Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

205 - נורית טעינה נדלקת בעוצמה נמוכה

Tzvika-Pick
שימו לב! השרשור הזה בן 6915 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

והנה עוד תקלה מוזרה מבית פיג'ו.

כשהרכב (205, TOPXRI, 1.4) בסל"ד סרק, נורת הטעינה נדלקת בעוצמה נמוכה. ככל שאני מעלה את הסל"ד, עוצמת ההארה של הנורה פוחתת, עד שהיא נכבת לחלוטין.

החשד הראשוני שלי היה שנקרעה הרצועה של האלטרנטור (היא לא במצב מיטבי, ומחכה לטיפול הגדול בעוד 1000 קילומטר), אבל היא שלמה ומסובבת יופי את האלטרנטור.

החשד השני היה מתח טעינה נמוך בסל"ד סרק. בדקתי עם מד-מתח, בסל"ד סרק יש 14.1 וולט על המצבר, וזה עם אורות דולקים.

מה זה יכול להיות, וכמה מהר אני צריך להגיע לחשמלאי? :roll:

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מוזרה ,ולא מבית פז'ו.

האלטרנטור שלך בסוף חייו המועילים.

כמה דחוף ? אתה מעדיף לדחוף ?

הגעה למצב של חוסר טעינה היא עניין של זמן קצר. תחליט אתה אם בא לך לנסוע רק על מצבר או להגיע אל החשמלאי ללא בעייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נורית בקרה שדולקת חלש מצביעה על אלטרנטור תקול בחלקו ו/או על מפלי מתח.

סביר יותר שמעגל כיבוי הנורה באלטרנטור "נדפק" ו/או טעינה חלשה, או מפלי מתח לנורית הבקרה שאחד מהם (חיוט אחד מהשניים) הוא מהאלטרנטור עצמו ואז יש צורך בחלפתו או שיפוצו.

גש לחשמלאי, אל תמתין למצב שתתקע.

בברכה

דני

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נורית טעינה שדולקת חלש וקבוע מעידה בדרך כלל על פרסת דיודות שהגיעה לסוף דרכה.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם חן פרחי, הדבר מתריע על גשר דיודות שעומד למות (זה לא יקח עוד הרבה זמן).

תכין כסף לשיפוץ אלטרנטור.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקנו אותי, אבל החלפה של גשר דיודות, היא פשוטה יחסית, ואינה מצריכה פתיחה רצינית (כזו שנוגעים כבר ברוטור..).

נראה לי שהעלות של הווסת היא סדר גודל של עשרות שקלים.

אם יש לך יידים טובות, הרווחת את העבודה.

יאאלה, איך בא לי ג'חנון עכשיו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום ,

אצלי בקסארה היה אותו דבר, בהתחלה נדלק חלש ולא התיחסתי, חשבתי שמדובר בנתק \ תקלה בלוח שעונים(כל כך חלש שביום לא היתה רואה) ובנוסף, שהיתי נותן גז היא היתה "נעלמת " לה.

אחרי מספר ימים היא נדלקה חזק, ועמה נגמר המצבר והאוטו הפסיק להניע.

במקרה שלי החליפו "פחמים"

תכין כסף, לי עלה 350.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקנו אותי, אבל החלפה של גשר דיודות, היא פשוטה יחסית, ואינה מצריכה פתיחה רצינית (כזו שנוגעים כבר ברוטור..).

נראה לי שהעלות של הווסת היא סדר גודל של עשרות שקלים.

אם יש לך יידים טובות, הרווחת את העבודה.

הח' ווסת הינה פשוטה, אבל החלפת גשר דיודות כבר מצריך הלחמות וזה לא פשוט למי שאינו מתמצא או מבין בנושא.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם על העזרה!

עוד לפני שקראתי את רוב התגובות, בדקתי את העניין עם בני ל., ולאחר התייעצות קלה, הוחלט להשאיר את האלטרנטור הנוכחי ברכב, עד שימות לחלוטין. לדבריו של בני, אין לדעת מתי ימות האלטרנטור, אולי יום ואולי שנה.

התקלה הנוכחית רק מדגימה לי שוב מה היא תקשורת טובה על הנהג. ה205 מוכיחה שוב את יכולת התקשור שלה עם הנהג. בניגוד לרכבים אחרים בהם הכל מתקלקל בבת אחת ובהפתעה, כאן יש לך יופי התרעה מראש :wink:

ביינתים, כצעד מונע, אני ניגש לקנות כבלים. שיהיה :scatter:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם על העזרה!

עוד לפני שקראתי את רוב התגובות, בדקתי את העניין עם בני ל., ולאחר התייעצות קלה, הוחלט להשאיר את האלטרנטור הנוכחי ברכב, עד שימות לחלוטין. לדבריו של בני, אין לדעת מתי ימות האלטרנטור, אולי יום ואולי שנה.

התקלה הנוכחית רק מדגימה לי שוב מה היא תקשורת טובה על הנהג. ה205 מוכיחה שוב את יכולת התקשור שלה עם הנהג. בניגוד לרכבים אחרים בהם הכל מתקלקל בבת אחת ובהפתעה, כאן יש לך יופי התרעה מראש :wink:

כבלים לא יעזרו לך, ברגע שימות האלטנרטור אתה תקוע ! תכין את הטלפון של הגרר.

מניסיון אישי שלי - ברגע שהנורה נדלקת חלש חלש, זה החזיק בין 3 ימים לסביבות חודש אחד בלבד.

עצתי ? (וזו עיצה ששווה זהב) -> הקדם תרופה למכה. הקיץ כבר כאן והכסף שתוציא עכשיו יחסוך לך את עוגמת הנפש של להיות תקוע בשומקום.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק צודק,ברגע שהאלטרנטור ימות שום כבלים לא יעזרו אלא רק גרר,ותאמין לי שזה לא כיף בזמן נסיעה לגלות את זה-קרה לי בלאנסר שהיתה להורים שלי,האלטרנטור לא הכין אותי ותוך כדי נסיעה גיליתי שאני רק על מצבר לאט לאט כבתה המערכת כבו האורות והאוטו התחיל לזייף למזלי הצלחתי להגיע הביתה ואז האלטרנטור פורק ותוקן אבל תאמין לי שזה לא כיף שניידת ונהגים רבים מסמנים לך להדליק אורות ואין לך מה לעשות אלא להתפלל שתצליח להגיע הביתה ולא להתקע בכביש המהיר,

או שתכין לך כלים ואלטרנטור חלופי באוטו ותחליף כשהוא ימות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצתי ? (וזו עיצה ששווה זהב) -> הקדם תרופה למכה. הקיץ כבר כאן והכסף שתוציא עכשיו יחסוך לך את עוגמת הנפש של להיות תקוע בשומקום.
:shock3: נתת לי חומר למחשבה ללילה הקרוב...

כבר נתקעתי ללא אלטרנטור באיביזה, ואכן לא מדובר בחוויה נעימה במיוחד. שם הצלחתי להגיע, בקושי, למוסך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לשאלה עם שינוי קטן !

אצלי בפיז'ו יש בעיה דומה אבל להפך...רק כשהאוטו לאחר נסיעה ארוכה

או שאני מאמץ את המצבר {אורות +מזגן}

הנורית שלי דולקת חלש ?? האם זו אותה בעיה

האם זה פחמים באלטרנטור ?? כמה אמור לעלות תיקון כזה {מדובר בפיז'ו 205}

בתודה נתי

חתימה !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבלים לא יעזרו לך, ברגע שימות האלטנרטור אתה תקוע ! תכין את הטלפון של הגרר.

מניסיון אישי שלי - ברגע שהנורה נדלקת חלש חלש, זה החזיק בין 3 ימים לסביבות חודש אחד בלבד.

איציק

על תחזוקה מונעת שמעת?

או שאתה מעדיף להתקע ביום שרב לוהט ולהמתין לגרר בין שעתיים ל שש!!!!! שעות בדיוק כשהחלטת לקפוץ לחופשה באילת,בצפון WHERE EVER והאוטו עמוס ו\או בלילה שהאורות מתחילים להתעמעם ונשאר לך רק עוד 100 ק"מ עד הבית ...

מקווה שהבנת את הנקודה:

כדי שהרכב שלנו ישרת אותנו כמו שאנו רוצים, עלינו לשרת אותו...כשהוא רוצה.

ניצן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם על העזרה!

שלום לך!

כבעל רכב דומה לשלך , העובדה שכל שני וחמישי האלטרנטור ה"מעולה" ברכב הזה מיטיב ל"תקשר"

על ידי : הבהובים וריצודים במערכת התאורה, נורת טעינה נדלקת לסירוגין,נורת טעינה לא נדלקת בכלל. הייתי אומר שהאוטו הזה ממש עוזי כהן.

טוב שלא אמרת שמקבלים עם האוטו באותו המחיר מד סל"ד מובנה (מנורת טעינה שנדלקת בחוזק מתאים לגז שנותנים...)...

יום טוב

חולם על S2000... רוצה אימפרזה טורבו...

בינתיים מסתפק ב 205 שמורה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6915 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...