Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקר שביעות רצון - הפעם מישראל

kompy
שימו לב! השרשור הזה בן 6937 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סקר: הישראלים הכי מרוצים מפולקסווגן - מאת אסף בר שי

אוהבים את המכונית שלכם? מתברר שכן. סקר שערכה חברת Market Watch עבור TheMarker, בקרב 1,500 נשאלים, בדק עד כמה הצרכן הישראלי מרוצה מהמכונית שלו. הציון הממוצע בסקר היה גבוה ביותר - 85 מתוך 100. היצרנית שזכתה לציון הגבוה ביותר בסקר היא פולקסווגן הגרמנית. פולקסווגן הצליחה להתברג בישראל כיצרנית משפחתיות יוקרתיות. למרות מחיריהן, הגולף הקומפקטית נמכרת היטב כמכונית שנייה אצל צרכני מכוניות יוקרה והפאסאט הגדולה נמכרת היטב זה שנים רבות בקרב בעלי הכנסה הגבוהה מהממוצע.

פולקסווגן, יצרנית אירופית, הצליחה להשיג רמת שביעות רצון גבוהה יותר מכל היצרנים היפאניים, שבאופן מסורתי נחשבים למשביעי רצון לקוחותיהם. עם זאת, לבד מפולקסווגן, בחמישייה הראשונה נמצאות רק מכוניות יפאניות.

car_280405.gif

* הציון הממוצע מקור: Market Watch

במקום 2 בדירוג נמצאת היצרנית הגדולה ביפאן, טויוטה. דגמי טויוטה נחשבים לאמינים ביותר, ובישראל, שבה האמינות חשובה כל כך, מכוניות החברה זוכות לשביעות רצון גבוהה. הסקר כלל את המכוניות הנפוצות בישראל.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי אומר שהסקר הזה לא ממש אובייקטיבי.

מספיק קראנו פה בפורום על חוסר האמינות של VW ואני במו עיניי ראיתי מספר פעמים אנשים בודדים מפגינים מול צ'מפיון מוטורס בר"ג.

אין לי שום דבר נגד החברה הזאת ואני עדיין אינני מבין מה המהומה, לא מכיר מספיק את הסיפור.

בנוסף אני בעלים של מכונית VAG ואני בהחלט מרוצה מימנה.

חג שמח.

גם לי יש סיוויק שחורה, רעה, ושמורה בקנאות מטורפת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1500 נשאלים??? ממש לא רציני.

הייתי מקשיב יותר לסקר השנתי של טופ גיר ששם יש עשרות אלפי נשאלים.

ועד עכשיו לא הבנתי מה הקשר של פולקסווגן, סוזוקי ויונדאי לפסגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחיים לא היתי קובע על פי 1500 כאשר בתכלס יש 2000000 מכוניות בארץ.... (אז תחשבו כמה נהגים יש בארץ).

בלי הערות נוספות - אני יודע את כל ה"אבל" שיש כנד דברי - זאת המציאות...!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1500 איש זה מדגם מייצג, לא יכולים לשאול את כל הנהגים בארץ אז שואלים נהגים לפי החלק היחסי של הקבוצה שלהם באוכלוסיה, זה די אמין וכל הסקרים מתבצעים ככה.

הייתי אומר שהסקר הזה לא ממש אובייקטיבי.

מספיק קראנו פה בפורום על חוסר האמינות של VW ואני במו עיניי ראיתי מספר פעמים אנשים בודדים מפגינים מול צ'מפיון מוטורס בר"ג.

אין לי שום דבר נגד החברה הזאת ואני עדיין אינני מבין מה המהומה, לא מכיר מספיק את הסיפור.

בנוסף אני בעלים של מכונית VAG ואני בהחלט מרוצה מימנה.

אתה גם אומר שאתה מרוצה ממכונית פלסווגן שברשותך אז אם היו שואלים אותך היית מאלה שמעלים את הדירוג של פלסווגן מול אלה שמורידים את הדירוד, אז ראית 20 איש מפגינים ליד פלסווגן, יכול להיות שהחלק שלהם מהנהגים בעלי פלסווגן הוא קטן ולכן למרות שאין שביעות רצון מלאה(בשום דבר אין שביעות רצון מלאה) רוב בעלי פלסווגן נוטים להיות מרוצים מהאוטו שלהם כמוני.

תמונות של הבובה http://Ami18.pic.co.il :razz:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1500 נשאלים??? ממש לא רציני.

הייתי מקשיב יותר לסקר השנתי של טופ גיר ששם יש עשרות אלפי נשאלים.

הסקר של טופ-גיר הרבה יותר שערורייתי.

לקסוס מובילה. ואחריה, במקום השני - לא פחות ולא יותר - סקודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב לגירסה המודפסת לעומת גירסת האינטרנט.

הגירסה המודפסת מעיתון הארץ:

.jpg

ובאינטרנט:

http://www.themarker.co.il/tmc/article.jhtml?ElementId=%2Fibo%2Frepositories%2Fstories%2Fm1_2000%2Fskira20050428_569969.xml&origin=ibo&layer=car&layer2=&layer3=cars

בעיתון, לא העזו לקשור בין הסקר לבין חברת פולקסווגן בישראל. באתר הם יותר חופשיים, ואין להם כל בעיה להוליך את הקורא מהמידע המדעי לכאורה, הישר לאולמות התצוגה.

הייתי שמח אם בעיתון, ובמיוחד עיתון רציני כמו הארץ, היו נותנים את כל המידע ולא רק את הכותרת. הייתי שמח לקרוא מי הזמין את הסקר למשל. הם הוא הוזמן ע"י הארץ כדי לספק את סקרנותם, או שאולי הועבר להם ע"י מחלקת השיווק של פולקסווגן?

Market Watch היא חברת בת של טלאול, המתעסקת ב...ניחשתם נכון...שיווק. האם פולקסווגן היא לקוחה של טלאול?

אינני יודע את התשובות לכל השאלות האלו, אבל כשקוראים "מדע" בעיתון, כדאי לקבל את כל המידע.

נמרוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרקט ווצ' חברה אמינה, אולי מה-2-3 חברות היחידות בארץ שבאמת מקפידות על מוניטין ללא רבב.

זה לא משנה שלא רק טלאול אלא גם מרקט ווצ' עצמה, כמשתמע משמה, עוסקת בשיווק (ייעוץ שיווקי).

1,500 איש, לידיעתכם, מהווים מדגם מייצג ברמה מאוד גבוהה לאוכלוסיה של 2 מיליון נהגים. למעשה, מעל המספר הזה, נדרשות תוספות משמעותיות של נדגמים על מנת להעלות את מהימנות התוצאות במעט מאוד. מי שלמד סטטיסטיקה ברצינות, יוכל להעיד על כך.

אם היו נכללות כאן אוכלוסיות מאוד קטנות (למשל בעלי פורשה...) היה אפשר לטעון שלגביהן מהימנות התוצאה קטנה יותר.

חוץ מזה, אני מאמין שהתוצאה של VW ניתנת להסברה בעיקר באפקט הידוע לאנשי השיווק כ"הורדת דיסוננס לאחר הקניה". בנאדם קנה אוטו בהרבה כסף, הוא צריך לשכנע את עצמו שהוא לא יצא טמבל, והוא בדרך כלל מצליח בשכנוע, ובדרך גם מנסה לשכנע את כל מי שסביבו. מן הסתם, ל-VW גם יש קהל אדוק שמאמין ב"גולף לכל החיים" וכו', סביר להניח שאם אלפיסט לדוגמא היה מקבל איזה בורה ליסינג מהעבודה והיו שואלים אותו עליה הוא היה נותן חוות דעת שונה לחלוטין...

ערן | חבר IAROC - הבית לבעלי וחובבי אלפא רומיאו* - נפגשים כל יום שישי בהרצליה פיתוח!

*וגם אבארט :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה מוזר בזה שסקודה במקום השני? זאת כבר השנה השלישית או הרביעית שסקודה נמצאת בפסגה.

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסקר מצוץ מן האצבע בכל הקשור לדגמי פולקסווגן, מעבר לכך שבשנים האחרונות הן נמכרות מעט ולא בטוח שהתוצאה בסקר מייצגת נאמנה את האמת.

עוד דבר שצריך לבדוק זה כמה אחוזים מתקציב הפרסום בעיתונות של פולקווגן מקבל עיתון "הארץ"....

ובכן מכיון ש"הארץ" מיועד לעשירונים הקונים מכוניות יוקרה ( וקונים גולף לאישה ) איפה יפרסם יבואן פולקסווכן - אודי את מודעותיו ? - נחשתם נכון! ב"הארץ" כמובן.

רוני אהרונוביץ בטח יעשה מהם קציצות באתרו...

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1500 נשאלים ו-16 יצרנים, זה בערך 100 מכוניות ליצרן (בהנחה ונמצאו מספר זהה של בעלי מכוניות מכל תוצר). זה אומר שאדם אחד שענה, יכול לשנות את התוצאות במרווח של נקודה אחת. כלומר - שלושה בעלי פולקסווגן לא מרוצים, יכולים להביא אותה למקום השני. שישה מביאים אותה למקום השישי.

ואיך תסבירו את אופל שנמצאת ממש בתחתית? 13 נקודות מתחת לבאה בתור... האם זה בגלל שמכוניות אופל הן כ"כ גרועות, או שמא פחות בעלי אופל נשאלו במהלך הסקר משאר היצרנים, ועקב כך מרווח השגיאה גדל משמעותית?

אותי מעניין לראות כמה בעלים מכל יצרן נשאלו בסקר הזה. אני משער שזה מידע שהחברה המבצעת לא תרצה להפיץ...

ועוד משהו - כיצד נמצאו הנשאלים? סקר טלפוני רגיל, או אולי ביקור במוסכים?

למה ליד רנו יש כוכבית וכתוב ציון ממוצע? למה כל השאר זה לא ממוצע?!

למה אתה לא קורא בגוף הכתבה? 85 הינו הציון הממוצע מסך כל המכוניות בסקר. במקרה רנו "נפלה" על הממוצע.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני צודק.

אם במדגם היו 1500 בעלים של כל יצרן, אפשר היה להגיד שדעתם מייצגת ברמת בטחון גבוהה, אבל כאן יש רק 1500 בסה"כ....

It's only a sport if you use a ball

It's a real sport if you use two

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה היה סקר שביעות רצון מהמכונית , סקודה עבר מהפך ענקי ומי שקנה סקודה

לא ציפה לגדולות , וזה הפתיע אותו שהיא כן מסוגלת ...

חובב רכב , לא חובב תקלות :evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת סקר שטותי. אני קורא עיתון הארץ, ולא מבין איך הוא התחבר עם הרכילותון של עולם העסקים. דה-מרקר ידוע כעיתון לא רציני, ומניסיון אישי, אני יודע שהם מפרסמים כתבות שמועברות להם ישירות על-ידי חברות יחסי-ציבור. יכול להיות שגם הפעם זה קרה.

ובכלל, השאלה "האם אתה מרוצה" היא מורכבת. ממה יכול להתאכזב מי שקונה מאזדה ורק דורש מהרכב שלו להיות סחיר ולא לבקר במוסך? אפילו אם מתקלקל לו משהו, הוא לא מתלונן, כי בעיתון היה כתוב שהוא מרוצה מהמאזדה שלו...

פעם נעשה מחקר רציני שבדק מי קונה איזה סוג רכב, והסתבר שיש קבוצות מובהקות. זה גורם להטייה משמעותית של תוצאות סקר שכזה, כי אלו קבוצות שנוטות להתלונן יותר או פחות מלכתחילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6937 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...