Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיות חום מנוע - מאזדה MPV 05

ysm
שימו לב! השרשור הזה בן 1513 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מאזדה MPV 2005 מנוע V6 3.0L

אני יודע שנושא חום מנוע נדוש, ועיינתי הרבה בפורום עד שהעלתי את השאלה.

וכך הסיפור:

לפני כחודש אני מחנה את הרכב בלילה קר מאוד, ואני שומע רעש ממכסה מנוע, פותח ורואה מיכל עיבוי ריק ולחץ מטורף בכל הצינורות, לאחר המתנה של כמה דקות, פתיחה זהירה מאוד של פקק מיכל עיבוי ויוצא ענן...

למחרת אחרי שהרכב התקרר, מלאתי מים ולהפתעתי תוך כמה דקות יוצא קיטור ממיכל העיבוי.

לקחתי את הרכב למוסכניק מהאזור, במבט חטוף הוא אמר: צריך בדיקת לחץ הפוך. חיפשתי כמה ימים מקום אמין שיבצע את הבדיקה, ובנתיים אני עשיתי בדיקות, וגיליתי 1) כאשר אני מפעיל מזגן (מאווררים עובדים), אין שום לחץ והכל תקין. 2. כמה צינורות שנפרצו מהלחץ.

שאלתי שוב את המוסכניק. והוא אמר: אם כך, זה לא בריחת קומפרסיה, אלא בעיה ביוניט, שלא מדליק מאווררים. בדקתי ואכן הוא צדק, היוניט לא היה מדליק מאווררים...

יש ידיים טובות ב"ה, ואחרי עיון נרחב בפורום, עשיתי ניקוי (פלאש, אני יודע שיש בזה חילוקי דעות) למערכת הקירור. הוכנסו מי קירור (פרסטון). החלפתי בדרך טרמוסטט (תואם תוצרת ישראלית, שהיה כתוב עליו את אותה מעלת פתיחה בדיוק כמו במקורי). החלפתי צנרת קרועה. ועשיתי הכנה לרדיאטור חימום שהיה מנותק (והחדש בדרך מחו"ל).

ונשאר השלב האחרון... החלפת יוניט....

נגשתי למוסך מורשה מאזדה על הבוקר (אחרי שבכל חנויות החלפים אמרו שרק בחברה אפשר להשיג). ובקשתי יוניט מקורי (והבאתי איתי את המק"ט). באותו יום אני מקבל טלפון שהחלק הגיע, הגעתי לשם ולהפתעתי אני מקבל יוניט של פורד (נראה אותו דבר, רק שהפקק שלו שחור במקום אפור), אני שואל את בעל המוסך: מה זה??? והוא אומר לי זה אותו דבר בדיוק.... ואין שום הבדל בניהם.

ניגשתי לרכב, החלפתי את היוניט. הנעתי את הרכב בחניה כ30 דקות. והכל נראה תקין, חוץ מדבר אחד מוזר, שהרכב הגיע לחום עבודה מאוד מהר ממה שאני מכיר אותו (כבר 2.5 שנים). מאווררים נכנסו לעבודה (שתי מהירויות) והכל דופק.

שמח ומאושר אמרתי לאשתי היום יש רכב תקין לצאת קצת.

בערב אני יוצא עם הרכב, ובאמצע הדרך אני תקוע בפקק (כ10 דקות) ופתאום הרכב מתחיל להתחמם... (דבר שלא קרא לי מעולם). הגיע כמעט ל3/4 סקלה, והמאווררים עובדים במהירות גבוהה. עצרתי במקום בטוח ובדקתי עם הפלאג (של אנג'י) והוא מראה שהגיע לחום 113. פתחתי מכסה מנוע והיה לחץ בצינורות (לא היסטרי), וללא דליפת קיטור ממיכל העיבוי. חכתי עד שיתקרר לגמרי והחזרתי אותו אחר כבוד לחניה.

הנעתי היום את הרכב (היה יום חם יחסית לתקופה). ותוך דקות בודדות, הוא הגיע לחום עבודה ומתקדם לכיוון אמצע הסקלה והדליק מאווררים. נגעתי בבית הטרמוסטט (בצינור שמתחבר ליוניט) ולא היה חם. והחשד הראשון שלי הוא על היוניט שאינו תקין/תואם...

התקשרתי למוסך עם הסיפור והוא אומר לי היוניט ממש אותו דבר וזה לא קשור, יתכן שיש בעיה אחרת, תביא את הרכב ונבדוק אותו. (האמת שלא ידעתי אם לצחוק או לבכות...).

קצת רקע על הרכב:

לפני שנתיים הוחלף מנוע ומיבוא.

רדיאטור הוחלף לפני שנתיים ג"כ (והוכנסו בו רק מי קירור של פרסטון).

המנוע אף פעם לא הגיע לחצי סקלה בחום מנוע, ותמיד הוא על קצת פחות מחצי.

הטרמוסטט הישן היה מחורר והחדש שהוחלף לא.

וכעת אני לא יודע איך להתקדם עם כל הסיפור הזה....

האם לחשוד ביוניט שמזייף או לא תואם לרכב הזה.

או בטרמוסטט שאולי צריך להיות מחורר.

או משאבת מים.

או באמת בעיה בראש מנוע?????

ואני חייב לציין, שלצערי אין לי עדיין מוסך שאני סומך עליו בעניים עצומות..... (ועברתי כבר כמה...)

אשמח מאוד לעזרה ממומחי הפורום...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אני לא מומחה אז קח את דבריי בערבון מוגבל.

כשאתה מתאר "לחץ בצינורות" למה אתה מתכוון?

אם כשהרכב עובד ואתה לוחץ על הצינור הוא קשה כמו אבן ולא נמעך, זה אומר שיש גזי פליטה במערכת הקירור. כלומר אטם ראש או סדק בראש.

יש ערכה לבדיקה שמחברים לפקק הרדיאטור שמחליפה צבע אם יש גז במים.

אם זה לא המצב, יכול להיות שהרדיאטור חצי סתום ולא מקרר טוב את המים, או משאבת המים כבר גמורה ולא עושה סירקולציה טובה של נוזל הקירור במערכת.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצינור נמעך, אבל קצת בלחץ.

לפני שבצעתי את כל התהליכים האחרונים (פלאש,צנרת,יוניט). המצב היה שכאשר הייתי מדליק מאווררים, לא היה לחץ בכלל בצינורות, והם היו נלחצים בדיוק כמו כל צינור שלא מחובר לרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה אומר שנגעת בצינור בבית טרמוסטט ולא היה חם, הצינורות גם בכניסה וגם ביציאה צריכים להיות חמים אם לא או שהרדיאטור סתום או שיש לך אוויר במערכת או טרמוסטט שלא נפתח, אם המאווררים עובדים היוניט חום תקין.

Sent from somewhere...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שלא היה חם זה ממש בתחילת העבודה של הרכב. היוניט מראה חום עבודה בזמן שהכל עדיין קר.

בכל אופן יש עדכון.

החזרתי את הטרמוסטט הישן (עם החורים). והמערכת עובדת טוב, נסעתי אתו 40 ולא התחמם. אבל עדיין הוא מגיע לחום עבודה מאוד מהר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1513 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...