Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

על צלילות, ברלינגו ובטיחות אקטיבית.

Miura
שימו לב! השרשור הזה בן 7859 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני יומיים חזרתי מהעיר הדרומית אום-רשרש. חמישים ומשהו שנים אחרי שסבא שלי, עם עוד כמה פלמ"חניקים, שחרר את הכפר העלוב, המקום התפתח היטב וכיום הוא ממוקדי הערסים הבין-לאומיים.

מהר מאוד הבנתי שיש רק סיבה אחת ששווה לנסוע לאילת בשבילה - צלילות.

אז שהורים של חבר שלי טסו ללונדון הקרירה והשאירו לו את הברלינגו המשפחתית, נחתה לידנו הזדמנות פז לנסוע לשם ואפילו לעשות את זה בזול. בזריזות העמסנו את ציוד הצלילה (מאזן ציפה מלא טלאים ווסתים שנקנו יד שניה מז'אק קוסטו) על הטנדר המרווח ודהרנו דרומה.

בוא נגיד שטכניקת הנהיגה של חבר שלי מעניינת. הוא מזמן הבין שאין צורך להחזיק את ההגה בידיים אם אפשר לשלוט בו בעזרת הרגל. אבל מצד שני, הוא בהחלט חושב שיונדאי אלנטרה היא פסגת הטכנולוגיה (עוד נחזור לזה).

באילת חם.

חם מאוד.

אפילו חם מאוד מאוד מאוד.

אבל במים קר.

מסקנה - לעלות על ציודים והופלה למים.

ככל שעמוק יותר - קריר יותר.

מסקנה - לצלול כמה שיותר עמוק.

היה כיף.

בדרך חזרה אספנו בחורה שהייתה איתנו במועדון וגרה לא רחוק מהבית של חבר שלי. באותה הזדמנות גם יצא לי לנהוג כמה מאות ק"מ על הסיטרואן ברלינגו. הייתה זאת הפעם הראשונה שנהגתי על רכב דיזל שלא נוסע על זחלים. רק לרכב ההוא היה מגדש טורבו ו-400 כ"ס והברלינגו הסתפקה במנוע 1.9 מיושן ואסטמתי.

הרכב נותן תחושה של פרייבט, ועל כך מגיע לו מלוא החופן שבחים. מראה פנורמית קמורה ככדור בדולח השמידה לחלוטין את הראות לאחור שגם ככה הייתה דפוקה, אולם במראות צד משובחות ננוחם. המתלים סופגים מהמורות היטב וההגה נעים אבל סובל מחוסר תקשורת מסוים. שילוב ההילוכים רך ונעים ביותר, גם אם אני אישית מעדיף שילוב נוקשה יותר. המושב נוח.

הבעיה היא במנוע. הוא חלש, חלש מאוד. התאוצה נמדדת בדקות וגם בחישה נמרצת של ההילוכים לא עוזרת בכלל. עקיפות דורשות תכנון מוקדם ברמה של תוכנית חומש וגם ישיש על קלנועית יתן לך בראש ברמזור. מהירות של 140 הושגה בעמל רב ובישורת ארוכה ביותר. הרכב דווקא הרגיש יציב מאוד.

במהלך הנסיעה, תוך התייחסות ליכולות המצומצמות של הברלינגו, הבחורה (עם רגליים על הדש-בורד, מתכון בטוח לפריקת ראש הירך בתאונה) סיפרה על ידיד שלה שיש לו יונדאי, אוטו מופלא בעל מנוע חזק, חרישי וגמיש. היא מאוד התעצבנה שניסיתי להגיד שיונדאי לא בדיוק מצטיינים בתכונות אלו. צודקת - לא נהגתי ביונדאי, אולי זה באמת נכון (או שלא).

מסקנות

לצלול זה סבבה ומומלץ.

אוטו חלש ואיטי הוא לא אוטו בטוח.

יונדאי כנראה יצירת מופת מוטורית ואני פשוט לא ידעתי את זה.

בפעם הבאה - נוסעים באוטו שלי.

אם הייתי מולטי-מליונר הייתי קונה:

ב.מ.וו. M5 ליום-יום, בגלל ההנאה

בנטלי Azure לסופי-שבוע, בגלל הגריל

ומיורה שהייתי שומר במוסך ומקריב לה קורבנות כל לילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

LOL..

צודק לגמרי לגבי הברלינגו, היא מאוד נוחה ונעימה, בטח שביחס למה שהיא..

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחייייייים, אבל בחיים.....אל תנסה להעיר להם על הערות טיפשות שיוצאות להם מהפה....

אומרים לך קולט טיל.....תגיד מגאן יותר...

אומרים לך מאזדה אוטו חיה, תגיד הונדה יותר...

יונדאי אוטו מהיר?! VR6 יותר... (גם כן השוואה....)

אין טעם להתווכח איתם... הם סתם יחשבו שאתה מנסה לתפוס תחת....

או מקנא....או לא יודע מה....

ככה הם יתפסו ממך מבין...(VR6 מול יונדאי...אם כזאת השוואה צריך לתת לי תואר מהנדס רכב של כבוד....)

אם כן תכנס לוויכוח...תפסיד ממילא...וגם סתם תתעצבן...ותנוע בעצבנות במושב של המאזדה..(ניסיון ניסיון.....)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בהחלט בעד לוותר על ויכוח מהסוג הזה ....

ניסיתי וניסיתי וניסיתי ..... זה פשוט לא עובד , לך תנסה להסביר מה הכוונה ל"שילדה טובה...גמישות מנוע......" זה פשוט לא נתפס :evil:

אני אם תמיר , עדיף לשתוק ו :)

דוד

HU - RFX 9210

AMP - SONY XM-222

SPL 500W MONOBLOCK

REAR - KENWOOD KFC M6930

COMPONENT - MOREL DOTECH 6 MK2

SUB - BAZOOKA 10 " ELW1014

הותקן בsound FX .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה עדיין כיף כשאיזה ילדה "פרחונית" מהבסיס מתלהבת כמה החבר השחום שלה נוסע מהר ומגניב בקווליר ה סופר מהירה ואיך הוא מזיין את כולם והיא רק אומרת לו להגביר מהירות... ואז להוריד אותה אחרי 15 דקות נסיעה , חיוורת........ ובאמת בלי לסכן את הסביבה או לסוע יותר מ110 :)

וזה פותר את הוויכוח :twisted:

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להתווכח בטח שלא, וגם להסביר יעלה לך לפעמים בדם...

לך תסביר להם שיונדאי אקסידנט זה חרא של אוטו("לחברים שלנו יש והם ממש מרוצים"),

שאפשר להנות מנהיגה, שנהג טוב זה לאו דווקא נהג שלא היתה לו אף פעם תאונה, שליסוע 140 זה ממש לאט במקומות מסויימים, שהם לא יודעים לנהוג, ועוד ועוד ועוד...

ת'אמת שחושבים על זה, לעם הזה מגיע בדיוק את מה שהוא מקבל מבחינה תחבורתית ומוטורית, רק חבל שאנחנו בתור מיעוט סובלים בגללם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסה להסביר למורה שלי שהיא חובת יפנומטיות בסיסית שמה שיש לה זה גועל נפש וכל מיני דברים כאלה.

בכלל בקשר לכלכלה אנחנו מדברים הרבה על מדיניות היבואנים בארץ בכלל ושל יבואני הרכב בפרט לרוב בזכותי.. :twisted::twisted:

ראלימן

אבל ויכוחים??

ח"וח במיוחד עם נשים..

קורס 154 RESTEPA.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7859 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...