Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם קאיה ספורטאז' 2016/2017 עדיין משתלמת

jumbojet
שימו לב! השרשור הזה בן 1516 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי

מחפש רכב שישמש כרכב עיקרי בבית לזוג + 2 בגילאים 3-4.

מחליף I25 שנגנבה ורוצים לנצל הזדמנות זאת לשדרג לרכב גבוה, בטיחותי יותר עם אותה האמינות או אפילו יותר ויציאות אוורור מאחור.

אני אציין שבI25 לא היה מקום לאדם שלישי בין מושבי הבטיחות והספורטאז עושה רושם שיש המון מקום מאחורה.

השאלות:

1) השוק מוצף במאות אם לא אלפי ספורטאזים משנתונים אלה , האם זה חסרון ? האם תהיה בעיה למכור בעוד 5-6 שנים?

2) ראיתי שלא מותקנת בהם מערכת מובילאיי, האם זה אומר שאני לא יהנה מהנחת LCW / FDW בביטוח החובה?

3) האם האחזקה והטיפולים יקרים?

4) אנחנו נוסעים גג 13000קמ בשנה אז אני מניח שדלק זה לא מה שיפיל אותנו (אני נוסע עם לנסר 2007 שתיין)

5) האם משתלם יותר לחפש גרסת אורבן 1.6 מליסינג כדי להנות מהנחה גדולה יותר? במגרשים אני יכול להתמקח על החלפת צמיגים, מצבר, טיפול וכו וגם לקבל אחריות מה שאי אפשר ביד2.

6) האם יש אולי ג'יפון שיענה לנו על הצרכים ? חשובה לי גם מערכת מולטימדיה על בסיס אנדרואיד שניתן להשתמש בווייז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבעלים של ספורטאז' 2017 מנוע 2000 אציין שהרכב אמין מאוד, מרווח ונוח.

בכל הדגמים קיימות מערכות בטיחות מקוריות. טובות בהרבה ממוביחאיי. (בלימה אוטונומית ותיקון אקטיבי בסטיה מהנתיב).

טיפולים זולים.

ביטוח יקר יחסית לאיי25 (בדוק לפי הנתונים שלך).

צריכת דלק תהיה טובה מהלאנסר שלך אבל גבוהה מהיונדאי המוחלפת.

אין כמעט רכב שיתן אופציה להושבת אדם מבוגר בין 2 מושבי בטיחות. כך גם בספורטאז'.

מעבר לבוסטר יתן מרחב גדול יותר.

ממליץ לרכוש רכב פרטי ולא מליסינג.

רכבי הליסינג מתוחזקים בקמצנות וננהגים בד"כ בזילזול.

האבסורד הוא שרכב מבוקש כמו ספורטאז'. נמכר במחירון בלי התייחסות להפחתת הליסינג כמעט.

מה שאומר שרכב פרטי (שכן ניתן להתמקח עם בעליו בגלל ההיצע הגדול) ורכב ליסינג, יעלו כמעט אותו מחיר.

ממליץ לחפש את דגם האורבן טופ 2000 שהגיע לארץ מאפריל/מאי 2017. יש לו את כל אביזרי הבטיחות והנוחות שרק תרצה (גג פנוראמי, מזגן דיגיטלי, מראה מתכהה אוטומטית ועוד פריטים שאין ב 1600).

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבעלים של ספורטאז' 2017 מנוע 2000 אציין שהרכב אמין מאוד, מרווח ונוח.

בכל הדגמים קיימות מערכות בטיחות מקוריות. טובות בהרבה ממוביחאיי. (בלימה אוטונומית ותיקון אקטיבי בסטיה מהנתיב).

טיפולים זולים.

ביטוח יקר יחסית לאיי25 (בדוק לפי הנתונים שלך).

צריכת דלק תהיה טובה מהלאנסר שלך אבל גבוהה מהיונדאי המוחלפת.

אין כמעט רכב שיתן אופציה להושבת אדם מבוגר בין 2 מושבי בטיחות. כך גם בספורטאז'.

מעבר לבוסטר יתן מרחב גדול יותר.

ממליץ לרכוש רכב פרטי ולא מליסינג.

רכבי הליסינג מתוחזקים בקמצנות וננהגים בד"כ בזילזול.

האבסורד הוא שרכב מבוקש כמו ספורטאז'. נמכר במחירון בלי התייחסות להפחתת הליסינג כמעט.

מה שאומר שרכב פרטי (שכן ניתן להתמקח עם בעליו בגלל ההיצע הגדול) ורכב ליסינג, יעלו כמעט אותו מחיר.

ממליץ לחפש את דגם האורבן טופ 2000 שהגיע לארץ מאפריל/מאי 2017. יש לו את כל אביזרי הבטיחות והנוחות שרק תרצה (גג פנוראמי, מזגן דיגיטלי, מראה מתכהה אוטומטית ועוד פריטים שאין ב 1600).

התקציב שלי הוא 95000 ומה שנכנס במחיר הזה זה אוגוסט - אוקטובר 2016.

אפריל 2017 מפרטי יעלה באזור 110000שח לפחות נכון? האם אני באמת צריך את כל השיפורים האלה שיש ב 2000 ? מה שכן, ב 2000סמק הוא כבר קבוצת רישוי 4 שזה מייקר את האגרת רישוי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אתה יודע מה אתה צריך וכמה אתה מוכן לשלם על זה.

הפער בין אגרת רישוי לרכב מקבוצה 3 לבין 4 הוא כ 250 שקל לשנה. זה באמת מהווה שיקול בבחירת הרכב?

אתה צריך לשנות גישה לגבי עלויות האחזקה של ג'יפון. זה לא דומה למה שהורגלת אליו באיי25. ולא משנה באיזה ג' יפון תבחר.

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אתה יודע מה אתה צריך וכמה אתה מוכן לשלם על זה.

הפער בין אגרת רישוי לרכב מקבוצה 3 לבין 4 הוא כ 250 שקל לשנה. זה באמת מהווה שיקול בבחירת הרכב?

אתה צריך לשנות גישה לגבי עלויות האחזקה של ג'יפון. זה לא דומה למה שהורגלת אליו באיי25. ולא משנה באיזה ג' יפון תבחר.

איזה עלויות יש פרט לטיפולים השגרתיים של פעם בשנה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלויות הביטוח יהיו גבוהות בלפחות 50 אחוז מזה של היונדאי.

חלק גדול מחברות הביטוח דורשות מערכת איתור כמו איתוראן (מנוי חודשי של כחמישים שקלים).

טסט שנתי של כאלפיים שקל לעומת 1400(?) ביונדאי.

צריכת דלק כפי שנאמר.

בלאי טבעי כמו צמיגים ומצבר שיהיה יקר יותר בג'יפון לעומת האקסנט שהיתה לך.

בקיצור, לא מדובר על רכבים פשוטים וזולים לאחזקה כמו שאתה רגיל (לאנסר, אקסנט).

הג'יפון היחיד שיהיה זול לאחזקה הוא הסוזוקי קרוסאובר. אבל הוא נחות בכל פרמטר אחר מהספורטאז', במיוחד בנושא הבטיחות.

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלויות הביטוח יהיו גבוהות בלפחות 50 אחוז מזה של היונדאי.

חלק גדול מחברות הביטוח דורשות מערכת איתור כמו איתוראן (מנוי חודשי של כחמישים שקלים).

טסט שנתי של כאלפיים שקל לעומת 1400(?) ביונדאי.

צריכת דלק כפי שנאמר.

בלאי טבעי כמו צמיגים ומצבר שיהיה יקר יותר בג'יפון לעומת האקסנט שהיתה לך.

בקיצור, לא מדובר על רכבים פשוטים וזולים לאחזקה כמו שאתה רגיל (לאנסר, אקסנט).

הג'יפון היחיד שיהיה זול לאחזקה הוא הסוזוקי קרוסאובר. אבל הוא נחות בכל פרמטר אחר מהספורטאז', במיוחד בנושא הבטיחות.

היונדאי 2011 שהייתה לי פרט לטיפולים שוטפים לא היו בעיות אבל שתתה דלק.

הלנסר 2007 לעומת זאת לא רק שהוא שתיין כבד, הוא גם דרש המון החלפות וטיפולים.

באותו היום שרכשתי את הלנסר גיליתי שהאלטרנטור התקלקל אז החלפתי אלטרנטור.

ביישור קו החלפתי צלחות ורפידות קדמיים, החלפתי רצועת תזמון ומשאבת מים ונוזל קירור ובנוסף איזה חלק שמחבר בין הגלגל לסרן שהיה שבור.

לאחר כמה ימים התפוצץ הרדיאטור והחלפתי רדיאטור וגם שנה לאחר מכן החלפתי מצבר ו 2 צמיגים קדמיים.

לפני כחצי שנה נאלצתי להחליף סליל בהגה לאחר שנדלקה נורה והצופר הפסיק לעבוד ועל הדרך בגלל שהייתה לי נזילה של שמן בחלק העליון של המנוע אז החלפתי אטם מכסה שסתומים ועל הדרך 2 סלילי הצתה שנשברו במוסך בזמן שהוציאו את המכסה שסתומים.

כל זה בשנתיים.

בנוסף בגלל שללנסר אין ESP אז ביטוח החובה שלי הוא 1679שח לעומת 900שח אם היו לי ESP, LCW, FCW

כל ההשקעה ברכב כזה ואני לא נהנה לנסוע בו, הוא ישן ולא בטיחותי אבל אני מבטח אותו רק בצד ג' והוא משמש כרכב שני בבית.

אם אקנה ספורטאז 2016, אנסה להוציא כמה שאפשר מהמגרש לגבי מצבר, צמיגים, טיפול, ברקסים, אבל השאר כבר אצטרך להסתמך על המזל.

נכון שהאגרה היא 1300שח בלנסר/יונדאי אבל בספורטאז 2016 אורבן שהוא רכב בטיחותי יותר האגרה היא לכיוון 1800/1900שח וזה ממש לא משמעותי... והמקיף אומנם יהיה יותר יקר אבל זה יתקזז טיפה מול החובה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשוב שתדע שאמינות רכב מזדקן תלויה גם ברמת התחזוקה שהרכב קיבל במהלך השנים.

כל מה שאתה מתאר בקשר ללאנסר 2007 נשמע הגיוני לרכב בן 13 שכנראה לא בדקת טוב לפני רכישתו.

לכן, ממליץ על רכב פרטי שמור ומטופל ולא על יוצא ליסינג שעבר השבחה בדמות צביעה בגן ילדים וארבעה צמיגים סינים שלא ממש יתרמו לרמת הבטיחות של משפחתך.

שוב, זה לא שכל הרכבים הפרטיים יהיו שמורים. אבל ברמת ההיצע היום, לא יהיה קשה לדוג רכב טוב.

אל תתלהב מהקניה הקלה שבמגרשים.

בדקת את עלות הביטוח בפועל או שאתה מנחש?

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשוב שתדע שאמינות רכב מזדקן תלויה גם ברמת התחזוקה שהרכב קיבל במהלך השנים.

כל מה שאתה מתאר בקשר ללאנסר 2007 נשמע הגיוני לרכב בן 13 שכנראה לא בדקת טוב לפני רכישתו.

לכן, ממליץ על רכב פרטי שמור ומטופל ולא על יוצא ליסינג שעבר השבחה בדמות צביעה בגן ילדים וארבעה צמיגים סינים שלא ממש יתרמו לרמת הבטיחות של משפחתך.

שוב, זה לא שכל הרכבים הפרטיים יהיו שמורים. אבל ברמת ההיצע היום, לא יהיה קשה לדוג רכב טוב.

אל תתלהב מהקניה הקלה שבמגרשים.

בדקת את עלות הביטוח בפועל או שאתה מנחש?

ביטוח חובה+מקיף אזור ה 4500-5000שח לעומת 3800שח ביונדאי

במגרשים בדרך כלל יש מבחר (טריידמובייל, שלמה סיקסט) ויש "אחריות" כלשהי מה שאין שקונים מול לקוח פרטי.

אני תמיד הייתי בדעה של לקנות מלקוח פרטי ביד2 אבל היות ואני צריך רכב עוד השבוע אין לי זמן לסחבת.

לגבי הלנסר, הוא לא נלקח לבדיקה בגלל מחירו בזמנו 14,500שח, אבל לקחתי למוסכניק שהרים ונתן את דעתו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1516 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...