Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה עם התקנת מזגן לדירה.

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 1172 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לפורום היקר.

אין לי תמונות אבל בשביל שזה פחות או יותר יהיה ברור, העליתי תשריט של הדירה.

כרגע בדירה יש מזגן ישן יחסית עילי של תדיראן (2.5 כ"ס) שמחובר למדחס לא מקורי (מעין קומבינה).

שניהם מאוד מרעישים. המדחס בצורה בלתי רגילה כמו טרקטור, עד כדי שצריכים לסגור את דלת מסתור הכביסה בשביל לא לשמוע אותו. (עדיין שומעים).

כמה נקודות:

1. המדחס כעת ממוקם בתוך מסתור הכביסה בחוץ.

2. בעבר היה בדירה מזגן רצפתי שהוחלף בעילי, את הצנרת של ניקוז המים העבירו בצורה מכוערת ויש צינור ניקוז שמשתרשר ישירות לאמבטיה זה מאוד לא אסתטי ואפילו דיי מגעיל.

3. בשביל להשאיר את המזגן באותו המיקום ולהעביר את הניקוז למקום אחר - יש צורך לקדוח בקירות/להרים בלטות. (מעדיף להמנע מכך)

לסיכום:

היום ביקר טכנאי מזגנים בדירה.

הוא הציע להחליף את המזגן לאחד חדש ולהעתיק את מיקום המזגן; מאחורי הקיר שבו הוא רוצה לשים את המזגן החדש יש (נישה) והוא הציע להעביר לשם את המדחס במקום המיקום הנוכחי והתקני במסתור הכביסה.

אני לא מתלהב מהרעיון, אע"פ שנראה שבבניין לא חסר מנועים שיושבים על הקירות החיצוניים של הבניין.

יש 2 חדרי מגורים ממול הקיר שבו ישב המדחס.

התקבלה הצעה של 6000 ש"ח כולל התקנה וסילוק המזגן הישן. (יחידה פנימית+מדחס).

למזגן מדגם "תדיראן אלפא 28 "

יש לי מספר שאלות:

1. מה שבעיקר חשוב לי הוא קירור/חימום הסלון. (אם זה יגיע למטבח זה יהיה נחמד או לפחות לחלקו).

האם 2.5 כ"ס מספיק, או שאפילו אפשר להסתפק במזגן קטן יותר?

2. בהנחה והוחלט ללכת על התקנה על הקיר בחוץ איך פועלים במצב כזה - פשוט מציבים עובדה? אני לא מאמין שמישהו באמת מבקש אישור, בשביל להתקין מדחס על הקיר המשותף של הבניין.

3. האם המחיר שהוצע הוגן?

4. איזה מזגנים מומלצים יש? מה לגבי אינוורטר?

(מבחינת תדירות השימוש - בקיץ אני בעיקר משתמש שיש עומסי חום, ובחורף בהתאמה. )

5. יש פתרון אסתטי/פשוט יותר להעברת הניקוז למקום אחר?

תודה!

MAZGAN.jpg

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי מסתבך בהתקנת המנוע מול החלון של השכן, על אחת כמה וכמה שזה לא המקום המיועד לכך (ובתחושה שלי, סיכוי גבוה שתסתבך עם השכנים דיי מהר בגלל זה).

תעביר את הצנרת והחשמל בקרניז גבס קטן (או תעלה 60X60 מ"מ) בחדר האמבטיה ותסגור את הפינה.

בעניין הניקוז - תלוי בגובה הדירה ועד כמה אתה נועז (אפשר לסגור את הסיפור בלי להרים ריצוף... יש לך חדר אמבטיה שם ואפשר להשתמש בניקוז של הכיור).

המחיר נשמע סביר, קח בחשבון שאם תתקין במיקום הקיים אולי זה יעלה מעט יותר - אבל לדעתי זה שווה את זה (פחות צרות עם השכנים).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא הייתי רוצה שמישהו יתקין לי מזגן מול הפנים.

תקח בחשבון שמזגן זה דבר שאמור להחזיק ל 20 שנה, וגם אם בעיה אז מחליפים את היחידה הפנימית או החיצונית ונדיר מאוד שנוגעים בצנרת.

שווה להשקיע על התקנה טובה.

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסיף עוד אופציה שכדאי לחשוב עליה, התקנה של 2 מזגני 1.25 כ"ס.

אחד לכיוון הסלון (במיקום הנוכחי) ואחד לכיוון הכניסה\מטבח (מול הדלת כניסה).

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. אחלה מזגן.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

תודה למגיבים.

תודה לאיציק שהאיר את עיניי, על כך שמזגן 2 כ"ס יכול להספיק לגודל החלל המדובר.

הותקן האמקור הנ"ל.

מזגן יחסית שקט ולא מורגש במיוחד, לעומת הטרקטור 2.5 כ"ס הקודם של תדיראן. 

מקווה שזו הייתה בחירה נכונה ללכת על מזגן ON/OFF ולא על INVERTER. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 10 חודשים מאוחר יותר...

התגלה לי שהמתקין לא אטם את חור מעבר הצנרת לא מבפנים ולא מבחוץ ונכנס רעש מבחוץ ולעתים ישנם גם רעשי רוח.

מקריאה באינטרנט הבנתי שבשביל לאטום היטב,  צריך לחשוף כמה סנטימטרים מהבידוד עצמו בבנקודת החדירה וניתו לאטום ישירות על הכבל החשוף באמצעות סיקה פלקס.

עכשיו השאלה שלי היא כזו - עד כמה בעייתי לעשות את זה לבד ?

ניתן לשלוף את המזגן ואיכשהו לתלות אותו על הקיר או להיעזר באדם נוסף למשימה ללא שחרור הצנרת/ ריקון הגז ?

מבחינת גישה אני מעדיף כמובן לעשות את זה בתוך הבית ולא מבחוץ. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...