Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[פיאט אונו 93'] בעיות הנעה ועשן לבן מהאגזוז

stio
שימו לב! השרשור הזה בן 6901 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכל חברי הפורום

מהיום בבוקר המנוע לא מניע שוב ללא גז בשום אופן ולא משנה אם המנוע קר או חם. זו לא בעיה בקרבורטור כי הוא טופל השבוע וחוץ מזה אין קרטועים ואין בכלל כיבויי מנוע. מה זה יכול להיות?

חוץ מזה שהמנוע נמצא בטמפ' עבודה ואני לוחץ על הגז בניוטרל אני רואה במראה עשן לבן מהאגזוז. מה זה?

חשוב לציין כי כל שבוע לפי המדיד חסר חצי מיכל שמן ואני ממלא אותו בשמן בעל צמיגות 20W50 של סונול. (יש גם נזילות שמן קלות)

על מדיד השמן אין שום סימנים מוזרים מלבד שמן שחור.

שהמנוע התקרר פתחתי את מכסה הרדיאטור ושהמנוע הגיע לטמפ' עבודה המים ברדיאטור התחילו להישפך החוצה ושהמאוורר נדלק הם נכנסו חזרה למיכל ואז היה בועות במים.

מה זה יכול להיות?

(מדובר על דגם 70S עם מזגן מקורי, מנוע שעבר 108,500 ק"מ ולא נגעו בו או בראש מנוע מעולם. תמיד משתמש במים ירוקים לרדיאטור).

תודה לעונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכל חברי הפורום

מהיום בבוקר המנוע לא מניע שוב ללא גז בשום אופן ולא משנה אם המנוע קר או חם. זו לא בעיה בקרבורטור כי הוא טופל השבוע וחוץ מזה אין קרטועים ואין בכלל כיבויי מנוע. מה זה יכול להיות?

חוץ מזה שהמנוע נמצא בטמפ' עבודה ואני לוחץ על הגז בניוטרל אני רואה במראה עשן לבן מהאגזוז. מה זה?

חשוב לציין כי כל שבוע לפי המדיד חסר חצי מיכל שמן ואני ממלא אותו בשמן בעל צמיגות 20W50 של סונול. (יש גם נזילות שמן קלות)

על מדיד השמן אין שום סימנים מוזרים מלבד שמן שחור.

שהמנוע התקרר פתחתי את מכסה הרדיאטור ושהמנוע הגיע לטמפ' עבודה המים ברדיאטור התחילו להישפך החוצה ושהמאוורר נדלק הם נכנסו חזרה למיכל ואז היה בועות במים.

מה זה יכול להיות?-לפי הסימנים ישנה בריחת קומפרסיה מהצילינדרים לכיוןן מערכת הקירור.

במקביל ,חדירת מי קירור לתא השריפה תתבטא בעשן לבן מהאגזוז בטמפרטורת עבודה.

נשמע כמו אטם ראש פרוץ(במיקרה הטוב...).

תפרק פלג אחד או יותר ,תביט בו באור טוב ותריח אותו-אם יש ריח של נוזל קירור אז זה זה, כמו כן אם יש עליו לחות או רטיבות.זאת תעשה כשעה לאחר דימום המנוע כיוון שזה לא בריא להתעסק עם הפלגים כאשר המנוע חם.

תבצע עוד בדיקות וניסיונות לפני שתגיע למסקנות....-תתיעץ עם המוסכניק שלך(אם הוא אמין עליך ולא מהסוג של "לוכד פריירים").תעדכן בפורום

(מדובר על דגם 70S עם מזגן מקורי, מנוע שעבר 108,500 ק"מ ולא נגעו בו או בראש מנוע מעולם. תמיד משתמש במים ירוקים לרדיאטור).

תודה לעונים.

חג שמח ובהצלחה(מקווה שאתבדה)

ניצן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניצן

אטם ראש פרוץ?! צריך לפרק ראש מנוע בשביל זה?!

אם זו אכן הבעיה, עוד כמה זמן אני יכול למשוך את זה ככה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן נשמע שהאוטו שלך שותה מים ואוכל שמן.

הבועות במיכל עודפים מצביעות על בריחת קומפרסיה, והעשן הלבן מצביע על מים שנשרפים או שמן.

ואכן נשמע כמו בעיה בראש המנוע (סביר להניח אטם).

כמה זמן אתה יכול לנסוע ככה? כל עוד תוסיף מים ושמן בצורה סדירה הוא ייסע לך (אבל יהיה קשה מאוד להניע).

כדאי לך לקפוץ למוסך שם יסדרו את זה במחיר של כאלף שח (תלוי בתקלה כמובן).

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אטם ראש פרוץ?! צריך לפרק ראש מנוע בשביל זה?!

אם זו אכן הבעיה, עוד כמה זמן אני יכול למשוך את זה ככה?

אם אין חדירת מים לשמן,ניתן למשוך כמה זמן(ימים).

תעקוב

בנוסף על מנת לא לגרום נזק נוסף תנסה להגיע לאבחנה מדויקת בצורה שהזכרתי קודם

כלל בתחזוקת רכב-לא לדחות דבר כי אז הנזק והעלויות מתגברות.

אני מציע לך, יום ראשון על הבוקר ,תתיצב במוסך שיתן לך דיאגנוסטיקה מדויקת-אין צורך להיבהל ולקפוץ למסקנות.

יכול להיות שיש לפרק ראש מנוע.(על מנת להחליף אטם, ובנוסף כשמורידים ראש מבצעים בד"כ ישור,השחזת שסתומים-כיוון -ניקוי-העלויות משהו כמו 1500-2000 ש"ח).

יכול להיות שלא תרצה לעשות זאת מיידית(במידה והאבחנה תהיה אטם פרוץ) ותרצה "למשוך" את זה-עצתי היא:

טפל ומייד!!!

על מנת לא להיתקע ולא לגרום לרכב נזק נוסף.

ניצן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניצן

דוד שלי פירק את הפלאגים יום שבת שעבר עקב בעיות בהנעה, הם היו מלוכלכים בשמן ופיח ולא בנוזל קירור.

ושאלה אחרונה: הרכב יעבור טסט (בחודש יוני) אם יש עשן לבן מהאגזוז? הם לא יטענו שזה זיהום אויר או פליטת CO גבוה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שכתבת,האוטו צורך לך שמן ומעשן לבן,ובנוסף מניע קשה(בגלל הפלגים המלוכלכים),מה שמביא למסקנה(אם כי לא בהכרח)שהמנוע שלך בערוב ימיו.תעקוב אחרי צריכת השמן ואובדן נוזל הקירור ואז תוכל לדעת.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שכתבת,האוטו צורך לך שמן ומעשן לבן,ובנוסף מניע קשה(בגלל הפלגים המלוכלכים),מה שמביא למסקנה(אם כי לא בהכרח)שהמנוע שלך בערוב ימיו.תעקוב אחרי צריכת השמן ואובדן נוזל הקירור ואז תוכל לדעת.

המנוע עצמו דווקא נשמע טוב, הוא שקט והאוטו נוסע מצויין.

בנוגע לאובדן נוזל הקירור- כל שבוע כרבע ליטר מים אני ממלא, במוסך חיברו משאבת לחץ לאיתור נזילות ולא מצאו נזילה למרות שהמשאבה הראתה ירידת לחץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנוע עצמו דווקא נשמע טוב, הוא שקט והאוטו נוסע מצויין.

בנוגע לאובדן נוזל הקירור- כל שבוע כרבע ליטר מים אני ממלא, במוסך חיברו משאבת לחץ לאיתור נזילות ולא מצאו נזילה למרות שהמשאבה הראתה ירידת לחץ.

זה הרבה

שמן על הפלגים מעיד שיש מעבר של שמן לתא השריפה,האוטו שורף שמן-עקב רינגים שחוקים\תפוסים ואו עקב גומיות שסתומים יבשות.(עשן לבן -רוב הסיכויים שהבעיה היא בגומיות השסתומים).

אם תוכל להציג תמונות של הפלגים אוכל לתת לך אבחנה יותר מדויקת.

ניצן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הרבה

שמן על הפלגים מעיד שיש מעבר של שמן לתא השריפה,האוטו שורף שמן-עקב רינגים שחוקים\תפוסים ואו עקב גומיות שסתומים יבשות.(עשן לבן -רוב הסיכויים שהבעיה היא בגומיות השסתומים).

אם תוכל להציג תמונות של הפלגים אוכל לתת לך אבחנה יותר מדויקת.

ניצן

עם כל הכבוד לקודמיי , אני הייתי נזהר מלהגיע למסקנות נמהרות,כל כך מהר, למרות התאור הציור של סטיו,מהכרותי הקצרה איתו, הבחור מגיע למסקנות , מהר מדי , ומספיד את רכבו בטרם עת!

ולעינינו הרכב היה אצלי שבוע שעבר כאמור לטיפול קרבורטור, מלבד קרבורטור"בתול" ומצמד מחליק וגמור,והזעות מתחת למפלג באזור הגיר, הרכב ניראה שמור יחסית, ללא סימני רתיחה , וסימני אטם ראש פרוץ,למרות אבוד המים הגדול יחסית, הייתי מייחס זאת לפקקי מים בבלוק, ואת הבעבוע במיכל עבוי, לתרמוסטט תפוס, יש לנסות להחליף טרמוסטט תחילה, לפני שמורידים ומפרקים ראש מנוע!

כולי תקווה שאני צודק , וקודמי טעו, וזאת רק לטובת סטיו!

בברכה

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כל הכבוד לקודמיי , אני הייתי נזהר מלהגיע למסקנות נמהרות,כל כך מהר, למרות התאור הציור של סטיו,מהכרותי הקצרה איתו, הבחור מגיע למסקנות , מהר מדי , ומספיד את רכבו בטרם עת!

ולעינינו הרכב היה אצלי שבוע שעבר כאמור לטיפול קרבורטור, מלבד קרבורטור"בתול" ומצמד מחליק וגמור,והזעות מתחת למפלג באזור הגיר, הרכב ניראה שמור יחסית, ללא סימני רתיחה , וסימני אטם ראש פרוץ,למרות אבוד המים הגדול יחסית, הייתי מייחס זאת לפקקי מים בבלוק, ואת הבעבוע במיכל עבוי, לתרמוסטט תפוס, יש לנסות להחליף טרמוסטט תחילה, לפני שמורידים ומפרקים ראש מנוע!

בברכה

צביקה

שלום.

כול הכבוד צביקה!!!

ומה הוא יעשה אים העשן ? ילבש מסכת אבך? או איך הוא יגש לטסט אים מנוע כבוי אולי?

יש לאוטו בעיה!!!

הוא בפרוש מציין מצתים מלוכלכים משמן ופיח כמו כן איבוד מים ושמן וזה אומר דרשיני.

אגב בפיאט אים משארים מיכסה ראדיאטור פתוח כאשר המנוע עובד הוא יפלוט את המים עד שהמאוורר יכנס לפעולה. זו הסיבה שבפיאט מנקזים אויר סוגרים את מיכסה הראדיאטור ומנעים.

אני לא פוסל את מה שאתה אומר לגבי פקקי המים אבל לא מסכים איתך לגבי הטרמוסטט.

אים הבחור ירצה עזרא ממני שיפנה אלי בפרטי כי אני """" מפחד שימחקו לי את ההודעות"""".

בברכה בני ל.

מילים כמו: שטויות, אהבל,טיפש,תלמד, זה לא קללות אז לא להעלב!!!

:multi::onfire:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום.

כול הכבוד צביקה!!!

ומה הוא יעשה אים העשן ? ילבש מסכת אבך? או איך הוא יגש לטסט אים מנוע כבוי אולי?

יש לאוטו בעיה!!!

הוא בפרוש מציין מצתים מלוכלכים משמן ופיח כמו כן איבוד מים ושמן וזה אומר דרשיני.

אגב בפיאט אים משארים מיכסה ראדיאטור פתוח כאשר המנוע עובד הוא יפלוט את המים עד שהמאוורר יכנס לפעולה. זו הסיבה שבפיאט מנקזים אויר סוגרים את מיכסה הראדיאטור ומנעים.

אני לא פוסל את מה שאתה אומר לגבי פקקי המים אבל לא מסכים איתך לגבי הטרמוסטט.

אים הבחור ירצה עזרא ממני שיפנה אלי בפרטי כי אני """" מפחד שימחקו לי את ההודעות"""".

בברכה בני ל.

על זה לא חשבתי...

וזה נראה לי כלל לא רלוונטי(אין תלונות על טמפרטורת עבודה).

כי זה לא מסתדר לי עם פלג רטוב משמן

גם אני בעבר החזקתי אונו במשך 5 שנים משנת 92 עד 97 .(55 מודל 85)...טוב שזה עבר...ים בעיות..(ממנה קיבלתי את המומחיות...:smile: ).

אז הבעיה היתה בוכנה מפוררת שהוחלפה.

אני מניח שזה לא עד כדי כך במקרה הזה, אך שמן בתא השריפה...???....שאחזור על עצמי???

זו הסיבה שכתבתי:" מציע לך, יום ראשון על הבוקר ,תתיצב במוסך שיתן לך דיאגנוסטיקה מדויקת-אין צורך להיבהל ולקפוץ למסקנות."

ניצן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בברכה

צביקה

צביקה, האם לפי דעתך הבעלים הקודמים של האוטו נגעו פעם בקרבורטור?

הרכב באמת שמור יחסית לגילו, ואני מקווה שאתה צודק וזה רק בעיה של טרמוסטט.

בכל מקרה, לא קפצתי למסקנות, ראיתי את העשן והבועות ונבהלתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צביקה, האם לפי דעתך הבעלים הקודמים של האוטו נגעו פעם בקרבורטור?

הרכב באמת שמור יחסית לגילו, ואני מקווה שאתה צודק וזה רק בעיה של טרמוסטט.

בכל מקרה, לא קפצתי למסקנות, ראיתי את העשן והבועות ונבהלתי.

איך היגעת לטרמוסטט-מה הקשר בין זה לבועות (בני ל.-נכון שאין קשר?).

לא שמעתי שאתה מתלונן על התחממות איטית-טמפרטורת עבודה נמוכה\טמפרטורת עבודה גבוהה\התחממות בנסיעה מהירה\התקררות בנסיעה מהירה(רבע שעון).-כל אלה סימפטומים לבעיות טרמוסטט.

טרמוסטט לא "מוציא בועות"

אם הוא תקול אז או שהוא פתוח מידי(טמפרטורת עבודה נמוכה מדי).

או שהוא סגור מידי(מנוע מתחמם).

אין לך מה להבהל...כסף פותר הכל(מי כמוני יודע...:wink: ).

ניצן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך היגעת לטרמוסטט-מה הקשר בין זה לבועות (בני ל.-נכון שאין קשר?).

לא שמעתי שאתה מתלונן על התחממות איטית-טמפרטורת עבודה נמוכה\טמפרטורת עבודה גבוהה\התחממות בנסיעה מהירה\התקררות בנסיעה מהירה(רבע שעון).-כל אלה סימפטומים לבעיות טרמוסטט.

טרמוסטט לא "מוציא בועות"

אם הוא תקול אז או שהוא פתוח מידי(טמפרטורת עבודה נמוכה מדי).

או שהוא סגור מידי(מנוע מתחמם).

אין לך מה להבהל...כסף פותר הכל(מי כמוני יודע...:wink: ).

ניצן

בנוגע לטמפ' עבודה של המנוע: המנוע פועל בטמפ' עבודה יחסית גבוהה משאר מכוניות דומות. הטמפ' עבודה של המנוע היא עד 4 קוים אחרי האמצע. (לפעמים מגיע 3 קוים אחרי, לפעמים 2 ולפעמים קו אחד).

בעיה זו התחילה מהקיץ שעבר. או ליתר דיוק: הבעיה התחילה מאז הקיץ שעבר, בדיוק מאז שהאוטו יצא מהמוסך מטיפול 10000 האחרון. (לפי הספר טיפולים, הטיפול האחרון בוצע ב 15.6.04 שמד הק"מ הראה על 104100 ק"מ. עכשיו יש לו 108500 ק"מ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6901 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...