Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אלפא רומיאו ג׳ולייטה

Adani
שימו לב! השרשור הזה בן 1492 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

כבר תקופה שאני מחפש לקנות ג׳ולייטה ועדיין יש לי כמה שאלות. מתעניין בגרסת 170 כ״ס בשנתונים 2014-2016.

1. אני רואה שרוב הרכבים הללו נמצאים בסוכנויות ומגרשים, אני מבין שזה כך בגלל טרייד־אין אבל בכל זאת אני נוטה מאוד להתרחק. האם כדאי להסתכל על גולייטות מסוכנויות או שזה מסוכן?

2. אני מאוד מתלבט בעניין הגיר. מצד אחד, הגיר הידני מושך אותי מבחינת הנאה ולאחר שדיברתי עם איציק ברחובות הוא אומר שהוא הרבה יותר אמין מהרובוטי. מצד שני, הגיר הרובוטי מבטיח ביצועים עדיפים, צריכה עדיפה, נוחות, שוק טוב יותר וכמובן מבחר יותר גדול. אשמח להמלצה על גיר או תיקון/הוספה אם יש משהו שפיספסתי.

3. ע״פ אתרים מסויימים בחו״ל, מעבר לאיבזור יש הבדל בביצועים בין תתי הדגמים. האם זה אכן נכון? האם יש גרסה מומלצת? (את ההיררכיה של הגרסאות מבחינת איבזור אני מבין)

4. אני רגיל למנוע 1.2 tsi זריז בטורים מאוד נמוכים. נסעתי נסיעת מבחן על גולייטה ידנית ונראה שרק באיזור ה3-3.5 אלף סל״ד ומעלה המנוע ״נפתח״. הייתי על המצב הספורטיבי. האם זה תקין וככה בכל הרכבים או שמדובר ברכב במצב לא כל-כך טוב? (היה עם יחסית הרבה ק״מ)

5. הבנתי שהמולטיאייר נהרס בעיקר בגלל החלפת שמן לא בזמן. מצד שני רוב הרכבים טופלו לפי הספר בחברה — כל 30 אלף. האם אין מה לחשוש מרכב שטופל לפי הספר כל 30 או שכדאי להתרחק? יש דברים נוספים שכדאי לשים לב לפני הרכישה? (חוץ מעניין הדשבורד)

תודה לכולם, אם למישהו יש תשובה לחלק מהשאלות זה כמובן מתקבל בברכה.

SEAT Ibiza 2014 1.2t DSG >> Toyota Yaris 2018 HYBRID >> Renault Clio 2019 1.2t DCT >> Alfa Romeo Giulietta Milano 2014 1.4t TCT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

משיטוט ברשת, נראה ששיא המומנט, מגיע ב-2500 סל"ד, לפיכך, ישנם שתי אפשרויות:

1. או שבאמת ברכב הספציפי שנהגת ישנה בעיה.

2. ההרגשה שלך סובייקטיבית.

דבר שני, אם באמת מחליפים שמן מנוע כל 30kkm, זה לא נראה וגם מרגיש גרוע, אני ימליץ לך מה אני עושה אצלי ברכב, מחליף שמן+פילטר בפחות מ-10kkm, זה רק שומר עליו(כמובן עם שמן באיכות גבוהה).

נ.ב: שלא תעיז לקנות רכב מסוחר, בסבירות גבוהה מאוד שאתה הולך לאכול אותה.(תבצע חיפוש בפורום, תבין על מה אני מדבר).

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שמחזיק את האוטו , לא להתקרב לאוטו שטופל כל 30K , עדיפות לכל 10K , ולבדוק עם השמן בצמיגות ובתקן הנכון ! , המולטיאייר מאוד רגיש לשמן

לא נכון / מלוכלך.

מכונאי BMW

BMW X5 4800 V8 2010 - N62

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי המומנט, אני חושב שאני צריך נסיעה נוספת כדי לוודא במה היה מדובר.

איפה מוצאים רכב שלא טופל כל 30 אלף?

אם אני אגיד לכם כמה זמן אני מחפש כבר רכב כזה אתם תצחקו... חצי מהרכבים טופלו כל 30 בחברה והחצי השני נמצא בידי סוחר.

בגלל זה אני שואל, כדי לדעת איפה אפשר אולי קצת להתגמש במטרה לסיים את מסע החיפושים מבלי להיכנס למסע מוסכים.

ProCC, איזה שמן מתאים לג׳ולייטה?

עריכה: כמובן מודה לכם על התשובות

SEAT Ibiza 2014 1.2t DSG >> Toyota Yaris 2018 HYBRID >> Renault Clio 2019 1.2t DCT >> Alfa Romeo Giulietta Milano 2014 1.4t TCT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמן בתקן ACEA C3, לרוב משתמשים בשמן תוצרת AGIP.

כמו שאמרו מעלי, רכב שהוחלף בו שמן מנוע כל 30 אלף ק"מ הוא לא מומלץ.

אפשר למצוא כאלה שטופלו כל 10 אלף ק"מ אבל מן הסתם זה יקח יותר זמן. לי למשל גם לקח זמן אבל בסוף מצאתי.

לגבי ההשוואה למנוע 1.2 TSI של פולקסווגן, אז המנוע של הג'ולייטה 170 חזק ממנו by far ואת זה אני אומר מאלפי קילומטרים על 1.4TSI שחזק מן הסתם מה-1.2TSI.

(סקירה לאחר קניה) Alfa Romeo Giulietta 170 2014 Manual

Honda Civic 2006 Manual - Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא קניתי את הג׳ולייטה שלי מסוחר.

צריך לשים לב שיש סוחרים ויש סוחרים.

כנראה שהייתי מוותר על ג׳ולייטה מסוכן מגרש דרג ג׳ בנתניה, אבל במקרה שלי קניתי אותה מאוטודיל, שזו הסוכנות שמקבלת רכבים מטרייד אין.

לרכב שלי יש היסטורית טיפולים מלאה במוסך היבואן כל 10k (זה יצא פעם בשנה), ק"מ נמוך ושנתון גבוה עבורי (39 אלף קילומטר מתועדים, ברכב שעלה על הכביש בינואר 2015).

קניתי אותה ידנית עם סאנרוף, במצב פצצה למעט דלת שהוחלפה ממכה שקיבלה (שזה גם ככה חלק שמרכיבים בהברגה ולא בהלחמה).

בקיצור כל הטוב הזה חיכה במגרש כמעט חמישה חודשים בלי לזוז, רק כי אנשים מפחדים לקנות רכב מסוחר (מה שגם אפשר לי לרכוש אותה במחיר די מצחיק).

היום אני כבר שנה וחצי ו30 אלף ק"מ אחרי עם האוטו ולא יכולתי להיות מבסוט יותר - פשוט אחלה של קנייה בעיניי.

לגבי המומנט במנוע - לא יודע מה הנתונים הטכניים, אבל בהרגשה שלי הטורבו מתחיל להיכנס לעניינים בערך ב2800 סל"ד ומשם הוא ממש ממש מושך. כל מה שמתחת לסלד הזה הוא דיי עצל, ככה ששנינו באותה הרגשה לגבי המנוע.

אני בסה"כ מסתדר עם זה ולמדתי להנות מה boost היפה שנכנס ב2800 סל"ד.

אם תשלב את זה עם בחישה נכונה ונמרצת בידית ההילוכים, לא ירגיש לך שחסר כח ברכב.

אם תלך על ה TCT בכלל לא תהיה לך התעסקות מבחינת זמינות הכח, כי מנהיגה קצרה ברכב של חבר הבנתי שהגיר יודע לנצל את הכח במנוע בצורה נכונה.

עריכה אחרונה על ידי Shay_u
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה חברים

MMi - באמת התחלתי להתלבט אם לפזול לכיוון הגולף/לאון 1.4tsi, הגולייטה מרגישה חזקה משמעותית גם מהם?

shay_u - אני מסתכל הרבה עם הרכבים באוטודיל, הבעיה שהמחירים שלהם מאוד גבוהים יחסית לשוק, האם הם עושים ״הנחות״ ומתגמשים הרבה יחסית למחיר המוצע באתר שלהם?

אם נהגת על שתי תיבות ההילוכים, יש אחת שאתה ממליץ יותר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני התכוונתי לגרסת ה122 כ״ס, בכל מקרה לא אקנה 1.4 עם 150 כ״ס, אני מודע לכך שהטווין צארגר שמה ממש בעייתי.

תודה רבה.

שאלה כללית ולא קשורה, יעזור אם אצטט אתכם? מקבלים התראה כלשהי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

1.4 עם 150 כ"ס זו גרסה מאוחרת ועדכנית, זה לא הטווין צ'ארג'ר שסיפק 160 כ"ס ונחשב בעייתי.

לגבי הג'ולייטה, זה בדיוק מסוג הרכבים שכדי למצוא את הטובים, צריך לצלול לקבוצות קטנות, מפגשים של מועדוני אלפא ומוסכניקים יעודיים שלרוב יודעים לפני כולם על רכב שעתיד לצאת למכירה.

וכמובן מחזק את השאר, רכב שטופל כל 30 - בחזקת נבלה.

לגבי ציטוט - למעט ציטוט בודד של הודעה מעליך, הכל בסדר.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה חברים

MMi - באמת התחלתי להתלבט אם לפזול לכיוון הגולף/לאון 1.4tsi, הגולייטה מרגישה חזקה משמעותית גם מהם?

shay_u - אני מסתכל הרבה עם הרכבים באוטודיל, הבעיה שהמחירים שלהם מאוד גבוהים יחסית לשוק, האם הם עושים ״הנחות״ ומתגמשים הרבה יחסית למחיר המוצע באתר שלהם?

אם נהגת על שתי תיבות ההילוכים, יש אחת שאתה ממליץ יותר?

יכול להגיד לך שנסעתי כל הדרך מחולון לחיפה כדי לראות את הרכב שלי שפןרסם ב92 אלף ש"ח, בעוד שהתקציב שלי היה 75 אלף.

נסעתי סקפטי לחלוטין, הגעתי, הסתכלתי על הרכב, וכבר לפני הבדיקה כבר התיישבתי עם המוכר לשיחה במשרד. בלי שאמרתי מילה הוא התחיל מ85 אלף ש"ח. אחרי הרבה מו"מ סגרנו על 77 אלף ואני ממש בטוח שאף אחד מהצדדים לא הפסיד.

בקיצור, תתייחס למחירים שלהם כנקודת התחלה בלבד.

כמובן לקחת את הרכב לבדיקה ולוודא הכל, אפילו שבעיני הסניף בחיפה יצא אמין מאד, אני מהמר שיש גם רכבים עם בעיות שהם לא מודעים אליהן.

לגבי הגירים- נהגתי בשניהם, ה TCT מהיר ומגניב מאד, מאד מזכיר את ה dsg בצורת הפעולה שלו.

יודע לנצל את המנוע בצורה מיטבית וגם לא רע מבחינת צריכת דלק.

אני בכל מקרה מעדיף את הגרסה הידנית כי אני אוהב את החוויה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב לדעת לגבי המנוע 1.4TSI.

שקלתי הרבה זמן אם ללכת לאוטודיל או לא, אני מבין שזו אופציה שאין לפסול ושהמחירים באתר הם מחירים לא ריאלים, אקח זאת בחשבון.

נהגתי הרבה זמן על dsg, אני אוהב אותו וניהנתי ממנו מאוד אבל אני חושב שאני רוצה הפעם ידני.

ראיתי רכב שנראה לי נחמד, דיברתי עם הבחור אבל הוא דורש מחיר גבוה ברמה לא סבירה, אראה עוד אופציות ואם אפשר לדבר איתו בהיגיון.

בכל אופן, חייב להודות ששקלתי כבר לוותר על הג'ולייטה ולפנות לכיוונים אחרים אבל אני עולה בחזרה על המסלול.

תודה רבה על העזרה.

יש לי שאלה קטנה אחרונה – האם אוכל לטפל טיפולים שגרתיים (תקופתיים) בעצמי או שיש משהו מיוחד שאני צריך לדעת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיפול תקופתי קטן (החלפת שמן, פליטר אוויר ופילטר שמן) כמעט זהה לרוב המכוניות חוץ מהמיקום של הפילטר אוויר שנמצא בפגוש וצריך להוריד את המגן פלסטיק התחתון של הרכב. מצד שני, גם ככה מורידים אותו בשביל לפתוח את הבורג ולהוריד את השמן.

בקיצור - אין משהו באמת מיוחד בטיפול קטן בג'ולייטה.

(סקירה לאחר קניה) Alfa Romeo Giulietta 170 2014 Manual

Honda Civic 2006 Manual - Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1492 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...