Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות לגבי לימודי הנדסת רכב/מכונות בחו"ל

alfaist
שימו לב! השרשור הזה בן 1492 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי, אני מחפש מידע לגבי תואר של הנדסת רכב (Automotive engineering) בחו"ל,

מי שמכיר את התואר - כמה הוא רלוונטי ומבוקש בחברות הגדולות בגרמניה ובריטניה ביחס להנדסת מכונות?

אם יש פה מישהו שמכיר את האוניברסטאות בגרמניה אשמח לשמוע ממנו מה נחשב איכותי יותר ומה פחות,

קראתי הרבה מידע גם פה בפורום וגם באתרים בחו"ל על מינכן, אאכן שטוטגרט ועוד כמה מקומות גדולים אבל מחפש לשמוע ממקורות ישירים.

אשמח לשמוע גם על אוניברסטאות בבריטניה במידה ולמישהו יש מידע,

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגרמניה, תואר ראשון תצתרך ללמוד בגרמנית. זה לא קל. ממש לא. מצד שני - כמעט בחינם.

הרמה גבוהה, ככה שאם נגיד ואתה מפחד מהטכניון, אין ממש מה לחפש שם.

בנוסף יצא לי לשמוע הרבה שלרוב מצופה מבוגר אוניברסיטת מחקר (לא פאכהוכשולה - university of applied science) לעשות גם מאסטרס לפני שיוצאים לשוק העבודה.

התואר ב RWTH (אאכן) ו TUM הוא תואר במכונות, זה לא מפריע לאף אחד. בשטוטגארט יש גם מכונות, גם מכטרוניקה וגם רכב.

בבריטניה כול מה שאני יודע זה שלא זול בכלל.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגרמניה, תואר ראשון תצתרך ללמוד בגרמנית. זה לא קל. ממש לא. מצד שני - כמעט בחינם.

הרמה גבוהה, ככה שאם נגיד ואתה מפחד מהטכניון, אין ממש מה לחפש שם.

בנוסף יצא לי לשמוע הרבה שלרוב מצופה מבוגר אוניברסיטת מחקר (לא פאכהוכשולה - university of applied science) לעשות גם מאסטרס לפני שיוצאים לשוק העבודה.

התואר ב RWTH (אאכן) ו TUM הוא תואר במכונות, זה לא מפריע לאף אחד. בשטוטגארט יש גם מכונות, גם מכטרוניקה וגם רכב.

בבריטניה כול מה שאני יודע זה שלא זול בכלל.

תודה רבה על התשובה,

אין ספק שאחד השיקולים המרכזיים זה השפה, להקדיש עכשיו לפחות חצי שנה אינטנסיבית לשפה לא פשוטה זה מאתגר,

למרות זאת נראה שזאת האופציה הכי טובה גם מבחינת עלויות, גם איכות הלימודים וגם השוק שזה יכול לחשוף אותי אליו.

הבנתי שהרבה מהסטודנטים במינכן במהלך התואר הראשון והשני עושים התמחות ועובדים במשרה חלקית בב.מ.וו, שמעת על דברים כאלו? יודע אם זה קיים במקומות נוספים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפחות לגבי תעשיית הרכב בגרמניה אני יכול להגיד לך שהנדסת תוכנה ואלקטרוניקה מבוקשות הרבה יותר מהנדסת מכונות/רכב. יש מחסור גדול בתחומים האלו. כמובם שאם אתה רוצה להתעסק בתחומים יותר מכאניים זה כבר סיפור אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהמשך לקו המחשבה של אביב - אני לא מכיר את התכנית הקרויה "הנדסת רכב" - אבל, מה מושך אותך בתחום הזה?

בדיוק כמו כל תחום הנדסי אחר, הלימודים יקנו לך בסיס ובעיקר יכולת ללמוד את הנושאים שיידרשו לך בעבודתך. השאלה היא האם אתה צריך להתאמץ ללמוד בגרמניה או צרפת או הולנד או אנגליה או כל מקום אחר, או שעדיף לך ללמוד לתואר ראשון באחת הפקולטות ההנדסיות (המצויינות) שיש בארץ ואז לפלס את דרכך לתחום התמחות שיעניין אותך. יותר מזה - סביר מאד שהקשר בין כותרת התואר שתלמד ובין החלום שלך לפני שפתרת את המשוואה הראשונה בלימודים לבין התחום בו תעסוק יהיה די מקרי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להקדיש עכשיו לפחות חצי שנה אינטנסיבית לשפה לא פשוטה זה מאתגר

חצי שנה זה מאוד נאיבי. המינימום זה שנה, וגם זה תלוי בך.

הבנתי שהרבה מהסטודנטים במינכן במהלך התואר הראשון והשני עושים התמחות ועובדים במשרה חלקית בב.מ.וו, שמעת על דברים כאלו? יודע אם זה קיים במקומות נוספים?

קיים בהחלט קיים. יש משרות התמחות בכול החברות הגדולות. אבל צריך להתקבל לזה כמובן... ולפי מה שאני הבנתי, זה אתה צריך לארגן לעצמך, לא יגיע לך מוכן על צלחת.

בהמשך לקו המחשבה של אביב - אני לא מכיר את התכנית הקרויה "הנדסת רכב" - אבל, מה מושך אותך בתחום הזה?

האמת, יש היצע בנושא, לא רב אבל קיים.

בתכלס זה מכונות מעורבב עם חשמל. באיינדהובן נגיד מוצעת תוכנית תחת השם Automotive Technology , שהיא תחת הפקולטה להנדסת חשמל. האמת? התוכנית כוללת בתוכה חלק נכבד מתואר בהנדסת חשמל עם אקסטרא קורסים ופרוייקטים שקשורים לרכב.

השאלה היא האם אתה צריך להתאמץ ללמוד בגרמניה או צרפת או הולנד או אנגליה או כל מקום אחר, או שעדיף לך ללמוד לתואר ראשון באחת הפקולטות ההנדסיות (המצויינות) שיש בארץ ואז לפלס את דרכך לתחום התמחות שיעניין אותך. יותר מזה - סביר מאד שהקשר בין כותרת התואר שתלמד ובין החלום שלך לפני שפתרת את המשוואה הראשונה בלימודים לבין התחום בו תעסוק יהיה די מקרי.

א. השאלה מה באמת החלום שלו. כי גם "הנדסת רכב" זה תחום מאוד מאוד רחב.

ב. לכאורה יעזור לו בקצת ללמוד בחול, אבל בתכלס, אתה צודק. הוא יכול בכיף לעשות תואר ראשון בהנדסת חשמל/מכונות/תוכנה בפקולטות הטובות בארץ. ותואר שני בחול, שם גם אפשר ללכת להתמחויות וכו'.

אגב לא סתם רשמתי תוכנה, "הנדסת רכב" זה תחום רחב , יש באונברסיטת קמניץ תואר בהנדסת תוכנה לתחום הרכב, גם רכב וגם תוכנה - יש דבר כזה.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, כפי שכתבתי, איני יודע מהי תוכנית בהנדסת רכב. אבל הדבר היותר חשוב הוא שהקשר בין מה שאתה חושב לעשות כאשר אתה מתחיל את תהליך הקבלה ללימודים לבין מה שתעשה כאשר תסיים אותם ולאן תתפתח בהמשך - מקרי בהחלט. אני מסתכל כל כל בני משפחתי המורחבת - ונדמה לי שכל אחד מאתנו נרשם ללימודים עם כוונות מסויימות אבל כבר בתחילת הקריירה התברר לו שהחיים מוליכים אותו במסלול אחר.

בסופו של דבר "הנדסת רכב" היא כנראה תת מקצוע של הנדסת מכונות (תחום רחב ביותר לכשעצמו) עם הרבה קשר לתחומים הנדסיים אחרים, כך שאם פות"ש ילך ללמוד כל מקצוע הנדסי שהוא, ובתנאי שישקיע את כולו בלימודים בפקולטה ראויה, הרי שבעוד 5 שנים הוא יוכל לחשב את מסלול העבודה או המשך הלימודים לפי מה שיגלה על תחומי העניין שלו. ואם זה עדיין יהיה תחום הרכב אין לי ספק שהוא ימצא את דרכו לתעשייה זו.

דרך אגב, אני מכיר בחור אחד שהחל ללמוד הנדסת רכב באחת הפקולטות המוכרות בגרמניה, אחרי שנה או שנתיים חזר ארצה וסיים לימודי הנדסה בתחום אחר.

ועוד תובנה אחת שסיפק לי אבי: לפני קרוב ל-70 שנה היו לו מספר הזדמנויות ללמוד בארה"ב - אבל היה ציוני מאד ופסל את הלימודים במחשבה שאותם לימודים לא יהיהו שימושיים בישראל. בדיעבד הבין שטעה. אז, פות"ש, גם אם תחליט ללמוד הנדסת רכב כנראה שבסופו של דבר לידע שלך יהיה שימוש גם בישראל.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חצי שנה זה מאוד נאיבי. המינימום זה שנה, וגם זה תלוי בך.

קיים בהחלט קיים. יש משרות התמחות בכול החברות הגדולות. אבל צריך להתקבל לזה כמובן... ולפי מה שאני הבנתי, זה אתה צריך לארגן לעצמך, לא יגיע לך מוכן על צלחת.

א. השאלה מה באמת החלום שלו. כי גם "הנדסת רכב" זה תחום מאוד מאוד רחב.

ב. לכאורה יעזור לו בקצת ללמוד בחול, אבל בתכלס, אתה צודק. הוא יכול בכיף לעשות תואר ראשון בהנדסת חשמל/מכונות/תוכנה בפקולטות הטובות בארץ. ותואר שני בחול, שם גם אפשר ללכת להתמחויות וכו'.

אגב לא סתם רשמתי תוכנה, "הנדסת רכב" זה תחום רחב , יש באונברסיטת קמניץ תואר בהנדסת תוכנה לתחום הרכב, גם רכב וגם תוכנה - יש דבר כזה.

תראה, כפי שכתבתי, איני יודע מהי תוכנית בהנדסת רכב. אבל הדבר היותר חשוב הוא שהקשר בין מה שאתה חושב לעשות כאשר אתה מתחיל את תהליך הקבלה ללימודים לבין מה שתעשה כאשר תסיים אותם ולאן תתפתח בהמשך - מקרי בהחלט. אני מסתכל כל כל בני משפחתי המורחבת - ונדמה לי שכל אחד מאתנו נרשם ללימודים עם כוונות מסויימות אבל כבר בתחילת הקריירה התברר לו שהחיים מוליכים אותו במסלול אחר.

בסופו של דבר "הנדסת רכב" היא כנראה תת מקצוע של הנדסת מכונות (תחום רחב ביותר לכשעצמו) עם הרבה קשר לתחומים הנדסיים אחרים, כך שאם פות"ש ילך ללמוד כל מקצוע הנדסי שהוא, ובתנאי שישקיע את כולו בלימודים בפקולטה ראויה, הרי שבעוד 5 שנים הוא יוכל לחשב את מסלול העבודה או המשך הלימודים לפי מה שיגלה על תחומי העניין שלו. ואם זה עדיין יהיה תחום הרכב אין לי ספק שהוא ימצא את דרכו לתעשייה זו.

דרך אגב, אני מכיר בחור אחד שהחל ללמוד הנדסת רכב באחת הפקולטות המוכרות בגרמניה, אחרי שנה או שנתיים חזר ארצה וסיים לימודי הנדסה בתחום אחר.

ועוד תובנה אחת שסיפק לי אבי: לפני קרוב ל-70 שנה היו לו מספר הזדמנויות ללמוד בארה"ב - אבל היה ציוני מאד ופסל את הלימודים במחשבה שאותם לימודים לא יהיהו שימושיים בישראל. בדיעבד הבין שטעה. אז, פות"ש, גם אם תחליט ללמוד הנדסת רכב כנראה שבסופו של דבר לידע שלך יהיה שימוש גם בישראל.

כמה באמת תואר כזה רלוונטי בישראל? כמובן שיש קורסים משותפים בין מכונות, לחשמל ולרכב, אבל זה בכל זאת תואר זר בארץ

הסיבה העיקרית שאני פחות חושב בגללה על תואר ראשון בארץ היא הידיעה שאני לא הולך לעבוד בארץ, השאיפה שלי בקצה היא לעבוד באחת החברות הגדולות בגרמניה/בריטניה ואולי להיכנס לספורט המוטורי בעתיד הרחוק, אני חושב שההשתלבות בשוק תהיה קלה יותר במידה ואלמד שם

התעשייה בגרמניה היא כנראה הכי מאפשרת ופתוחה לשוק הרכב, ואני לא רואה את עצמי עוצר אחרי התואר הראשון בארץ (שאורך שנה יותר בכ"מ) ולוקח הפסקה לשנה במקרה הטוב כפי שציינת ללימודי גרמנית.

שאלה נוספת היא האם נכון לי להינעל על גרמניה דווקא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזה יילך ויתגבר, בטח ובטח כשמדברים על רכבים עם יכולות אוטונומיות, ובטח ובטח ובטח כשמדברים על רכבים אוטונומיים בעתיד.

אבל לא לכל אחד מתאים לעבוד בפיתוח תוכנה.

אם אתה לא מתחבר לזה אתה תהיה מתוסכל מהר מאוד.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בוגר פרוייקט פורמולה טכניון, ויש לי לא מעט חברים ממכללה בגרמניה, UAS WEINGARTEN (חור בדרום גרמניה) - את החבר'ה האלה הכרתי דרך שת"פ בין הטכניון למכללה שלהם - בוגרי הפרוייקט אצלם שלמדו הנדסת מכונות או הנדסת רכב עובדים עשו התמחויות בשלל חברות בתחום, מפיתוח גירים בטיסנקרופ ועד לתכנון מנועים בפרוייקט LMP1 של פורשה. מכיר בוגרת הפרוייקט שעובדת ברולס רוייס בפיתוח מנועי סילון, מכיר בוגר אחר שעובד בבוש וכו'.

חלק לא קטן מקבוצת הפורמולה של אונ' שטוטגרט או של מכללת אסלינגן (פרבר של שטוטגרט) למשל הולכים לעבוד במרצדס.

החברה של מינכן מגיעים לבמוו, החבר'ה של גראץ לKTM וכו' וכו', מצד שני כמובן - מכיר גם בוגרים שהלכו לפתח קווי יצור למפעלי שתייה, להתעסק בלייזרים, רובוטיקה וכו'.

בקיצור, חפש מכללה עם קבוצת 'פורמולה סטודנט' טובה, זה קרש הקפיצה הטוב ביותר לתעשיית הרכב.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...