Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ מיזוג מטבח-סלון עם גג רעפים קורות גלויות

chenrp
שימו לב! השרשור הזה בן 1515 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאור עניין התקרה הגבוהה, הייתי מוותר על קרניזים ופשוט ממקם את כל היציאות על הקיר התחתון עם ג'טים טובים שיזרקו את האויר למרחק רב או לחלופין דקורים או סלוטים שמאחוריהם מתאמים במידה מתאימה שיסייעו בשמירה על הלחץ אויר שיוצא מהמזגן לצורך זריקה למרחק.

קרניזים/גבס זה פתרון נחמד, אבל כל עוד אפשר להימנע ממנו ולהצניע את המערכת בצורה יותר יפה, עדיף לכולם.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל תריס באשר הוא, מכיל מתאם מאחוריו. זה החלק שמקבל את השרשור 8" או 10" (ויש גם יותר) בצורה עגולה או אובלית (בצד אחד) ובצד השני מתאים אותו להתקנה של דקור באורכים שונים.

לדוגמא:

במידה ואתה לוקח צינור 8" בודד ומחבר אותו למתאם של 200 סמ (2 מטר), איבדת חלק נכבד מהלחץ שהוא מקבל, ויכולת הזריקה שלו למרחק תהיה נמוכה.

אם תיקח 2 צינורות של 8" ותחבר אותם למתאם בודד של 100 ס"מ המכיל 2 כניסות של 8", תרוויח את מלוא התפוקה - למרחק רב.

הטיפ המקצועי שלי במקרה שלך: גם אם תרצה לשים דקור או סלוט של 2 מטר, תדאג שעל הגבס יותקן מתאם של 1 מטר עם 2 כניסות של 8" (ובשני הצדדים ישאר לך חור של 50 ס"מ בכל צד - עבור אויר חוזר).

גם אם החלטת להתקין מתאם של 2 מטר עבור 2 צינורות, יש אפשרות לעשות קומבינה עצמית ופשוט בתוך המתאם לבנות מעין "חוצץ" שמגביל את התפשטות האויר במתאם (זאת אומרת שבתוך המתאם אתה בונה מעין 2 מחיצות שמונעות מהאויר להתפשט לצדדים, שהמרחק בינהם הוא בערך 50-60 ס"מ לא יותר).

לאפליקציה כזו הגריל הכי טוב הוא "עין זיקית" (עגול וממוקד) אבל מבחינת נראות לא כולם אוהבים אותו (השאלה עם מה אתה הולך, פרקטיות או יופי, ואיזה מחיר תהיה מוכן לשלם בעבורו).

תשתדל לעשות כמה שפחות גבס, במקרה שלך (עם תקרה גבוה וכו') זה רק יהרוס (ובכל מקרה, בגבס תמיד טוב להשתמש באופן מידתי ולא להגזים).

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוויר חוזר אעשה מתחת למסדרון ותריס יהיה באורך 5 מטר. המזגן מוציא עד 6 שרשורים אם אינני טועה. אם אשתמש בכל 1 מטר תריס לשרשור אחד זה לא יספיק להגיע לקרר/לחמם את החלל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מחבר 2 צינורות של 8" לכל מתאם של 1 מטר.

אם יש לך 5 מטר דקור, הייתי משתיל בתוכו 3 מתאמים של 1 מ' כל אחד (אחד בצד ימין, אחד בצד שמאל ואחד באמצע) . המרווח בינהם ישמש תוספת לתריס אויר חוזר שתתקין במסדרון. את החיישן טמפ' תמקם באויר חוזר בין המתאמים ולא באויר חוזר במסדרון.

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מחבר 2 צינורות של 8" לכל מתאם של 1 מטר.

אם יש לך 5 מטר דקור, הייתי משתיל בתוכו 3 מתאמים של 1 מ' כל אחד (אחד בצד ימין, אחד בצד שמאל ואחד באמצע) . המרווח בינהם ישמש תוספת לתריס אויר חוזר שתתקין במסדרון. את החיישן טמפ' תמקם באויר חוזר בין המתאמים ולא באויר חוזר במסדרון.

מדוע כל כך הרבה אוויר חוזר?

לא מספיק 60 על 60 במסדרון? (אני יכול גם מטר על מטר או אפילו יותר...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לזה כמה סיבות:

1. הקטנת מהירות וכמות זרימת האויר, מה שיקטין את רעש היניקה.

2. לרוב שמים את החיישן טמפ בתריס אויר חוזר. אם התריס יהיה במסדרון - מספיק שדלת אחת תישאר פתוחה לאחד החדרים - ואיבדת את הדיוק בעבודה של המערכת (ייכנס אויר חם/קר ויטשטש את הטמפ' האמיתית שהמזגן "מרגיש" ).

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל שתרחיב או תוסיף פתחים לאויר החוזר, אתה מקטין את מהירות וזרימת האויר בפתח היניקה (הבודד) שדיברת עליו בהתחלה, לא בפליטה.

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש תחשיב לעניין הזה, להערכתי זה יספיק.

בעניין wave או wind:

הראשון הוא מזגן מתקדם עם מרכזיה אינטגרלית, השני הוא דגם בסיס שבמקור מיוחד לתעלות ולא לצינורות שרשורים (ובגלל זה יש לו יציאה אחת מרובעת) , אבל הודות לאביזרי אפטרמרקט זולים המאפשרים לו חיבור לצינורות שרשוריים + מחיר בסיסי זול, הוא הפך לרב מכר כי לקוחות וטכנאים אוהבים זול.

קח את ה wave אם אתה עובד עם צינורות שרשורים. קח את ה wind אם החלטת על תעלה עגולה או מרובעת (בין אם חשופה ובין אם תחת גבס).

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה.

החשש העיקרי שלי הוא המרחק זריקה מהתריס עד למטבח בקיץ. אני רוצה שיהיה קריר בקיץ במטבח.

החשש השני הוא בחורף, שהחום יעלה למעלה ולא יהיה חם מספיק בסלון-מטבח ולכן יש צורך ביותר BTU...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...