Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דאבל קלאץ' [מוקפץ מ-2002]

zohar_clio
שימו לב! השרשור הזה בן 2737 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי 2 שאלות בקשר לדאבל קלאץ'.

משתמשים בגז ביניים ב 2 מצבים - להורדת הילוך ולהעלאת הילוך :

- בהורדת הילוך - סדר פעולות : קלאץ' - הוצאה לניוטרל - גז - קלאץ' - שילוב הילוך יותר נמוך.

השאלה שלי היא : במקום לשחרר את הקלאץ' לגמרי, אפשר להרים רק עד ל'נקודת החיכוך' ? (זוכרים את הנוקדת חיכוך הזאת מהשיעורי נהיגה ? :wink: )

לדעתי צריך להרים קצת מעל לנקודה, אבל אצלי הנקודה גם ככה גבוהה אז זה לא ממש חשוב.

- בהעלאת הילוך - שאלה יותר סובייקטיבית : אתם חושבים באמת שכל התהליך של הדאבל קלאץ' באמת עוזר יותר ממה שהוא גורע ? כי אני ממש לא מאמין בזה. הזמן שמתבזבז על העלאת הילוך עם דאבל קלאץ' הרבה יותר ארוך מהעברת הילוך מהירה (ואני משוכנע שזה ככה לא רק עכשיו שאני לא מתורגל, אלא גם אחר כך). אני לא חושב שהתרומה של הגז ביניים כל כך גדולה בשביל לפצות על הזמן הזה, לפחות לא במהירויות של עד הילוך שלישי. מעבר לכך כבר הבנתי (תקנו אותי אם אני טועה) שיחסי ההעברה גם ככה קרובים ובגלל זה אין משמעות רבה לגז ביניים.

:Fade-color

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

קודם כל, אין שום טעם להשתמש בדאבל קלאץ, לשם העלאת הילוך.

אלא אם אין לך סינכרונים בכלל.

במקום לשחרר את הקלאץ' לגמרי, אפשר להרים רק עד ל'נקודת החיכוך' ?

זה לא ככה, זה לא מדע מדוייק, לדעתי.

אתה צריך ל"הרגיש" איך כמה ומתי.

אני, לכשעצמי, משתדל לשחרר את הקלאץ פרוגרסיבית ובהתאם לחיצה על הגז.

יש כאלה שמעדיפים לזרוק, ויש כאלה שמעדיפים את זה רגוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי ההעלאת הילוך - אתה צודק (רועי), זה גם מה שאמרתי בהודעה. פשוט אני בטוח ששמעתי שמשתמשים בדאבל קלאץ' בשני מצבים, כשהשני הוא העלאת הילוך.

עדיין מחכה לתשובה על השאלה השנייה, לגבי הנקודת חיכוך.

ו B.M.F - אני יודע שזה קצת קשה אבל תנסה להסביר על איזה רגש אתה מדבר ?

0X

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נחיצות הדאבל קלאץ' בהעלאת הילוך מוטלת בספק - או לא בדיוק נחיצות אלא יעילות.

למה?

כשאתה מחליף הילוכים מהר, וזה כנראה מה שאתה עושה אם אין לך את כל הזמן שבעולם לתת לסינכרונים של הגיר לעבוד בעצמם (וחוצמזה שעשית רושם של חוליגן :lol: ), אז כנראה שאתה רוצה להחליף מהר. ולמה זה קשור? כי כשאתה מעלה הילוך בצורה חלקה, אתה צריך לחכות ולתת לסל"ד של המנוע ליפול. אז באמת אפשר להשתמש בדאבל קלאץ' בצורה יעילה - תן קלאץ', תוציא לניוטרל, שחרר קלאץ', חכה שהסל"ד יפול, שוב קלאץ' ותכניס הילוך מתאים. אבל מאחר ואין לך זמן לחכות, הדאבל קלאץ' לא באמת יעיל, במיוחד לא בהילוכים הנמוכים. באלו אתה צריך לחכות הרבה זמן שהסל"ד יפול עקב ה"חורים" בין ההילוכים, ובדיוק בגלל אותם חורים הפרשי המהירויות בין ההילוכים גדולים יחסית ואז הדאבל קלאץ' אפקטיבי יותר (אני לא מאמין שתרגיש ביתרון שתעשה דאבל קלאץ' מרביעי לחמישי. מראשון לשני, דווקא כן).

לגבי הורדת הילוך, התשובה אכן פשוטה - אותו חלק בגיר שאתה שואף לסנכרן עם מהירות המנוע הוא קל יחסית ולכן דורש מעט מאוד אנרגיה בשביל להאיץ (או להאיט) אותו למהירות הראויה. נקודת השילוב של הקלאץ' תספיק בהחלט, גם לשבריר שניה.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 14 שנים מאוחר יותר...

אני יודע שאחרי שנים אני מוציא את השירשור הזה מהבוידעם, אבל נתקלתי בסרטון ביו טיוב https://www.youtube.com/watch?v=tescWzTlGQ0(דרך אגב הסירטונים שלו מצויינים) ועדיין לא הבנתי מה הצורך בדאבל קלאצ'ינג גם בהורדת הילוך שמצד שני מדברים איתי על הפעולה ההפוכה- rev matching? אם מישהו יכול לעשות לי סדר בבלאגן אני אשמח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט.

אתה יכול להכניס הילוך יותר נמוך בלי שיש לך האטה בזמן שילוב הקלאץ'.

המטרה היא לאפשר בלימה רציפה וחלקה לפני סיבוב, בלי להוציא את הרכב מאיזון עם בלימת מנוע חריפה בזמן שחרור הקלאץ'

בנהיגה יומיומית, זה חסר משמעות, כי אתה בין כה וכה לא מוריד הילוך לטורים גבוהים.

אני נוהג ככה תמיד, פשוט כי זה ההרגל, אבל זה לא מוסיף או גורע.

פחות דיבורים, יותר מעשים:

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה מוקסינים, אבל למה גרביים לבנות?? לא הבנתי את הקטע, בשניה 40 סנה מוריד הילוך ומשווה סל"ד עם 2 לחיצות מצמד - למה לא בלחיצה אחת? בהורדת הילוך לוחצים על המצמד, מורידים הילוך ומשווים סל"ד, הכל בפעולה אחת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2737 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...