Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיפור על התבגרות - המעבר לגולף מקליאו

noknok
שימו לב! השרשור הזה בן 1051 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תקופה של שינויים, בדיוק נגמר הליסינג שלי בחברה על הקליאו ואיתה החלטתי להחליף עבודה.

עברתי לחברה אחרת ובדיוק היה בצי של החברה רכב שהתפנה - גולף מודל 2018 טריידליין עם המנוע 1.4TSI - שאלו אם אני מעוניין (גם ככה מעדיף רכב קיים בציי ולא חדש בחברה שרק הגעתי אליה) ואמרתי שאני אשמח - הרי חשבתי אפילו לרכוש אחת כזאת פרטית, הרכב הגיע עם 32 אלף קילומטר.

אחרי חודש איתה הגעתי לעדכן.

במהלך הפוסט אתן המון השוואות בין הקליאו לגולף - ברור לי שזה קטגוריה אחרת וקבוצת מחירים שונה, אבל זה הרכב שהיה לי.

נוחות נסיעה והתנהגות

אני מכיר את הנוחות נסיעה והתנהגות של הגולף, היא הייתה תמיד רכב ההשכרה הפייבוריטי שלי בחו״ל הרכב שקט באופן משמעותי ביחס לקליאו, המושב רחב מאוד ונוח לנסיעה גם בנסיעות ארוכות. המתלים עובדים משמעותית יותר טוב מהקליאו ומגהצים באופן מעולה את רוב המהמורות - אני כבר לא מתרסק בכביש ובמקביל הרכב מרגיש מאוד יציב על הכביש ונותן תחושה מאוד בטוחה(גם למזלי היא לא לוקה בתסמונת הג׳אנט הגדול בעל החתך הנמוך).

מצד שני, ההתנהגות קצת משעממת ההגה אנמי יותר מהקליאו(אפילו כשהוא פחות קל) ובגלל כל הבידוד והשקט הרכב מעודד יותר שיוט ומרגיש פחות מחובר לכביש.

אבזור

אחרי רכב שכל האבזור בו הוא פשרות של ליסינג ועם אבזור חסר מאוד, סוף סוף בסעיף האבזור אני מרגיש שאני לא צריך להתנצל שזה רכב ליסינג.

לרכב יש מסך 8 אינצ׳ עם מסך באיכות מעולה ופיצ׳רים קטנים ומגניבים(שמקרבים את היד למסך התפריטים גדלים לבד על המסך שיהיה יותר קל לראות וללחוץ, משהו קטן אבל מגניב) המערכת כוללת אנדרואיד אוטו ואפל-קאר פליי, יש ייצוג מפורט של המחשב רכב במסך המרכזי (כולל אימון לנהיגה חסכונית, מצב הרכב, מצב הTPMS וכו׳ כולל תמונות ברורות ובהירות) - במקביל דברים מסוימים(כמו השיר שמתנגן ושיחה פעילה) משוקפים גם למסך הקטן שבלוח המחוגים(אבל לא תומך בעברית בניגוד למסך הגדול) וחיפוש אנשי קשר בעברית לא נתמך גם כן.

אוטו-הולד המבורך כ״כ בעיקר לנוסע בפקקים ומקלה את החיים בקיפוץ הרמזורים בעיר.

בשעה טובה יש לי בקרת שיוט אדפטיבית ממהירות 0 הפקקים בבוקר הפכו להיות גרועים הרבה פחות ,עדיין ברפלקס אני לא סומך עליה תמיד ובולם בלי לתת לה הזדמנות אבל לומדים להכיר את הגבולות שלה לאט לאט - השמירת מרחק של הבקרת שיוט הוא הזדמנות למזדנבים לזגזג לנתיב שלי וברוב המקרים המערכת בקרת שיוט מתמודדת איתם באופן מעולה, קשה לי לחשוב איך חוזרים לנהוג בלי זה בנהיגה הבין עירונית זה הבדל משמעותי.

לרכב יש מערכת התראה של מרחק+בלימה אוטונומית ובכל זאת מותקן מוביילאי(בדגמים אחרי הוסיפו התראה על סטיה מנתיב שפוטרת את הרכב ממוביילאי אבל זה כבר עם הדור החדש של המנועים).

המוביילאי עצמו בא בתפעול חלקי - רק עם התראה על מרחק, משמע יש 2 מערכות שונות שמתריעות על מרחק ו0 מערכות שמתריעות על סטייה מנתיב, ההתקנה של הקשקוש הזה ברכב לא ברורה לחלוטין - ולא נדבר על איך השטות הזאת עובדת(אני מת על הזיהוי שלטים של המוביילאי - 80% טעויות).

נושא קטן אבל מורגש רק אחרי זמן עם הרכב, בקליאו הידית סגירת תא המטען בולטת כלפי חוץ - ואם אני עם שקיות ביד קל למשוך את היד לכיוון שלה כדי לטרוק את תא המטען, מול זאת בגולף צריך להכניס את היד כלפי פנים כדי להגיע לידית הסגירה - משמע אי אפשר לעשות זאת כשהיד גדושה בשקיות סופר.

מנוע-גיר

יצא לי לנהוג על מספר רכבים עם המנועי 1.0 וה1.5 החדשים של VAG, המנוע 1.4 (שלי עם ההספק ה״מוחלש״ של ה125 כוח סוס ולא ה150 שהגיע עם הרמת גימור הגבוהה) לדעתי עדיף מהם - גם בהתנהגות שלו(האצה מרגישה לינארית וחייה יותר מה1.5 ועדיף משמעותית בזמינות כוח של ה1.0) מרוצה מאוד מהשילוב גיר מנוע מבחינת כוח וביצועים ולא מרגישים שום מחסור כוח בשום מצב.

בפקקים ההתנהגות הבסיסית עדיפה משמעותית על הגיר של הקליאו(שמושכת כל הזמן קדימה בגלל הגיר שלא משלב חצי קלאצ׳) אבל זה עולה ביותר רעידות בזמן זחילה, לאחר שהתרגלתי להתנהגות של הגיר בקליאו העדפתי את ההתנהגות של הגיר בקליאו מאשר בגולף מבחינת זחילה עירונית - יש מצב שעם הזמן זה ישתנה.

סיכום

הגולף יותר בוגרת, מאבוזרת, נוחה ונעימה - אבל השקט הנוחות והאבזור נותנים תחושה של ריחוק מהכביש ואת האמת? לא רע לי עם זה כמו שחשבתי שיהיה, ביינתים אני מאוד נהנה מהשינוי - כנראה שגם אני באיזשהו מקום התבגרתי קצת - שזה כבר קצת עצוב בהרבה מובנים אחרים.

Screen Shot 2020-02-21 at 0.26.35.jpg

• אהבתי 3

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה סקירה!

הגולף רכב שמאוד נעים לחיות איתו.

הברקת שיוט האדפטיבית זה לגמרי גיים צ׳יינג׳ר למי שנאלץ לעמוד בהרבה פקקים, היה לי נסיון איתה בסקודה פאביה וגם בפולו שכורות בחול. האמת ששם היא התנתקה בעמידה אז אני מאמין שגרסה כמו שיש אצלך זה שדרוג משמעותי!

מעבר לזה בפולו המוזכרת היתה מערכת (מאמין שזהה למה שיש אצלך) ללא ספק מהטובות שיצא לי להתנסות איתן ברכבים עממיים בעיקר מבחינת איכות התצוגה וההתממשקות עם הפלאפון.

לי ברכב יש את הגרסה הקודמת של המנוע שיש אצלך (אצלי זה גרסת ה122 כ״ס), הוא באמת מאוד ליניארי ולדעתי יודע להזיז את הרכב בצורה מרשימה בהרבה משהנתונים מרמזים.

תתחדש ותהנה!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Audi A1 1.4 TFSI Manual | Citroen C4 eHDI | Land Rover Discovery TD5
VW Golf MK4 1.6 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש, אחלה רכב. מאוד אהבתי את הגולף בזמנו.

אגב, דווקא בתחום המוטורי לתהליך ההתבגרות שאותו אתה מציין יש המון יתרונות כגון היכולת של הילדים לשבת ללא כסאות בטיחות או בוסטר והיכולת הכלכלית שלנו (שאמורה) להשתפר עם השנים ולאפשר לנו לקנות רכבים מענינים יותר.

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

לא יודע לגבי המעניין - הייתה לי כבר 208gti, רכב מעניין ללא ספק - אבל לא מוצא היום צורך לכוח, בעיקר הגיר הידני חסר.

אבל בחיי היום יום הגולף רכב שפשוט כיף לחיות איתו, הוא ״עוטף״ הרבה יותר מהקליאו.

לגבי ילדים אין לי היום ולא היה לי אז, דווקא בזה נשארתי באותו מצב =].

אחלה סקירה!

הגולף רכב שמאוד נעים לחיות איתו.

הברקת שיוט האדפטיבית זה לגמרי גיים צ׳יינג׳ר למי שנאלץ לעמוד בהרבה פקקים, היה לי נסיון איתה בסקודה פאביה וגם בפולו שכורות בחול. האמת ששם היא התנתקה בעמידה אז אני מאמין שגרסה כמו שיש אצלך זה שדרוג משמעותי!

מעבר לזה בפולו המוזכרת היתה מערכת (מאמין שזהה למה שיש אצלך) ללא ספק מהטובות שיצא לי להתנסות איתן ברכבים עממיים בעיקר מבחינת איכות התצוגה וההתממשקות עם הפלאפון.

Sent from my iPhone using Tapatalk

אין התנתקות בעמידה אצלי בצורה מוחלטת אבל אם העמידה היא יותר מחצי דקה כן צריך לתת לחיצה קטנה על הגז כדי להעיר את הבקרת שיוט חזרה לחיים.

עריכה אחרונה על ידי noknok

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
  • 9 חודשים מאוחר יותר...

אז עברה לה כמעט שנה עם הגולף(מאז האתר התחלף ונדפק העימוד של הפוסט המקורי - נוספו מלא אנטרים שלא היו שמה באתר הישן אז מתנצל),  אני איתה כבר 20 אלף קילומטר(הקורונה העבירה אותי לעבוד יותר מרחוק ופחות ליסוע ללקוחות - ירדתי בערך ב7 אלף בשנה בגללה), אבל בגלל שחו"ל סגור אז היא עשתה איתי הרבה יותר טיולי נהיגה בארץ.

במהלך השנה הנ"ל הרכב עבר טיפול,טסט ושקט מוחלט - בסך הכל הרכב עם 50 וקצת אלף קילומטר - חוץ ממצבר מת הרכב הביא לי שקט מוחלט.

נוחות - הגולף נוחה מאוד לשיוט ומספקת שקט ורוגע בנהיגה(והיי! בניגוד לקליאו יש מושב אחורי של ממש אפילו עם חלונות חשמל ופתחי מיזוג - סוף סוף המשפחה נוסעת איתי בלי לעקם פרצוף). - מה שכן הרגל הימינית צמודה לי מידיי לקונוסלה, משהו שאני מרגיש רק בנסיעות מאוד ארוכות.

אבזור - אני לא יודע איך חייתי לפני אנדרואיד אוטו, סוף סוף יש לי GPS+נגן מוזיקה נורמאלי בשליטה מלאה מובנה בתוך האוטו - השילוב של גוגל אסיסט והאפליקציות של יוטיוב מיוזיק(שפשוט מאפשרת לי לבקש ממנה ליסוע לעבודה,לבית, למקדונלדס הקרוב, להשמיע שיר שבא לי עליו וכו')+וויז מובנות מרגישות לי עדיין עתידני, המערכת מולטימדיה בכללי מגיבה פשוט מעולה - יש לי מידיי פעם באג מרגיז עם האנדרואיד אוטו שהסאונד מאבד קשר עם המסך(ז"א בדיאלי פסיכי של איזה 4-5 דקות, מה שגם מחליש לי את המוזיקה לשווא ותוקע את הבקרת של הווליום מההגה) וקרה לי פעמיים שקפא לי המסך של הוויז על המסך בזמן שהאודיו התנגן טוב, המחסור ביכולת להקריא/להבין אנשי קשר בעברית או מלל בעברית מהודעות הוא גם חיסרון-יתרון(פחות התעסקות עם הודעות בנהיגה - מאפשר לי חופש ולהתנתק קצת).

נשרפו לי רוב הנורות בחיישני הרוורס הלא מקוריים, הם מצפצפים עוד(רוב הזמן) אז ניחא - רשמתי לי ברכב הבא לדאוג שיהיה עם חיישנים מקוריים.

ביצועים - הגולף מגיבה מעולה, המנוע-גיר פשוט מצויינים!יש סייג כשאני מגיע לכביש הררי בלי לעבור ממצב D למצב S התיבת הילוכים מגיבה בצורה כ"כ איטית שזה יכול לשגע פילים(לא קשור אפילו לנהיגה ספורטיבית, היא מזנקת בהילוכים בצורה לא נורמאלית וחונקת למנוע את הצורה), בנוסף כמו כל גיר רובוטי יש רעידות במצבי חצי קלאצ' בנסיעה עירונית מפעם לפעם - הכפולת מצמדים השלישית שלי ואני לא מתרגש כבר.

בקרת מזגן - כבר ראיתי את הבקרת מזגן של האוקטביה החדשה(שדומה לגולף החדשה) ואני חייב להגיד שהבקרת אקלים של הגולף היום פשוט כ"כ יותר נוחה(שלא נדבר ביחס למזגן המכאני של הקליאו עם התפעול הלא נוח של הבורר מצב), עם המסך הקטנטן של הטמפרטורה וה3 בוררים - המערכת בקרת אקלים הכי נוחה לתפעול שחוויתי וחבל שVAG ירדו ממנה לטובת טרנד המגע.

עזרי נהיגה ומערכות בטיחות -

הבקרת שיוט אדפטיבית זה משהו שקשה לוותר עליו אחרי שמתרגלים מצד אחד, מצד שני היא גרמנית מידיי ולא מבינה שפה בזחילה בפקק אי אפשר להשאיר פתחון צר ולו הקטן ביותר לרכב שקדימה לפני שמישהו ישבור הגה במהירות גבוהה בלי איתות וידחף במהירות בפער הקטנטן שנפער, מה שגורם לי לפמפם לה קצת גז מידיי פעם בפקק כדי לא למצוא את עצמי חוטף ממנה בלימת חירום עצבנית בגלל נדחף שכזה.

עוד משהו(לא יודע אם באג או פיצ'ר בטיחות) מרגיז שאם הבקרת שיוט האטה מסיבה מסויימת(רכב שנסע מקדימה לאט) למשך מספיק זמן היא לא תאיץ חזרה למהירות מקור אחרי שהוא יזוז - אלא אם תיתן לחיצה קטנה על הגז ש"תעיר" אותה - קרה גם שלא זיהתה ב100% עצמם ממולי, הקיצר כמו שאני יודע - טכנולוגיה שרחוקה מושלמת ולכן אני שמה מאחורי ההגה בכל זאת.

המובילאיי המטופש הזה(שעדיין בעיקר צועק על פחי זבל, המגבים בגשם שוטף או הרכבים בנתיב שממול) המסך שלו התפצפץ בקיץ האחרון מהחום והופיעו עליו סדקים, לא טורח לתקן או לטפל בזה - הצעצוע פלסטיק בשקל הזה שגם ככה קיים בחטא ברכב(שקיימת בו כבר הבקרה גם ככה מהיצרן) שיתפגר מצידי.

בלימה אוטונומית פעלה לי פעמיים במהלך השנה ובפעמיים האלה זה היה במקום(לא בהכרח שהיה נגמר בתאונה אבל העיר אותי) כמובן שבמקרים האלו המובילאיי נדם בשקט מופתי(בכל זאת זה לא המגבים בגשם אלא ממש סכנה).

לסיכום - נשאר לי עוד חצי שנה על הגולף, במאי נגמר הליסינג ואני אמור להחליף רכב וההתלבטות רבה למה מחליפים רכב שעושה את הכל באופן יחסי כ"כ טוב.

golfnologo.jpg

118853690_10219349263337272_942238077670207482_o.jpg

• אהבתי 7
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...

עברה לה שנה וחצי עם הגולף,

וזה הזמן לדברי פרידה, אחרי שנה וחצי ו28 אלף קילומטר הגולף חזרה לליסינג וזה זמן לסיכום.

הדבר שהכי אהבתי בגולף הוא שהיא מהדור האחרון שנותן את הטוב מ2 העולמות, מצד אחד מולטימדיה עם אנדרואיד אוטו ועם בקרת שיוט אדפטיבית ומהצד השני כפתורים פיזיים, תפעול שרובות מכאני(כולל הבקרת אקלים, שהיא בייפאר הבקרת אקלים הכי נוחה שהייתה לי ברכב) השליטה מההגה אינטואטיבית מאוד והכל נמצא במקום - תמיד שמחתי ואהבתי לקבל גולף בהשכרה בנסיעות שלי לחו״ל ופתאום לנהוג בכזאת ביום יום היה משהו מאוד נוח, הדור הבא של הגולף ושל כל המשפחה כבר לא כזה כמו אצל רבות אחרות.

בנוסף לשילוב המנוע-גיר המצויין שלה הייתה רכב שממש כיף לשהות ולנהוג בו.

מאז העדכון האחרון היה לי בעיה עם המשאבת מים, הרכב איבד מים בקצב גבוהה ונכנס לתיקון בנושא ובדיקה אצל חברת הליסינג.

אמממ, האמת? רציתי לכתוב הרבה יותר אבל דיי סוכם פה הכל מהפעמים הקודמות - תם לי עידן הגולף, אני עם רכב גישור עד אוגוסט ואז עובר לרכב הבא =].

עריכה אחרונה על ידי noknok
  • אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחכים לראות מי המחליפה

דרך אגב, המסך של המובילאיי לא נשבר. זה הדבק שמתייבש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בטוח שתדע, אז סתם זורק, 

אבל יש לך מושג איך הגולף הזאת לעומת האיביזה של אותם שנים? 

מבאס שאין ביקורות בכלל של סופרמיני מול משפחתית. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, davemustaine87 כתב:

אני לא בטוח שתדע, אז סתם זורק, 

אבל יש לך מושג איך הגולף הזאת לעומת האיביזה של אותם שנים? 

מבאס שאין ביקורות בכלל של סופרמיני מול משפחתית. 

לא רק שהגולף משוייכת לקטגוריה גבוהה יותר מהאיביזה (קומפקטית מול סופר מיני).

היא ממוצבת גבוה יותר בהירארכיית המותגים של קבוצת VAG וככזו היא כמובן מרווחת, צאובזרת ואיכותית יותר.

האיבחזה גם נוקשה יותר לעומת הגולף הרכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, mottis כתב:

האיבחזה גם נוקשה יותר לעומת הגולף הרכה.

עד כמה זה משמעותי? 

כמו כן איך ההבדל מבחינת נוחות ישיבה?  נוחות מושב? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמממ האיביזה יותר נוקשה, המושב של הגולף רחב יותר משמעותית והמרווח רגליים עדיף משמעותית - ממש לא דומה בתחושה.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1051 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...