Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם לדעתכם חייב להחליף טיימינג? בדקתי וניראה כמו חדש(מצ"ב תמונות).

hwgeek
שימו לב! השרשור הזה בן 1495 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

הפעם הקודמת שבוצע החלפת טיימינג היה בינואר 2013(סט מקורי), אני יודע שזה מעבר ל4 שנים שהספר דורש החלפה, אבל מכיוון שהרכב בקושי בשימוש לא מיהרתי סתם להחליף, עכשיו שוב בדקתי את המצב והרצועת טיימינג וגם רצועת האביזרים ניראים כמו חדשים ללא סדקים ויובש.

מאז ההחלפה ב2013 הרכב עבר רק 25K ק"מ (בשנים האחרונות סביב ה2500 ק"מ לשנה).

מה דעתכם? חשבתי לימשוך עוד חצי שנה בערך וליבדוק שוב.

*הצצתי וגם אין סימני נזילה ממשאבת מים.

אגב- כמובן ולא לקחת את המיקרה הפרטי שלי ולחשוב שאפשר לימשוך החלפות מעבר ל4~5 שנים כמו בספר- המיקרה שלי יוצא מהכלל כי הרכב מפונק בחנייה ללא שמש ולא בשימוש כמו כולם.

תודה מראש!.

נ.ב: היכן כדאי להחליף חיישן מומנט הגה? הוא כבר מעצבן והתחיל לימשוך הגה ולפעמים להפסיק לעבוד.

IMG_20200223_092118.jpg

IMG_20200223_092127.jpg

IMG_20200223_092138.jpg

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נעלתי פעם זוג נעליים חדשות שחיכה שלוש שנים בארון. השארתי חתיכות סוליה בדרכי...

גומי ופלסטיק מתיבשים ומתישנים גם ללא שימוש וגם בתנאי אחכסון נוחים. אתה יכול לא להחליף רצועת טיימינג - אתה לוקח הימור פה. הזמנים המוגדרים על ידי היצרן כוללים טווחי בטחון כדי שההסתברות לקריעת רצועה תהייה נמוכה.

אז לדעתי - אתה לא חייב, אבל כדאי שתחליף :wink:

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן אני מודע לנושא היובש, ביגלל זה הופתעתי מהמצב שלו, לא יבש בכלל וממש במצב מצויין.

לעומתו אפשר ליראות מצב הרצועה אחרי 5 שנים במדריך שהועלה פה:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?587189

כניראה שהרכב בקושי בשימוש ואין לרוב נסיעות ארוכות בהן הרצועה אמורה לעבוד בחום רב גם תרמו לעניין (נסיעות לקניות או לימודים-כ3~7 ק"מ).

בזמן הזה אני רוצה להזמין ערכת נעילה לטיימינג, ראיתי באמאזון עולה 37$:

https://www.amazon.com/gp/product/B00JI65FRU

האם צריכים לעשות בעיות במכס?

אני חשבתי לעשות את הטיפול לבד ולהזמין חלפים מקוריים מjustmotor ולחסוך את ההפרש מהמוסך, בהפרש אעשה עוד טיפול בקרוב.

*יש לי גם קבצי 3D להדפסה אבל המחיר כל כך זול שחשבתי להזמין במקום להדפיס (בל.כ דרשו 600 ומשהו לפני מע"מ!).

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משתמש וותיק כמוך אמור לדעת שבפורום הטכני חובה לציין את דגם הרכב והשנתון.. צ צ צ צ צ

על פי התמונות מצב הרצועה טוב. אני אישית הייתי מושך איתה עוד.

אבל באופן פורמאלי אני מחוייב לומר שטיימינג זה חשוב, ומפחיד, לכן עליך להחליף בדחיפות.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק, טעות שלי,

גרנדה 2007, מנוע 1.4L 8V 350A1.000

ק"מ נוכחי 78K.

החלפה קודמת ב53K ב2013.

אני אזמין אז את הסט נעילה ושיגיע אבצע החלפה בעצמי.

רק מקווה שזה לא אמור להיתקע במכס וכל הבירוקרטיה של חלפים לרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין צורך בסט נעילה במקרה הזה,

תוכל לראות לפי המדריך שצירפת קודם.

רק תצטייד בטוש לבן וכלי לסיבוב המותחן.

יש כלי ייעודי לזה אבל גם פלאייר סנאפרינג יעבוד מצוין.

הייתי מחליף עכשיו, 7 שנים זה די והותר.

כמובן כולל משאבת מים ופראפלו אדום.

ייאמר לזכות פיאט - אחד הטיימינגים הקלים והזריזים להחלפה.

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש משהו נוסף חוץ מהסט+משאבה+פארפלו שאני צריך ליקנות? כאילו דברים אחרים שיש להחליף ביחד איתם? (אטמים או שצריך סיליקון כלשהו למכסה\משאבת מים לפני סגירה?).

אני מתכוון לפי המדריך לעשות ועושה רשימת קניות של בוקסות ופלייר למותחן.

*ידית מומנט כבר יש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה הוספתי, אגב ראיתי שבאתר יש להם משאבת מים של DOLZ במחצית המחיר מהמקורי- האם זה מספיק טוב או אין טעם ועדיף המקורי? (עד היום תמיד קניתי מקורי וטיפלתי במוסך יבואן- היום קצת פחות $$$ חח).

https://www.justmotor.co.il/product/%D7%9E%D7%A9%D7%90%D7%91%D7%AA-%D7%9E%D7%99%D7%9D-%D7%9E%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בעל VVT כמו שהבנתי אז כן יש מיפגש.

פשוט שמחתי שראיתי את מצב הרצועה שלפחות הוא המצב מצויין ולא ניראה כאילו על על רולטה רוסית, בעוד חודש שאסיים עם המבחנים אחליף הכל.

שמן כבר יצא לי להחליף לבד אחרי שכבר ניסיתי 3 פעמים ללא הצלחה (כל שנה ניסיתי ולא הצלחתי ליפתוח את בורג הריקון).

השנה קפצתי לל.כ וקניתי ידית לבוקסא 1.2" באורך מטר חח, רק ככה הצלחתי ליפתוח כי בידיוק עם ידית כזו סוגרים לי במוסך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נ.ב: היכן כדאי להחליף חיישן מומנט הגה? הוא כבר מעצבן והתחיל לימשוך הגה ולפעמים להפסיק לעבוד.

1. האם רכשת את מכשיר הכיול עבור חיישן המומנט בסוף?

2. איזה קונקטור לחיישן יש אצלך? יש קונקטורים בצבעים שונים ויש גם flat cable , שמולחם ישירות ליחידת הבקרה של ההגה.

3. בנוסף יש יחידות עם בעייה בממסרים, האם אתה בטוח שהתקלה בחיישן המומנט (זה חיישן משולב, מומנט וזווית הגה)?

4. האם נדלקה נורת תקלה? ההגה נתקע לגמרי, או רק מושך? האם התחברת לסורק? אפשר לנסות לבצע "למידה" של החיישן בעזרת סורק, לפני שמחליפים.

ניתן כעיקרון לרכוש רק את החיישן בעלות של בין 50 ל 70 יורו בערך.

עריכה: לא שמתי לב שרשמת היכן ניתן להחליף, חשבתי שהתכוונת להחליף לבד. בכל מקרה, תוכל לבדוק איזה חיישן מותקן, ואולי בכל זאת ניתן להחליף לבד. הומלץ בזמנו לחבר על משפץ להגה, אשאל אותו.

עריכה אחרונה על ידי innvision
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו שלא מצאתי בסוף איך להיתעסק לבד ורוצה להביא את ההגה או הרכב ושהם יחליפו ויסדרו במחיר של עד 1000 שקל ולא כמו הגה חדש ב4K.

חושב שזה החיישן כי עוד לפני מס' שנים שהבעיה הייתה קיימת הנורה הייתה נכבית ברגע שהייתי מזיז בקטנה את ההגה וזהו- לפחות שבוע שבועיים בלי שום נורה, כיום ההגה רוטט ומושג שמאלה, סיבוב איטי גורם לרעש אבל בתחום של יותר מסיבוב הוא חלק (התחום שרק בחניות משתמשים), בחודש האחרון הוא ביכלל מתנתק בעת נסיעה ואני נישאר בלי הכה כוח, אחלה מכון קושר האמת חח.

סורק ELM בBT ואפליקציות רגילות לא מראות את הקוד תקלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1495 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...