Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שינוי קריירה, לימוד טיסה אזרחית.

saay222
שימו לב! השרשור הזה בן 1501 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני בן 40 ומצאתי את עצמי בצומת בחיים, חייב לעזוב את ה-IT.

אחרי מחשבות ולבטים, החלטתי לנסות ולנסות להגשים חלום ישן, טיסה אזרחית.

כסף יש, וגם זמן.

אני מחפש מקור מידע מהימן (אולי פורום של טייסים, לא יודע) ע"מ שאוכל להתחיל לחקור את הנושא, אולי מישהו מכם מכיר טייס אזרחי שמוכן להקדיש כמה דקות של שיחה טלפונית?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כמה שאני יודע (עבדתי בחברת תעופה למטענים), התהליך הוא ארוך מאוד (על אחת כמה וכמה אם אתה רוצה להטיס מטוס עם מנוע סילון ואם המטרה שלך היא להיות טייס בחברת תעופה אזרחית, 4-5 שנים אאל"ט עד שאתה באמת יכול לראות מזה כסף), ועלותו, אם אני זוכר נכון, היא לכיוון החצי מיליון ש"ח. אתה סבבה עם שני הנ"ל?

גם לגבי העבודה עצמה, זה משהו שצריך לקחת בחשבון - חצי מהחיים שלך הופכים להיות מחוץ לבית, הפרשי שעות וכו'. אמנם הם מרוויחים לא רע בכלל, אבל אני אישית לא הייתי חי ככה בעד שום סכום, זו שחיקה מטורפת.

עריכה אחרונה על ידי Blaz00r
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, פרק הזמן והסכום זה דבר שעלה קודם בחיפושים ברשת, אני מוכן להקדיש 5-6 שנים ללימודים, ואת הכסף יש.

לגבי אורח החיים, לקחתי בחשבון; האמת, זה מה שקרץ לי, אין לי אישה, אין ילדים, אני לא מחוייב לשום דבר ולאף אחד, יכול להיות שבועות בחו"ל אין לי התחייבויות בארץ.

עריכה אחרונה על ידי saay222
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהמעט שאני יודע זה שלימודים בארץ מאוד יקרים, לא נותנים מספיק שעות טיסה בשביל לקבל רישיון לכלים רציניים וגם כאשר מסיימים יש קושי למצוא מקום עבודה.

אני יודע שאנשים לומדים טייס בארצות הברית במדינת אלסקה כי המחיר של כל שעת טיסה נמוך יחסית. אנשים בעלי יותר יכולת כלכלית לומדים במדינת ניו-יורק.

מישהו שהיה איתי בצבא חלם להיות טייס. הוא לא הצליח להגשים את החלום דרך קורס טייס. דקה אחרי השחרור מהצבא הוא טס ללמוד טייס בארצות הברית. היום הבחור מטיס בואינג 737 בחברת תעופה הלאומית של אוקראינה.

אז אם יש רצון הכל אפשרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לחקור מה הסיכוי להתגבל לחברת תעופה כמתחיל בגיל 45. הרי יהיה עליך לעבור את קורס הטיסה הבסיסי, לקבל הסמכות נוספות, לצבור שעות טיסה - ורק אז להתחיל למצוא עבודה כטייס אזרחי, לעבור את הקורסים הנדרשים בחברת התעופה (ההסמכות בתחום הזה נפרדות לכל חברה וחברה - כל אחת ונהליה).

אבל, קראתי לפני שנה שנתיים, שיש חברות תעופה אירופיות שאינן מציגות את דרישת 1500 השעות כתנאי לקבלה לעבודה. יש ביניהן המחזיקות אקדמיות משלהן, שם נצברות שעות הטיסה הנדרשות על ידי החברות (סדר גודל של מאות שעות בודדות). אבל, כמובן, מדובר בלימודים בחו"ל, על הקשיים והעלויות הכרוכים בהם.

מעבר לכך, מדובר בלימודים לא קלים, והשאלה היא האם היכולות שלך מתאימות דווקא לקריירה הזו. אתה יכול להיות, נניח, מהנדס מצויין אבל טייס בינוני מינוס ולהפך. אין לי מושג איך תוכל לבחון זאת, וכמובן יש מי שמתחיל את המסלול ונפלט ממנו אחרי השקעה לא קטנה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, פרק הזמן והסכום זה דבר שעלה קודם בחיפושים ברשת, אני מוכן להקדיש 5-6 שנים ללימודים, ואת הכסף יש.

לגבי אורח החיים, לקחתי בחשבון; האמת, זה מה שקרץ לי, אין לי אישה, אין ילדים, אני לא מחוייב לשום דבר ולאף אחד, יכול להיות שבועות בחו"ל אין לי התחייבויות בארץ.

אם כך מצבך נפלא!

בעקרון יש את המסלול האיטי והמסלול המהיר. ממה שאני מכיר (לא-טייס):

המסלול האיטי בערך ככה: רישיון בסיסי חד מנועי בוכנתי. צבירת שעות. הגדר מכשירים. צבירת שעות. הגדר הדרכה. צבירת שעות. ביצוע טיסות העברה, טיסות צילום, טיסות כיף בשמי הארץ, מכל הבא ליד... צבירת שעות. הגדר דו-מנועי, הגדר טורבינה, צבירת שעות, הגעה לרף הנדרש לקבלה לקורס של חברת תעופה כלשהי, ואודרוב.

המסלול המהיר: מכינים סכום כסף נאה $$$, נרשמים לאחת מהאקדמיות לטיסה באירופה (ספרד יעד פופולרי בגלל מז"א, יש שם כמה) או ארה"ב, שמים $$$ על השולחן, ואודרוב. תוך שנה בערך הם מביאים אותך כל הדרך לכיסא ימין בסילון דו-מנועי, כולל השמה לעבודה במקרה של האקדמיות הטובות (בתנאי שאתה טוב כמובן).

נתקלתי בעבר בכמה ישראלים שעשו את המסלול המהיר. שני המסלולים זולים יותר לביצוע בארה"ב מאשר באירופה. בכל מקרה בישראל אין לך מה לחפש לפחות מבחינת תהליך ההכשרה. אנסה להזכר אם אני מכיר מישהו שיוכל לתת לך קצה חוט.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורן, לגבי אירופה אני די בטוח שהמסלול המהיר קיים, הזכרתי זאת. זכור לי, למשל, שקראתי על אקדמיה של נורווגיאן (אם כי עם הצרות הכלכליות שהלם אני לא בטוח שזה הכיוון הנכון).

עד כמה שקראתי בארה"ב יש דרישה בסיסית ל-1500 שעות לפני תחילת קריירה בטיסה מסחרית (אולי פחות למטוסי מטען).

לא מזמן פגשתי אדם שהיה בתהליך להצטרף לקורס של אל-על דרך אקדמיה אמריקאית. עד כמה שאני זוכר הוא היה צעיר ממך בכמה שנים, אם כי לא רבות. יתכן שהמחסור בטייסים יאפשר לך להצטרף למסלול גם בגילך, למרות המגבלות הקשות על גיל הפרישה של טייסים (נדמה לי שבגיל 60 הם חדלים לטוס כקברניטים ובגיל 65 פורשים לגמרי מטיסה, אני לא לגמרי בטוח לגבי התנאי הראשון, די בטוח לגבי השני). לא לשכוח, הכשרת טייס היא עניין יקר מאד, ואני לא בטוח שחברה תסכים לקבל מתחיל שאופק ההעסקה שלו קצר יחסית, פחות מ-20-25 שנים.

בבחירת הקריירה הזו אתה צריך להביא בחשבון עוד הרבה מגבלות. למשל בעיות רפואיות שבדרך כלל נחשבות שוליות יכולות לקרקע אותך ולהשאיר אותך בלי פרנסה. וכמובן שעות העבודה שאמנם יחסית מעטות (מבחינת שעות טיסה נטו), אבל השעות עצמן די משוגעות.

שיהיה ברור - טייס הוא מקצוע יפה, אבל, כמו בבחירת כל מקצוע אחר, בודאי כאשר מדובר בקריירה שניה, צריך להיות מודע גם למגרעות שלו.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שכתבתי נכון, הכרתי אותו משיחה עם טייס ותיק מאד לפני כעשר שנים.

מתברר כי בכל זאת היה אי דיוק מסויים. הנה התקנה לשים לב כי מדובר במסמך שנת 2014, כך שיתכן שהמצב כיום מעט שונה. בכל מקרה, מדובר בפרישה בגיל 65. יתכן שבמהלך העשורים הקרובים, עם ההתקדמו ברפואה והתארכות תוחלת החיים יהיו שינויים, אבל תעשיית התעופה סופר שמרנית, ואי אפשר להסתמך על כך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסה בקבוצת הפייסבוק טייסים עושים טייסים.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך עדיין את הטלפון שלי?

אם אין שלח בפרטי בחמישי בערב/שישי צהריים.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ללא ספק לעשות את הלימודים בארץ זה סיפור, אני רוצה להוציא רישיון, לא למטרות עבודה אלא הנאה נטו ולפי הבנתי העלות היא כ$12-15k פה בעמק הסיליקון.

יש לי חבר שהגיע לפה עם ויזת סטודנט ללימודי תעופה ובערך אחרי שנה וקצת הוא סיים את הכל.

Sent from my SM-G965U using Tapatalk

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אאל"ט אל-על בשת"פ עם בית ספר בפלורידה מחפשת טייסים.

עלות ~ 100K USD

https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3740404,00.html

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...