Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה בנוגע למס רכישה על דירה שניה

nepet
שימו לב! השרשור הזה בן 1510 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כבר מספר חודשים שאנחנו מחפשים דירה להשקעה עם קצת חסכונות והרבה משכנתא בתקווה שהשכירות תחזיר את המשכנתא .

אפשרות אחת אם וכאשר זה ייצא לפועל לרשום את הדירה על שם אחד הילדים שמעל גיל 18 ועכשיו בצבא , ולשלם מס רכישה של כמה אלפים בודדים .

אפשרות שניה לרשום את הדירה על שם אשתי ועל שמי ולשלם מעל 100000 ש"ח מס רכישה.

אנחנו מודעים לחסרונות של אפשרות ראשונה , ואם נמצא נכס ונממש את אפשרות זו זה יהיה מול עו"ד שיסדיר את הזכויות של אותו ילד ונדאג לו לפיצוי בבוא היום כאשר הוא ירכוש דירה משל עצמו . (כמובן שנשלם אנחנו את מס הרכישה הגבוה עבורו) .

יש גם את הצד השני , שלפי החוק הילד שהדירה נרשמת על שמו הוא בעל הנכס ולכן מה שכתבתי שהכל יעוגן בכתב אצל עו"ד כדי שלא יהיו מריבות בין האחים .

השאלה מה קורה אם רושמים את הדירה עלינו ומשלמים מס רכישה גבוה , אז לשם הפשטות היום אנחנו גרים בדירה A ונקנה את דירה B .

אם בעתיד כשהילדים יגדול ויעזבו את הבית ונרצה דירה קטנה יותר , נמכור את דירה A ונקנה את דירה C , האם דירה C שוב תיחשב כדירה שניה (בגלל שגם דירה B בבעלוינו ) ונצטרך לשלם על דירה C מס רכישה גבוה ?

השאלה מתייחסת לחוקים היום . על דירה ראשונה פטור ממס רכישה עד 1744505 ועל דירה שניה מס של 8% החל מהשקל הראשון .

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שתצטרכו לשלם מס רכישה על דירה C כדירה נוספת.

לא רק זה - יש את העניין של מס שבח על מכירת דירה A , במידה ותהיו בעלים של דירה B .

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חז"ל אמרו

מרבה נכסים מרבה דאגה בטח התכוונו גם למיסים.

ראשית - שלטונות המס יכולים לראות בכך עיסקה של השתמטות ממס ולמסות אותה כאילו מדובר בדירה שלכם

שנית - קושי בקבלת משכנתא כי לילד אין מקורות הכנסה משלו.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי יהיה יותר קל מבחינת משכנתא להעביר את דירה A לבן,

לפני או תוך שנה וחצי מהקניה של דירה B.

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון להיום רישום דירה על שם אחד הילדים הוא חוקי . זה נכון שלצורך משכנתא יש הגבלה כי ברגע שהדירה על שם הילד/ה אז הכנסות ההורים מחולקות ל 2 כשהבנק בודק את החוסן הכלכלי של הלווה . הכל ידוע .

אז אני מבין שכן , אם בעתיד דירה A תימכר ונקנה דירה C אז גם עליה נשלם מס רכישה גבוה .

לגבי מס שבח , לא הייתי מודע , אז השכלתי . קראתי עכשיו מה זה אומר והבנתי שהחוק השתנה לרעה בשנת 2014 .

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי יהיה יותר קל מבחינת משכנתא להעביר את דירה A לבן,

לפני או תוך שנה וחצי מהקניה של דירה B.

גם אפשרות . צריך לבדוק מה החוק אומר לגבי העברת נכס בין בני משפחה מבחינת מיסוי .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

מס רכישה 30% מהמס הרגיל.

במקרה שזו דירתו היחידה של המקבל אין מס.

אגב זה שהעברה חוקית זה נכון אבל ישה בד''כ יודע מה הוא כותב,

לפעמים רשות המיסים חושבת שאין היגיון במכירה/העברה

וכולו נעשה לצורך תכנון מס ,

בכזה מצב הם מחייבים אותך מס מלא.

התפרסם בגלובס סיפור כזה שבוע שעבר,

אם אני ימצא אני ישים קישור.

עריכה אחרונה על ידי איצי בר

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...