Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאזדה 3 או מאזדה 6

doesnotmatter
שימו לב! השרשור הזה בן 1495 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

ידוע לי שמאזדה 6 שייכת לקטגוריית המנהלים בעוד שמאזדה 3 שייכת לקטגוריית המשפחתיות.

אבל אני לא רוצה להתעסק בהגדרות, לא אכפת לי לאיזו קטגוריה שייך כל רכב, בייחוד כשמאזדה 6 נחשבת למשפחתית בחו״ל ולא באמת מנהלים.

התקציב הוא 62,000 ש״ח.

האפשרויות הן:

מאזדה 6 מנוע 2.0 דגם Luxury.

מאזדה 3 מנוע 1.5 דגם Comfort.

שניהם בשנתונים 2014-2015.

רציתי לשמוע יתרונות/חסרונות עבור כל רכב.

ממה שאני רואה מאזדה 6 נותנת תמורה גבוהה יותר באותו מחיר (מנוע גדול, רכב מרווח יותר, מראה טוב יותר)

מה לגבי צריכת דלק? האם ההבדלים משמעותיים? וטיפולים?

הדבר האחרון שהייתי רוצה זה לקנות מאזדה 6 ואז למכור אותה מסיבה שאני לא מצליח לעמוד בהוצאות הרכב, ולהצטער שלא קניתי מאזדה 3, אף על פי שעושה רושם שאין באמת הבדל גדול מבחינת עלויות אחזקה.

תודה חברים.

Mazda 3 2.0L, 2016 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אפשרות שלישית שלא העלת כאן שהיא לטעמי המומלצת ביותר.

3 עם מנוע 2.0

אם אתה יכול להסתדר עם נושא המרווח לדעתי היא תהיה מהנה יותר.

מאזדה 6 בעל אותו מנוע הייתה לי קצת כבדה ועשה רושם שהמנוע לא מספיק..

אלא אם כן אתה עולה ל2.5 שש זה כבר משתפר.

לגבי טיפולים אין הבדלים מהותיים.

ולגבי המראה, ובכן זה עניין סובייקטיבי לדעתי ה3 האצבק נראית יותר טוב מה 6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאזדה 3 ספיריט לא נכנסת בתקציב,

אז כרגע אלו רק האופציות - מאזדה 3 מנוע 1.5 או מאזדה 6 מנוע 2.0

אשמח לשמוע על הבדלי צריכת דלק בנוסף, תודה.

Mazda 3 2.0L, 2016 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי תספר מה הצרכים שלך, ומשם נוכל לענות?

אתה רווק או נשוי, יש לך ילד אחד או שלושה?

אתה גר ברוטשילד פינת בוגרשוב עם חניה פרטית ועובד בבימה או גר במושב ברמת הגולן ועובד בקצרין?

בקיצור - תן לנו פרטים על הצרכים שלך, ומשם ניתן יהיה לסייע,

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי תספר מה הצרכים שלך, ומשם נוכל לענות?

אתה רווק או נשוי, יש לך ילד אחד או שלושה?

אתה גר ברוטשילד פינת בוגרשוב עם חניה פרטית ועובד בבימה או גר במושב ברמת הגולן ועובד בקצרין?

בקיצור - תן לנו פרטים על הצרכים שלך, ומשם ניתן יהיה לסייע,

רווק.

אבל היות ואני קונה רכב להרבה שנים, סביר להניח שבהמשך הסטטוס ישתנה, לכן אני מעדיף את המקסימום האפשרי ומאזדה 6 נראית כמו future proof לטווח הרחוק. כלומר יכול להתאים למצב שבו האוטו מלא ויהיה נוח לנסוע בו.

אין לי בעיה לשלם עוד 200 שקל בשנה על טסט (הבנתי שטסט ל-6 יקר יותר מ-3) וטיפ טיפה יותר לדלק, אני רוצה רק לדעת אם יהיה הבדל משמעותי כשזה מגיע למוסך. למשל כשמחליפים רצועת טיימינג/ברקסים/רדיאטור וכל מיני חלקים שנוטים להתקלקל עם השנים, עד כמה ההבדלים משמעותיים. כנ"ל לגבי חלקים כמו פנס קדמי/אחורי אם אי פעם יינזק, מראה שנשברת, או בעיה באלקטרוניקה כמו כפתור שלא מגיב כשלוחצים עליו וכו'.

Mazda 3 2.0L, 2016 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור רווק תקנה מאזדה 3 ותהנה.

קצת פחות דלק, קצת פחות טסט, קצת פחות טיפולים, רכב יותר נפוץ=חלפים יותר זמינים, שמירת ערך יותר טובה, יותר קל לתמרן בעיר, חניות.

כאשר תתחתן - עדיין אין צורך להחליף, ייוולד ילד ראשון - עדיין הרכב הזה מתאים. ילד שני - עדיין תסתדרו מצויין.

לילד שלישי באמת כדאי רכב יותר מרווח.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

בוקר טוב,

מבחינת נוחות ומרווח, ענו לפניי, לכן אתייחס רק לעניין התחזוקה.

התחזוקה של מאזדה 3 תהיה זולה יותר ממאזדה 6, אני לא יודע לומר בדיוק באיזה פער, אבל באופן כללי החלקים שלה יקרים יותר.

למשל:

-למאזדה 3 יש משולשים קדמיים בעוד למאזדה 6 יש 4 זרועות שהמחיר שלהם גבוה יותר.

-הבלמים של מאזדה 6 יקרים יותר מאלה של מאזדה 3.

-תצרוכת דלק מעט גבוהה יותר ב-6.

שוב, לא מדובר בפערים משמעותיים אבל הם בהחלט קיימים.

הכל שאלה של מה חשוב לך ועל מה אתה מוכן להתפשר.

אגב, האופציה של 3 ספיריט שהציעו לך היא לדעתי השילוב הטוב ביניהם והמאמץ שווה את זה.

עדי

מרכז שירות שי לי - מורשה יבואן לרכבי פורד ומאזדה. רחוב היוזמים 12 אור יהודה, טלפון: 03-5333082
מוסך הסדר לחברות הביטוח מגדל, מנורה, ביטוח ישיר, 9 מליון, איילון, שירביט וליברה.
לחנות האונליין של שי לי עם הנחות ומבצעים לחצו כאן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1495 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...