Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בטיחות סופר מיני מול רכב משפחתי

alex321
שימו לב! השרשור הזה בן 1508 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

במהלך חיפוש רכב שני לבית אני מתלבט רבות בין סופר מיני(208) לבין משפחתית סיוויק\308\אסטרה.

השיקול המרכזי שלי הוא בטיחות, אך מאחר והרכב יסע 50\50 עיר-בינעירוני הגודל של 208 יקל על החיים בפאן של החניה.

ראיתי מבחני ריסוק רבים, אל עדיין לא מצליח להשתחרר מהתחושה שלמרות שהסופר מיני המודרניים הם אכן ברמה גבוהה יותר מבחינת בטיחות, אין תחליף למאסה וגודל.

האם יש אמת בטיעון זה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כמה שיקולים שאני יכול לחשוב עליהם:

מאסה - משפחתית אופיינית לרוב שוקלת 100-300 קילו יותר מסופרמיני אופיינית. לא דיל ברייקר כמו ליסוע עם רכב עצום ששוקל 2+ טון.

מחיר - אם יש לך תקציב מוגדר מראש, אני מניח שתצליח להשיג סופרמיני חדשה/חדשה יותר לעומת משפחתית באותו מחיר, ולרוב חדש יותר =בטוח יותר (גם פאסיבית וגם אקטיבית).

מבחני ריסוק - אני חושב שצריך לשפוט כל דגם לגופו, אז כנראה תצטרך לפרט על אילו דגמים ספציפיים חשבת - רק מה שציינת, או שיש עוד? ומאילו שנים?

Sent from my ONEPLUS A3010 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחני ריסוק זה דבר ראשון שאני בוחן.

ההתלבטות העיקרית שלי היא בין 308 החדשה לבין 208 או סיוויק 2014..מבחינת ציון במבחן ריסוק שלושת המכוניות +- זהות בתוצאה של יורו נקאפ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל בין ה 308 ל 208 הוא 60 קילו. לדעתי זה כמעט ולא מהווה הבדל מבחינת כוחות פיזיקליים שמופעלים כתוצאה מה-מסה.

בין הסיוויק ל 208 יש כבר 200 קילו שיכולים להוות הבדל, אבל כול עוד לא משווים בניהם ראש בראש, קשה מאוד לדעת עד כמה זה משמעותי.

עריכה: יש ביו טיוב מבחן שבו מפגישים בתאונה קיב פורטה וקיה סורנטו. ההבדל משקלים הוא יותר מ 500 קילו, וקשה לי להגיד שהפורטה לא הייתה טובה במבחן הזה.

לדעתי בהנחה ובטיחו זה השיקול המרכזי, אתה יכול בלב שלם ללכת על ה 208

עריכה אחרונה על ידי davemustaine87
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר בטיחות ברכבים קטנים והאצ'בק - האם המושב האחורי ברכבים כמו פיקנטו או אלטו לא מוגן בכלל? זה נראה שהיושבים מאחור ממש נוגעים בחלון האחורי ברכבים הללו. מה קורה במקרה של פגיעה מאחור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל בין ה 308 ל 208 הוא 60 קילו. לדעתי זה כמעט ולא מהווה הבדל מבחינת כוחות פיזיקליים שמופעלים כתוצאה מה-מסה.

בין הסיוויק ל 208 יש כבר 200 קילו שיכולים להוות הבדל, אבל כול עוד לא משווים בניהם ראש בראש, קשה מאוד לדעת עד כמה זה משמעותי.

עריכה: יש ביו טיוב מבחן שבו מפגישים בתאונה קיב פורטה וקיה סורנטו. ההבדל משקלים הוא יותר מ 500 קילו, וקשה לי להגיד שהפורטה לא הייתה טובה במבחן הזה.

לדעתי בהנחה ובטיחו זה השיקול המרכזי, אתה יכול בלב שלם ללכת על ה 208

סרטון מעניין מאוד, אכן הפורטה עושה עבודה טובה בהגנה על הנוסעים..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מוכן לחכות, יש את הקורסה/208 החדשות במקום ה 208 הנוכחית שאני לא מבין איך עוד מציעים למכירה כאן בכלל.

הן קיבלו 4 כוכבים אבל ראיתי שהן לא הסופרמיני היחידות שקיבלו ככה. ה 208 הישנה קיבלה 5 כוכבים ב 2012 ככה שזה לא בר השוואה ואני מאמין שהחדשה בטיחותית יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המלאי לא נעלם ברגע שיוצא דור חדש, הם צריכים למכור אותו.
זה ברור לי שצריך להיפטר מהמלאי הישן. מה שלא ברור לי זה למה לובינסקי עדיין מוכרים אותה במחיר ה "רגיל" כאילו אנחנו ב 2012 ובדיוק הושק הדגם הזה, במקום להתחיל להוריד מחירים ולהעיף את המלאי כשבאותו מחיר כבר אפשר לקנות את הקורסה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר בטיחות ברכבים קטנים והאצ'בק - האם המושב האחורי ברכבים כמו פיקנטו או אלטו לא מוגן בכלל? זה נראה שהיושבים מאחור ממש נוגעים בחלון האחורי ברכבים הללו. מה קורה במקרה של פגיעה מאחור?

כנראה מוגן פחות מנוסע ברכב גדול יותר.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מוכן לחכות, יש את הקורסה/208 החדשות במקום ה 208 הנוכחית שאני לא מבין איך עוד מציעים למכירה כאן בכלל.

הן קיבלו 4 כוכבים אבל ראיתי שהן לא הסופרמיני היחידות שקיבלו ככה. ה 208 הישנה קיבלה 5 כוכבים ב 2012 ככה שזה לא בר השוואה ואני מאמין שהחדשה בטיחותית יותר.

קורסה ו207 החדשות מעבר לתקציב שלי, הגדרתי לעצמי גג של 60-65 אלף לקניה.

הייתי גם לוקח מאזדה 6, פשוט אני חושב על נוחות חניה בעיר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סופר מיני הכי בטיחותית בשנת 2015 ( לפי ציוני מבחן הריסוק ) היתה הונדה ג'אז.

ברמת אבזור קומפורט יש לה גם מערכות בטיחות אקטיבית.

נכון, אין לה מנוע טורבו וביצועים מ 0 ל 100, אבל אין חשש לרצועת מנוע מתפוררת, מערכת קרור רגישה לחום וכו..

גם שמירת ערך של ג'אז צפוייה להיות טובה יותר ( 60-65 אלף ₪ זה עדיין סכום מכובד לרדת ממנו ).

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישבת בסיוויק? ישיבה נמוכה מאוד.

יש מי שאוהב ויש מי שלא נהנה להכנס/ לצאת מרכב נמוך.

בג'אז הישיבה יותר גבוהה. צריכת דלק של ג'אז יותר טובה ורמת אבזור בטיחותי אקטיבי של ג'אז עדיפה.

במקרה שלך אני לא רואה יתרון לסיוויק בתור רכב שני עם הרבה נסיעות בעיר.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל רכב עם גיר רציף ומנוע חלש יחסית והג'אז, מה לעשות, בדיוק שם, הוא מתכון לסבל ברגע שתנאי הדרך מחייבים לחיצה מעט נחושה יותר על דוושת הגז. הוא מרווח לגודלו, זה נכון, הוא מבוקש יותר ממתחריו, בצדק או שלא, לא נכנס לזה מפאת חוסר מידע מבוסס מספיק ( וגם לאחרים שמספרים פה בשבחיו ומגרעות מתחריו, אותה חולשה מובנית להערכתי ), אבל לנהוג באוטו שבעקיפה או בעליה אני מתקשה להחליט מה דומיננטי יותר, הרעש המעצבן או התפילה שייגמר כבר, לא תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1508 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...