Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רנו לוגן 2009 - כניראה בעיה במצערת

drive4fun
שימו לב! השרשור הזה בן 184 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים

ברשותי רנו לוגן ובימים האחרונים נדלקת לי מדי פעם נורית תקלה אלקטרונית (סימן כזה של סליל חשמלי).

ברגע שנדלקת הנורה, דוושת הגז יוצאת מפעילות, אני לוחץ עליה ולא קורה כלום, האוטו מאט עד שהוא נעצר.

במקרים אחרים שהנורה נדלקת, האוטו מגמגם, אני לוחץ על דוושת הגז בשיא הכוח והאוטו בקושי מאיץ.

מקרה שלישי שקרה לי היום וממש הדאיג אותי, הרכב פשוט "נתן" גז לבד, אפילו שהורדתי את הרגל מדוושת הגז , הרכב המשיך לנסוע, כמו קרוז קונטרול.

אני מצרף צילום מסך מבדיקת מחשב שעשו לי היום.

המוסכניק ניקה לי את המצערת אבל זה לא עזר, התקלה חזרה במשך היום.

https://drive.google.com/file/d/19T0hRMfMIArFgzVJ64O0tIe6PKBb8SCg/view?usp=drivesdk

מה לדעתכם יכולה להיות הבעיה?. החלפת מצערת לגמרי או שיש איזה חיישן אלקטרוני שאחראי על הוויסות שלה?

חשוב לציין שכיבוי והלדקה של הרכב פותר הבעיה באופן זמני, יכול להיות לכמה שעות ויותר.

תודה רבה!

עריכה אחרונה על ידי drive4fun
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדאי לנסות קודם למחוק את תקלות ממחשב הרכב ואוליי גם לעשות ריסט כללי למחשב הרכב. ואז לראות מה המצב.

קצת מאחורי הדוושה עצמה יש רכיב אלקטרוני (פוטנציומטר) שנותן פקודה למצערת להפתח לפי עומק הלחיצה על הדוושה. זה מחליף את כבל הגז שהיה בזמנו ברכבים הישנים. צריך לבדוק תקינות הרכיב והחיבור החשמלי שלו. בחלק מהמצערות ישנו גם חיישן צעדים (מנוע צעדים לפעמים קוראים לו כך) throttle position sensor. למרות שבמצערות החדשות הוא כמעט ולא ניתן לפירוק או החלפה והפך לחלק בלתי נפרד מהמצערת. גם הוא יכול להיות בעייתי.

יכול להיות גם קצת מים שנכנסו לקופסת הפיוזים או חיבור חשמלי בדוושה קצת רופף.

עריכה אחרונה על ידי dorban3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המון תודה על התשובה.

חזרתי הרגע מחשמלאי רכב, הוא חיבר את הרכב שוב לסורק תקלות וראה את אותן תקלות.

הוא הניע את הרכב וישר הרכב היה עם טורים גבוהים, החשמלאי נגע באיזור המצערת החשמלית ואז הטורים ירדו.

הוא אמר שהבעיה היא המצערת החשמלית ואם הבעיה תחזור אז עלי להחליף את המצערת החשמלית.

הוא חיזק חיבורים חשמליים של הרכיב מאחורי הדוושה.

התקשרתי לכל הפרוקיות בצפון ולאף אחד אין מצערת חשמלית לרכב הזה, אני מתחיל לחשוש שאצטרך להזמין דרך מוסך מורשה.

במקביל ניסיתי לחפש את החלק Ebay וגם לא מצאתי..אמשיך לחפש.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

שלום חברים

מקפיץ את הנושא שוב כי לצערי התקלה עדיין לא נפתרה.

לפני מספר ימים נגשתי למוסך מורשה והחליפו לי את דוושת הגז לגמרי, איפסו את התקלה והיום הבעיה שוב חזרה.

הנעתי את האוטו, הטורים היו גבוהים בלי שלחצתי על דוושת הגז והרכב פשוט נסע לבד, הגיע עד 40 קמ"ש בלי שלחצתי על דוושת  הגז. כיביתי את הרכב, הנעתי מחדש ושוב הרכב חזר לנסוע כמו שצריך. 

בזמן שנורית התקלה נדלקת, לחיצה על דוושת הגז כמעט ולא משפיעה על הרכב, אני יכול לסחוט את  הדוושה עד הסוף והרכב לא יזוז עד אשר אכבה ואניע מחדש.

האמת אני כבר אובד עצות וכסף..

עד עכשיו שלמתי על החלפת דוושת הגז ועל ניקוי המצערת. אני מרגיש שהמוסכים קצת אובדי עצות.

יש לכם עוד כיווני בדיקה?.  האם באמת זה ניראה כמו צורך בהחלפת מצערת? (הבנתי שזה כמה אלפי שקלים).

מצרף את דו"ח הסריקה מהמחשב של המוסך המורשה. 

תודה רבה ושבת שלום.

20200416_103828.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערב טוב

היום הרכב בילה יום שלם במוסך מורשה, לטענתם לא מצאו שום דבר מלבד דוושת הגז שהחליפו לי.

מבחינת העובדות, ביום שישי הנעתי את הרכב, הטורים היו גבוהים והרכב האיץ לבד עד 40 קמ"ש, זה לא פסק עד שלא כיביתי הדלקתי את הרכב. 

השאלה שלי היא כזאת, עובדתית יש בעיה ברכב, כניראה לא דוושת הגז מכיוון שהחלפנו  אותה(בדוושה מפירוק  אומנם ולא מקורית), האם אתם מכירים בארץ מוסך מומחה רציני לרנו?.

מדובר בתקלה  שיכולה לסכן חיים ואני לא מוכן לחיות איתה.

תודה!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שנים מאוחר יותר...
בתאריך 28.2.2020 בשעה 15:09, ba323f כתב:

מהיכן אתה?

יש לנו במוסך גם מצערת וגם דוושת גז וכל מה שתצטרך.

השאלה היא אם אתה רק רוצה לקנות חלקים או רוצה לאבחן ולטפל בבעיה?

אני צריך מנוע צעדים לרנו לוגאן. האם יש לכם? אני גר בפ"ת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 184 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...