Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רמת חינוך נמוכה בעיר - מחפש פתרונות (מעבר דירה VS רישום לביה''ס פרטי)

Emanuel5
שימו לב! השרשור הזה בן 1376 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מבין את פות"ש.

אני גר באיזור עם חינוך שנחשב סביר (נווה גן פ"ת), במקום סופר נוח לי מבחינת נגישות.

אבל לגן אני לוקח את הילדים רחוק מהבית למרות שיש לי גן מצוחצח וחדש מתחת לבית, וכאשר יגיעו לגיל בית ספר אין ספק שאעבור לאיזור עם חינוך ברמה טובה גם אם זה יקשה עלי מבחינת המגורים שאוכל להרשות לעצמי ותחבורה.

גם היום אני משכיר ושוכר, וזה גם מה שאעשה בהמשך, אני לא רואה מניעה כל עוד שכר הדירה המתקבל לא עולה על תקרת הפטור ממס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הריאלי בכלל יש ילדים מכל רחבי חיפה ופרבריה. ובכל זאת, העובדה שמדובר בילדים להורים שמשקיעים את המאמץ לחנך אותם הריאלי, ושעברו איזה סינון בכניסה לביה"ס, מסייעת מבחינת "איכות" האוכלוסיה. מצד שני, יש גם לא מעט סנובים. גם האחוז של אלה שונה בין הסניפים.

ה

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
גדלתי ולמדתי בבית שמש עד כיתה ט' כולל, י'-י"ב למדתי בבית ספר פרטי (חצי אבל לא ניכנס לדקויות) בירושלים.

לא היו לי בעיות של חברים - היו לי חברים מבית שמש, אולי אחד מהם גם יגיב פה, היו לי חברים מירושלים, היו לי חברים מבית שמש שלמדו בירושלים (ולא רק באותו בית ספר) ונסעתי וחזרתי כל יום, 45 דקות לכיוון, וגדלתי בסדר גמור.

וברוב המוחלט של הימים לא היה מי שייקח ויחזיר אותי מהבית ספר, סה נסיעות באוטובוסים בשנים לא פשוטות בירושלים (פיגועים וכאלה).

נכון שזה לא אותם גילאים, אבל זה גם משהו לחשוב עליו.

אני לא מכיר את טירת הכרמל, לא מכיר את הריאלי (אבל מכיר אנשים שלמדו שם). סתם זווית אחרת.

זה נתן לי המון כלים להתפתח כבן אדם בוגר- החל מהתמדה ומוסר "עבודה" כי זה לא נורא כיף לקום ב-6 וחצי כל יום כדי להספיק להיות בבית ספר ב-7:40, או לחזור הביתה מינימום ב-4 וחצי או 5, או בחורף להגיע הביתה כשיש כמעט חושך או חושך.

אבל זה מכין אותך לחיים כמו ששום לימודים מטר מהבית מכינים אותך.

ככה גם אני הייתי בחטיבה ובתיכון, רק שבמקום בית שמש - ירושלים זה היה קרית אתא - חיפה.

אין ספק שזה מכין אותך יותר טוב לחיים. מצד שני ההורים צריכים לעשות שירותי הסעות בכל פעם שאתה רוצה לפגוש חברים או סתם כשיש פעילות בית ספרית אחרי הצהריים. כבר אז זה לא נראה לי כמו תענוג גדול, היום אפילו עוד יותר עם התנועה שרק הופכת ליותר מחורבנת משנה לשנה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאני הייתי בתיכון עברנו לראשון כשהתחלתי יב' וכל יום נסעתי ראשון ר"ג בשני אוטובוסים (אז היו גם שעות אפס אבל מצד שני הנסיעה עם שני האוטובוסים לקחה כ 25 דקות). לא תענוג אבל ממש לא נורא.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתן את השני שקל שלי.

גדלתי בעיר בתור ילד בנתניה בשכונה בינונית מינוס.

ולאחר מכן עברתי במושב ולמדתי עם בני מושבים למינהם. לכאורה בני טובים אבל חלקם באמת שהשמש זורחת להם מהתחת ואולי מלבד המצב הכלכלי החשבון בבנק חלק גדול מהנתנייתיים לא היו פחות טובים מהם.

יש ויש הכל מהכל, אני לא בטוח "שחממה" מגודרת היא בהכרח הפתרון המנצח.

ברור שהיו דברים שהייתי מעדיף להמנע מהם בתור ילד מתבגר בשכונה לא הכי הכי. מצד שני אני נחשפתי לאנשים מרקעים שונים, תרבויות שונות וכד'.

אתה באיזשהו שלב של החיים יכול לחטוף את השוק ולהבין שהחיים לא בהכרח מתנהלים בחממה שגדלת בה.

אנשים לא טובים יכולים להיות בכל מקום - בקיבוץ, במושב , בת"א, במודיעין, בחיפה וכו' וכו'. מספיק שכן בעייתי אחד בבניין בשביל למרר לדיירים את החיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככה גם אני הייתי בחטיבה ובתיכון, רק שבמקום בית שמש - ירושלים זה היה קרית אתא - חיפה.

אין ספק שזה מכין אותך יותר טוב לחיים. מצד שני ההורים צריכים לעשות שירותי הסעות בכל פעם שאתה רוצה לפגוש חברים או סתם כשיש פעילות בית ספרית אחרי הצהריים. כבר אז זה לא נראה לי כמו תענוג גדול, היום אפילו עוד יותר עם התנועה שרק הופכת ליותר מחורבנת משנה לשנה.

לא בהכרח.

כשרציתי לפגוש חברים שלמדו איתי וגרו בבית שמש זה לא בעיה, כשרציתי לפגוש חברים שגרו בירושלים זה היה אחרי בית הספר לפני שאני חוזר לבית שמש.

גם זה משהו שמכין אותך לחיים, סבבה שאני רוצה לפגוש חברים אני רואה איך אני מתמודד עם זה, ומה אני עושה כדי לא להפריע להורים יותר מדי עם הרצונות שלי.

לא שלא קרו מקרים שנגמרה הסוללה בפלאפון ואבא שלי יצא במיוחד לאסוף אותי מנווה יעקב כן? אבל זה מקרים בודדים

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אב לילד שעלה השנה לכתה א', וגר באחת משכונות הכרמל בחיפה - בחרתי בבית ספר ממלכתי על פני הריאלי.

המהלך הזה נעשה אחרי מחשבה מאוד ארוכה ומלאה בנימוקים שקצרה היריעה מלכתוב. רק אספר שהריאלי ממש הפסיד בנקודות.

מכיוון שאני מכיר את טירת הכרמל, קשה לי להמליץ לך להשאיר את הבנות שלך שם.

זה שהבניין חדש והיום מכיל רוב "מהגרים" חדשים לעיר שהם כנראה סבבה, זה נחמה פעוטה. חלק מהם מהרהר באותם מחשבות שלך וחלקם ייקח את הרגליים ויעזוב וכן, יש את המיעוט הברברי/ערסי/לא מפותח...

אם הדירה כל כך חשובה ונוחה לכם, תבדקו אם האופציה של בית ספר ליאו בק ריאלית. לדעתי הוא מצויין, מרחק הנסיעה אליו לא נורא.

ריאלי הדר הוא גם אופציה טובה, מדובר בבית ספר שמקבל המון תושבי חוץ בכל שנה.

תבדוק גם את הבית ספר הדמוקרטי בעתלית.

ההוצאה בחינוך פרטי תהיה גבוהה, אם אינך פדנט בנושא וסומך על מערכת החינוך הממלכתי ויש כאן רק את עניין החברים לכיתה, נגמר הדיון, תעבור.

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר מספר עמיתים לעבודה שאת הילד הגדול רשמו לריאלי, אבל את הקטנים יותר רשמו לבית ספר עירוני (ומרוצים מהמהלך) , בטענה שאין ממש הצדקה.

ד''א, מתוך עניין, לאיזה ביה''ס רשמת את הילד ? תוכל לענות גם בפרטי אם יותר נוח לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, יש על הכרמל בתי ספר ממלכתיים מצויינים. העניין הוא שצריכה להיות לך אפשרות להכניס את הילד לבית הספר המבוקש, וצריך להיות לך מזל עם הכיתה והמורה\מחנכת שתקבל. לי היתה מורה נפלאה בכתה א'-ג', ועד היום אני נתקל בה בסופר והפגישה מלווה חיבוקים - ותחשוב שחלפו מאז כ-55 שנים. המורה שהחליפה אותה בכתה ד' - באותו בית ספר - היתה הקטסטרופה שהיוותה את הטריגר למעבר שלי לריאלי. ואותו דבר עם הבנים - שניים מהם סיימו את היסודי בבית ספר שנחשב טוב, ועברו לריאלי לכתה ז'. לעומת זאת את הבן השלישי הוצאתי מאותו בית ספר לריאלי לכתה ד' אחרי שנפל לידי מורה בעייתית.

ואל תחשבו שבריאלי הכל מושלם, ממש לא. אבל, לפחות בתקופות בהן הכרתי אותו, היו לו לא מעט יתרונות. בינתיים ההנהלה התחלפה, היה הסכסוך עם משרד החינוך על שכר הלימוד, ואני לא יודע מהקורה במוסד הזה היום.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

אתן לך נקודת מבט של איש חינוך (בעל תואר ראשון ותעודת הוראה,שאמנם לא נמצא באופן ישיר במערכת אבל באופן עקיף דווקא כן)

אני גר בקרית אתא -בעברי גרתי באיזור טוב בהרבה ממה שאני גר בו היום.

לא מעט אנשים מוכשרים יצאו מהקריה הזו והבולטים- חיים יבין בתחום התקשורת ואתי זך (הזמרת אשתר- לא חשוב כרגע אם נסכים על העניין האומנותי/מוסיקלי או לא).

יש חשיבות לסביבה שבה גדל הילד אבל,גם אם הילדות שלך ילמדו בריאלי ורוב החברות שלהן לאחר הלימודים הן מסביבה בעייתית אז ביה"ס הוא רק תירוץ.

חוץ מזה,מטירת הכרמל לחיפה זה בעררך 15-20 דקות נסיעה לכיוון ולא משהו נורא,יש בתי ספר לא פרטיים ,שהם טובים בחיפה חוץ מהריאלי,-שתכל'ס מהיכרות קרובה של חברים שלמדו שם זה יותר בית חרושת לציונים ואתה צריך לשאול את עצמך,האם הבת שלך מוכנה לזה נפשית כבר מכיתה א'.

קצב הלימודים אינטנסיבי בהרבה מבתי ספר אחרים,כנ"ל כמות המטלות/שיעורי בית/מבחנים וכו'.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

מקפיץ, טירת הכרמל שודרגה. בוטיק!!

Boutiq.jpg

• מצחיק 5

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עיר בוטיק שאלוהים יעזור

• אהבתי 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בשפה של מתווכי דירות "בוטיק" זה מילה נרדפת לבתים ישנים ומסריחים שלא עברו שיפוץ משנות ה80 ומישהו כנראה מת שם ויש סיכוי שהדירה רדופה.

• מצחיק 2

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובשפה של קבלנים בנייני בוטיק זה שיש 9 קומות ולא 22 😂

• אהבתי 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...