Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קניית רכב משומש - בעיות שצצו בבדיקה

ejoffe
שימו לב! השרשור הזה בן 6940 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לקחתי היום רנו סניק שנת 1999 2000 סמ"ק לבדיקה.

האוטו עם 73 אלף ק"מ במצב חיצוני שמור ומאדם פרטי שפגשתי בביתו ועושה רושם של הגון למדי.

אבל .....

בבדיקה אמרו לי שיש תיקון בקורה הרוחבית האחורית ושהחליפו את הדלת. הבודק אבל אמר שלא מדובר במשהו רציני אלא בתיקון קטן. אח"כ לקחתי את הרכב להערכה במוסך של רנו וגם שם אמר הפחח שמדובר בתיקון ממש מינורי שלא אמור אפילו להוריד את ערך הרכב ונעשה כנראה מטעמי אסתטיקה (על רקע פגיעה בדלת אחורית).

חשוב לציין שהמוכר אמר לי כי אצל הבעלים הקודם עשו איזשהו תיקון גדול לדלת האחורית - אבל לא אמר לי שיש פגיעה בקורה ולדבריו לא ידע על כך.

בנוסף דיברו בבדיקה על נזילות שמן חזקות מהמנוע ונזילת שמן מהגיר.

עכשיו אני יודע שזה מריח רע - אבל התחושת בטן שלי היא דווקא טובה.

השאלה היא האם עלי להתרחק כמו מאש ?

האם לא בכל אוטו משומש שעובר בדיקה מוצאים נזילות שמנים ?

ואם אחליט בכל זאת לקנות - כמה יש להוריד בשל הפגיעה בקורה האחורית ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב

ניראה לי שיצא פה אפקט של טלפון שבור

כי כניראה הבעלים הנוכחי ידע על בתיקון או שמע מהבדיקה שהוא עשה וזה עבר מפה לאוזן וזה הגיע אלייך ככה,

אתה בדקת בשתי מוסדות אז למה אתה חושב שיש סיבה שהם ישקרו לך

חוצמזה לך יש את הבחירה כאן זאת לא הסניק היחידה בארץ אז אל תילחץ,חוץ מזה יש גם את הפיקאסו של סיטרואן שנוצרה עבוא אותה מטרה ואת המולטיפלה של פיאט והפרמסי של מאזדה , יש לך שוק רכב של מכוניות מהסוג הזה

אז אם אתה לא רוצה אחת תחפש אחרת בעיתון או בלוחות אני בטוח שתימצא

רנה דקארט אמר:אני חושב משמע אני קיים

גארי קספרוב אמר:אני טוב כי אני חושב 5 מהלכים קדימה

זיגמונד פרויד אמר:כשאתה חושב על משהו תחשוב עליו דרך כל 4 הכיונים ולא דרך כיון אחד הכיון הישיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פגיעה בקורה הרוחבית מאחור היא אכן לא סיבה לא לקנות את הרכב.

ירידת ערך יש לברר אצל שמאי רכב, אם כי לדעתי במצב השוק הורדה של כ-10%-15% (בגין הפגיעה בלבד) תהיה הוגנת לשני הצדדים.

נזילות שמן מהמנוע יכולות להגיע על לחץ פנימי במנוע ועל בלאי גבוה.

בדוק הסטוריית טיפולים במוסך מורשה יבואן - הרגשתי שהרכב עבר יותר מ-73000 ק"מ.

נזילת שמן מהגיר יש לבדוק ולתקן.

לעניין שאלתך בנושא העברת הבעלות - אני הייתי מחכה (ממילא הרכב הנ"ל אינו מציאה גדולה...)

הפיקאסו המולטיפלה והפרמסי הם מדגמים יותר מתקדמים - ויקרים יותר.

האופציה המועדפת לדעתי היא לחפש סניק מדגם שאחרי מתיחת הפנים (אמצע שנת 2000)

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי בדיוק עלי לפנות בכדי לדעת כמה צריך להוריד מהערך על התיקון בקורה האחורית

האם יש דרך לבדוק את זה באינטרנט, או האם יש ערך נהוג ?

הרי כשאני אבוא למכור את הרכב אני אגיד לקונה שיש פגיעה כלשהי וודאי אוריד גם במחיר מייד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לשאול שמאי רכב שיעריך את ירידת הערך, אבל הוא עשוי לקחת איזה 500 שקל עמלה. יכול להיות גם שיסתבר שזה פחות מ 10% ירידת ערך.

אתה יכול לנסות להשיג את הדו"ח של שמאי הרכב שבדק את הרכב מיד אחרי שנפגע בקורה. סביר להניח שתצטרך לצלצל לבעלים המקוריים של הרכב בשביל זה, או לברר דרך חברת הביטוח שביטחה את הרכב בזמן התאונה. בדו"ח יהיה כתוב מה נפגע, איך תוקן, וכמה ירידת ערך יש לפגיעה.

חשוב שתזכור שמה שאמר לך בודק הרכב בעל-פה לא תקף משפטית. אם בטופס כתוב שיש פגיעה בקורה, ובעל פה הוא אומר שזה שטויות ומינורי, אז במידה ויסתבר בעתיד שזה דווקא רציני, לא תוכל לבוא בטענות למכון הבדיקה.

נזילות במנוע ובגיר אחרי 73000 ק"מ זה מוזר, יש לנו פיג'ו עם אותו מנוע וגיר ואין בעיות גם ב 150,000 ק"מ. אז או שהק"מ מזויף והמנוע בסוף דרכו, או שזה סתם מחזיר שמן שהתייבש עם השנים ולא אוטם טוב.

המנוע וגיר היה מטריד אותי יותר מהשלדה, כי שם אתה בערך יודע מה המצב, והורדה במחיר יכולה להפוך את העסקה לכדאית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6940 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...