Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עד כמה מועילה מערכת I stop של מאזדה בחיסכון בדלק?

doesnotmatter
שימו לב! השרשור הזה בן 1087 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי הפורום,

התעניינתי לדעת - האם ידוע עד כמה מועילה מערכת I stop של מאזדה בחיסכון בדלק. האם מישהו טרח לבצע השוואה של נסיעות בעיר עם ובלי המערכת? (כמובן באותו מסלול ובאותם תנאים).

אם המערכת מסייעת בצמצום של צריכת דלק, מדוע מאזדה 6 עדיין בולעת יותר דלק בהשוואה למאזדה 3? הרי למאזדה 3 אין את הטכנולוגיה הזאת ולכן היא אמורה להיות פחות טובה מהבחינה הזאת.

הבנתי שהמערכת נועדה בראש ובראשונה לצמצם את זיהום האוויר ולא תוכננה לחסוך בדלק, אולם אמורה להיות השפעה באספקט צריכת הדלק.

אודה לתשובתכם.

Mazda 3 2.0L, 2016 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי זה מצמצם ב3-5% את צריכת הדלק.

הדלק ש"חסכת" גם ככה הולך להתבזבז אז לגבי איכות הסביבה לא חושב שזה משפיע. מה שעל כן זה משפיע על הסטרטר והמנוע שנשחקים מהר יותר.

ככל שיש יותר מערכות באוטו ככה יש יותר סיבוכים, גם אם מוסיפים חלקים ברכב שאמורים להטיב עם המערכות האלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה סטרטר אחר מהרגיל. אין לו בעיית שחיקה אבל נכון שזו עוד מערכת שיכולה להתקלקל.

אתה יכול לחסוך כ ₪2 בחודש אבל אז יגמר לך מצבר שעולה במחיר כפול .

אין לי בעיה עם המערכת אבל בלי מזגן זה לא נחמד... אז אני מנטרל כל נסיעה.

שעה של מנוע בסרק שותה בקבוק קולה קטן של דלק.

הרבה יותר אהבתי את הפתרון של VW שמשבית זמנית 2 בוכנות.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המטרה ה"רשמית" של סטארטסטופ היא לא לחסוך בדלק, אלא לחסוך בפליטת מזהמים.

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי באופי הנסועה שלך, אם אתה נוסע לעיתים קרובות בפקקים קשים במרכז אין ספק שזה חוסך, כבר כמה פעמים הייתי במצבים של שיירה ארוכה של רכבים שצריכה לחכות לא מעט מחזורים של רמזור עד שממשיכים בנסיעה מזדחלת עד הרמזור הבא, במצטבר זה כאילו הרכב עמד שעה על ניוטרל במקום שיהיה כבוי, אם יש לך לא מעט נסיעות כאלה אז ברור שזה חוסך.

אישית כשהכבישים רגועים אני מכבה את המערכת אבל אם אני מזהה עומס והזדחלויות ועמידות ממושכות אני מעדיף שהרכב לפחות יהיה שקט ולא יעבוד לחינם וישרוף דלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב-3 הקודמת יש iStop, במשך כשנה וחצי לא טרחתי לכבות אותו, מאז אני מכבה אותו בתחילת כל נסיעה, בממוצע הוא חסך אצלי בערך 7% (אם כי ייתכן קצת שינוי בתוואי הדרך כי התחילו לבנות את הרכבת הקלה במסלול שלי אז).

אבל זה השמיד אצלי כבר 2 מצברים, ב-3 שנים. המקורי החזיק שנה וחצי, השני פחות משנה.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המטרה ה"רשמית" של סטארטסטופ היא לא לחסוך בדלק, אלא לחסוך בפליטת מזהמים.

תודה רבה, התגובה הכי עניינית כאן, זה היתרון היחידי של המערכת המיותרת והמטרידה הזו.

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב-3 הקודמת יש iStop, במשך כשנה וחצי לא טרחתי לכבות אותו, מאז אני מכבה אותו בתחילת כל נסיעה, בממוצע הוא חסך אצלי בערך 7% (אם כי ייתכן קצת שינוי בתוואי הדרך כי התחילו לבנות את הרכבת הקלה במסלול שלי אז).

אבל זה השמיד אצלי כבר 2 מצברים, ב-3 שנים. המקורי החזיק שנה וחצי, השני פחות משנה.

כנראה לא תכננו את המערכת טוב.

בהונדה המערכת לא פועלת אם האי מזהה שאין מספיק טעינה במצבר, ונגיד אחרי שעה נסיעה היא תפעל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה לא תכננו את המערכת טוב.

בהונדה המערכת לא פועלת אם האי מזהה שאין מספיק טעינה במצבר, ונגיד אחרי שעה נסיעה היא תפעל.

כשהמצבר הראשון היה במצב לא אופטימלי הוא שם אזהרה במערכת המשיה והדליק נורה בלוח שעונים וכיבה את המערכת בכלל.

אבל אין ספק שזה מקצר את חיי המצברים.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי מערכת שנולדה כתוצאה מרגולציית יתר של האיחוד האירופי על פליטת מזהמים.

כדי לעמוד ברגולציה המציאו מערכת שטובה רק למבחן שהיא נוצרה בשבילו, אבל עושה יותר נזק מתועלת בחיים האמיתיים.

לקנות מצבר כל שנתיים מזהם את הסביבה יותר מחסכון שולי בצריכת דלק.

והכי מעצבן שלא נותנים אפשרות לכבות אותה באופן קבוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי אותה במאזדה 6 (2013).

עד לפני מס' חודשים הייתי משאיר אותה דלוקה, וחוץ מלקצר את חיי המצבר לא הרגשתי חיסכון מהותי לעומת מס' החודשים שאני מקפיד לכבות אותה בכל תחילת נסיעה.

90% מהנסיעות שלי הן עירוניות, אגב.

נ.ב: אני לא יודע אם זה באג או פיצ'ר, אבל אחרי עשרות פעמים שהקפדתי לכבות את המערכת בתחילת נסיעה, בכמה פעמים שלא טרחתי לעשות זאת, היא לא נכנסה לפעולה גם אם נשארה דלוקה (ולא, זה לא בגלל שהמנוע היה קר, כי זה קרה גם לאחר רבע שעה-עשרים דקות מההתנעה).

אחרי מס' פעמים שהשארתי אותה דלוקה היא כן חזרה לפעול, ואז הקפדתי לכבות אותה שוב :D

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערכת אדפטיבית לנהג :lol:

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1087 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...