Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תושבי באר שבע נהנים משירות הסעות פיראטי בתעריף מוזל - ונהגי המוניות בעיר חסרי אונים

yorng
שימו לב! השרשור הזה בן 1522 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פייזר, יש הרבה מדינות בלי הסינון הזה ומצד שני יש מקומות שכדי להיות נהד מונית אתה צריך לעבור הכשרה בכלל לא פשוטה (כמו לונדון למשל שאתה צריך להיות מסוגל לקבל כתובת מוצא ויעד ולכתוב סיפור דרך הרמה של מאיזה רחוב אתה פונה לאיזה רחוב).

לא חושב שיש נהג מונית שמביא הביתה 13 אחרי הוצאות אחזקת המונית (מספר, פחת, אחזקה, מע"מ, דלק וכו') וגם זה זה אחרי שעות עבודה מטורפות וללא כל תנאים סוציאליים. אם תתרגם את מה שהוא מביא לשכר שעתי עם תנאים סוציאליים תגלה שהוא בסביבות שכר מינימום.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 65
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

השאלה אם הורדת כל הרגולציה הזו וכניסה של המוני אנשים שיסיעו בתשלום לא תחסוך למדינה כסף בטווח הארוך?

למדינה? איך זה יחסוך למדינה כסף בטווח הארוך?

מצד אחד מוציאים 7.5 מיליארד שקל מהכיס וקונים בחזרה את כל הזכויות הציבוריות, מצד שני מוותרים על הכנסות עתידיות בגין מכירה של זכויות ציבוריות עתידיות, מצד שלישי מאפשרים לאדם הפשוט, שכיר שאין לו תיק ברשות המיסים, הוא לא יודע בכלל מה זה פקיד שומה, והקשר שלו לנושא מסתכם בשורה אחת בתלוש המשכורת שמישהו אחר מחשב עבורו, להסיע אנשים בתשלום ולקבל כסף.

משמע במקום שההכנסות ימוסו עבור נהגי מוניות, כי יש להם מונה, מוציאים חשבוניות ויש להם תיק ברשות המיסים, אתה מייצר כסף שחור, שהוא בהגדרה לא ממוסה.

לסיכום המדינה במקרה כזה מוציאה 7.5 מיליארד שקל מהכיס, מוותרת על הכנסות ממכירת זכויות ציבוריות ומוותרת על הכנסות ממיסוי הסעות בתשלום.

איפה צד הרווח בסיפור?

ברגע שהנהגים יקבלו את הכסף ישירות מהלקוח (עם כל ההיטלים הדרושים בחוק- מיסים, ביטוח וכו')

מבלי לשלם לאפליקציה , תחנת מוניות וכו'

המחיר חייב להיות יותר זול

כי הורדתם כאן עוד צד שאוכל מהעוגה.

כמה נראה לך הם משלמים לאפליקציה או לתחנת מוניות? סדר גודל של 750-1000 שקל לחודש פעם אחרונה שבדקתי.

כשנהג ממוצע עובד 10-12 שעות ביממה (לא רצוף), נניח לא כולל שבת וחצי שישי (5.5 ימים בשבוע, בערך 23-24 ימים בחודש), ועושה נניח רק 2-3 נסיעות בשעת עבודה, זה אומר בין 460 ל-860 נסיעות בחודש, זאת אומרת שהתוספת של אפליקציה או תחנת מוניות זה בין שקל ל-2 מנסיעה.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

יותר אנשים בממוצע בתוך מכונית זה אומר פחות רכבים על הכביש, פחות זיהום אויר ופחות פקקים. אפשר לראות שזה יחסוך למדינה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל זה בדיוק ההפך, היום יש נניח 30 אלף מוניות, כ-7 אלף למיטב זכרוני שירות, נשארנו עם 23 אלף מוניות ספיישל.

עכשיו אל ה-23 אלף הללו, אתה מוסיף רכבים שמחלטרים בתור מונית, אתה לוקח רכב שהיה בממוצע X שעות על הכביש, ושם אותו X+Y שעות על הכביש, X שעות לשימוש פרטי, Y שעות חלוטרה בתור מונית.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ומצד שני אתה מוריד מהכביש את כל מי שהחליט להשתמש בשירות הזה במקום לנהוג בעצמו, כי המחיר נח יותר.

המחלטרים זה בעיקר אנשים שאוספים על הדרך נוסעים בתשלום, ולא כמו מונית ספיישל שמגיעה במיוחד לפי קריאה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להערכתי מחוץ לת"א רבתי כמות האנשים שייקחו אובר או דומה במקום רכב הוא זעום, הם ייקחו את העבודה מהמוניות ספיישל.

וכרגע כשזה קארפול אז המחלטרים אוספים על הדרך כי זה לא משתלם לבוא במיוחד, אבל אם זה יתאפשר זה בהחלט יתפקד כמו מונית ספיישל, כמו שאובר וליפט וכו' עובדים בחו"ל. למה שזה יהיה שונה?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...