Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דוח תנועה מצלמת א3

שימו לב! השרשור הזה בן 1498 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

צולמתי בזמן שהרמזורים לא עבדו בגלל השטפונות שהיו בחודש שעבר במצלמה במהירות של 87 כשהתמרור הוא עד 60 וקיבלתי 8 נקודות ו750 שח, אני מבין את עצם הקנס אבל אני מכיר מישהו שקיבל דוח על אותה מהירות באותו מקום בדיוק של 250 שח ללא נקודות זה ייתכן? יש דרך לגרום לעונש להיות שווה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק באותה המהירות, בדיוק באותו המקום, ובדיוק באותו אמצעי - זה לא ייתכן.

״באותה מהירות באותו מקום בדיוק״ - זה המפתח לשאלה, בנוסף לשאלה באיזה מכשיר נתפסתם.

המהירות היא 87 בכביש של 60. כלומר - 27 קמ״ש מעל המותר.

בלכידה בממל״ז, מופחתים 5 קמ״ש מהמהירות שנקלטה, ואז המהירות ״הקובעת״ היא 82 קמ״ש, שזה 22 קמ״ש מעל המותר.

במצלמות א3 לא מפחיתים מהמהירות שנקלטה למיטב ידיעתי.

זה באשר לחשיבות של המכשיר בו נתפסתם, כל אחד בתורו.

בדרך בינעירונית, גובה הקנס בעבירת מהירות של עד 25 קמ״ש מעל המותר הוא 250 ש״ח. זה תואם לקנס שקיבל המישהו שאתה מכיר (בהנחה שהופחתו 5 קמ״ש).

בדרך עירונית, בעבירת מהירות של 21 עד 30 קמ״ש מעל המותר, או בדרך בינעירונית, בעבירות מהירות של 26 עד 40 קמ״ש מעל המותר, גובה הקנס הוא 750 ש״ח. זה תואם לקנס שקיבלת אתה.

אם שניכם נתפסתם באותו המכשיר, אז שים לב שככל שמדובר בדרך בינעירונית, מדובר על 2 קמ״ש בודדים המפרידים בין קנס של 750 (ו-8 נקודות) ל-250 ש״ח (ו-0 נקודות).

מכאן אתה רואה שלצמד המילים ״אותה המהירות״ משקל מכריע. אם המישהו שאתה מכיר נפתס רק על 2 קמ״ש פחות ממך - זו הסיבה להבדל בגובה הקנס ובמספר הנקודות.

״לגרום״ לעונש להיות שווה - אי אפשר. אפשר להגיע להסכמה עם התובע, שאם הוא מפחית לך 2 קמ״ש מהמהירות - אתה מודה.

ברם, אם נתפסת במצלמת א3, בית המשפט בעכו קבע שלא הוכחה בפניו אמינות המצלמה.

שים לב שזה לא אומר שבית המשפט קבע שהמצלמה אינה אמינה; הוא רק אמר שבפניו, בדיון הספציפי מאוד, לא הוכחה האמינות.

אז לא מדובר על זיכוי ו/או ביטול מידי ואוטומטי של הקנס, אלא שבמצב הקיים, למיטב הבנתי, על המשטרה להוכיח את אמינות המצלמה בכל דיון ודיון.

להבנתי, המשטרה אינה משקיעה את המאמצים והמשאבים בכדי לעשות זאת.

בעניין זה, מה שאני חושד, זה שהמשטרה משחקת מלוכלך... אני חושד שהמשטרה מנסה להגיע לחזקת אמינות המצלמה בדרך נלוזה ועל ידי מחטף משפטי וניצול של קביעת בג״צ למונח ״מסה קריטית״ - כמות מסיבית של הרשעות של נהגים שתועדו ונתפסו מבצעים את העבירה בה הם מואשמים באמצעות המצלמה. כלומר, די במספר מסויים של הרשעות, בלי דיונים, בלי העדת עדים, בלי חקירת מומחים ובלי הוכחות, בכדי שהמצלמה תחשב אמינה.

אחרי שהתגלתה במערומיה - מה עושה המשטרה? מוכיחה, באופן משפטי, שהמצלמה אמינה? - מה פתאום.

היא מתחילה לצבור הרשעות של עבירות שתועדו ונתפסו באמצעות המצלמה.

ואיך היא משיגה הרשעות? פשוט: על פי התקנה שקובעת שתשלום קנס דינו כהרשעה.

המשטרה יודעת שאם היא תשלח לפלוני דו״ח של 250 ש״ח בלי נקודות - הוא, בסבירות רבה, ישלם. לא שווה לאותו פלוני הטירחה, הטירדה, והסכנה שלבסוף שופט, ביום לא טוב, יקבע לו עונש גבוה יותר.

צריך להבין שכל הרשעה כזו נצברת ומתווספת אל ״מאגר ההרשעות״ שיש בידי המצלמה.

עד שיום בהיר (שחור משחור) אחד, לכשיהיו בידה ״מסה קריטית״ של הרשעות שהושגו בדרך הזו - תיחשב המצלמה אמינה מבחינה משפטית. באותו היום, המשטרה לא תצטרך יותר להוכיח את אמינות המצלמה במנגנונים הוגנים ושקופים; נטל ההוכחה שהמצלמה אינה אמינה יפול על הנאשם!

משמעות הדברים - כל מי שמעדיף לשלם (ייתכן ובצדק מוחלט מבחינתו) דו״חות שכאלה - כורה לעצמו (ולכל משתמשי הדרך) את הבור והפח שמכינה המשטרה.

תקרא לי קונספירטור... לדעתי, סתם אזרח שאיבד לחלוטין אמון במוסד החשוב הזה, הקרוי ״משטרה״.

לעניינך - תוכל לפנות לתובע בבקשה לביטול הקנס, בטענה שלא הוכחה אמינות המצלמה. ככל הנראה - בקשתך תידחה (זוכר את הרצון של המשטרה להגיע ל-״מסה קריטית״ של הרשעות?...).

אחרי שבקשתך תידחה, תבקש להישפט. במשפט תנסה להגיע להסדר עם התובע שיפחית לך 2 קמ״ש ובתמורה - תודה באשמה. או, אם אתה מרגיש לוחם צדק, תסרב לכל הצעה שיציע לך, זולת ביטול מוחלט. יש עדויות בפורום הזה ממש של אנשים שלאחר שנהגו כך - המשטרה ביקשה למחוק את התביעה (ביום הדיון ההוכחות). ניהול דיון שכזה יקר אמנם לנאשם, אבל יקר כנראה גם למשטרה. יתרה מכך, החלטה נוספת שהמצלמה אינה אמינה תציב את המשטרה במקום לא נח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק תיקון אחד משמעותי - הרשעה שלא בבית דין, ללא עדים מומחים וללא הוכחת אמינות לא נספרת לצורך המסה הקריטית.

מסה קריטית היא אוסף של פסקי דין, חתומים על ידי שופטים. לא ברירת קנס שאנשים משלמים.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק תיקון אחד משמעותי - הרשעה שלא בבית דין, ללא עדים מומחים וללא הוכחת אמינות לא נספרת לצורך המסה הקריטית.

מסה קריטית היא אוסף של פסקי דין, חתומים על ידי שופטים. לא ברירת קנס שאנשים משלמים.

תודה על התיקון וההבהרה. אז חשדתי לחינם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המטרה שלהם היא אחרת - להשתמש במערכת שעולה כסף כדי לייצר כסף.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קייסר

טעית פעמיים

פעם ראשונה מקס כבר תיקן אותך

הפעם השנייה היא שמכל מכשיר מדידה מפחיתים 5 קמ"ש מן המהירות

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שהטעה אותו זה שעם ממל"ז השוטר מראה את מסך הממל"ז, ואז רושם בדו"ח מדידה לאחר הפחתה.

בא3 כשאתה מקבל את הדו"ח זה כבר אחרי הפחתה ואתה לא יודע שקרתה שם הפחתה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^^

טעות

התמונה מראה את המהירות הנמדדת וממנה מפחיתים את ה 5 קמ"ש שעליה אתה נאשם.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפס התחתון השחור למטה כן, אבל בדו"ח עצמו במלל לא כתוב "מהירות לאחר הפחתה X" (מה שכן כתוב בדו"ח ממל"ז)

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם נראה לכם סביר שיורידו את הקנס לאחר בקשה כמו שנאמר על ידי קייסר שאגיד שאודה אם יוריד ב2 קמש? או שעדיף לא להכנס לזה כדי שלא יהפכו אותי למקרה ״למען יראו ויראו״ וילכו איתי עד הסוף בבית משפט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעלה צילום של הדו"ח בטישטוש פרטים מזהים

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קייסר

טעית פעמיים

פעם ראשונה מקס כבר תיקן אותך

הפעם השנייה היא שמכל מכשיר מדידה מפחיתים 5 קמ"ש מן המהירות

כמובן תודה על התיקון. אבל רק עוד שאלה בעניין:

ההוראה להפחית 5 קמ״ש מתוצאות מדידת הממל״ז נקבעה בהלכת לוי עטיה.

מה מקור ההפחתה של מצלמת א3? זה מבוסס על קביעה של בימ״ש? זה חוק או תקנה? או שמדובר בנוהל פנימי/תפעולי של המשטרה (שלא מחייב בפני בית המשפט)?

תודה מראש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תשלח בקשה לביטול הדו"ח מכיוון שמצלמות א3 אינן אמינות לפי פס"ד בית המשפט לתעבורה בעכו

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1498 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...