Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה בקשר לנסיעה עם בלם יד מורם... *הכותרת נערכה בשם האקדמיה ללשון העברית*

jonni 999
שימו לב! השרשור הזה בן 6946 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תשמעו זה לעיתים קורה לי שאינ **אני** נוסע עם אמברס **בלם-יד בעברית** מורם ....(לכמה רגעים עד שאינ **אני, פעם שנייה** קולט), השאלה שלי מה בדיוק קורה שאינ **אני, פעם שלישית** נוסע עם אמברקס **בלם-יד, שוב** משוך (במכוניות חדשות כמובן לא בישנות ), ואיזה נזק בדיוק זה עושה אם בכלל ...ראוי לציין שאינ **אני, נמכר!** נוהג על טויוטה אוונסיס עם 4 ברקסים אם זה משנה ....

תודה מראש....

***עריכה - בעברית אין מילה שכתובה אינ, כנראה שהתכוונת לכתוב את המילה אני במקום, אתה נדרש לעבור על ההודעה שלך לפני שאתה שולח אותה ולבדוק את האיות ובכלל דברים בסיסיים כמו תחביר, ההודעה הבאה שתועלה בצורה כ"כ מזלזלת תימחק לאלתר***

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה סתם טוחן לך את הברקסים פשוט, כי תחשוב:

מה זה בעצם הנדברקס ? בלם יד, זה במקום ללחוץ על דוושת הבלם.

כמו שאתה לא לוחץ על דוושת הבלם ובו זמנית על הגז, אתה לא אמור לנסוע עם בלם יד.

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין צורך לציין שכל רכב מצוייד ב-"4 ברקסים".

אני מניח שהתכוונת ל-4 בלמי דיסק.(אבל לא משנה)

דבר שני - הנד-ברקס(או בלם יד לחילופין).

בלם היד עובד על כבל שמפעיל(באמצעות משאבה הידראולית?) את הבלמים האחוריים.

נסיעה עם "אמברקס" מורם תגרום לשריפת הברקסים האחוריים... בקיצור

לא מומלץ.

ואיך אתה לא מרגיש שהוא מורם??!! בכל רכב מרגישים בהחלט כשבלם היד מורם!

אם אתה לא מרגיש דהיינו או שבלם היד שלך תקול או שהכבל פשוט לא עושה כלום(כמה קליקים אתה מרגיש כשאתה מושך אותו?).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חמוד... קודם כל אתה שורף את הבלמים האחוריים...(שחיקה גבוהה מאוד פלוס טמפרטורה גבוהה מאוד בגלל החיכוך). דבר שני, המנוע מתאמץ יותר כי יש התנגדות של הבלמים לעצור את הרכב.

אם לא בא לך להחליף בלמים כל חודש אז תעשה טובה ותשים לב לבלם יד מורם...

חבר שלי בגלל שלא שם לב לבלם יד מורם 10 דקות, החליף את בלמי התוף שלו באלמרה 99'.

Veni Vidi Vici

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאמור, נהיגה עם בלם יד מורם מסוכנת בעליל מהסיבות שפורטו לעיל, כמו גם הסיכון בנעילת הגלגלים האחוריים בעת פנייה והתנהגות הרכב המפוקפקת.

בברכה,

שחף בן צבי.

בברכה,

שחף בן צבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המילה הנכונה היא hand brakes שמשמעותה בעברית היא "בלם יד"

זהו מנגנון מכני לחלוטין המורכב מהידית שאותה אתה מושך אליה מחובר כבל פלדה שמתחבר לברקסים במקרה שלך לבלמים האחוריים, ישנם רכבים שזה מחובר לבלמים הקדמיים (סובארו טנדר למשל כמו שלי)

מעבר לתפקידו בשעת חניה הוא מהווה מעין מערכת גיבוי מכנית למקרה חירום שהמערכות האוטומטיות חשמליות כושלות

ברגע שבלם היד מורם ואתה נוסע זה בערך כמו ללחוץ על דוושת הגז והברקס יחד רק שעם hand brakes אתה מפעיל לחץ על שני גלגלים ולא על ארבעה

תדמה את המקרה שלך לרכיבה על אופניים שאתה לוחץ ברקס על גלגל אחד ומדווש עם הרגליים

אתה מגביר את העומס על המערכת, המנוע מתאמץ יותר וישנה שחיקה על הדיסקיות והרפידות (אני חושב שמועטה ברגע שאתה מתעשת ומשחרר את הבלם לאחר כמה רגעים כמו שאמרת)

המלצה שלי היא שתתייחס לרכבך בכבוד (לא שאתה לא עושה את זה) פשוט לפני כל תחילת נסיעה תעיף מבט ללוח השעונים לראות אולי יש לרכבך משהו לומר לפני שיוצאים לדרך. מהנדסי הרכב קיבלו הרבה כסף על מנת לעצב ולאבזר את ריכבך במייטב הטכנולוגיה ולוח השעונים זה לא רק ליופי, הרבה בעיות יכולות להיפתר במבט חטוף לעבר הלוח כמו חום מנוע מחסור בשמן מחסור בנוזל בלמים וכו' וכו' וכמובן ישנה נורה אדומה שנותנת לך אינדיקציה אם בלם היד משוך או לא.

בהצלחה ונסיעה רגועה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6946 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...