Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מכה בשילוב לרוורס בגיר ידני (פיג'ו 208)

THELAD
שימו לב! השרשור הזה בן 1510 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

ברשותי פיג'ו 208 2014 ידנית, כרגע יש לה בערך 95K ק"מ. רכשתי אותה לפני 4 חודשים, ומההתחלה שמתי לב שבשילוב לרוורס נשמע קול לא חזק של מכה שמלווה ברעידה ברכב, מנגד בחלק מהפעמים הילוך רוורס משתלב נפלא ללא שום מכה. לעיתים יותר נדירות, אני מנסה לשלב לרוורס ומוט ההילוכים פיזית מסרב להיכנס לרוורס (לא ניסיתי להפעיל כוח), בכזה מצב אני מרים את הקלאץ' ולוחץ שוב ואז ניתן לשלב לרוורס אך השילוב מלווה במכה מעט יותר חזקה ורעידה ברכב. לאחר השילוב לרוורס, הרכב נוסע רגיל אחרונית ללא שום בעיות. בהילוכים האחרים שהם לא רוורס אין שום בעיה.

כאמור, המצב הנ"ל קיים לפחות מאז שרכשתי את הרכב, לפני 4 חודשים, מאז נסעתי עליו כמעט 3K ק"מ.

אודה על כיוונים אפשריים, אני חושב בכיוון של תושבת גיר אך אני כלל לא בטוח בדיאגנוזה.

Peugeot 208 1.2 Active (Manual) , 2014

.It's all about Music & Numbers

:idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אם זה כמו בצרפתיות הישנות, תנסה להכניס להילוך שלישי ואז לרוורס ותראה אם הרוורס נכנס חלק יותר.

Sent from my ONEPLUS A3010 using Tapatalk

Peugeot 206 Xs 1.6l 16v :lol:

Peugeot 205 Forever 1.4l 8)

Peugeot 306 1.4l - נגנבה :-(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה קודם להכניס להילוך קדמי אני בדרך כלל הייתי מכניס לראשון ואז לרוורס. שמן גיר צריך לבדוק מה היצרן דורש מבחינת מתי להחליף. האם מרגיש שהקלאצ מפריד גבוה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מפרט הטיפולים ששלחו לי בלובינסקי, אין שום התייחסות להחלפת שמן גיר. לא נתקלתי באיזשהו קובץ של היצרן היצרן שמפרט את מרווחי ההחלפה לשמן הגיר, אשמח לקבל הפניה לקובץ כזה. אני בכל מקרה מתכוון להחליף שמן גיר בקרוב, כיוון שאני מניח שלא הוחלף מעולם. לגבי הטכניקה של העברה להילוך ראשון לפני שילוב לרוורס, האם ללחוץ על הקלאץ', להעביר לניוטרל, לעזוב קלאץ', ללחוץ שוב על הקלאץ', להעביר לראשון ואז להעביר לרוורס כשהקלאץ' לחוץ במשך כל התהליך?

לגבי ההפרדה של הקלאץ', הוא לא מחליק אך כנראה מפריד קצת גבוה, אין לי אומדן כיווןן שזה הרכב הידני הראשון שלי אך זה מה שנאמר לי במוסך (גבע). אין לקלאץ' המון "שטח מת" , הוא מתחיל להגיב קצת אחרי שמרימים אותו, הרבה לפני חצי המהלך. מניח שמדובר בבלאי רגיל לקלאץ' עם 95k. מניח שכל עוד והוא לא מחליק אין צורך להחליף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שאתה מכניס קלאצ' עד הסוף, עד הריצפה ממש. מהתיאור שלך נשמע שלפעמים הפרדת הקלאצ' לא מלאה.

תמיד תעביר לרוורס כאשר הרכב בעצירה מלאה.

כפי שהציעו כאן נסה לשלב הילוך ראשון ואז להעביר לרוורס ללא עזיבת קלאצ'

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מפרט הטיפולים ששלחו לי בלובינסקי, אין שום התייחסות להחלפת שמן גיר. .

אין המלצת יצרן לגבי החלפת שמן גיר בגיר רגיל (ללא דיפרנציאל מוגבל החלקה).

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בידני מנסיון עם כמה רכבים לפעמים שילוב לרוורס לא הולך חלק ולפעמים מסרב להיכנס. שים לב למשוך את מוט ההילוכים עד הסוף ימינה ולא בעדינות. תחליף שמן גיר למשהו איכותי. הייתי שוקל אוליי שינויי קל בצמיגות שתתאים לך יותר אחרי הבלאי של גלגלי השיניים. יש גם תוספים טובים לממסרות ידניות שמקלים על העברת ההילוכים ושומרים על הגיר. אם אתה עושה שינויי בצמיגות השמן, תתייעץ פה עם משהו שמבין בזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלתי את אותה השאלה במוסך גבע בזמן טיפול ברכב שלי והתשובה מאוד פשוטה.

להילוך הרוורס ב208 ידנית אין טבעת סנכרון לכן זה פשוט ככה ואם ההילוך לא נכנס מרימים טיפה קלאטצ ומנסים עוד פעם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובות המפורטות. יגאל, אני לוחץ על הקלאץ' עד הסוף, מאד מקפיד על זה וכמובן מעביר לרוורס רק כשהרכב נייח לחלוטין. לאור העובדה שאין דרישה של היצרן להחליף שמן גיר, האם מומלץ להגדיל ראש ולבצע החלפה כזאת? אני מניח ששמן הגיר מאבד מהתכונות שלו עם השנים כמו שמן מנוע אם כי בקצב יותר איטי. דורבן 3, הצמיגות של שמן הגיר היא 75w80 תקן gl4+, זאת האפשרות היחידה שמופיעה באוטודאטה. קבלתי המלצות לרכוש רק שמן גיר מקורי שמיוצר על ידי חברת total. אשמח לקבל פירוט על עניין הצמיגות שהעלת ועל תוספים לשמן הגיר. אני מדגיש שבהילוכים הקדמיים ההעברות חלקות לחלוטין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי טענת היצרנית זה השמן שממלאים בגיר ידני בכל דגמי פיז'ו בפס הייצור וזה מה שמחליף את 75W80.

מחיר ליטר שמן כזה הוא כ 80-90 ש"ח.

https://www.mobil.com/en-FI/passenger-vehicle-lube/pds/eu-xx-mobil-gear-oil-fe-75w

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המקורי יקר! יקר מאוד, אבל מחזק לא הייתי שם משהו אחר.

בגרוטאה שלי החלפתי שתי ציריות לא מזמן. שמתי שמן של יצרן מוכר בצמיגות הנדרשת (75/80), ההילוכים היו קשים, ממש זוועה.

זרקתי את השמן ושמתי מקורי, מרגיש כמו חדש, וזה ברכב בן 22.

לגבי הבעיה שלך ספציפית. מה שאמרו, שילוב לראשון ואז לרוורס. שמן חדש לא יזיק, אבל כדאי לחשוב אם להחליף עכשיו או שעושים קלאץ, זה סיפור של 200+ שקלים השמן הזה.

בוקי ממני דרשו 120 שקלים לליטר על השמן הזה. מהחנות שאני קונה בה לא מעט עם מחירים טובים בדרך כלל. גם אין הנחות על השמן הזה. על כל מוצר אחר כמעט עושים הנחה והנחה יםה גם בלי שמבקשים. לדבריו הוא לא מרוויח על השמן הזה כמעט כלום. הראה לי גלון שמן גיר של ייצרן מוכר ואמר לי שעליו הוא מרוויח יותר (הגלון עלה רק 100 שקלים).

מעצבן אבל זה מה יש, הסינכרו הצרפתי בתוך הגיר כנראה לא מוכן לשתות שום דבר פרט לשמפניה אמיתית מחבל שמפיין.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקי, תודה רבה. זה גם המחיר של השמן המקורי ברכישה דרך לובינסקי. ידוע לך היכן ניתן להשיג את השמן שהבאת בארץ באיזור המרכז אם בכלל? כמו כן, במידה ומחליפים קלאץ' חייבים גם להחליף שמן גיר בתהליך ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב ידעתי מה שרשמתי זה השמן המקורי נכון לעכשיו.

כשמחליפים קלאץ' לא חייבים להחליף שמן גיר. אפשר לנקז אותו לבקבוק ולהחזיר לגיר אחר כך אבל אם כבר מרוקנים זו הזדמנות טובה להחליף לשמן חדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אומר שלא הייתי סומך על העובד מוסך התורן שינקז את השמן גיר ויחזיר אותו לרכב. שמן גיר צריך להיות נקי וסטרילי בדיוק כמו שיצא מהבקבוק.

לא יודע לאיזה מיכל/בקבוק הוא ינקז. לא יודע מה היה/יש בבקבוק הזה. לא יודע עם איזה שמן הוא ישלים במידה ונשפך קצת על הריצפה.

בקיצור... לא.

אם אתה עושה את זה לבד, זה כבר משהו אחר.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1510 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...