Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עבודה בפרוייקט עם לקוח ברש"פ/בשטחי הרש"פ

קורן בן אשר
שימו לב! השרשור הזה בן 1498 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קיבלתי לפני כמה ימים טלפון מעניין. חברה בינלאומית ניגשת למכרז לבניית מתקן תשתית קטן במימון אירופי. מדובר בתחום אזרחי לחלוטין, ללא שימוש דואלי, לצורך העניין מתקן לניטור מצב החסה בשטחים. פנו אליי כדי שאסגור להם פינה מסויימת בתחום התמחותי. תחום איזוטרי למדי, אין אנשי מקצוע בתחום ברש"פ, בישראל אני מהבודדים שעוסקים בתחום וכך הגיעו אליי.

העניין הוא שבדקתי את האתר המדובר, ונתברר שהוא נמצא בשטחי A. יש לציין שנדרשת נוכחות פיזית שלי בשטח. מבחינתי אמנם מדובר בהזדמנות יוצאת דופן ומקפצה משמעותית, אבל יותר חשוב לי שהראש שלי ישאר מחובר לכתפיים. אז בעקרון כבר אמרתי להם לא, אבל הצעתי שלפחות חלק מתכולת העבודה שניתן לבצע מחוץ לאתר, אבצע אצלי בארץ ולא אכנס לשטחי הרש"פ. נתתי גם הצעת מחיר אטרקטיבית כדי "לעזור" להם לקבל את ההצעה שלי, וכרגע אני מחכה לתשובה.

אני מדגיש שברור לי שלא נכנסים לשטחי A בלי אישור צה"לי בכל מקרה.

עכשיו השאלות, שכרגע הן תיאורטיות אבל אולי התשובות ישמשו אותי בעתיד.

1. האם יש כאן אנשים שיצא להם לבצע עבודות או עובדים כרגע בשטחי A, עבור לקוח מקומי, גופים ישראליים או גופים בינ"ל? מה מצב העניינים בימים אלה?

2. מהם סידורי הבטחון הנדרשים ומתקיימים בעבודה כזו? אני מניח שכל עבודה כזו מתבצעת בתיאום ואישור המנהל האזרחי ואבטחה של צה"ל או משטרה פלסטינית?

3. כיצד בכלל עובדים מבחינה פורמלית עם לקוח רש"פ? איך מוציאים חשבוניות? יש מע"מ? אין מע"מ? ביורוקרטיה מיוחדת שנדרשת?

תודה לעונים. אני יודע ששת"פים כאלה הם עניין רגיש, אשמח לקבל מידע בנושא גם בפרטי אם מישהו מעוניין לא לכתוב בנוגע מעל דפי הפורום.

קורן

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב ששטח A זה שליטה מוחלטת של הרשות, משכך אני בספק אם יש מעורבות של המנהל האזרחי, קל וחומר אבטחה של צה"ל.

אבל אם יש למנהל אינטרס מיוחד שאותו פרויקט יקרה, ייתכנו מקרים שבהם בתיאום עם הרשות, לזמן מוגבל יכניסו אותך תחת אבטחה צה"לית.

אני לא בטוח שניטור מצב החסה נופל בקטגוריה הזו.

בדרך כלל לפרויקטים כאלה לוקחים חברות ממדינות ערב או אירופאיות.

הרבה פחות פרוצדורות מאשר להביא ישראלי שצריך לדרוך בשטח A.

לגבי ביצוע העבודות שניתן אצלך ולא On Site, חשוב להיות ברור מאוד מי אחראי להביא את התוצרים ועד לאן, אתה מביא אותם עד למחסום? דואג לאישורים להעביר אותם? חברה אחרת אחראית לכל האישורים והמעברים? אתה צריך לספק להם מסמכים לצורך ההעברה?

זה לא כזה פשוט להעביר חומרה כלשהי מישראל לרשות. יש לך ניסיון בזה?

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברה בינלאומית ניגשת למכרז לבניית מתקן לניטור מצב החסה בשטחים.

:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:

זה בשביל לשמור מרחוק שלא יאכלו אותה ארנבים? :roflmao::roflmao:

מצטער, זה פשוט הצחיק אותי ברמות שקשה לתאר :lol:

לעניין,

אין לי הרבה תשובות לתת לך לשאלות היפות שהעלית.

אני כן אציין, שאם יש לך משפחה שאתה צריך לדאוג להם, לא שווה לך לקחת סיכונים מיותרים.

אישית אני לא הייתי לוקח עבודה בשטחים הללו.

ציינת שמדובר בחברה אירופאית. מי יעביר לך את התשלום? החברה האירופאית או נציגות של הרש"פ? זה משנה מבחינת חוקי המע"מ והמכס. אני מציע לך להתייעץ עם רואה חשבון לצורך הסוגייה הזו.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עובד לא מעט בפרוייקטים ברש"פ ובעזה אבל לאמוכן לעבור מחסום צהלי גם לא לשטחי סי.החיים שלי חשובים לי יותר מהעבודה.

מה שאני עושה אם צריך משהו בשטח זה להשתמש המישהו מקומי שיהיה העיניים והידיים שלי בשטח כשאני מנחה אותו טלפונית.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...