Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עד כמה מועילה מערכת I stop של מאזדה בחיסכון בדלק?

doesnotmatter
שימו לב! השרשור הזה בן 1090 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי אותה במאזדה 6 (2013).

עד לפני מס' חודשים הייתי משאיר אותה דלוקה, וחוץ מלקצר את חיי המצבר לא הרגשתי חיסכון מהותי לעומת מס' החודשים שאני מקפיד לכבות אותה בכל תחילת נסיעה.

90% מהנסיעות שלי הן עירוניות, אגב.

נ.ב: אני לא יודע אם זה באג או פיצ'ר, אבל אחרי עשרות פעמים שהקפדתי לכבות את המערכת בתחילת נסיעה, בכמה פעמים שלא טרחתי לעשות זאת, היא לא נכנסה לפעולה גם אם נשארה דלוקה (ולא, זה לא בגלל שהמנוע היה קר, כי זה קרה גם לאחר רבע שעה-עשרים דקות מההתנעה).

אחרי מס' פעמים שהשארתי אותה דלוקה היא כן חזרה לפעול, ואז הקפדתי לכבות אותה שוב :D

יש לי CX5 2014, כחודשיים, ועוד לא הצלחתי לפצח לגמרי את הלוגיקה של המע' הזו.

לפעמים היא עובדת בבוקר, בדרך לעבודה, אבל לא עובדת בחזרה, בערב.

לפעמים היא עובדת כשאני נוסע עם מזגן, אבל לא עובדת כשהמזגן כבוי (הייתי מצפה שיהיה הפוך).

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אני רואה שזה לא רק אצלי :D

כנראה שהתושבה הפשוטה שהיא עדיין לא היתה "אפויה" מספיק בשנותיה הראשונות במאזדה, מה שמסביר את חוסר הרהיטות שלה.

מעניין אם היא השתפרה עם השנים.

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, ראיתי את זה מקודם. 40 סיבות או משהו כזה. אבל בגולף של אבי (אבי=אבא שלי, לא אבי רון), למשל, באותו תוואי נסיעה ואותם תנאים היא מתפקדת כמו שעון ובנחרצות ועקביות רבה.

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

קבלו פתרון נחמד לבעיית ה I STOP. במקום ללחוץ בכל פעם שמניעים את הרכב על כפתור הביטול... 

אביזרים נדרשים:

קיסם שיניים- לחצו על כפתור הביטול ותתקעו את קצה הקיסם שיניים. 

וזה, אפשר לשכוח מהמערכת המרגיזה הזו. 

אגב, אם המזגן על טמפרטורה קירור מקסימלית הרכב לא נכנס למצב סליפ.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, Nam3L3ss כתב:

קבלו פתרון נחמד לבעיית ה I STOP. במקום ללחוץ בכל פעם שמניעים את הרכב על כפתור הביטול... 

אביזרים נדרשים:

קיסם שיניים- לחצו על כפתור הביטול ותתקעו את קצה הקיסם שיניים.

הלוואי והכל היה נפתר בסתם לנתק/להסיר דברים או לתקוע קיסם שיניים בכל מני לחצנים שישאר דלוק חחח (אני עוד לא בטוח שבכמה סוגי רכבים/יצרנים אחרי עשרות מחזורים של הנעה וכיבוי התקלה DTC שיכול להיות בסטטוס PENDING,ידליק בסוף נורה בלוח שעונים,לפי השיטה הזאת)

אכן אחד המערכות המעצבנות לרכבים ICE רגילים רק כדי לעמוד בתקן זיהום אוויר נטו,ברכבי היברידי/חשמלי אין צורך,והמערכת S&S יהיה הרבה יותר נעימה ברכבים 48V החדשים !!!
זה הדבר הראשון שאנשים מבקשים  לבטל בצורה נכונה,דרך ניהול מחשב מנוע,אחרי שיצאו מאחריות,חלקם אפילו לפני שנגמר כי זה מטריף אותם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המערכת של מאזדה לא עובדת עם סטרטר (אם אני זוכר, כתבתי את זה כאן לפני מספר שנים), אלא על ידי הזרמת דלק לתא הבעירה, רגע לפני שמתרחש פיצוץ ואז נכבה המנוע.

מוזמנים לקרוא את המאמר שלהם

MAZDA: Idling Stop Technology | Environmental Technology

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Shmulik_Miata כתב:

המערכת של מאזדה לא עובדת עם סטרטר

אני פשוט הגבתי בכללי על רעיון לתקוע קיסם,בלי לנסות להבין אפילו איך המערכת S&S מיושם אצל מאזדה.
מה שאני יודע,אחת המערכות המיותרות ומעצבנות,בטח במדינה רותחת כמו ישראל,שנולד רק בגלל תקינה שהתחיל מ-EURO5 ,אז מנוע היברידי לא היה כזה נפוץ,במערכת 48V לפחות היישום של זה יהיה יותר נעים,כי אפילו שאנשים חושבים עוד 5-10 שנים יעלמו רכבי ICE,לא מבינים שיש תקופת ביניים ארוכה שיוסיפו חישמול ל-ICE שיהיה איתנו לעוד הרבה שנים !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1090 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...