Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור תמונות: אחת עוזבת, אחת באה - פרידה אחרונה בהחלט מהמגאן

רועי צוקרמן
שימו לב! השרשור הזה בן 7879 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ביום רביעי שמנו פעמינו מתן ואני, לעבר נווה צדק מבורכת הנופים האורבניים היפיפיים.

על רקע בניינים ישנים ומחודשים, צילם מתן בכשרון מופגן את המגאן שלי שעומדת בפני מכירה

ברגע שימצא קונה ראוי (ראוי = עם מזומנים בכיסים ;-))...

לפניכם תוצאות ערב הצילומים (ושאני לא אשמע שום הערה על הנורה השרופה מאחור ;-))

2077286.jpg

2077305.jpg

2077321.jpg

2077332.jpg

2077341.jpg

2077349.jpg

2077353.jpg

2077360.jpg

2077373.jpg

רנו מגאן, כמה נתונים וגם ניסוי קטן:

-המגאן נקנתה בשנת 1998 כדגם 99' והחליפה סובארו ליאונה סטיישן.

-מנוע 1.6 8 שסתומים שקט וחסכוני, אך עצל. 0-100 ב13.7 שניות, 170 קמ"ש מרביים.

-המגאן גמעה 65,000 ק"מ בארבעת שנותיה.

-אחזקתה זולה, אך אמינותה לא מושלמת: חיישן הצתה הוחלף פעמיים (פעם ראשונה במסגרת האחריות ללא תשלום), הגיר נדרש לשיפוץ במסגרת ריקול (פאסיבי) יצרן ועל חשבונו. מתאם חלון חשמל אחד התקלקל, הוחלף באחריות על חשבון היבואן.

-בשבוע האחרון ביצעתי ניסוי פשוט: העלתי את לחץ האוויר של הצמיגים הקדמיים ל34PSI (31 בהמלצת היצרן) ואת האחוריים השארתי על 30PSI כהמלצת היצרן.

מסקנות הניסוי: העלאת הלחץ בכ10% או 3PSI ניטרלה את מרבית תת-ההיגוי וכעת הרכב נוטה לאיזון ניטרלי, עם נטייה קלה להיגוי יתר תחת פרובוקציות - בניגוד להתנהגות מבוססת התת-היגוי מקודם. (ההתנהגות כעת מזכירה מאוד את זו של היאריס).

הרעידות העדינות שהיו בהגה מעל 120 קמ"ש נעלמו כליל.

צריכת הדלק עלתה משמעותית, וכך גם רעש הצמיגים מלפנים.

הנוחות כמעט שלא נפגמה, ונותרה מעולה בכל קנה מידה כמעט, למעט שיכוך ראשוני רך מדי במהירות גבוהה.

לצילומים הצטרפה גם הוולקן החדשה של מתן, לפניכם מקבץ תמונות קטן כ"מתאבן" לתמונות נוספות בעתיד

2077462.jpg

2077470.jpg

2077479.jpg

2077514.jpg

-סוף השרשור-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזה?! האוטו עבר תאונת שלדה או מה?! הנורה שלו מאחורה לא עובדת!!!!!!!

לא, אני לא קונה... אני לא אוהב להסתכן עם מכוניות מפוקפקות....

יניב, לא מצחיק...ויודע את זה....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תומר, יש לי נורה שרופה מאחורה??!??!? איפה??!?! :shock:

ולZX-MAN: כן, יש לי 306GTI.

המגאן שייכת להורים ומוצעת למכירה כעת (הוחלפה ביאריס).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשבוע האחרון ביצעתי ניסוי פשוט: העלתי את לחץ האוויר של הצמיגים הקדמיים ל34PSI (31 בהמלצת היצרן) ואת האחוריים השארתי על 30PSI כהמלצת היצרן.

מסקנות הניסוי: העלאת הלחץ בכ10% או 3PSI ניטרלה את מרבית תת-ההיגוי וכעת הרכב נוטה לאיזון ניטרלי, עם נטייה קלה להיגוי יתר תחת פרובוקציות - בניגוד להתנהגות מבוססת התת-היגוי מקודם. (ההתנהגות כעת מזכירה מאוד את זו של היאריס).

הרעידות העדינות שהיו בהגה מעל 120 קמ"ש נעלמו כליל.

צריכת הדלק עלתה משמעותית, וכך גם רעש הצמיגים מלפנים.

הנוחות כמעט שלא נפגמה, ונותרה מעולה בכל קנה מידה כמעט, למעט שיכוך ראשוני רך מדי במהירות גבוהה.

נקודה ידועה. ליצרנים יש איטרסים שיווקיים שלא תמיד עולים בקנה אחד עם צרכיו של לקוח מסוים. (...נוחות בטיחות צריכת דלק וכו...)

אחרי מספר נסיונות שאני ביצעתי הגעתי למסקנה שאני יכל להוסיף עד 1PSI מקדימה ועד 2PSI מאחור ובכך לשפר מעט את האחיזה באופן כללי. לא הבחנתי בשינוי משמעותי באחד מהמדדים שהוזכרו, אולי בגלל שלא ממש התאמצתי כי לא זה מה שחשוב לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום, יום ראשון - נמכרה המגאן אחרי כמעט חודש של פירסום ברחוב ובמוטוקאר.

אחרי בדיקה בקומפיוטסט באזור התעשייה הישן של ראשון, איפה שעמית עובד (ללא ידיעתו, ההורים שלי נסעו) - המגאן העבירה בעלות לזוג נחמד ממודיעין שבא לראות אותה אתמול וחתם על הסכם מכירה מיד במקום...

מי שממש מעוניין, המחיר שנתקבל עבור המגאן הוא 63 אלף שקל במקום 65 שרצינו (או 5% מתחת למחירון הרשמי) בגלל דפיקה בדלת שניתן לראות בתמונות.

בבדיקה נמצא: זוג בולמים עייפים (אך תקינים) מלפנים, וזהו, כלום לחלוטין מעבר (תיקוני פחחות לא נחשבים :roll: ).

ועכשיו מאזן הכוחות יפן-ארופה במשפחה אוזן ל50%-50% ;-)

אולי זה עוד ישתנה, ההורים שלי נראה לי שמו עין על הלגונה החדשה בפרסומת...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזל טוב :-)

תמיד טוב לקנות רכב מפולנים...טוב נו, לא תמיד.. ;-)

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7879 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...