Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה לשים לב בבדיקת רכב? דוגמא לבדיקת רכב שהייתי אמור לקנות היום ולא לקחתי

מוטי28
שימו לב! השרשור הזה בן 1517 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הלכתי היום לבדוק מאזדה 2 שנת 2013 עם כוונה לקנות - על הנייר נתונים פצצה יד 1, קילומטרז' סביר בלי תאונות מתחייב בבדיקה ובאמת הגעתי לראות את האוטו ונסעתי עליו קצת נראה ומרגיש מצויין

עברנו את הבדיקה ומתוך 15 סעיפים רק 4 יצאו תקינים.

היו כמה דברים שהתגלו בבדיקה שהוא לא ציין - יש סדק קטן בשמשה הקדמית, דלת הבגאז' כנראה הוחלפה אחרי תאונה למרות שלטעתנו רק בגלל שנגעו לה בברגים והיא עדיין מקורית הם ציינו את זה בבדיקה, קילמוטרז' גבוהה בקרוב ל6 אלף ממה שפורסם אבל מה שהטריד אותי בעיקר זה דברים כמו הבעיות שציינו במנוע ובגיר

שלחתי את הבדיקה לכמה אנשים (מוסכניקים וגם כאלה שמתעסקים ברכבים) וכולם אמרו לי לא להתקרב מלבד אחד שאמר שאפשר לקנות את זה ולהשקיע בה קצת אבל במחיר הרבה יותר נמוך ממה שהוא רצה למכור לי

ברגע שאמרתי שאני לא מעוניין התחילו צעקות וויכוחים (הוא קנה פנס שהוא ציין כבר לפני הבדיקה שהוא צריך להחליף ואחרי הבדיקה הכיוון כבר היה לזה שאני לא אקח את הרכב) וטוען שאני עושה הר מעכבר ושהבדיקה תקינה.. בסוף הצלחתי להוציא ממנו 200 שקל ונסעתי משם

אז השאלה שלי קודם כל מה דעתכם על הבדיקה הזאת ולמה צריך לשים לב כשאני עושה בדיקה? על מה אפשר להבליג ועל מה לא?

CS26BeS.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת עשית הר מעכבר, ולא באשמתך לצערי. מכוני הבדיקה מכסת"חים את עצם אז רושמים כול דבר קטן.

אישית לי היה יותר מדאיג שהקילומטראז גבוה ב-6 אלף יותר ממה שהמוכר הצהיר.

שלא תבין שהרכב מושלם, יש פה דברים לעשות אבל ממש לא שום דבר קריטי. כמה המוכר רצה? מה הבוחן אמר על הרכב כשהוא ישב איתכם לאחר הבדיקה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת עשית הר מעכבר, ולא באשמתך לצערי. מכוני הבדיקה מכסת"חים את עצם אז רושמים כול דבר קטן.

אישית לי היה יותר מדאיג שהקילומטראז גבוה ב-6 אלף יותר ממה שהמוכר הצהיר.

שלא תבין שהרכב מושלם, יש פה דברים לעשות אבל ממש לא שום דבר קריטי. כמה המוכר רצה? מה הבוחן אמר על הרכב כשהוא ישב איתכם לאחר הבדיקה?

ההתרשמות הכללית מהבוחן הייתה שהרכב בסדר למרות שצריך לעשות עליו עבודה, אני לא זוכר כרגע ספציפית מה הוא אמר אבל רוב מה שהוא אמר מצויין גם בנייר שצירפתי אולי מלבד דבר או שניים נוספים

מה שכן, זה היה בוחן שהוא מכיר והוא סירב להגיע עם הרכב לבדיקה בעיר שלי בנסיעה קצרה למישהו כדי לבדוק אצל אנשים שאני סומך עליהם.

הוא התקשר אליו פעמיים אחרי שיצאנו משם וצרח בלי הפסקה כדי שיגיד לי שהכל תקין והם סתם רושמים הכל כדי לכסות את התחת וכבר לא ידעתי למי להאמין והבנאדם נתן הרגשה בכלל לא נעימה עם התנהגות מגעילה איך שיצאנו מהבדיקה , אז לא אכפת לי אם לא קניתי בסופו של דבר גם אם הרכב היה בסדר

הוא פירסם אותו בתור 32.5 ולפי המודעה חשבתי שאני מגיע לסוכנות אבל התברר שהוא בסוף סוחר פרטי.

הוא היה מוכן לרדת ל28 עם הרכב שלי שאני מעוניין למכור ואני מאמין שהיינו יורדים עוד קצת אם באמת הייתי קונה ממנו

עריכה: דגם Dynamic, שכחתי לציין

עריכה אחרונה על ידי מוטי28
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, האוטו הזה באמת "עייף".

אם תקנה, או היית קונה היית צריך להשקיע ב:

קודם כל שמשה להחליף. כי לא תעבור טסט עם סדק בשמשה,

כנ"ל, בולמי זעזועים,

תושבות מנוע חלשות פירושם רעידות ברכב. להחליף,

נקישות בציריות, בסיבוביום ובככרות, עם הזמן זה מדרדר, ובסופו-של דבר, הציריה נשברת, והרכב פשוט "נופל" יחד עם הגלגל. זה יקרה בסיבוב הגה בנסיעה והרכב יישאר שם. או יגרר,

הרכב היה מעורב בתאונה מאחור, וגם "ראה" שטח. יחד עם פגיעות במרכב התחתון,

זוג צמיגים אחוריים. לפחות 600 שקל. זה לזוג סיני,

נקישות במתלה קדמי, משולשים. או התחלה. התחלה "לא בריאה",

ואפשר להמשיך, כי יש עוד..

בקיצור השקעת כסף לא מבוטלת.

אתה עדיין מוטרד ממצב המנוע?

עריכה אחרונה על ידי yossiaviel
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שאני שופט את הרכב הספציפי, כי המוכר גם לא אמר אמת לגבי הקילומטראז וגם ההיכרות שלו עם המכון לא ניראת טוב,

אבל מכונים הרבה פעמים סתם מגזימים על גבול השקר.

כבר יצא לי לקחת רכב למכון בדיקה שהעירו לגבי צמיגים כאשר לא ראיתי שום דבר לגביהם, או שהעירו עוד הערות לגבי דברים שמוכר הראה קבלות שהוחלפו.

לי אין בעיה עם זה כקונה כי זה מביא לי יתרון בהורדת מחיר, אבל חשוב לדעת שלפעמים הדברים האלה הם מנופחים עד לרמת הבולשיט.

ולמי שלא מבין, ולא יודע להבדיל את עיקר מהטפל, בשבילו זה ניראת בדיקה שחורה והרכב עוד שניה מתפרק.

בכלל, שים לב כמה פעמים חוזרות המילים "נקישות פנימיות"? זה מרגיש שאם המנוע היה כבוי והרכב לא היה זז, רק אז הבוחן לא היה שומע שום "נקישות".

עריכה אחרונה על ידי davemustaine87
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל מכונים הרבה פעמים סתם מגזימים על גבול השקר.

זה נכון מאוד.

רק שבמקרה הזה, מדובר בסוחר מכוניות, שלפי דברי הקונה, מכיר את בוחן הרכב.

כך שהמסקנה שנובעת מהמקרה הזה, או התוצאה של הבדיקה, שהיא נכונה עד מאוד, וזה עוד בלשון עדינה.

תחשוב שאילו היה לוקח את הרכב למקום "ניוטראלי", הבדיקה הייתה יוצאת הרבה יותר גרועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהבדיקה עולה שהרכב מוזנח ולא טופל כראוי, גם אם אין דיל ברייקר בולט. תושבות מנוע, בולמים, צמיגים ופנסים אלו חלקים שצריכים להיות תקינים ברכב שנבדק במרווחי זמן מומלצים ומטופל כנדרש. בוודאי השמשה. בנוסף הייתה תאונה מאחור.

אם המכון מכיר את המוכר, הייתי נזהר על אחת כמה וכמה.

הרכב נפוץ, הייתי ממשיך לאקזמפלרים אחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על זה שהוא מכיר אותו אין ספק - המקום 5 דקות נסיעה מהבית שלו, הוא סוחר פרטי, השם של המקום רשום על הלוחית רישוי והיה לו את המספר של הבוחן והוא התקשר אליו פעמיים שיגיד לי שהכל בסדר ובשיחה השנייה צרח עליו שהוא שרוף אצלו

מודה לכם על התגובות. פעם הבאה אקח אותו למקום שאני סומך עליו או שלא אקח בכלל, מבלי לשבור את הראש יותר מדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1517 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...