Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיג'ו 2008 שנת 2016 מנוע 1.2 טורבו - בוצה במנוע

Yarivav
שימו לב! השרשור הזה בן 1385 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

לאבי רכב פיג'ו 2008 שנת 2016 אקטיב 1.2 טורבו מטופלת לפי הוראות היצרן במוסך מורשה פיג'ו (עומדת היום על 53500 ק"מ)

עלייה על הכביש ספטמבר 2016.

בספטמבר 2019 הגיע לטיפול תקופתי (45000KM) בו בין היתר הוחלף שמן ופילטר שמן.

3 חודשים אחרי כן, בדצמבר 2019 נכנס למוסך בגלל נורת service והודעה על מחסור בשמן (50000KM).

אותרה בוצה במנוע... פורק אגן שמן וניקו את העוקה. לא בוצע פלאש לפי הבנתי.

היום, אחרי עוד 3 חודשים ו-3500 ק"מ, שוב התראה על מחסור בשמן.

הושלם 0.6 ליטר וביקשו לבוא אחרי 2000 ק"מ לבדיקת צריכת שמן.

שאלות:

1. איך ברכב שמטופל כמו שעון במוסך מורשה, נוצרת בוצה במנוע אחרי 50000 (שלא אותרה 3 חודשים קודם לכן, בטיפול תקופתי בו הוחלף שמן)?

2. האם סבירה אכילת שמן של 0.6 ליטר ב-3 חודשים בהם נסע הרכב כ-3500 ק"מ בלבד? אם כן, איך זה לא קרה לו ב-3 השנים שהוא מחזיק את הרכב...? איפה יש טבלת צריכת שמן למנוע הזה?

תודה מראש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי הבוצה היתה שיירים של רצועה ? תקלה ידועה במנוע הזה.

אני ממליץ לך לקרוא את השרשור הבא:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=5769412

החליפו לאביך רצועת תזמון (ועוד כמה חלקים) בטיפול ההוא? כי לדעתי, בגלל נושא השמן, כבר נגרם נזק למנוע.

אם תוכל לסרוק לפה (או לשרשור הגדול ) היסטוריית טיפולים זה יעזור (מחק פרטים מזהים קודם )

אתה טוען לצריכה של חצי ליטר ל 3000 קמ לערך . אין טבלה רישמית . זה באמת מעל הממוצע אבל עדיין בתחום הסביר על פי היצרן (הם יטענו שגם ליטר ב 2000 זה "תקין") אבל זה בהחלט דורש מעקב.

במקרה של נזק , היבואן צריך לפצות איך שהוא את אביך כי זה בהחלט יתבטא במכירה.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החליפו לאביך רצועת תזמון (ועוד כמה חלקים) בטיפול ההוא? כי לדעתי, בגלל נושא השמן, כבר נגרם נזק למנוע.

אם תוכל לסרוק לפה (או לשרשור הגדול ) היסטוריית טיפולים זה יעזור (מחק פרטים מזהים קודם )

אתה טוען לצריכה של חצי ליטר ל 3000 קמ לערך . אין טבלה רישמית . זה באמת מעל הממוצע אבל עדיין בתחום הסביר על פי היצרן (הם יטענו שגם ליטר ב 2000 זה "תקין") אבל זה בהחלט דורש מעקב.

לא צויין שום דבר לגבי הרצועה, גם לא התבטא באף אחד מהטיפולים.

צירפתי את הפירוט של הטיפול השיגרתי של 45000 בספטמבר ואת הטיפול בדצמבר בו נוקה האגן (תקלת החיישן שם היתה בתא הנוסעים שגרמה להצגת טמפרטורה לא נכונה של הטמפרטורה בחוץ ולעיתים השפיע על על המזגן, לא קשור לנושא).

הוא זוכר שציינו בפירוש את המילה בוצה.

אני מניח שאם היתה בעיה ברצועה היו מטפלים, לא?

האם בוצה ברכב שמטופל בזמן אמורה להצטבר כבר אחרי 50000?

עריכה: עברתי על הפוסט שצירפת. האם אכן ניתן לראות מצב הרצועה דרך הפתח של מילוי השמן? אצלם היום.

טיפול ספטמבר 2019.jpg

טיפול דצמבר 2019.jpg

עריכה אחרונה על ידי Yarivav
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תניח הנחות לגבי מוסכי יבואן.

יש שונות גדולה מאד במקצועיות בין מוסכי לובינסקי.

לעניות דעתי המוסך פה חיפף ורק ניקה בלי להחליף את הרצועה. ממתינים שתצא מאחריות. פצצת זמן.

אבל זו רק דעתי.

קשה מאד להבין את מצב הרצועה מהחור של פתח המילוי.

מה זה המסטיק הזה בקבלה ? סופר 7 ?

.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט "מריח" כמו רצועת תזמון מתפוררת.

בעניין צריכת השמן, עד חצי ליטר לאלף ק"מ היבואן יטען שזו צריכה תקינה. בגדול לעניות דעתי צריכת השמן ככל הנראה תגבר עם הזמן עד שכבר לא תהיה תקינה (מעל חצי ליטר לאלפיה). עד אז, אין לך לצערי יותר מידי מה לעשות. הייתי נוסע לקבל חוות דעת נוספת ממוסך אחר לעניין הרצועה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין מה בדיקת קומפרסיה תראה במנוע כזה...

ותעדכן מה אמרו במוסך .

אם הם שאננים אתה בהחלט יכול ליצור קשר עם שירות לקוחות לובינסקי ולערב אותם.

אני בהחלט מכיר פיג'ו 2008 תקינה שלא איבדה טיפת שמן בין טיפולים.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובות, אכן ביססתם את החששות שלי שאנחנו לא בהכרח מקבלים את התשובות הנכונות במוסך ואדאג לברר את כל מה שנכתב כאן.

אני מצרף בינתיים תמונות שעשיתי דרך הפתח של פקק השמן.

תקנו אותי אם אני טועה, לא אמורים לראות את הפסים האלכסוניים שהם לכאורה השכבה שמתחת לציפוי שמגיעה איתו רצועה חדשה?

אגיע בהקדם למוסך ואבקש את התייחסותם ואם התשובה לא תראה לי, ננסה במוסך מורשה אחר.

WhatsApp Image 2020-02-26 at 10.25.44 (1).jpg

WhatsApp Image 2020-02-26 at 10.25.44.jpg

WhatsApp Image 2020-02-26 at 10.25.43.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במנוע הזה נכנסים כ-3.3 ליטר (אאל"ט). בקבלה הראשונה כתוב 1.88 של מיכל בגודל 2 ליטר, כלומר 3.76. בקבלה השניה כתוב 0.9, לפי מחיר לצרכן אני מאמין שמדובר במיכל בגודל 4 ליטר, כלומר 3.6 ליטר. בשני המקרים מה שמעניין זה לא אם כן או לא גבו יותר ממה שנכנס בפועל. אלא כמה נכנס בפועל.

המנועים הללו לא מחבבים מילוי יתר של שמן.

גם לי זה נשמע כמו בעית הרצועה המתפוררת, שווה לנסות לקפוץ למוסך נוסף לקבל חוות דעת.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במנוע הזה נכנסים כ-3.3 ליטר (אאל"ט). בקבלה הראשונה כתוב 1.88 של מיכל בגודל 2 ליטר, כלומר 3.76. בקבלה השניה כתוב 0.9, לפי מחיר לצרכן אני מאמין שמדובר במיכל בגודל 4 ליטר, כלומר 3.6 ליטר. בשני המקרים מה שמעניין זה לא אם כן או לא גבו יותר ממה שנכנס בפועל. אלא כמה נכנס בפועל.

המנועים הללו לא מחבבים מילוי יתר של שמן.

גם לי זה נשמע כמו בעית הרצועה המתפוררת, שווה לנסות לקפוץ למוסך נוסף לקבל חוות דעת.

3.5 ליטר שמן כולל המסנן לפי היצרן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שהמוסך שמטפל בו לא מטפל בו נכון

אבל לא נגרם נזק למנוע הזה כשנדלקת הנורה של הלחץ שמן בגלל שהיא נדלקת כשיש הפרש של יותר מחצי באר מה שאומר שאם אמור להיות 3 באר לחץ והמחשב רואה 2.5 הוא מדליק את הנורה ומדליק תקלת מנוע בנוסף

אם תרצה אני ינסה לארגן גם תמונה של הנתונים כשנדלקת התקלה

לפותח השרשור מאיזה אזור אתה בארץ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שהמוסך שמטפל בו לא מטפל בו נכון

אבל לא נגרם נזק למנוע הזה כשנדלקת הנורה של הלחץ שמן בגלל שהיא נדלקת כשיש הפרש של יותר מחצי באר מה שאומר שאם אמור להיות 3 באר לחץ והמחשב רואה 2.5 הוא מדליק את הנורה ומדליק תקלת מנוע בנוסף

אם תרצה אני ינסה לארגן גם תמונה של הנתונים כשנדלקת התקלה

לפותח השרשור מאיזה אזור אתה בארץ?

מנתניה.

אתה מתכוון להוציא קוד תקלה בפעם הבאה שזה יקרה?

בגדול, קפצה הודעה בצג הגדול ואז נדלקה נורת service בלוח שעונים.

אנסה לחבר אותו לסורק ונראה אם יש משהו במערכת.

שאלה:

איזה נזק נעשה למנוע שעובד עם רצועה מתפוררת, מעבר לסיכון שהיא תקרע? סיכון שאני כמובן לא מתכוון לתת לאבא שלי לקחת אבל מעניין אותי איזה נזק אם בכלל נעשה לרכב במצב הזה.

ae250fc1-d0f2-41a7-a799-ec768e5f92a2.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1385 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...