדים קשרים חדשים באזור מסוים משני צדדיה, איפשהו הקשר יקרע וייווצר סדק).

המטרה של חומרי השימור (ספריי גומי ופלסטיק לסוגיו) היא, בין השאר, להחדיר מחדש ממס כלשהו אל בין השרשרות של החומר ולבטל במידת מה את היכולת (השלילית) ליצור קשרים צולבים שלא היו בחומר במקורו.

לא יודע אם כל סוגי הספריי יעילים, אבל אתמול החלפתי 4 צמיגים בני 7 וחצי שנים (מאז שהרכב נקנה). הצמיגים הללו פורקו מהמכונית כל 4 חודשים, נרחצו במים וסבון, יובשו ורוססו באופן יסודי ביותר בספריי קצף לצמיגים, גם מצידם החיצוני וגם מצידם הפנימי. הדפנות של הצמיגים הללו היו, נכון לאתמול, שלמות, רכות, גמישות, שמנוניות מעט למגע וללא כל סדקים נראים לעין.

הסוליות שלהם, עליהן כמובן לא רוסס כל ספריי, היו יבשות הן למגע והן לפי ים הסדקים שהיה בהם. נכון שהרכב מרבה לחנות בצל (חניה סגורה מקורה) אבל למיטב הבנתי השמש, אם לא שזפה את הדופן, לא הגיעה גם לסוליה.

לרכב הנוסע הרבה אולי הטיפול הזה לא נדרש כי הצמיגים נשחקים למות בגלל הקילומטרז', אבל ברכב הנוסע מעט הטיפול מאריך את חיי הדפנות. אם המכונית לא משמשת להשגת ביצועים ולנסיעות ארוכות במהירות גבוהה, אינני רואה למה לא לטפל בצמיגים ולסחוט מהם עוד שנות שימוש.

המילכוד היחידי הוא מחיר הספריי (בערך 30 ש"ח לאריזה) וההשקעה הנדרשת. ספריי אחד הספיק לי ל-(3+) טיפולים.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת הכנסתם אותי ללחץ...

אני משתמש בספריי american eagle cockpit spray (המוכר לנו עם הציור של הנשר, והפקק הירוק). מישהו יודע אם זה ספריי טוב? מה אני אמור לחפש עליו כדי לדעת אם יש לו את החומר שמונע קרני UV של השמש?

והדבר השני שרציתי לשאול: הבנתי שמשחת נעליים עוזרת בהברקת הצמיגים (לא יצא לי לנסות, אבל חבר שלי ניסה וזה באמת הבריק לו את הצמיגים)...האם המשחה הזאת "בריאה" לצמיג?

תודה לעונים ויום טוב

שי

למכירה: טויוטה אוונסיס מודל 2003, 2000 סמ"ק, יד ראשונה צבע שמפניה. 052-4355354- משה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת הכנסתם אותי ללחץ...

אני משתמש בספריי american eagle cockpit spray (המוכר לנו עם הציור של הנשר, והפקק הירוק). מישהו יודע אם זה ספריי טוב? מה אני אמור לחפש עליו כדי לדעת אם יש לו את החומר שמונע קרני UV של השמש?

והדבר השני שרציתי לשאול: הבנתי שמשחת נעליים עוזרת בהברקת הצמיגים (לא יצא לי לנסות, אבל חבר שלי ניסה וזה באמת הבריק לו את הצמיגים)...האם המשחה הזאת "בריאה" לצמיג?

תודה לעונים ויום טוב

שי

לא יודעת להגיד לך בוודאות אם זה "בריא", אבל משחת נעליים נועדה לנעליים ולא לצמיגים, מן הסתם הצבע השחור יחדש את הצמיג אך אולי אף יגרום לו לנזק בעתיד.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר המלצה לספריי לדשבורד ששומר עליו ולא גורם נזק?

ולפי מה שהבנתי הספריי הזה נועד בכדי לשמור על הדשבורד לא?

ובקשר לצמיגים, לצמיגים שנוסעים עליהם אין צורך לרסס כלום אבל צמיגים שעומדים במחסן צריך לרסס בספרי המכיל סיליקון בשביל לשמור עליהם (עדיין יש לי את הצמיגים המקוריים של הלנד רובר משנת 95 ואני נוסע איתם פעם בשנה והם במצב מצויין!)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, הגיוני.

אתה מוזמן לבוא לראות צמיג משנת 98, שלא ראה מעולם ספריי, והוא לא של מיטב היצרנים...

זה לא חדש (לפחות לי אישית), שהספרי גורם נזקים, הצמיג פשוט סופג את החומר, ואח"כ מתייבש מהשמש...

כנ"ל לגבי תכשירי דשבורד, אם כבר שמים, זה משהו על בסיס סיליקוני בלבד.

אתה נוסע עם צמיגים מ 98 ? אם כן .. חבל מאוד ... איזה אוטו זה.? אולי החבר'ה צריכים כיסאות :D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיצר חברה...המסכנה היא אחת...תמנעו משימוש מספריי ותרבו כמה שיותר להחנות בצל!

בקשר לספריי לדש,האמת שהוא דווקא כן עוזר ובאמת הדש נראה רוב הזמן מבריק ויפה...ואין לי בו סדקיםפ והאוטו משנת 92...למרות שלחבר שלי יש יונדאי שנת 99 וכל הדש שלו נסדק באמצע...(בלי שימוש בספריי)

THE SYSTEM: HU: ECLIPSE cd-7100, AMPS : XETEC vector 350.6 , A/D/S p950.2 , FRONT : MAC AUDIO Maximus 2.16 , Sub : Rockford Fosgate rfz3412 12' 150w rms

101 סוסים לבלימת האיביזה

:evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רואה שום סיבה שיקרה משהו לדש בורד כל עוד לא מתיזים ישירות ובכל מקרה דואגים לנגב היטב את החומר מהפלסטיקה.

קאפיש?

דודו

31.5 ק"גמ ו מ נ ט!!!

156 סוסים אלכוהוליסתים

172 סיבות לחייך:wink:

206XS 110 (רכב ראשון)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6915 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...