Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מומחי הביוב - להתפקד

סולל הדרך
שימו לב! השרשור הזה בן 1487 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תאור התקלה - סתימות חוזרות ונשנות בין 2 בורות ביוב (שאחד מהם הוא הבור האחרון והעמוק ביותר)

עובדתית - יש בעיה של שורשים! אך גם לאחר הסרת השורשים יש סתימות שנראה/לעניות דעתי לא קשורות לשורשים.

אינסטלטור פרטי - מכניס מצלמה, רואה מים עומדים במטר האחרון של הצינור (מה שנקרא מפל) וטוען שיש בעיית שיפוע. האדמה זזה, גרמה גם לשבר/ממנו חודרים השורשים. המלצה, לחפור 2 מטר עומק ולהחליף את המטר וחצי האחרון של הצינור, כולל תיקון שיפוע, מפל וכד... עלות 10K

אינסטלטור חברת הביטוח (עם אינטרסים של חברת הביטוח) - צילם וטוען שאין שיפוע, אלא שורשים בלבד. הביטוח מוכן לנקות את הקו, לגלח שורשים ולעשות פאטש של הצינור מבפנים (עושה רושם של בחור מאוד מקצועי עם ציוד חדיש). עלות 600 ש"ח (השתתפות עצמית), אחריות חצי שנה.

אני רוצה לטפל בבעיה ולא להדביק פלסטר... מה דעתכם?

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל לטפל באמת הכי טוב זה להחליף, ברגע ששורשים מגיעים לתוך הצינור אז אין מנוס.

אין לי שמץ של מושג לגבי העלויות בארץ, פה תשלם באיזור ה$5k.

Sent from my SM-G965U using Tapatalk

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שלהחליף הכל זה הכי נכון

אבל יחס עלות / תועלת + פאטש על נקודת החדירה, אמור למנוע את התופעה.

מישהו מכיר / התנסה בפאטש של צינור ביוב?

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק פאטץ' לא יחזיק הרבה. אם אתה רוצה לחסוך פתיחה זה רק לעשות שירוול מלא של הצינור וגם זה יעזור רק אם השיפועים נכונים.

הסיפור של האדמה זזה והשיפוע השתנהלא נשמע אמין. שוחות מחוברות אחת לשנייה ואם אחת זזה אז יהיה סדק בצינורות משני הצדדים שלה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים עם מה שנאמר לעיל, אבל מקצוען אמיתי יודע באיזה חומר לרפד את הצינור, ויש בזה כמה סוגי אגרגט. האחרון יודע לספוג את תנועות הקרקע הטבעיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בית של פעם או חדש יחסית?

אצלי, בית משנת 2003, היה משהו דומה בצינור 4 צול בחצר. אחרי שחפרתי וגיליתי אותו התברר שהאינסטלטור לא שם גומייה בין שני מקטעי צינור. תמיד היתה לחות באיזור והפיקוס שבגינה חגג.

חוץ מזה, שיפועים, בריכות, וכו' הכל היה פיקס. נבלה.

ואת זה, לא רואים במצלמה.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא לשלם את ה-600 ש"ח ולראות מה קורה?

תמיד אפשר להתקשר שוב ושוב ושוב לחברת הביטוח. במקרה הכי גרוע שתשלם כל שנה 600 ש"ח. רק אחרי 16 שנה זה יגיע ל-10 אלף שרצה הראשון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בית שנבנה לפני בערך 14 שנים.

פעם, לפני הרבה שנים עברתי קורס שקראו לו "קורס דיני ביטוח"

הקורס נפתח במרצה ששואל את הסטודנטים מהיא מהירות האור.

כמובן שכל החכמולוגים קפצו וענו לו 300 אלף מטר לשניה

התשובה הנכונה לקורס היתה "מחצית מהזמן שלוקח לחברת הביטוח להתנער מחבותה כלפי המבוטח"

בכל מקרה חברת הביטוח כמובן שמתעקשת שאין שיפוע (היות ואני מנהל הכל בשלט רחוק זה באמת מאוד בעייתי)

את הסרטון שלהם שמוכיח שאין שיפוע הם לא מוכנים להראות לי... כי זה נוגד את המדיניות

בכל מקרה מחפורון הם לא יכניסו גם אם ימות העולם אלא אם הם יקבלו את החשבון כפס"ד

כרגע, בלית ברירה שילמתי 600 ש"ח ואיך אמר המת לעיוור? "נחיה ונראה"

הם מבחינתם ניקו עם רובוט את כל הצינור, גילחו שורשים ועשו פטאש לנקודה ממנה חדרו השורשים.

לא ישרוד? נביא מחפורון, נחליף את הקו וניפגש בבית המשפט.

כל ביטוח הצנרת שמתלווה לביטוח הנכס, זה פשוט הונאה אחת גדולה.

אגב, לחברה שנותנת את השרות קוראים נתב... פעם קראו להם שחר והם די שולטים בשוק

באיטליה קוראים לזה מאפיה

זה חלק מהסיפור שלהם ושל הענף.

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5393191,00.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להבא יש אפשרות לעשות ביטוח עם שרברב פרטי. אבל זה לא זול.

ושוב אולי לא הבנו אחד את השני.

נניח הבעיה תחזור, מה אכפת לך? אתה מביא שוב את הביטוח ושוב יתקנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשר היתה לי בעיית רטיבות קשה הבאתי מאתר על חשבוני, ועם הדיאגנוזה פניתי לביטוח, ששילם לשרברב מטעמו (בחרתי מתוך רשימה).

הניסיון שלי עם שחר אמנם לא מעודכן, אבל עגום זו מחמאה. בפעם האחרונה שבה חברת הביטוח התעקשה על שחר לקח לה 3-4 חודשים עד שהתרצתה ושילמה תמורת מאתר טוב. זה עלה לה חצי מיליון ש"ח בנזקים מצטברים (האמת היא שהמספר הזה כולל תביעה שהלכה לגישור ואיני יודע כיצד הסתיימה. מכל מקום, לי שילמו כ-100 אש"ח).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להבא יש אפשרות לעשות ביטוח עם שרברב פרטי. אבל זה לא זול.

ושוב אולי לא הבנו אחד את השני.

נניח הבעיה תחזור, מה אכפת לך? אתה מביא שוב את הביטוח ושוב יתקנו.

אכפת לי כי אני לא אוהב פתרונות חלקיים.

עושים אז עושים שיפתור לאחת ולתמיד, בלי קשר לעוגמת הנפש בכל פעם שיש סתימה ולעובדה שהבית מושכר.

ביטוח עם שרברב פרטי מאוד מייקר את הפוליסה וגם ההשתתפות העצמית מאוד גבוה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עברנו לפני כמה חודשים מקרה זהה, רק בלי כיסוי ביטוחי.

אחרי שנתיים של סתימות חוזרות בקו הראשי, הוחלט להביא איש מקצוע עם מצלמה, כדי לנסות לאתר את הבעיה. עד אז, ההשערה ההיתה שמשפחה אחת בעלת ילדים קטנים, משליכים מגבונים שאינם מתכלים. סתם העללנו עליהם.

המצלמה איתרה את המקום הבעייתי, עם הצטברות של מים עומדים, לא נראו שורשים. הוא הגיע למסקנה שיש שבר בצינור, כנראה בגלל שקיעת קרקע (בניין של 29 שנים), והסתימה מתרחשת בגלל מוצקים מכל הסוגים שמתגבבים באיזור השבר. המליץ להחליף את כל הקו (8 מטר) בקטע הרלוונטי, ולא לעשות תיקון נקודתי. עומק מירבי, כ-2.3 מטר.

הבחור הציע להביא מישהו אחר כי הוא עסוק, ומאחר ואיזור העבודה צר, יהיה צורך להוריד באגר קטן עם מנוף. עלות משוערת כ-30k. ביקשנו מאחד השכנים לנסות לקבל הצעת מחיר ממישהו שהוא מכיר. בעל המקצוע אמר שיביא שני פועלים שיחפרו ידנית, עד שיחשפו את הצינור כולו, ויחליף את כל הקו. עלות, 12k. העבודה לקחה ברוטו שבוע.

אני נוטה להצעה של נקמיצ'י, לתקן במסגרת הביטוח, אבל מה קורה אם הפאטש יחזיק רק עד קצת מעבר לתקופת האחריות? לעבור את כל הסאגה מחדש? אצלנו, ממש ריחמתי על השכן שהקו עובר בתוך הגינה שלו. לא הייתי רוצה להיות במקומו.

בהצלחה [emoji1696]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר חידשתי ביטוח לפני מספר חודשים ההפרש היה עצום. איני זוכר את המספרים המדוייקים, אבל היה משמעותימאד.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...