Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תושבי באר שבע נהנים משירות הסעות פיראטי בתעריף מוזל - ונהגי המוניות בעיר חסרי אונים

yorng
שימו לב! השרשור הזה בן 1520 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא stum - אתה לא מבין. חוקי זה הרבה מעבר למספר הירוק. זה ביטוח, זה רשיון נהג רכב ציבורי, זה תיק במס הכנסה ובבט"ל, זה עוד מיליון דברים. ואת כל אלה אובר ודומותיה עוקפות. ברגע שהדרישות האלה (חוץ מהמספר הירוק) יוטלו על נהגי אובר - ותהיה אכיפה - הפרשי המחירים ייעלמו. היום שבו נהג אובר יתפס מעלים מס (בדיוק כמו נהג מונית שיאנו מפעיל מונה) ויחטוף קנס ראוי היה סופה של החברה בישראל. שלא לדבר על כל הצרה שנקראת ביטוח.

הסיפור היזה יהיה כמו airbmb - גם היא מבוססת בדיוק על אותם עקרונות. ברגע שבעלי הדירות יחויבו לעמוד בדרישות של מלון, למשל לשלם ארנונה של מלון במקום ארנונה למגורים הסיפור ייגמר. ואנחנו יודעים מה הנזקים ש-airbnb גורמת.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 65
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יש תחרות חופשית כמ כל אחד ללא עבר פלילי או בעיה רפואית יכול להיות נהג מונית. פשוט אוברזה שירות לא שווה תחרות כי הם לא עומדים בתנאים הבסיסיים שנדרשים מכל רכב ציבורי.

עם כל הכבוד לדירוג הנמוך והחסימה אני בטוח שזהשיחסמו אותו לא ינחם אותך אחרי שיפגע בבת שלך.

ההבדל הוא סינון מראש לעומת סינון אחרי.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאתה מסיים נסיעה באובר אתה מדרג את הנהג.

נהג שהדירוג שלו נמוך - אובר חוסמים אותו ובזה הרגע סיים את תפקידו.

עם כל הכבוד, בואו, אתם מדברים כאילו נהגי מוניות זה מקצוע שנכפה על מישהו.

נכתב לו בתעודת הזהות ומאותו רגע אסור לו לשנות מקצוע ? להזכירכם זה שוק חופשי.

לא הבנתי מה חלק מהמגיבים פה, גם אלו שעובדים כנהגי מונית מבינינו, מצפים שיקרה בישראל 2020 ?

בגלל שיש לובי חזק אז נעצור את העולם ? מתישהו, לא היום, מחר לא מחר , מחרתיים, המקצוע הזה יעלם.

תחזיקו בשיניים, תחסמו כבישים (למה לא הרי זה טרנד היום, כל מישהו שלא מסתדר לו משהו במדינה הולך לחסום את איילון) ?

גם אני, מאוד הייתי רוצה, להקים עסק שיהיה מוגן ממתחרים על פי חוק.

כל פעם שמתחרה ירים ראש, טוב ממני וזול ממני ככל שיהיה, בום, ניתן לו בראש בעזרת הלוביסטים שלנו בכנסת.

אני מבין שפעם היה צריך לשלם מאות אלפי שקלים כדי לעבוד במקצוע הזה.

ואני מבין שהפרמידה הזאתי נופלת עליכם, כי מה לעשות בחרתם בחירות בחיים שמה לעשות, לא הסתדרו עם המציאות.

מה אני אגיד ? אני לא השקעתי כמה שקלים בבורסה בצעירותי ונפלתי בגלל משהו שלא קשור אליי ? נפלתי ! וקמתי.

אותו דבר אפשר להגיד על עובדי מפעלי הטקסטיל, אותו דבר אפשר להגיד על הסנדלרים.

חברים, העולם מתקדם מי שנשאר מאחור זה אלו שלא מצליחים להסתגל.

1. דירוג יש גם באפליקציית מוניות.

2.כשנהג אובר מוסר מהאפליקציה ,הוא יכול לגשת למתחרה .

כשנהג מונית מקבל תלונה במשרד התחבורה ,הוא נשפט ,נקנס ועלול לאבד את רשיונו .

מבין ת'הבדל ?!

3.כשם שהבורסה (איפה שנפלת ) היא שוק חופשי ,עדיין היא נתונה תחת פיקוח של הרשות לניירות ערך וטוב שכך .

לשיטתך ,כל חברה הייתה יכולה להצהיר על רווחיות ולהיכנס

4. נהג מונית הולך להתפרנס ולא להמר בכדי לעשות כסף קל במרכאות או שלא.

אתה מסתכל על זה כחלטורה -זכותך . שנהג רגיל יפתח תיק מורשה ,ונראה אותו "גוזר קופונים"

5.די להטעות ולכתוב דברים שאין לך מושג לגביהם .אין צורך במאות אלפי שקלים כדי לעבוד כנהג מונית .

כשם שאתה לא חייב לקנות חנות ו/או משרד ,אתה יכול לשכור זכות ציבורית ולעבוד .

5."עולם מתקדם" הוא לא עולם שמוחלף באותם נהגים בשר ודם בפחות כסף . זו לא טכנולוגיה מתקדמת -זו עבדות מודרנית ותחרות לא הוגנת

ודרך אגב :

ענף הטכסטיל לא נעלם . הוא עבר למדינות עם כוח ייצור זול (עבדות מודרנית ) כמו הרבה תחומים אחרים .

עריכה אחרונה על ידי MOTIOZ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק שאצלנו אסור אז אי אפשר להצהיר על הכנסה ממקור לא חוקי ולשלם עליה מיסים...

פעמיים כתבת את זה, וזה לא נכון.

הציבור צריך להידפק בגלל שאיזו קבוצת כח שעד עכשיו קיבלה בלעדיות מהמדינה על תחום ההסעות מתנגדת לקידמה?

המדינה היא זו שיצרה את הבלעדיות לצרכיה, והיא זו שנהנתה מהבלעדיות.

בלי הבלעדיות איך המדינה תייצר בערך 7.5 מיליארד שקלים לאורך השנים מאוויר?

אל תשכחו שמחיר של מונית מגלם בתוכו גם את עלות המספר + עמלות לאפליקציה \ תחנה

העלויות האלה נחסכות כשאנשים יוכלו לבצע הסעות באופן חוקי

מחיר של מונית נקבע ע"י משרד התחבורה, כלומר ע"י גוף ממשלתי.

והמחיר הזה נכון לכל מי שעומד בקריטריונים של מונית, משמע ברגע שאנשים יוכלו לבצע הסעות באופן חוקי, זה יהיה גם המחיר המפוקח שלהם.

הפתרון צריך לאפשר את אובר ודומתיה בארץ, בלי כל התירוצים מסביב.

לבנות מנגנון פיקוח סביר(כמו שראיתי שבפורטוגל יש מנגנון פיקוח ממשלתי על אובר - עובד) ולמצוא שיטה להוזיל את רישוי המוניות/להחזיר בצורה מדורגת חלק מהעלות לבעלי הרישיון - בפורטוגל ראיתי מוניות נוסעות לצד אובר בהרמוניה מושלמת, לא מוצא סיבה למה פה זה לא יעבוד.

דומותיה אולי, בתנאים מסוימים. אובר? למה? זו חברה ספציפית שמשרד התחבורה ומשרד האוצר צריכים לשים וטו, שהיא לא תוכל לפעול בארץ לעולם.

הפתרון עובר בדרך בהוצאה תקציבית גדולה למדי (7.5 מיליארד שקל) ממשרד האוצר, כשמדברים על הבור התקציבי אתה רואה את זה קורה?

משמע מי שעוצר את הפעלת ה"דומותיה" זו המדינה, לא גילדה.

עם כל הכבוד, בואו, אתם מדברים כאילו נהגי מוניות זה מקצוע שנכפה על מישהו.

נכתב לו בתעודת הזהות ומאותו רגע אסור לו לשנות מקצוע ? להזכירכם זה שוק חופשי.

לא, אבל אם החליט שרוצה להיות נהג מונית, נכפה עליו לקנות או לשכור מספר, שזה ההפך המוחלט משוק חופשי.

לא הבנתי מה חלק מהמגיבים פה, גם אלו שעובדים כנהגי מונית מבינינו, מצפים שיקרה בישראל 2020 ?

בגלל שיש לובי חזק אז נעצור את העולם ? מתישהו, לא היום, מחר לא מחר , מחרתיים, המקצוע הזה יעלם.

תחזיקו בשיניים, תחסמו כבישים (למה לא הרי זה טרנד היום, כל מישהו שלא מסתדר לו משהו במדינה הולך לחסום את איילון) ?

הלובי הוא לא זה שעוצר, משרד האוצר הוא זה שעוצר, ויש לו בערך 7.5 מיליארד סיבות לעצור.

וזה בלי קשר לעניין התעריפים וחסימת הכבישים שאני לחלוטין נגד זה. כלומר אין לי איזה אג'נדה של נהג מונית שאני בעד כל מה שהם עושים. אני יכול להיות בעדם בנושא אובר ונגדם בנושא חסימת הכבישים.

בעניין התעריפים לא עניין אותי מספיק לגבש דעה.

גם אני, מאוד הייתי רוצה, להקים עסק שיהיה מוגן ממתחרים על פי חוק.

כל פעם שמתחרה ירים ראש, טוב ממני וזול ממני ככל שיהיה, בום, ניתן לו בראש בעזרת הלוביסטים שלנו בכנסת.

אין הגנה ממתחרים, יש בערך 30 ומשהו אלף מוניות היום, שכל אחד מהם הוא מתחרה של האחרים.

הזול יותר ממך מסתמך על זה שהוא לא מתחרה בשוק לא חופשי תוך ניצול פרצות בחוק או עבירות על החוק.

אם הוא צריך לעמוד באותן דרישות (זה בדיוק המהות של שוק חופשי! לא שכל מי שרוצה יעשה מה שבא לו, אלא שכולם חופשיים להתחרות באותם תנאים!) הוא כבר לא כזה זול.

איך אני יודע? אובר חברה הפסדית, היא הפסידה עשרות מיליארדי דולרים עד היום בזמנה כחברה ציבורית, אלוהים יודע כמה הפסידה לפני, וזה לפני שהיא צריכה לעמוד באותן דרישות כמו הנהג מונית הפשוט.

כמה עוד היא תפסיד אם היא צריכה לשלם ביטוח בזמן שהנהג עובד אצלה?

כמה עוד היא תפסיד אם היא צריכה לקנות זכות ציבורית? (אפילו "צפה")

כמה עוד היא תפסיד אם היא צריכה לנהל חשבונות עבור כל הנהגים שעובדים אצלה? (שזה היום משהו שנהג מונית עושה ומעביר לרו"ח שמקבל ממנו כסף על כך)

אני מבין שפעם היה צריך לשלם מאות אלפי שקלים כדי לעבוד במקצוע הזה.

ואני מבין שהפרמידה הזאתי נופלת עליכם, כי מה לעשות בחרתם בחירות בחיים שמה לעשות, לא הסתדרו עם המציאות.

מה אני אגיד ? אני לא השקעתי כמה שקלים בבורסה בצעירותי ונפלתי בגלל משהו שלא קשור אליי ? נפלתי ! וקמתי.

ההשוואה לבורסה לא נכונה, oryo חזר בו מההשוואה הזו בשרשור המקביל בפורום רכב כללי.

המדינה יצרה בעצמה, לצרכיה, ממניעיה מכשול מלאכותי.

התיקון כולל הסרת המכשול הזה, על כל המשמעויות הכספיות שלו (7.5 מיליארד)

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אפשר היום להרוויח כסף (מעבר ל2 שקל לקילומטר) מהסעות מזדמנות וזה יהיה חוקי?

ברור שהמדינה יצרה את המצב העקום הזה ויצרה כך רווח מכלום ממנו אבל נהגי המוניות נלחמים כדי לשמר אותו. הם מעדיפים לעבוד בשכר מפוקח ועם כל המגבלות שבאות עם המספר הירוק ובלבד שלא תהיה להם תחרות.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכתבתי אז, אני לא מכיר את הנפשות הפועלות היום בארגון נהגי המוניות, אני יודע שבעבר זה ממש לא היה המצב.

למעט איזה מיעוט קטן בתוך הארגון - רובם היו בעד שהמדינה תקנה מהם את הזכות הציבורית ותשמיד את הדבר הזה.

למעשה הם היו מהתומכים העיקריים של נתניהו בקדנציה הראשונה - מה שהביא לפתיחת מכירת זכויות ציבוריות באופן חופשי, ללא הגבלת כמות או הגרלות או תנאים כבדים כפי שהיה בעבר. (שזה חצי צעד לכיוון הנכון).

הם גם בעד תחרות כשווה בין שווים, מה הרעיון בתחרות כשעל צד אחד מוטלות הגבלות, התניות, הוצאות וכו', ועל צד אחד לא מוטלות כלל הגבלות?

באיזה הקשר אתה מתכוון ל"אפשר להרוויח וזה יהיה חוקי?"

מבחינת תקנות התעבורה - אסור, זה לא יהיה חוקי למעט החזר הוצאות.

מבחינת מיסוי - כל עוד תדווח על הכנסות זה יהיה חוקי (משמע לא כסף שחור על כל העבירות הנלוות כמו איסור הלבנת הון וכו').

גם אם הפעולה עצמה שבה הרווחת את הכסף היא לא חוקית, תדווח ותשלם מס, את זה למד אל קפונה בדרך הקשה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

נו, אז אין דרך חוקית להרוויח כסף מנסיעות מזדמנות. לזה התכוונתי, אף אחד לא יפתח עוסק פטור ויצהיר למס הכנסה בשביל 2000 שקל בחודש שהגיעו מהסעות לא חוקיות. הסתום הזה בכתבה שהסכים להצטלם עם מספר רכב גלוי ולהתרברב שהוא עושה 1500 שקל בסופ"ש כנראה כבר מתמודד עם ההשלכות. אם זה היה חוקי, היה מספיק רווחי להצהיר על ההכנסה הזו ולשלם מס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן, מה שתומך בהשערה שהדרך להוזיל את הנסיעה במונית ספיישל לא עוברת בתחרות אלא בהפחתת רגולציה.

מה שבתורו תומך בזה שאין טעם להכניס את אובר או כל מתחרה אחר כל עוד הם לא עומדים באותה רגולציה.

זה דומה (אבל מקרה קל יותר להבנה) נניח למצב שבו א' פותח מסעדה, כחלק מתנאי האישורים שלו למסעדה הוא צריך לספק 3 ארוחות לראש הממשלה ומשפחתו כל יום ללא תשלום. א' ראה כמה זה עולה לו ותימחר את המנות לשאר הלקוחות בהתאם כדי שבסוף היום ירוויח.

עכשיו בא ב' ורוצה לפתוח גם הוא מסעדה, אבל אין לו את אותו התנאי.

שניהם קונים בשר מאותו קצב, מעסיקים משגיח כשרות זהה, קונים ירקות מאותו ירקן וכו'.

אבל לא' יש הוצאה נוספת קבועה שלב' אין. שוק חופשי?

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

באמת אין טעם להכניס את אובר במצב כזה, אבל מנגד לא צריך להילחם כדי להנציח את המצב הקיים ולדפוק את כל הצרכנים. הם מתלוננים שהנהגים הפיראטים האלה מורידים להם את היקף העבודה, שיתלוננו לממשלה שמפקחת להם על המחירים ומחייבת אותם לשכור/לקנות זכות להיות נהג מונית.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כבר לא קשור לממשלה. זה נופל על עניין תקציבי כל פעם מחדש.

אף בכיר במשרד האוצר לא רוצה להיות חתום על הוצאה של 7.5 מיליארד, שזה גם לא ויתור על הכנסה כמו מחיר למשתכן למשל או הטבות לאינטל, זה אשכרה להוציא כסף מהכיס.

הם לא נלחמים כדי להנציח את המצב הזה, אלא לתנאי שוק שווים לכולם.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה אם הורדת כל הרגולציה הזו וכניסה של המוני אנשים שיסיעו בתשלום לא תחסוך למדינה כסף בטווח הארוך?

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בטח שתחסוך, רק שאף אחד לא רוצה לעשות טיפול שורש בקדנציה שלו ואת הפירות יקצור המחליף שלו.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברגע שהנהגים יקבלו את הכסף ישירות מהלקוח (עם כל ההיטלים הדרושים בחוק- מיסים, ביטוח וכו')

מבלי לשלם לאפליקציה , תחנת מוניות וכו'

המחיר חייב להיות יותר זול

כי הורדתם כאן עוד צד שאוכל מהעוגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואיך הלקוח יזמין מונית בלי האפליקציה או התחנה? לא כל אחד גר ברחוב הראשי שבו עוברות המוניות, ולא כל אחד צריך מונית לאדם אחד או שניים. יש מי שגר בסימטאות צדדיות שבהן לא מסתובבות מוניות ריקות, ויש מי שצריך מונית למשפחה לנתב"ג.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש תחרות חופשית כמ כל אחד ללא עבר פלילי או בעיה רפואית יכול להיות נהג מונית. פשוט אוברזה שירות לא שווה תחרות כי הם לא עומדים בתנאים הבסיסיים שנדרשים מכל רכב ציבורי.

עם כל הכבוד לדירוג הנמוך והחסימה אני בטוח שזהשיחסמו אותו לא ינחם אותך אחרי שיפגע בבת שלך.

ההבדל הוא סינון מראש לעומת סינון אחרי.

זה שכותבים משהו הרבה פעמים לא הופך אותו לנכון...

אח שלי ניסה להיות נהג אובר בפורטוגל, וירד מזה מהר מאוד - הדרישות הבסיסיות שלהם, לפני שהתחילו בכלל לדבר איתך, הן תעודת יושר עדכנית מהמשטרה המקומית ורכב בן פחות מ 7 שנים ובמצב טוב, והם בודקים את זה. אח שלי ירד מזה כיון שאין לו תקציב לרכב בן פחות מ 7... ברוב מדינות מערב אירופה שבהן נסעתי באובר, הנהגים בשירות (מסייג: לפחות אלו שאני נתקלתי בהם) הם נהגים מקצועיים שזו עבודתם, ולא חלטוריסטים שמשלימים הכנסה, הרכבים היו מתוחזקים היטב וראויים להסעה בשכר. האם אין שם בעיות של פגעות של נהגים בנוסעות? מניח שיש, אבל זה קורה גם במוניות.

ויחד עם זאת, נהגי מוניות זה עם שעובד קשה בשביל להתפרנס, ההוצאות שלהם עצומות, ואף אחד שם לא מרוויח "משכורת הייטק" כמו שנראה לי שכולם כאן חושבים - בשביל להרוויח 13-15 בחודש הם צריכים להיות על ההגה שעות כאלו שרובנו היינו קורסים, וזה לא באשמתם, אלא באשמת כל ההוצאות שהמדינה משיתה עליהם.

זה קצת כמו להתלונן לתחנת הדלק שהמחיר לליטר יקר, בלי להבין שחצי ממנו זה בכלל מס של המדינה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...