Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דוח חנייה שעבר למשרד עו"ד

שימו לב! השרשור הזה בן 1455 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בסוף שנת 2018 קבלתי דוח חניה ,וחיכיתי שיגיע בדואר (ככה המליצו לי לגבי כל דוח חנייה, עם רצון לערער עליו) ,לא הגיע שום מכתב , ולא דואר רשום (עברתי דירה אחרי כ-7 חודשים , אך עשיתי "דואר עוקב"של הדואר) , והיום קבלתי מכתב ממשרד עו"ד ,שעלי לשלם במקום 250 כ-390 שח, מה האפשרויות העומדות בפני, במצב שכזה?

עריכה אחרונה על ידי URSH
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כהתחלה לדרוש ממנו אישור כי הדו"ח נשלח אליך בדואר רשום ולאיזו כתובת וכן העתק של הדו"ח שקיבלת.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוציא לה את זה גם בכתב למייל כדי שתהיה לך אסמכתא לשיחה

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קבלתי עותק של הדוח , ורשימה של הדואר של נמענים (מחוקים ,מלבד השם שלי, מצרף עותק)

בתקופה שעדיין גרתי בדירה. יש שם טעות קטנה בכתובת ,

הכתובת המדויקת שלי היא פנקס 20א, ויש בניין סמוך שכתובתו 20 (ללא האות א').

השאלה שלי מה הערך של הרשימה הזו, ומה ערך חוסר הדיוק בכתובת?רשימת דואר רשום .pdf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקש מהפקידה הנחמדה אישור מה קרה עם המכתב שלא הגיע אליך.

מספר הזיהוי של המכתב זהה לכל הנמענים.

בקש מספר שלך ספציפי כדי לברר מול הדואר מה קרה איתו כי אליך הוא לא הגיע. או האם יש לה מידע מהדואר מה קרה למכתב שלא הגיע אליך בגלל כתובת שגויה?

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דברתי עם הפקידה ,והלכתי לפי ההנחיות שלך (אין עליך..), תחילה היא ניסתה לנפנף אותי,

לאחר שראתה שאני רציני, בקשה שאשלח לה ספח תעודת זהות עם הכתובת שלי.

מחכה לתגובתה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הקלדתי ואמר מספר שגוי

אצלך נתן תגובה נפלא

אבל אם תסתכל על הרשימה שרובה מחוק כנראה שהמספרים לפחות לפי הסיומת שניתן לראות אולי זהים בכולם.

אבל שישלח לפקידה ואז באמת כל הקנסות צריכים להימחק

ואם רוצה להתווכח על הדו"ח עצמו זה דבר נוסף

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל שהכתובת שלך הייתה מעודכנת ונכונה, כפי שציינת, אמור להיות מקרה קל (בחיים לא יהיה).

לפי רישומי הדואר - הנמען לא ידוע במען, ויוחזר לשולח (אולי זו ה-א׳ החסרה בכתובת, אולי משהו אחר - לא מעניין).

מכאן - זה לא שנמנעת מלקבל את הדואר, אלא טעות של הדואר או אחרת.

תקנה 44א לתקנות סדר הדין הפלילי קובעת:

44א. בעבירות תעבורה שעליהן חל סעיף 239א לחוק ובעבירות קנס רואים את ההודעה על ביצוע העבירה, ההודעה לתשלום קנס או ההזמנה למשפט לענין עבירת קנס כאילו הומצאה כדין גם בלא חתימה על אישור המסירה, אם חלפו חמישה עשר ימים מיום שנשלחה בדואר רשום, זולת אם הוכיח הנמען שלא קיבל את ההודעה או את ההזמנה מסיבות שאינן תלויות בו ולא עקב הימנעותו מלקבלן.

לכן, על פי תקנה זו, לא רואים אותך כמי שקיבל את ההודעה.

ומה משמעות הדברים?

סעיף קובע 225א:

225א. (א) עברה שנה מיום ביצוע עבירת קנס, לא יוגש עליה כתב אישום ולא תומצא בעניינה הודעת תשלום קנס לפי סעיף 228

וכיוון שכך - הרי שהעבירה התיישנה, ולא ניתן לדרוש ממך דבר.

אם תפנה לחברת הגבייה (שדואגת לכבס את שמה כ-״משרד עו״ד״) בטענות הללו - האם יחזרו בהם מדרישתם, ויבקשו יפה יפה סליחה? בוודאי שלא...

אז מה עושים?

אחלוק עימך מהנסיון שלי, במקרה דומה להפליא.

אני פניתי כמובן לחברת הגבייה (עאלק ״משרד עו״ד״), עם העתק לעירייה, עם כל הסימוכין הדרושים (תגובת הדואר).

מחברת הגבייה התקשרה אלי, פקידה, ממש לא מישהי שמבינה בחוק ומשפט, ואמרה לי שייותרו על כפל הקנס, ריבית האיחורים, על עמלת עו״ד, וכו׳, ושאשלם להם רק את גובה הקנס המקורי. יעני - ״בוא, הבנו, אנחנו הולכים לקראתך״. כמובן שאמרתי לה שאין לה מושג מה היא מדברת, ואני רוצה את ההחלטה הזו שלהם (לחייב אותי בגובה קנס המקורי) בכתב. לאחר מספר ימים, הגיעה התגובה. התגובה כללה טיעונים לא קשורים ברוח ״העירייה שלחה, והטעות היא של הדואר״, או ״העירייה שלחה לפי מענו הרשום״ - כאילו די במשלוח כדי לקבוע מסירה, או שטעות של מי שבחרה העירייה לשמש כבלדר מעניינית.

לא חשוב; לאחר שהתגובה בידי, פניתי למבקר המדינה, עם כל התיעוד.

לאחר מעל לשנה - הגיע החלטת המבקר שיש לבטל את הקנס במלואו. להלן חלקים מההחלטה:

... לאור האמור, פנית לדואר ישראל לבירור העניין, שם נמסר לך כי לא נמצא תיעוד על הנפקת הודעות לנמען ועל כן אין אפשרות לקבוע כי ההודעות אכן נמסרו לנמען. בעקבות כך, פנית לעירייה פעם נוספת והצגת להם את מענה הדואר כאמור, תוך שלטענתך יש באישור זה בכדי לדחות את חזקת המסירה. בשל האמור לעיל, ומאחר ועברה למעלה משנה מיום ביצוע העבירה לכאורה, ביקשת לבטל את הקנס מחמת התיישנות.

לטענתך, על אף האמור לעיל, נדחתה בקשתך לביטול הודעת תשלום הקנס, אך בנסיבות האמורות העיריה הפחיתה את הקנס לסכומו המקורי.

...

בהתייחסות העירייה אל הנציבות ציינה כי, הודעת תשלום הקנס נשלחה במסגרת המועדים הקבועים בחוק אל כתובתך המעודכנת. עוד לטענת העירייה, לא ניתן לטעון שהעבירה התיישנה לאור סתירת חזקת המסירה, אלא ניתן, כך לטענתם, לכל היותר לסתור את קבלת הדוח, ובשל כך להעמידו על פי סכומו המקורי.

...

בנסיבות אלו עמדת הנציבות הינה, שיש במענה דואר ישראל לעניין המצאת הודעת הקנס הראשונה אלייך, משום סתירה של חזקת המסירה, ולהוות הוכחה לפי הסיפא שבתקנה 44א לתקנות סדר הדין הפלילי לכך שלא הומצאה לך הודעה כדין, וזאת גם לפי פסיקת בית המשפט ולפיה, המדובר במבחן אובייקטיבי לחלוטין.

...

בהקשר זה, מצאה הנציבות כי בתי המשפט פסקו כי, "גורם 'האשמה' או ליתר דיוק, היעדר האשמה, של המשיבה בכך שלא בוצעה ההמצאה למערער במועדה, הינו חסר כל נפקות בכל הנוגע לסוגיית התיישנות העבירות, על פי סעיף 225א לחסד"פ. מדובר במבחן אובייקטיבי לחלוטין. יש לבדוק- האם הומצאה הודעת תשלום הקנס בתוך פרק הזמן שקבע לכך המחוקק, אם לאו. רק פרשנות כזו תיישם נכונה, הלכה למעשה, את הרציונאל העומד בבסיס קביעת המחוקק את מועד ההתיישנות המיוחד לעבירות קלון כגון דא, אשר עיקרו בחובה 'לאפשר לאזרח להציג את הגנתו סמוך ככל שניתן לאירוע המיוחס לו...'." (עפ"א (ת"א) 11-09-23016 רון משה נ' עיריית חולון).

....

בנסיבות אלו, ומשעולה שהודעת תשלום הקנס הומצאה לך לראשונה לאחר למעלה משנה מיום ביצוע העבירה הרי שעל הודעה זו חלה ההתיישנות הקבועה בסעיף 225א)א( לחסד"פ, הנציבות הצביעה בפני עיריית הוד השרון על כך שהיה על התובע העירוני, הפועל מכוח הסמכת היועץ המשפטי לממשלה, לבטל את הודעת התשלום מושא התלונה.

בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואלה עמדתי בפינה 14 דקות לאחר שלא זכרתי שדינו של הדו"ח בטלות בגלל התיישנותו

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי

Keyser Söze תודה על ההשקעה (ממש לא מובן מאליו)

יש לי 2 שאלות:

1. איך נהגת לאחר הסירוב של המשרד ,האם שילמת את הקנס ,ואח"כ הם החזירו לך?

2. אלו מסמכים עלי לארגן ולצרף בפנייה למבקר המדינה?

מעבר לתצלום הדוח + רשימת הדואר + אישור שהדואר לא הגיע לכתובת + צילום ספח ת. זהות?

אני רואה שפנית גם לדואר האם אתה ממליץ גם לי לפנות אליהם ?

האם משרד עו"ד נענו לדרישה שלך לשלוח לך את החלטתם בכתב?

עריכה אחרונה על ידי URSH
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לחשוב שלילי

אולי ייענו בחיוב.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. איך נהגת לאחר הסירוב של המשרד ,האם שילמת את הקנס ,ואח"כ הם החזירו לך?

בשום אופן לא! סעיף 229(ח) לחסד״פ קובע:

229 ...

(ח) שילם אדם את הקנס רואים אותו כאילו הודה באשמה בפני בית המשפט, הורשע ונשא את עונשו.

כלומר, אם אתה משלם - זה game over. זה כאילו הודית בביצוע העבירה, וכאילו בית משפט הרשיע אותך בגין אותה הודאה. ממש ממש לא לשלם.

2. אלו מסמכים עלי לארגן ולצרף בפנייה למבקר המדינה?

מעבר לתצלום הדוח + רשימת הדואר + אישור שהדואר לא הגיע לכתובת + צילום ספח ת. זהות?

מסמכים שיחזקו את טענותיך, ומוכיחים את עיקרי הדברים. למשל - דרישת התשלום ששלחו לך, הפניה שלך לחברת הגבייה, תשובת חברת הגבייה, הפניה שלך בנוגע לבירור המשלוח, תשובת הדואר וכו׳.

שים לב שכיוון שטענתך (כמשתמע), היא שלא קיבלת את הדו״ח שהוצמד לשמשה - אל תצרף העתק שלו (אם נמצא בידיך עדיין). בית המשפט כבר קבע שהידיעה של אדם אודות דו״ח שנרשם לחובתו היא הקובעת, ולא עניינים טכניים כגון שליחת הדואר בדואר רשום, פרקי הזמן וכו׳. אם אתה מראה שידעת שקיבלת דו״ח - כל הקייס של קורס ברגע.

אני רואה שפנית גם לדואר האם אתה ממליץ גם לי לפנות אליהם ?

בהחלט. לא יודע כמה יתרשם המבקר ממה שמוצג באתר הדואר. רצוי שתפנה אל הדואר בבקשה לבירור המשלוח הספציפי, בכתב - בפקס (מה לעשות...) או בדואר רשום. כך תקבל גם את מימצאי הבירור בכתב, באופן שיוכיח באותנטיות התשובה, ובכך שנערכה חקירה של ממש.

האם משרד עו"ד נענו לדרישה שלך לשלוח לך את החלטתם בכתב?

אין להם ברירה, למעשה...

כיוון שפנית על פי החוק (על פי סעיף 229 לחוק), כאמור:

229.

(א) מי שנמסרה לו הודעת תשלום קנס, ישלם, תוך תשעים ימים מיום ההמצאה, את הקנס הנקוב בהודעה,

לחשבון שצויין בה, זולת אם פעל באחת מדרכים אלה:

(1) הגיש לתובע, תוך שלושים ימים מיום ההמצאה, בקשה לביטול כאמור בסעיף קטן (ג),

ולעניין בקשה לביטול כאמור לגבי עבירת תעבורה מהטעם שהעבירה בוצעה שלא בידי

מי שקיבל את ההודעה, ובעל הרכב מבקש להוכיח מי נהג ברכב, העמידו או החנהו,

בעת ביצוע העבירה, או למי מסר את החזקה ברכב, כאמור בסעיף 27ב לפקודת

התעבורה – אם הגיש לתובע את הבקשה לביטול בתוך תשעים ימים מיום ההמצאה;

החלטת התובע בבקשה לפי פסקה זו סופית, ואולם רשאי הנקנס להודיע על רצונו להישפט;

הרי שסעיף קטן (ד) קובע:

229.

...

(ד) החליט התובע שלא לבטל את הודעת תשלום הקנס,
ימציא
למבקש הודעה על כך ואולם הוראות סעיף

קטן (ב) יחולו כאילו לא הוגשה הבקשה לביטול לתובע.
(הדגשים שלי)

סעיף 237 לחסד״פ קובע את דרכי ההמצאה:

237.

(א) מסמך שיש להמציאו לאדם לפי חוק זה, המצאתו תהיה באחת מאלה:

(1) במסירה לידו; ובאין למצאו במקום מגוריו או במקום עסקו - לידי בן משפחתו הגר עמו

ונראה שמלאו לו שמונה עשרה שנים, ובתאגיד ובחבר בני-אדם - במסירה במשרדו הרשום

או לידי אדם המורשה כדין לייצגו;

(2) במשלוח מכתב רשום לפי מענו של האדם, התאגיד או חבר בני האדם, עם אישור מסירה;

בית המשפט רשאי לראות את התאריך שבאישור המסירה כתאריך ההמצאה.

(ב) מסירת המסמך לידי סניגור הנאשם, או מסירתו במשרד הסניגור לידי פקידו, וכן משלוח מכתב רשום

עם אישור מסירה לפי מען משרדו, כמוה כהמצאה לנאשם, זולת אם הודיע הסניגור לבית המשפט, תוך

חמישה ימים, כי אין ביכלתו להביא את המסמך לידיעת הנאשם.

כלומר, על פי החוק חייבים להשיב לך, לא רק בכתב, ולא רק בדואר רשום, אלא אפילו בדואר רשום עם אישור מסירה (אפשרלטעון שתקנה 44א לתקנות סדר הדין הפלילי מקלה על דרישה זו).

עכשיו, יש קצת בעיה לכאורה, למרות שאם יטענו את זה, גם בית המשפט וגם המבקר ידחה את זה.

אתה פונה אל חברת הגבייה, ולא אל התובע. אז לכאורה התנאים של 229(א)(1) לא מתקיימים. אבל אני מניח שעל דרישת התשלום היו כתובים דרכי ההתקשרות, ולכן מדובר במעין הטעיה שלהם את האזרח. גם תקנה 42א קובעת זאת:

42א. (א) בקשה לביטול הודעת תשלום קנס לפי סעיף 229(א) לחוק תוגש בכתב לתובע לפי

המען הרשום בטופס הודעת תשלום הקנס
...
(הדגשים שלי)

עניין קטן נוסף הוא הזמנים. 229(א)(1) קובע שיש לך 30 יום, ואתה פונה אליהם הרבה אחרי. מאידך, איך תוכל לפנות תוך 30 יום אם לא קיבלת הודעה?... גם המחוקק נתן דעתו לעניין, וקבע בסעיף 229(ה):

229.

...

(ה) תובע רשאי לדון בבקשה שהוגשה לאחר המועדים האמורים בסעיף קטן (א), אם שוכנע שהבקשה לא

הוגשה במועד בשל סיבות שלא היו תלויות במבקש ושמנעו ממנו להגישה במועד והיא הוגשה מיד

לאחר שהוסרה המניעה.

זה זולת להגיון הבריא... (שחברת הגביה לא סובלת מעודף ממנו).

בכל אופן, אני מציע שהפניות ייעשו אל חברת הגבייה (כפי שהמסמכים ככל הנראה מכוונים אותך לעשות), אבל עם העתק אל תובע העירוני. זה אמור לכסות אותך מול כל טענה מגוחכת ולא קשורה שיטענו מחברת הגבייה (וצפה שיהיו טענות כאלה...).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1455 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...