Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט מערכת מבוססת Raspberry PI ברכב ליסינג

Arik.G
שימו לב! השרשור הזה בן 1293 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אחרי הרבה מאוד שנים מחוץ לתחום הגיע הזמן לחזור קצת, נמאס לשמוע רדיו דרך המרכת המקורית בדרך לעבודה אז הג'וק חזר שוב.

אילוצים:

בגלל שמדובר ברכב ליסינג היה חשוב לי שהמערכת תבלוט כמה שפחות שהנציג התורן שאוסף את הרכב לטיפול\טסט לא יתעסק יותר מידי ושאני יוכל להעביר את כל הרכיבים יחסית בקלות לרכב הבא. (הרכב הנוכחי הוא טויוטה פריוס)

אגב: כאשר היתי צריך לבחור את הרכב נתקלתי בבעיה, שברוב הרכבים ההיברידיים (נירו, אויניק) אין מצבר 12V רגיל. הרכב מקבל מתח 12V מהסוללה הראשית של הרכב. לא מצאתי מידע עד לפני שנה על התקנה ברכבים האלה וחששתי להתעסק עם זה. מקווה שהיום כבר יש ניסיון עם הרכבים האלה. בטויוטה פריוס יש מצבר רגיל מקדימה.

רכיבים:

Source: Iphone 6S

Player: Raspberry Pi 3B (Running Volumio) + HiFiBerry Digi+ pro + USB CD drive

PSU: Mausberry circuits car switching power supply.

DSP: MiniDSP CDSP 6x8 + MiniDSP UMIK-1 calibrated microphone

Amp1: T.R.U S44 (TW + Mid)

Amp2: Sundown 100.4 (Bridged to sub)

Tweeters: HAT L1

Midbass: HAT clarus.

Subwoofer: ST sounds Strato 8" in sealed 8 Liter box.

RCA: Custom made

Mobile modem/router: Huawei E8732 modem

חיבורים:

- מקור המתח של הרספברי הוא ספק מיוחד לרכב שמקבל מתח גם מהמצבר וגם מהסוויטצ' ויודע לכבות של הרספברי בצורה מסודרת כדי למנוע בעיה של Data corruption על הכרטיס זיכרון.

- הרספברי מחובר דרך SPDIF לDSP.

- המערכת המקורית מחוברת לDSP דרך Hi Level.

- ל DSP יש שלט שמותקן ליד הידית הילוכים ומאפשר למתג בין הכניסות ושליטה בווליום כי השליטה התוכנתית של הרספברי מבוטלת (אומרים שזה משפיע על האיכות).

- המודם הסלולרי יוצר רשת WIFI פנימית ברכב שהרספברי והטלפון מתחבר אליה.

מקור המוזיקה:

זה הדבר שגרם לי הכי הרבה כאב ראש שהתעסקתי בזה כמעט שנה עד שהגעתי לקונפיגורציה ללא בעיות (פחות או יותר :roll:)

יש כמה אפשרויות:

1. כונן CD שמחובר ב USB לרספברי.

2. כונן USB שמכיל את השירים בכל פורמט שרק קיים.

3. אפליקציה Spotify בטלפון שמזרימה לרספברי, פה היה לי הכי הרבה צרות, מסתבר שלעשות Stream דרך ה WIFI הורג את הסיגנל, משהו בהמרה וקידוד של הסיגנל ממש לא טוב, כל הזמן היהתי בטוח שיש בעיה בטוויטרים או בהגברה כי היתה סוג של "צרימה" בתדרים מסויימים. קראתי מלא חומר ברשת אבל לא ממש מצאתי את הסיבה האמיתית.

הפתרון היה בסוף PLUGIN שנקרא Spotify Connect2 שבעצם מבטל את ההזרמה של המוזיקה מהטלפון לרספברי והרספברי מנגן ישירות מהשרתים של ספוטיפי ללא קידוד באמצע של הטלפון. נשמע פשוט עולם אחר!!!

כיולים:

- ביצעתי טיים קורקשן בסיסי לסט הקדמי והסאב על ידי מדידת מרחקים בין האלמנטים - בעתיד אכוון באמצעות המיקרופון.

- ביצעי RTA עם המיקרופון מדידה אך צריך לחזור על זה כי אני לא משוכנע שעשיתי כמו שצריך.

התקנה:

פה זה העניין שיעודכן בהמשך תוך כדי הביצוע, כרגע הכל מותקן באופן לא הכי מושקע על פלטה על המושבים האחוריים, לא השקעתי יותר מידי עד שידעתי שהכל עובד כמו שאני רוצה ומכוון.

התכנון הוא:

1. הרספברי עם הספק שלו יכנס מתחת למושב של הנהג.

2. הDSP יכנס מתחת למושב של הנוסע.

3, המגברים - עוד לא החלטתי, כי ה SUNDOWN הוא בול ברוחב של החלק הגדול של המושבים האחוריים, תיהיה בעיה לקפל את המושב בגלל ה כבלים שמתחברים למגבר (הכבלים מתחברים מהצדדים והמגבר הוא דיי רחב).

בהמשך אני אעלה תמונות תוך כדי ההתקנה.

עריכה אחרונה על ידי Arik.G

:cry: !!SOLD!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

נתחיל להעלות קצת תמונות:

הסאב CT SOUNDS STRATO 8":

קטן אבל ממזר, ועם תיבה פיצית של 8 ליטר נותן קצת מילוי בנמוכים בלי להשטלת יותר מידי, אני גם ככה לא אוהב הרבה באס.

2019-09-16%2012.14.48_zpszkwdjoye.jpg

2019-09-16%2012.14.44_zps6shmidld.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה נשמע!?!

איזה תענוג לראות פרוייקט מבוסס לינוקס (רספברי)

אשמח לקבל הרחבת הסברים קצת על הרספברי דיגי הי פיי - תמונות של הרכיבים גם.

הסאב הזה נראה כמו סאן דאון אודיו מועתק - היה לי אחד כזה פעם, פעמיים או שלוש - גם ב8 אינטש וגם ב10 אינטש - לא רע בכלל!

לגבי תיקוני הזמנים בין הסאב לסט הקידמי - מדידת המרחקים בין הסאב לראש לא מתקרבת לדיליי האמיתי שיש לו בפועל אותו אתה תראה לאחר מדידה במיקרופון - אתה תהיה מופתע עד כמה הפער בין המרחק הפיזי לבין האיטיות המטורפת של סאב וופרים בפועל היא עצומה.

אצלי בדודג' על זוג עשיריות מאוד נצילים הייתי צריך לתת 13 מילישניות דיליי לכל הסט הקידמי בכדי לתזמן אותם נכון.

ולמה בעצם לא להשתמש בפתרונות ישירים לאייפון? למה באמת בחרת ברספברי?

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, אתייחס לנקודות שלך אחת אחת:

"אשמח לקבל הרחבת הסברים קצת על הרספברי דיגי הי פיי - תמונות של הרכיבים גם.

כמובן שבהמשך אני אעלה את כל התמונות כאשר ההתקנה תתקדם, כמו שאמרתי כרגע זה לא ממש ראוי לפרסם.

באופן כללי:

ה HIFIBERRY הוא כרטיס שמתלבש על הGPIO פינים של הרספברי ומוציא סיגנל SPDIF או אופטי.

תמונה מהרשת של הכרטיס:

digiplus_pro-630x420.jpg

קישור למידע על הכרטיס: קישור

בהתחלה השתמשתי בכרטיס DAC של IQAUDIO אבל כמות הרעשים היתה מטורפת, כנראה שרכב הוא לא סביבה בריאה לרספברי והספק כוח לא הצליח לתת מתח מספיק נקי בשביל להוציא ממנו אות אנלוגי.

מה גם שרכב היברידי בכלל סיוט מבחינת הרעשים מכל השדות המגנטיים.

אני עכשיו מחכה לספק כוח של MAUSBERRY שמתאים לרספברי פי 4, הוא משמעותית יותר מהיר בזמני עליה והתגובה מאשר ה 3B.

מקווה שגם המעגל הספקת מתח שלו יותר טוב.

:roll:

"הסאב הזה נראה כמו סאן דאון אודיו מועתק - היה לי אחד כזה פעם, פעמיים או שלוש - גם ב8 אינטש וגם ב10 אינטש - לא רע בכלל!"

יחסית לגודל שלו הוא ממש חזק, גם המחיר היה סבבה. אהבתי שהוא ממש קטן וגם התיבה שהוא צריך ממש קטנה, מכיוון שהתא מטען של הפריוס הוא בדיחה אין לי ממש אפשרות להתפנק בגודל התיבה והסאב. בנוסף אני ממש לא חולה באס אז חיפשתי משהו שרק יתן גיבוי בנמוכים ולא מעבר.

"לגבי תיקוני הזמנים בין הסאב לסט הקידמי - מדידת המרחקים בין הסאב לראש לא מתקרבת לדיליי האמיתי שיש לו בפועל אותו אתה תראה לאחר מדידה במיקרופון - אתה תהיה מופתע עד כמה הפער בין המרחק הפיזי לבין האיטיות המטורפת של סאב וופרים בפועל היא עצומה."

אין לי ספק שהתיקון הנוכחי הוא לא מדוייק בכלל, ברגע שיהיה לי זמן לשבת ולהבין לעומק איך עובדים עם המיקרופון אני אבצע מדידות כמו שצריך, אבל אפילו עכשיו התוצאה היא מאוד מספקת.

"ולמה בעצם לא להשתמש בפתרונות ישירים לאייפון? למה באמת בחרת ברספברי?"

אתה מתכוון להוציא סיגנל מהאייפון ישירות לDSP? לאופציה הזאת אין בעיה עם ספוטיפיי למשל, אבל אם אני רוצה לנגן דיסק או מוזיקה LOSSLESS? אני מוגבל בנפח איחסון של האייפון.

עם הראספברי אני גמיש לנגן מכל מקור שרק ארצה.

עריכה אחרונה על ידי Arik.G

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמונות מההתקנה של הטוויטרים.

מכיוון שהמטרה שלי היא שהכל יראה כמה שיותר מקורי, התקנתי את הטוויטרים במקום המקורי שלהם:

הטוויטר המקורי:

a3058abe-64a2-4773-8121-2d122b1db38d_zpszrmnhsqd.jpg

תכננתי והדפסתי במדפסת תלת מימד מתאם שיתאים לחורים המקוריים של הברגים. החומר שממנו המתאם מודפס הוא ABS שאמור לעמוד בטמפרטורה הגבוהה שהדש בורד יכול להגיע, עבר את כל הקיץ שעבר ללא בעיות:

c7a0fd56-d33c-4ede-b11e-12bea1956915_zpsrunpl4e3.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה אריק!

שואל מתוך סקרנות כמובן לא מתוך שום כוונה לשלול את הבחירות שלך.

מה לגבי USB CONVERTER שעושה המרה מUSB AUDIO לאופטי ולחבר אותו אל הרספברי דרך USB ISOLATOR שמנקה את הרעשים? פתרונות מבית HIFIMEDIY

יש פתרונות היי אנד כאלו גם מיצרנים כמו IFI AUDIO שממירים לSPDIF קואקס אם אתה לא רוצה אופטי בהכרח.

לגבי הנפח - כן, אייפון מהווים גורם מכשיל במקרה הזה לנפח אכסון מקומי על הטלפון ישירות - אנדרואידים לעומת זאת כבר ממש אין בעיה רצינית או כלשהיא של נפח.

הרול של הABS למדפסת תלת מימד זה משהו חדש יחסית? אפשר לבקש גם לינק לגליל כזה?

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי אדי

(זה אדי? אם אני זוכר נכון, עבר הרבה מאוד זמן)

יש המון פתרונות, לא שולל אף אחד מהם אבל המחיר הוא גורם מאוד משמעותי לבחירות שעשיתי.

הHIFIBERRY הוא באזור ה 50 דולר ובזה נגמר הסיפור.

לגבי ABS זה ממש לא משהו חדש, כבר כמה שנים עובדים עם החומר במדפסות סיניות הנפוצות ביותר.

אני מדפיס על CREALITY CR-10. קצת דורש ניסוי וטעייה בהתחלה אבל אפשרי אחרי שמוצאים את ההגדרות המתאימות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי אריק - כן, אדי.

תודה על המידע - ימשיך כבודו!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

וואו אריק איזה כיף לראות!

אני כבר כמה שנים עם פרוייקט מתגלגל של ראספברי פיי עם הייפייברי ומאוסברי, מחובר לפרוססור אלפיין בחיבור אופטי.

המניע שלי היה כדי להשיג סראונד ברכב (מאוד חשוב לי) וזה הפיתרון הנורמלי היחידי.

יש לי סקין נחמד שהורדתי מפה:

https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=320735

שולט עליו עם טאץ' (שקצת יצא מסנכרון :-P) ועד לגרסה האחרונה גם עם שלט הגה אינפרה אדום (משום מה בשדרוג האחרון זה הפסיק לעבוד... צריך לדבג).

עוד משהו ממש מגניב שהצלחתי לעשות איתו זה להשתמש בו כדי לשלוט על הווליום של הפרוססור באמצעות משדר אינפרה, מה שפוטר אותי מהשימוש בשלט המפלצתי של האלפיין.

מנגן איתו בעיקר פלאקים וקבצי DTS SURROUND.

אם יש לך שאלות אל תהסס, אני מסוגל לדבר על זה שעות :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, כיף לראות עוד מישהו שעבר את המסע הזה.

גם לי היה מסך טאץ' בהתחלה אבל ויתרץי עליו לטובת שלט RF עם מקלדת מלאה של MiniX.

החסרון במסך מגע מבחינתי זה שצריך אשכרה מקום ולחווט אותו וגם שתוך כדי נסיעה אתה צריך להוריד את העניים למסך אפילו כדי להעביר שיר.

עם השלט אני עושה הכל לפי תחושה.

המאוסברי האלה עושים בעיות, יש לי ספק של ראספברי 4 שכבר חודשיים וחצי לא מגיע, והם לא עונים במיל שלהם אף פעם. ממש מאכזבים.

ככה זה היה נראה ברכב הקודם כשרק התחלתי להרכיב ולהבין איך הכל מתחבר:

35764924-66f0-47b6-a5fe-9241356540db_zpsf5gknibc.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

היי אריק, אם אתה רוצה לדעתי יש לי מאוסברי ספייר איפהשהו, אני יכול "להשאיל" לך עד שיגיע החדש, אבל אני לא יודע אם הוא מתאים לפיי 4...

אני עובד עם 2 או 3 (כבר לא זוכר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארז - כיף לראות אותך כאן!

אמנם חוטף לרגע את השרשור אבל מה איתך? גם אסף עדיין בתחביב? אני זוכר ששניכם בניתם ביחד משהו דומה.

תגיבו, תעלו, תשטפו! באמת תענוג לראות כאן וותיקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי אריק, אם אתה רוצה לדעתי יש לי מאוסברי ספייר איפהשהו, אני יכול "להשאיל" לך עד שיגיע החדש, אבל אני לא יודע אם הוא מתאים לפיי 4...

אני עובד עם 2 או 3 (כבר לא זוכר)

תודה אבל יש לי אחד כרגע שמחובר ועובד, אני רוצה לעבור לרספברי פי 4 החדש והוא צריך יותר זרם אז אני מחכה שהספק החדש יגיע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
ארז - כיף לראות אותך כאן!

אמנם חוטף לרגע את השרשור אבל מה איתך? גם אסף עדיין בתחביב? אני זוכר ששניכם בניתם ביחד משהו דומה.

תגיבו, תעלו, תשטפו! באמת תענוג לראות כאן וותיקים.

אכן, אסף גם עם מערכת די זהה (פיי עם דיגי מחובר לפרוססור) ועדיין הכל עובד טפו טפו טפו חמסה חמסה :-D

רציתי להעלות תמונות בזמנו אבל כרגע אחרי השדרוג האחרון אני עם חוטים בחוץ אז אין כל כך מה לצלם, אחרי שאתייצב חזרה לזה שהכל עובד (כולל שלט הגה וטאץ' מסונכרן) אני מבטיח לעשות למערכת בוק :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא זוכר אי פעם שהיית בלי איזה חוט בחוץ :-P

:?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1293 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...