Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם יכול להיות שיש צורך להחליף ממיר קטלטי ב-40,000 ק"מ ???

kastro
שימו לב! השרשור הזה בן 6929 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי לכולם

יש ברשותי טויטה RAV4 שעלתה לכביש בסוף שנת 2001

הרכב עבר סה"כ 40,000 ק"מ ומטופל בחברה.

השבוע נדלקה לי נורית של Check Engine ונכנסתי מייד למוסך המרכזי

לאחר חיבור הרכב למחשב נתגלו שתי הודעות שגיאה הנ"ל:

P0420 Catalyst System Efficiency below Threshold

P0430 Catalyst System Efficiency below Threshold Bank 2.

מנהל הטכני (איש נחמד ומקצועי) הסביר לי מה הבעיה שזה יכול להיות ממספר דברים

אך הוא מציע לאפס את השגיאה מכיוון שממיר כפול כזה עולה בסביבות 5000 ש"ח, להמשיך לנסוע כך ולראות האם ההודעה חוזרת.

שאלתי,

נראה לכם הגיוני שרכב שנסע סה"כ 40000 ק"מ צריך להחליף ממיר כזה בסכום מטורף שכזה ?

יש לדעתכם מה לעשות בנדון ?

אני מצרף לינק למקרה דומה של מישהו עם אותה הודעת שגיאה:

http://www.obdii.com/ubb/Forum1/HTML/001785.html

המון תודות לכולם.

ניר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. יכול להיות שממיר קטליטי יהרס גם הרבה לפני 40K ק"מ - זה תלוי בעיקר בסוג הדלק שבשימוש.

מספיק תדלוק אחד בטעות של דלק שאינו נטול עופרת כדי לקצר משמעותית את חייו של הממיר הקטליטי.

2. אלא אם אתה שוחר איכות סביבה מובהק ויש לך עודף כסף, אני חושב שלאפס את מחשב הרכב יכול להיות פתרון נפלא. לטעמי האישי, עד שלא ימציאו פתרון רובסטי יותר מאשר איזה חתיכת כוורת קרמית מאוד עדינה ויקרה, להחליף ממיר כל פעם שיש איתו תקלה אומר עלות אחזקה מאוד גבוהה של החלק הזה.

בהצלחה.

רון.

-אגב, את דוגמת הדלק שפוגע בממיר הבאתי בשלוף, יש עוד מליון ואחד תירוצים שיכולים לגרום לממיר הקטליטי שלך לשבוק חיים בטרם עת-

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי

הבנתי שמכיוון שהממיר מאד מאד יקר, יש אופציה לנטרל אותו אצל אגזוזן אבל שאלתי

מה קורה ברגע שהוא מנוטרל , האם המחשב של הרכב כל הזמן ידווח על תקלה?

האם זה חוקי לעשות ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלא אם אתה שוחר איכות סביבה מובהק ויש לך עודף כסף, אני חושב שלאפס את מחשב הרכב יכול להיות פתרון נפלא.

מסכים איתך. כל שוחרי איכות הסביבה המתייפיפים האלה יכולים לשבת לי על קצה הז*ן. זה שרכב בלי ממיר קטליטי מזהם את האוויר פי 30 ויותר מרכב עם ממיר תקין לא צריך להזיז לך ולי.

גם לא העובדה שזיהום אוויר הוא הגורם מספר אחד למוות בעולם המודרני.

אנחנו (אני, אתה והשואל) בסך הכל ברגים קטנים.

מה זה משנה כבר מה שאנחנו עושים ?

העיקר הכיס שלנו.

ואם אפשר לחסוך 5000 ש"ח במחיר של זיהום אוויר לכולם, ברור שצריך לעשות זאת (מה גם שהפראיירים האחרים לא רואים שאתה מזהם !!! :-) שיחנקו בשקט, הטמבלים).

מכיוון שאתה בראש טוב, יש לי עוד הצעות בשבילך:

1. זרוק סוללות משומשות לפח ולא לפחי מחזור. תחסוך את הכסף של הנסיעה, ובעזרת השם, הרעלים שידלפו למי התהום לא יגיעו לברז שלך. חוץ מזה, מה כבר משפיעה סוללה אחת ?

2. כשאתה עושה טיפול 10000, שפוך את השמן המשומש לביוב. כן, כן, אני יודע שזה חומר רעיל במיוחד וגם הוא מגיע למי התהום. שטויות. קרא את סעיף 1.

3. אם פעם תבנה בית (אמן, מאחל לך אחי. תחסוך את הכסף של הממיר ותגיע לזה), אתה יכול לזרוק את פסולת הבניין באתר פיראטי. תחסוך ים כסף על הטמנה באתר מסודר.

4. לך קדימה. תכרה גם חול לבניה מאתר לא חוקי. מקסימום תעצבן כמה שוחרי איכות סביבה מתייפיפים.

5. שאני אמשיך ? זבל תמיד זורקים מהחלון של המכונית. אתה יודע כמה כסף זה ניקוי ושטיפה מבפנים ? התחרפנת ?

מה שיפה בגישתך האגואיסטית הוא שזה בסדר גמור לבזבז על עצמך 5000 ש"ח (והרי כל רכב עולה הרבה יותר מ 5000 ש"ח מדי שנה, ועדיין כל קוראי וכותבי הפורום הזה מחזיקים אחד לפחות).

אבל להוציא את זה כדי לא לפגוע באיכות הסביבה (עוד מונח ערטילאי של שמאלנים), את זה רק פראיירים עושים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מקווה שבמוסך בצעו גם בדיקה של חיישן החמצן הן טווח פעולתו והן תדר שנויים שלו, כי אם חיישן החמצן לא תקין עלול גם להגרם נזק לממיר הקטליטי.

בברכת חג שמח - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העובדה שלך לא ממש מדוייקת, הגורם מספר אחד למוות בעולם המודרני הוא מתח.

זיהום אוויר הוא אולי הגורם מספר 1 למחלות זיהומיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים איתך. כל שוחרי איכות הסביבה המתייפיפים האלה יכולים לשבת לי על קצה הז*ן. זה שרכב בלי ממיר קטליטי מזהם את האוויר פי 30 ויותר מרכב עם ממיר תקין לא צריך להזיז לך ולי.

העיקר הכיס שלנו.

ואם אפשר לחסוך 5000 ש"ח במחיר של זיהום אוויר לכולם, ברור שצריך לעשות זאת (מה גם שהפראיירים האחרים לא רואים שאתה מזהם !!! :-) שיחנקו בשקט, הטמבלים).

1. זרוק סוללות משומשות לפח ולא לפחי מחזור. תחסוך את הכסף של הנסיעה, ובעזרת השם, הרעלים שידלפו למי התהום לא יגיעו לברז שלך. חוץ מזה, מה כבר משפיעה סוללה אחת ?

2. כשאתה עושה טיפול 10000, שפוך את השמן המשומש לביוב. כן, כן, אני יודע שזה חומר רעיל במיוחד וגם הוא מגיע למי התהום. שטויות. קרא את סעיף 1.

3. אם פעם תבנה בית (אמן, מאחל לך אחי. תחסוך את הכסף של הממיר ותגיע לזה), אתה יכול לזרוק את פסולת הבניין באתר פיראטי. תחסוך ים כסף על הטמנה באתר מסודר.

4. לך קדימה. תכרה גם חול לבניה מאתר לא חוקי. מקסימום תעצבן כמה שוחרי איכות סביבה מתייפיפים.

5. שאני אמשיך ? זבל תמיד זורקים מהחלון של המכונית. אתה יודע כמה כסף זה ניקוי ושטיפה מבפנים ? התחרפנת ?

מה שיפה בגישתך האגואיסטית הוא שזה בסדר גמור לבזבז על עצמך 5000 ש"ח (והרי כל רכב עולה הרבה יותר מ 5000 ש"ח מדי שנה, ועדיין כל קוראי וכותבי הפורום הזה מחזיקים אחד לפחות).

אבל להוציא את זה כדי לא לפגוע באיכות הסביבה (עוד מונח ערטילאי של שמאלנים), את זה רק פראיירים עושים.

זה היה בצחוק או שהיתה כוונה לכל מילה שלך ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מקווה שבמוסך בצעו גם בדיקה של חיישן החמצן הן טווח פעולתו והן תדר שנויים שלו, כי אם חיישן החמצן לא תקין עלול גם להגרם נזק לממיר הקטליטי.

בברכת חג שמח - רפי לין :-)

האמת שלא נראה לי שביצעו בדיקה לחיישן של החמצן, אני בכל אופן לא ביקשתי ולא ידעתי שצריך לבקש

אני לא מבין גדול בחלק הטכני של הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיארתי לעצמי שזה ירתיח מישהו. מצטער ארנון, אבל אם אנחנו מסתכלים על זה בעין אובייקטיבית, ההבדלים בזיהום בין ה-X של רכב עם ממיר ל-30X של רכב בלי ממיר

הרי שאתה משווה בין רע לגרוע יותר.

ושוב, כמו שכולנו מכירים, הרעיון של מיר קטליטי הוא נחמד, אבל להשיט מחיר של 5K שקל ויותר על אדם פרטי כדי לשמור על הסביבה נראה לי מעט מוגזם.

מחיר של ממיר לטעמי צריך להיות מסובסד על ידי השלטון. מחיר של ממיר צריך להיות פטור ממכס וממיסים אחרים - וזה כבר נושא לויכוח אחר לגמרי, ונתון לפרשנות רחבה של אמות מידה מוסר וכל מיני נושאים שהפורום לא עוסק בהם.

לגבי הדברים שהעלית - אכן, מאוד פופוליסטי ונשמע היטב, אבל תכלס, אני לא מכיר הרבה אנשים, עם גי'פים של חצי מליון או עם פורד מקומטת שנת 95 שילכו להחליף את הממיר בעלות של בין 0.5 ל-50 אחוז מערך הרכב שלהם.

הרי באותה מידה אתה יכול לאסור לגמרי על אנשים לנסוע ברכבים מזהמים.

ולמה להפסיק פה? בוא נפסיק למכור לאנשים סיגריות.

ובוא נשרוף גופות של מתים ולא נקבור אותם - הרי זה גוזל שטחים שבסופו של דבר יהיו הריאות הירוקות שלנו?

ובוא נחרים מכוניות אספנות - כי החרא הזה רק מזהם וגם כך לא ראוי לנסוע בכבישים שלנו...

בקיצור - קל להיות להעלות טיעונים שנשמעים טוב, אבל בתכלס, בשורה התחתונה, מדובר פה בשיקול אישי-כלכלי נטו.

וכל אחד יעשה את השיקול שלו.

:)

רון.

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העובדה שלך לא ממש מדוייקת, הגורם מספר אחד למוות בעולם המודרני הוא מתח.

זיהום אוויר הוא אולי הגורם מספר 1 למחלות זיהומיות.

וואלה. אז שכח מכל מה שכתבתי.

אתה יודע מה ? לפני שאתה שוכח, קרא את זה: http://tinyurl.com/bxs36 , ואז תשכח מכל מה שכתבתי.

כי באמת לא כתוב שם שזיהום האוויר הוא גורם המוות מספר אחד, אלא שהוא סתם הורג כמה אלפי אנשים כל שנה בישראל.

אבל בטח לשנינו זה לא יקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה היה בצחוק או שהיתה כוונה לכל מילה שלך ?
למה בצחוק? נראה לי שארנון רציני, ומתכוון לכל מילה ואני איתו!!

בברכת חג שמח!

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיארתי לעצמי שזה ירתיח מישהו. מצטער ארנון, אבל אם אנחנו מסתכלים על זה בעין אובייקטיבית, ההבדלים בזיהום בין ה-X של רכב עם ממיר ל-30X של רכב בלי ממיר

הרי שאתה משווה בין רע לגרוע יותר.

ושוב, כמו שכולנו מכירים, הרעיון של מיר קטליטי הוא נחמד, אבל להשיט מחיר של 5K שקל ויותר על אדם פרטי כדי לשמור על הסביבה נראה לי מעט מוגזם.

מחיר של ממיר לטעמי צריך להיות מסובסד על ידי השלטון. מחיר של ממיר צריך להיות פטור ממכס וממיסים אחרים - וזה כבר נושא לויכוח אחר לגמרי, ונתון לפרשנות רחבה של אמות מידה מוסר וכל מיני נושאים שהפורום לא עוסק בהם.

לגבי הדברים שהעלית - אכן, מאוד פופוליסטי ונשמע היטב, אבל תכלס, אני לא מכיר הרבה אנשים, עם גי'פים של חצי מליון או עם פורד מקומטת שנת 95 שילכו להחליף את הממיר בעלות של בין 0.5 ל-50 אחוז מערך הרכב שלהם.

הרי באותה מידה אתה יכול לאסור לגמרי על אנשים לנסוע ברכבים מזהמים.

ולמה להפסיק פה? בוא נפסיק למכור לאנשים סיגריות.

ובוא נשרוף גופות של מתים ולא נקבור אותם - הרי זה גוזל שטחים שבסופו של דבר יהיו הריאות הירוקות שלנו?

ובוא נחרים מכוניות אספנות - כי החרא הזה רק מזהם וגם כך לא ראוי לנסוע בכבישים שלנו...

בקיצור - קל להיות להעלות טיעונים שנשמעים טוב, אבל בתכלס, בשורה התחתונה, מדובר פה בשיקול אישי-כלכלי נטו.

וכל אחד יעשה את השיקול שלו.

:)

רון.

מסכים שמחיר הממירים צריך להיות פטור ממס. הדיון אינו על אוזלת ידה של ממשלתנו האהובה.

אני איני מסכים שמכיוון שאף אחד לא מחליף ממיר מיוזמתו, סימן שזו נורמה קבילה.

למזלנו הרב, בשאר מדינות העולם יש לאנשים ולרשויות יותר אחריות כלפי הסביבה, ובגלל זה אנחנו זוכים במכוניות שמזהמות פחות. אם זה היה תלוי בממשלת ישראל, ממירים היו רק בכבלים.

אני לא מסכים איתך שהשיקול אם להחליף את הממיר צריך להיות אישי. בטח לא כשרוב אזרחי ישראל כה אגואיסטים.

למה השיקול אם להחליף בלמים לא נתון רק בידי האזרח, אלא המדינה בודקת אותם בשבילו (במידה כזו או אחרת של הצלחה - נושא לדיון אחר) מדי שנה ?

אני בטוח שכשאתה רואה על הכביש גרוטאה חבוטה עם בולמי זעזועים הרוסים, שברור שעברה טסט כי מישהו שילם למישהו מתחת לשולחן, אתה מצטמרר ורותח.

אבל זה בדיוק מה שאתה עושה כשאתה מבטל את הממיר.

ההוא מהגרוטאה בלי הבולמים אולי יהרוג מישהו בתאונה חזיתית אחרי שיאבד שליטה על הגרוטאה שלו.

אתה, ורבים אחרים, הורגים הרבה אנשים, רק שלאט לאט.

זה שאתה לא רואה אותם במראה האמצעית מתפתלים ונחנקים, לא אומר שזה לא קורה. המחקרים מראים שזה כן.

וכל עוד השיקול אם לזהם או לא ישאר כלכלי-אישי, זה ימשיך לקרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העיקר הכיס שלנו.

ארנון ריספקטט!!!

כל הכבוד אדם שיודע להציג את דעתוו ככה אני הכי אוהב!!!!

ואני איתךךך 5000 שקל בשביל חסוך זיהום אויר???

אני כבר מעדיף לקנות כמה דברים אחרים ב 5000 בקיצררר דעתי היא לנטרל את ה ממיר חרטליטי הזה וזהו.

תחיה את הרגע , כי יש רגעים שלא יחזרו לעולם אז בפעם הבאה שאתה רואה את הבלונדה במעבר חציה תילחץ כמו מטורף ותן לצמיגים להישרף :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארנון ריספקטט!!!

כל הכבוד אדם שיודע להציג את דעתוו ככה אני הכי אוהב!!!!

ואני איתךךך 5000 שקל בשביל חסוך זיהום אויר???

אני כבר מעדיף לקנות כמה דברים אחרים ב 5000 בקיצררר דעתי היא לנטרל את ה ממיר חרטליטי הזה וזהו.

תרשה לי להמליץ לך על

brain_implant3.jpg

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים יקרים

אני מאד שמח שהשאלה שלי גרמה לדיון פולטי\פילוסופי אבל סה"כ רציתי התיחסות לגבי הבעיה שלי.

אז משיהו יכול באמת לקרוא את שאלתי ולהתיחס או שנעביר הכל לעניין הממשלה.

בכל מקרה אני מודה לכולם על הרצון הטוב לעזור

שיהיה לכולם המשך חג פסח שמח

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6929 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...