Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עומד לרכוש רנו קליאו 2013, כמה שאלות לפני רכישה

מוטי28
שימו לב! השרשור הזה בן 1503 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אם הייתי לוקח את הרכב לבדיקה אין לי ספק שהם היו מנסים להתנער ממנה כי הוא טען שהשילדה תקינה ומקורית ואז הייתי מפסיד כסף

איכשהו ציפיתי שבעניין של האמינות רכב הם לא ינסו לעקוץ כי זה בכל זאת חברה גדולה וקשורה ליבואנית אבל כנראה שטעיתי ואני לא באמת צריך להיות מופתע

אין לי ספק שהבדיקות האלה הן בולשיט, אתמול הייתי בסוכנות גדולה אחרת והציגו לי שתי בדיקות מושלמות לגמרי על שני רכבים שונים של שנתונים 15-16

מחר אני הולך לראות קליאו 2014 יד שניה פרטית 114,000 קילומטר שהוחלף בה גיר (שזה טוב כנראה בגלל שהבעיה האחת שמופיעה לגבי הרכב הזה בכל מקום היא לגבי הגיר/מחשב גיר)

אני מקווה שהבדיקה תצא בסדר ואפשר יהיה לקנות את הרכב.

אני נורא אהבתי את הרכב למרות שכל מי ששאלתי (גם מוסכניק) אמר לי שלא להתקרב והרכב על הפנים.

חיפשתי בנרות לגבי בעיות ברכב הזה והבעיה העקבית היחידה שמצאתי באמת היא לגבי הגיר/מחשב גיר ודווקא פה ראיתי הרבה דעות חיוביות עליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני בדקתי מספר רכבים מהדגם הזה לפני מספר חודשים, כמעט כל מוכר שדיברתי איתו החליף מוח גיר לפני שהגיע ל-70 אלף ק"מ. אז מומלץ באמת להתייחס לזה כאל הוצאה וודאית אם רוכשים את הרכב.

פניתי למוסך קרסו בפ"ת וקיבלתי הצעת מחיר של כ-4 אש"ח להחלפת המוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מדבר כרגע עם המוכר והוא אמר לי שהוחלף הגיר אבל לא היה בטוח אם זה הגיר או המחשב גיר, אמרתי לו שאם זה המחשב גיר היה אמור להיות רשום check auto gearbox (לפי חיפושים שהרצתי פה), זה נכון? הוא אמר לי שזה מה שהיה רשום לו

הוא טוען שהטיפולים נעשו במוסך פרטי (הוא יד 2) וכל החלקים שטופלו מקוריים (גם בטיפולים שוטפים)

אפשר לברר דבר כזה בבדיקה ועד כמה זה צריך להיות קריטי בהחלטה על רכישת הרכב? ואם מחשב גיר באמת הוחלף האם אפשר לקנות בראש שקט? ראיתי שהיה דיון קצר על זה בנושא אחר ומשם זה נראה שאחרי החלפה התקלה לא נוטה לחזור?

תודה

עריכה:

לטעתנו הבעיה עם ההילוכים היו שהם לא ירדו כמו שצריך

עריכה אחרונה על ידי מוטי28
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע אתה קונה רכב עם דו מצמדי אז זה תמיד סיכון באיזשהי רמה ואני מדבר על כל היצרנים, לא רק רנו. להבטיח שזה לא יחזור אף אחד לא יבטיח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאתה קונה יד שניה באופן כללי אתה בסיכון,

גם בגיר אוטומטי יכולים להיות נזקים או בעיות שלא יעלו עליהם בבדיקה ואתה לא תעלה עליהם בנסיעות מבחן שאתה תבצע.

מאמין שזה נכון אפילו לגיר ידני, אתה לא יכול לדעת איך התנהגו לגיר ב-100%.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הבדל גדול בין לקחת סיכון עם גיר פלנטרי רגיל ומוכח מאשר גיר רובוטי דו מצמדי.

מישהי שאני מכיר עם האוקטביה שלה במהלך השנים שהרכב ברשותה, הוציאה 15 אלף על מחשב גיר וקלאצ'ים(כאשר קלאצים זה בלאי רגיל מן הסתם). אז היום , ולא במורשה יבואן, זה לא יהיו סכומים כאלה, אבל עדיין , לא חושב שאי פעם תגיע למשהו כזה עם גיר פלנטרי .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאני מחפש קליאו אני שואל ספציפית לגבי הבעיה של המחשב גיר ואם היא כבר טופלה, כי זו הבעיה העיקרית שאני מכיר ברכב.

אני לא יודע על ההבדל בין סוגי הגיר השונים ברכבים (הרכב שבבעלותי כרגע הוא גם הראשון שלי) אבל אם זה סיכון להוצאה חד פעמית פעם בכמה שנים זה פחות מפריע לי מאשר אם הייתי צריך להוציא כסף בצורה שוטפת כי אני צריך ללכת למוסך כל חודש

אני הייתי נעול על המאזדה 2 הרבה זמן, אבל נורא קשה להשיג אותה במיוחד בדגם Dynamic עם נתונים טובים.

יש כמה שנראות כמו מציאות אבל הן מסוחרים פרטיים שאני לא רוצה להתקרב אחרי הסוחר הראשון שפגשתי וחשבתי שזו מציאה.

בדקתי עוד דגמים בקטגוריה, נסעתי על ספייס סטאר ולא התלהבתי (זה הוריד גם את האופציה של האטראז'), נסעתי על פיג'ו 308 ואפילו על קיה סיד והיחידות שאהבתי בנסיעה הן המאזדה 2 והרנו קליאו

ראיתי בנוסף גם עוד דגמים מהקטוגריה בלי לעשות עליהן נסיעת מבחן כמו i10, קיה פיקנטו וניסן מיקרה ואף אחת לא ממש לא הייתה לטעמי בעיצוב ובהרגשה.

בהמשך להודעות הקודמות שלי, אני מדבר כרגע עם בנאדם על רנו קליאו 2014 אוטומט יד שנייה (ידיים פרטיות) 114 אלף קילומטר.

לטענת המוכר עברה טיפול גיר (הוא לא בטוח אם זה מחשב גיר או גיר, הוא ישיג לי את הטיפולים שהיא עברה עד יום שלישי שאני אמור לפגוש אותו) וטיפול בתחילת פברואר כשהיא מטופלת במוסך פרטי שהוא נתן לי את שמו

הרכב מגיע עם מערכות נוספות והוא מדגם Expression Pack Plus שהם היותר יקרים.

הרצתי חיפוש בגוגל על מספר הטלפון רק כדי לבדוק שהבנאדם לא סוחר והוא פירסם אותו כבר מספטמבר בשנה שעברה ב41 אלף, בנובמבר 37/36 אלף ועכשיו ב30 אלף והסכמנו על 28.

המחיר נורא זול ולא היה שום מיקוח על המחיר שביקשתי, וזה קצת מוזר לי. השוק לרכב הזה מת עד כדי כך?

מצד שני דיברתי עם בנאדם אחר על קליאו 2014 יד ראשונה אוטומט, 70 אלף קילומטר הוחלף מחשב גיר בקרסו ויש ספר טיפולים והכל נעשה בקרסו. דורש 40 אלף ומאמין שאפשר להגיע ל35.

לא יודע עדיין לגבי מערכות נוספות ברכב ורמת גימור עדיין.

השאלה היא, ב35 אולי אפשר להמשיך לחפש ולהביא מאזדה 2 2014/תחילת 2015 עם נתונים טובים, או שעדיף לסיים עם זה ולהביא קליאו 2014?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השוק של הקליאו די מת, לראיה יש מישהו שקנה כזאת 2013 ידנית ב-16 וחצי אלף(לטעמי זה מחיר מטורף לגמרי אפילו לרנו אבל כניראה שככה זה)

המאזדות 2 מהדור החדש פרטיות עם נתונים טובים, נמכרות בין כמה שעות ליום, אישית פספסתי בערך 4-5 כאלו כשחיפשתי רכב.

ב-35 אתה לא תמצא מאזדה שמורה מהדור החדש, אלא רק את הדור הקודם שזה רכב מיושן לגמרי.

בעיקרון זה מאוד תלוי בתמהיל הנסיעות שלך. אם אתה נוהג ק"מ רגיל בעיקר בבין עירוני ללא פקקים, הרנו יכולה להיות אחלה אופציה, במיוחד במחיר של 28 ושעברה כבר החלפת מחשב גיר. אבל אם אתה נוהג הרבה ועם פקקים, אני הייתי מוותר, כי אף אחד לא מבטיח שזה לא יחזור.

בעצמי שקלתי גם את הרנו, ואהבתי אותה, אבל אני נוהג 40 אלף בשנה ועם פקקים, לכן מגדיל משמעותית את הסיכון ליפול על מחלות ובלאי של רכיבים מסויימים.

עריכה אחרונה על ידי davemustaine87
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע שהשוק של הקליאו באמת בקרשים.

אני מדמיין לעצמי שעוד כמה שנים שארצה למכור את הרכב זה אפילו עוד יותר קשה, אבל לא יודע כמה זה משפיע על הרכישה שלי כי אני צריך מכונית חדשה וזה מה שיש לי לשים כרגע, אלא אם אזכה בלוטו או אקבל עזרה נוספת מההורים זה המצב (מימון או הלוואות לא בא בחשבון, אני סטודנט ולא עובד בעבודה יציבה או משרה מלאה שאני יכול להתחייב לדבר כזה)

על המאזדה 2 בניתי בדור של 2012- לפני סוף 2015, ז"א לא העיצוב העדכני

נהגתי על אחת כזו שכמעט קניתי והיא הייתה סבבה, בהחלט מרגישה פחות מודרנית בכמה אספקטים מהקליאו (נהגתי על מאזדה 2 2014 וקליאו 2013), אבל אם תהיה מציאה מבחינת נתונים במחיר הזה כנראה שאעדיף אותה על הקליאו בעיקר מהשיקולים של אמינות והעובדה שהיא שומרת על השוק שלה לא מזיקה בכלל.

הנסיעות שלי הרוב המוחלט בעיר, לפעמים פקקים כשאני חוזר מהעבודה בצהריים ואוסף את החברה או במרכז העיר אבל בהכי מוגזם לוקח לי חצי שעה להגיע מהעבודה לחברה/בית, זה לא פקקים של איילון

נסיעות מחוץ לעיר רק לצורך אירועים או סרט (וחיפוש אחר רכב בזמן האחרון), לא משהו תדיר

אני עם היאריס מאפריל 2017 אני חושב וקיבלתי אותה עם 160 ומשהו אלף קילומטר אולי? כיום היא על 182 אז אני פחות מהממוצע מהבחינה הזו

אני מרגיש כאילו נהגתי או ישבתי בתוך רוב המכוניות שמתאימות לטווח מחירים שלי בקטוגריה של הסופר המיני אולי חוץ מהi20 והסיאט איביזה, אבל חיפוש קצר מעלה שגם באיביזה יש בעיות גיר

שמעתי על הסיטרואן C3 אבל העיצוב החיצוני מכוער לדעתי ואני לא רוצה אוטו שאני אתבאס עליו, אז לא כל כך בדקתי על הדגם הזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא מבחינתך כקונה זה שהשוק בקרשים זה רק משחק לטובתך, ככה יש לך את האפשרות לקנות רכב משנתון טוב במחיר זול יחסית, מה יהיה עוד כמה שנים? לא יודע אבל זה באמת משנה? בכל מקרה כבר הוצאת סכום די קטן אז תהנה ממה שהרכב נותן וזהו, אתה לא יורד פה מ 100 אלף ש"ח ל 20.

כמו שאמר המגיב לפניך, זה תלוי בנסועה שלך, אם הרבה ממנה היא בפקקים אז זה יכול להגדיל את הסיכון, אם אתה נוסע בעיקר בין עירוני אז זו אחלה אופציה. בכלליות להוציא את הקטע של הגיר זה רכב מצויין שנראה ממש טוב, מאובזר אחלה ושכיפי לנהיגה, מעבר לזה יש לו את החסרונות שלו (בעיקר הגיר בתכלס) וזה כבר תלוי בך אם זה מתאים לך.

אין ספק שהמאזדה אופציה בטוחה יותר מבחינת אמינות והיא גם אחלה של רכב בפני עצמו, השאלה אם אתה מוכן גם לשלם בהתאם.

מה עם ה 208, בדקת את האופציה הזאת? היא גם נחשבת למצוינת ושם יש גיר רגיל ואמין. כמובן שאל תצפה לאמינות מושלמת, בעיקר כל העניין עם הרצועה וגם באופן כללי זה לא מאזדה אבל היי, לפחות לא צריך לדאוג מסרט של גיר.

אם אתה רוצה יש גם עוד אופציות יפניות/קוריאניות מחוץ למאזדה שמגיעות עם גיר אמין ומכלולים פשוטים יותר ושאמורות להיות בטוחות יותר מהבחינה הזו אבל ממה שהתרשמתי אתה כן מחפש שיהיה לרכב איזה קטע ולא רק שיקח אותך מנקודה א' לנקודה ב' בשיעמום ואת הקטע הזה כנראה לא תמצא באופציות האחרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא מבחינתך כקונה זה שהשוק בקרשים זה רק משחק לטובתך, ככה יש לך את האפשרות לקנות רכב משנתון טוב במחיר זול יחסית, מה יהיה עוד כמה שנים? לא יודע אבל זה באמת משנה? בכל מקרה כבר הוצאת סכום די קטן אז תהנה ממה שהרכב נותן וזהו, אתה לא יורד פה מ 100 אלף ש"ח ל 20.

כמו שאמר המגיב לפניך, זה תלוי בנסועה שלך, אם הרבה ממנה היא בפקקים אז זה יכול להגדיל את הסיכון, אם אתה נוסע בעיקר בין עירוני אז זו אחלה אופציה. בכלליות להוציא את הקטע של הגיר זה רכב מצויין שנראה ממש טוב, מאובזר אחלה ושכיפי לנהיגה, מעבר לזה יש לו את החסרונות שלו (בעיקר הגיר בתכלס) וזה כבר תלוי בך אם זה מתאים לך.

אין ספק שהמאזדה אופציה בטוחה יותר מבחינת אמינות והיא גם אחלה של רכב בפני עצמו, השאלה אם אתה מוכן גם לשלם בהתאם.

מה עם ה 208, בדקת את האופציה הזאת? היא גם נחשבת למצוינת ושם יש גיר רגיל ואמין. כמובן שאל תצפה לאמינות מושלמת, בעיקר כל העניין עם הרצועה וגם באופן כללי זה לא מאזדה אבל היי, לפחות לא צריך לדאוג מסרט של גיר.

אם אתה רוצה יש גם עוד אופציות יפניות/קוריאניות מחוץ למאזדה שמגיעות עם גיר אמין ומכלולים פשוטים יותר ושאמורות להיות בטוחות יותר מהבחינה הזו אבל ממה שהתרשמתי אתה כן מחפש שיהיה לרכב איזה קטע ולא רק שיקח אותך מנקודה א' לנקודה ב' בשיעמום ואת הקטע הזה כנראה לא תמצא באופציות האחרות.

השאלה היא מה מוגדר כפקקים? כשאני יוצא מהעבודה ברבע ל4 יכול לקחת לי חצי שעה להגיע לעבודה של חברה שלי כדי לאסוף אותה בגלל שאני עובד קרוב לכניסה לעיר והרבה חוזרים מהעבודה בשעות האלה מהמרכז, אז יוצא שאני עומד בכמה רמזורים עם תנועה יחסית כבדה לעיר

נסיעה כזו עם תנועה סבירה תיקח 10 דקות. זה נחשב כפקק כשאנחנו מדברים ביחס לנזק אפשרי לגיר?

לא ישבתי או נהגתי ב208 אבל נהגתי ב308 ואני לא ממש אוהב את הצורה של הפיג'ו ושום דבר בה לא שיכנע אותי שאני צריך לקחת פיג'ו ולא מאזדה או קליאו, במיוחד שגם להן יש בעיות ידועות אם מדברים בהשוואה לקליאו.

תשמע, אני מסתכל על זה ככה.

יש לי כרגע אופציה לקליאו 2014 עם 114 אלף קילומטר, יד שנייה, הוחלף ככל הנראה מחשב גיר (מחכה שהמוכר ישיג את הטיפולים מהמוסך הפרטי שטיפל בו) עם מערכת מולטימדיה ומוביילאיי ב28.

יש בנוסף מאזדה 2 עם 124 אלף קילומטר, יד שנייה, בלי מולטימדיה ומוביילאי או מערכות אחרות ככל הנראה.

אני מסתכל על שתיהן והקליאו מרגישה הרבה יותר מודרנית, גם מבפנים וגם מבחוץ (העיצוב של הקליאו ממש יפה לדעתי) וברכבים הספציפיים האלה הקליאו הרבה יותר מאובזרת ומצויידת עם המוביילאיי והמולטימדיה.

הנתונים על הנייר דומים והמחירים גם (המאזדה זולה בכמה אלפי שקלים, עוד לא התמקחתי על המחיר) אז השאלה יורדת לאמינות.

קשה להתעלם מהסטיגמות על הרנו במיוחד כשיודעים שלרכב הזה כן יש בעיה ידועה אבל אני נוטה לכיוון של הקליאו בגלל שהיא תרגיש הרבה יותר מודרנית בהשקעה טיפה יותר גדולה.

אני לא בדיוק מחפש רכב עם פוזה, אבל חשוב שאוהב את העיצוב ואני רוצה רכב שירגיש יותר מודרני מהיאריס 2001 שאני נוהג עליו כרגע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, זה כבר יותר מלחיץ

https://cars.walla.co.il/item/3309489

למישהו יש עדכונים לגבי העניין הזה של הכשל מנוע? מבדיקה נראה שזה אותו מנוע בקליאו 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם לא מייצג שום דבר, אבל קנגו עם המנוע הנ"ל ו80 אלף ק"מ על השעון ואין צריכת שמן ולא הייתה אף תקלה עד כה. (רכב בן שנתיים שלוש).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שנאמר בכתבה הבעיה טופלה, ואכן לא יצא לי לשמוע על מנוע tce בעייתי בפורום למשל או ברשת.

אבא שלי מחיק בקליאו 2015 עם ק״מ מועט אמנם כ 30-40 אלף ללא בעיות, חבר שלו קנה מחיסינג קליאו שעברה כבר באזור ה 100 אלף ללא בעיות.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1503 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...