Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה במאזדה לא משתמשים בגיר DSG?

yorng
שימו לב! השרשור הזה בן 1523 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מתקדמות יותר כקונספט.

יש הרבה יותר "תחכום" מאשר בפלנטרית או CVT ולו יתרונות וחסרונות.

אתה לא תגיע למהירות העברת הילוכים של רובוטיות מתקדמות עם אוטומטית רגילה.

לפתח מוצר חדש ולספוג את הבדיקות והפידבקים או לשדרג טכנולוגיה חדשה זה שתי גישות שונות.

בוא תנהג בתיבות הפלנטאריות החדשות של ב.מ.וו ותראה כמה שאתה טועה לחלוטין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 78
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הציבור משלם מחירים מופקעים על משפחתומטיות יפניות פשוטות. אם אתה לא רואה את זה ככה, זכותך. זו דעתי.

אחלה שיווק אבל עדיין:

מאזדה 3 1500 זה 15.29/4000 ו 120/6000

קורולה 2017 1600 זה בהתאמה 16.3/4400 ו 132/6400

אתה רואה פה משהו מיוחד?? כי אני לא...

צריכת דלק? מעניין כמה עושה מאזדה 3 בעיר\בחוץ? נניח 10 ו 15 בעולם האמיתי? אז איפה בדיוק הייחוד של הסקייאקטיב בא לידי ביטוי.

עם כל זה שאני לא מת על VAG בגלל ה DSG, אני כן יכול להבין את מי שקונה VAG. לפחות אתה מקבל רכב שמאיץ מהר יותר משמעותית יחסית לסגמנט ו\גם חסכוני בד"כ עם זמינות כוח גבוהה וזה כן חשוב בנהיגה עירונית בעיקר.

מוזר שבחרת להשוות מול ה-1.5 של מאזדה, שכן, כבר מזמן גם בגרסאות הבסיסיות מוכרים רק את המנוע 2.0.

לא יצא לי למדוד צריכת דלק במאזדה 2.0, אבל מביקורות ראיתי שבבינעירוני אתה יכול לקבל 1 ל-18 ללא נהיגת סבתא. ממנוע של 165 כ"ס זה מרשים ביותר, אתה לא יכול להתכחש לזה.

וכן, את זמינות הכוח שיש לרכבי טורבו עם מנועים צנומים, אי אפשר לקחת, אבל גם שם יש לא מעט שיווק.

כמו שאמרת מקודם, בעיר במהירויות נמוכות יחסית התאוצות הם מעולות, וזה מרגיש אחלה.

אבל מחוץ לעיר איפה שהרכבים הללו מבלים את רוב זמנם, כשהטורים קצת עולים, בתאוצות ביניים במהירויות תלת ספרתיות, זה כבר משמעותית פחות מרשים לעומת מנועים אטמוספרים ובטח אל מול כאלה עם תיבה קרבית כמו המאזדה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא תנהג בתיבות הפלנטאריות החדשות של ב.מ.וו ותראה כמה שאתה טועה לחלוטין.

לא קשור.

ואם אפשר בלי הזמנות,אני לא חברה שלך.

עריכה אחרונה על ידי halperin96

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי שאלה אחרת: למה מאזדה לא משתמשת בגיר רציף? הרי יש חברות גדולות כמו טויוטה סובארו והונדה שיש בחלק מכלי הרכב שלהן גיר רציף, אז למה במאזדה מעדיפים גיר פלנטרי?.

כמו שאחרים אמרו לפניי, גיר רציף נותן תיאורטית טווח גדול של יחסי העברה, בפלנטרי כל יחס העברה זה גלגל שיניים נוסף.

מכאן אפשר לכייל גיר רציף בקיצון אחד לחסכון בדלק, כל הזמן לשמור על סל"ד נמוך (במנועי טורבו זה גם יכול להיות מתחת לסל"ד שהטורבו פעיל בו) גם כשהמהירות עולה, ואז המנוע באותו סל"ד, יחס ההעברה זז והמהירות זזה.

אפשר גם לכייל לקיצון השני, כל הזמן לשמור על סל"ד ברצועת הכוח, בין מקסימום מומנט למקסימום הספק.

תנחש לאן מכיילים את התיבות הרציפות במכוניות נוסעים? קל וחומר עם כל הממוצעי זיהום וכו'.

אמנם אצלנו מאזדה היא מותג יחסית גדול ומרכזי, אבל בעולם היא מותג קטן מאוד, נישתי כמעט, שמכוון ל"זום זום", וגיר רציף הוא לא זום זומי בעליל.

אבל .. היבואן החליט שלנו לא מגיע, אז בקומבינה קלאסית אנו מקבלים את המנוע הקודם, ולכן הנתונים בארץ נראים שונה.

אם כבר להתלונן על מזדה אז זה על המתלה האחורי הפשוט שהחליף את העצמאי בדור הקודם ('זום זום' עלק).

זאת לעומת הקורולה ששמרו על מתלה אחורי עצמאי בכל הגרסאות (בשונה מהגולף, הפוקוס, האוקטביה בגירסאות העממיות).

סקייאקטיב G משווק גם בדור הזה בעולם, זה לא קומבינה בשבילנו, הסקייאקטיב X הוא גרסה נוספת, גבוהה מהסקייאקטיב G.

המנוע 1.5 הלך מההיצע.

אגב בארה"ב ה-3 החדשה משווקת גם עם מנוע 2.5 ליטר המוכר מדגמים אחרים, זה לא אומר שמנוע 2 ליטר הוא קומבינה.

הבנתי שאילו היו מייבאים את הסקייאקטיב X זה היה מציב את ה-3 עם המנוע הזה בסביבות 175 אלף שקל, והם לא מאמינים (וכנראה צודקים) שהם יכולים להתחרות עם ה-3 בסביבת מחיר כזו.

לגבי המתלה האחורי - אני מחליף מ-3 דור 3 ל-3 דור 4 בקרוב, אני אעלה רשמים בנושא.

אם כי ביקורות בחו"ל טוענות שבפועל אין הרבה הבדל. יש גם אחד שמסביר מה ההיגיון בזה, שכיול של מתלה רב חיבורי זה הרבה זמן וכסף, ואת הכסף הזה השקיעו בהרבה דברים אחרים כמו האינטריור והמדיה וה-GVC Plus.

בטח מתישהו בחודש הקרוב אקבל את ה-3 החדשה ואני אעלה רשמים לאחר מכן ולאחר תקופה נוספת (סוג של רשמים לאורך זמן)

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אם מאזדה בוחרת להישאר מאחור עם מכלולים מכאניים וותיקים שמבוססים על טכנולוגיה ישנה (ולא משנה כרגע אם זה בעקבות שיקול כלכלי, אידאולוגיה או חשש מהלא נודע) כפי שאתם טוענים, מדוע מאזדה לא מתמחרת אותם באופן כזה שיצדיק לקנות רכב שנמצא בעמדת נחיתות בפן הטכנולוגי? כי להבנתי, מאזדה מתיימרת להיות רכב עממי לאנשים "פשוטים", אז ההיגיון אומר שגם המחיר אמור להיות "פשוט" כדי להיות אטרקטיבי לאותם אנשים "פשוטים".

זה שמזדה בחרה להישאר עם טכנולוגיה "מוכחת" ולשפר ביצועים מבלי לפתח מחדש יותר מדי לא עושה את הרכב זול יותר לייצור. המיכון ועלויות הייצור וגם נפח הייצור שאינו מאפשר הוזלה גדולה משאירים את המחיר כפי שהוא. כלכלה בסיסית.

אילו מזדה הייתה יכולה להגדיל כושר ייצור העלות ליחידה אפשר שהייתה יורדת. כרגע החיסכון מושג בשימוש במרכיבים ומכלולים זהים בכל קשת הדגמים שלה.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Dsg זה חרא של גיר, אני לא מבין למה מישהו משתמש בזה. היפנים בעיקר משתמשים ב CVT שזה הגיר המושלם אבל מי שרגיל להעביר הילוכים שונא את הפעולה של ה CVT.

מזדה העיקרון עושים הכל הפוך, הם עכשיו הגדילו את נפח המנועים שלהם בשביל להוריד את זיהום האוויר וצריכת הדלק.

CVT אינו מושלם בשופ אופן, הוא רק מאפשר תגובה חלקה במעלה ומורד הילוכים , אבל הוא "צרחני" ומסרס ובשילוב למנועים "חלשים" הרכב כולו הופך ל"עגלה"

רובוטי כפול מצמד מהיר בתגובה מגיר פלנטרי ומפחית הפסדי העברה. נראה לך שפורשה היו בוחרים בגיר רציף לרכב מרוצים?

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

עזבו אתכם מהסברים טכניים, רציונליים, חווייתיים או כלכליים.

מהצד של המוסך (זה שמטפל גם ברובוטיות של פורד וגם בפלנטריות של מאזדה) - שיישארו עם הפלנטרית :-P

עדי

מרכז שירות שי לי - מורשה יבואן לרכבי פורד ומאזדה. רחוב היוזמים 12 אור יהודה, טלפון: 03-5333082
מוסך הסדר לחברות הביטוח מגדל, מנורה, ביטוח ישיר, 9 מליון, איילון, שירביט וליברה.
לחנות האונליין של שי לי עם הנחות ומבצעים לחצו כאן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סקייאקטיב G משווק גם בדור הזה בעולם, זה לא קומבינה בשבילנו, הסקייאקטיב X הוא גרסה נוספת, גבוהה מהסקייאקטיב G.

המנוע 1.5 הלך מההיצע.

באירופה (שאנו "כאילו" משתייכים אליה מוטורית...) אתה יכול להזמין את ה 3 או ה CX3 עם ה X, בארץ לא. שם זה דווקא להיט. ליבואן פתרונים. אני מניח שזה נופל תחת סעיף 'יודע צדיק נפש בהמתו'.

בטח מתישהו בחודש הקרוב אקבל את ה-3 החדשה ואני אעלה רשמים לאחר מכן ולאחר תקופה נוספת (סוג של רשמים לאורך זמן)

ללא קשר, זו כנראה בחירה נבונה ללכת על מנוע מוכח.

השילוב של סופרצ'ג'ר ששולט בתערובת (במקום לדחוס אוויר לתא בערה עבור כח נטו), עם הצתה היברידית דחיסה-ניצוץ, נראה לי שאפתני מדי כשהטכנולוגיה בשוק מספר קטן של חודשים והרכב לא בליסינג :-)

כיום: סקודה קודיאק 1.5, פיג'ו 108 1.2
לפני: סקודה אוקטביה  *  סיטרואן C2VTS ❤️ *  פיג'ו 206  *  מזדה 3 * רובר 214SI ידנית ❤️ * מזדה לנטיס  * פורד אריקה ידנית
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באירופה (שאנו "כאילו" משתייכים אליה מוטורית...) אתה יכול להזמין את ה 3 או ה CX3 עם ה X, בארץ לא. שם זה דווקא להיט. ליבואן פתרונים. אני מניח שזה נופל תחת סעיף 'יודע צדיק נפש בהמתו'.

בדקתי איתם, לטענתם במחיר שהיצרן הציע את ה-X, כולל מיסוי וכו' זה היה מביא את ה-3 למחיר של 175K, לא רואה איך מוכרים מאזדה 3 (שהיא לא MazdaSpeed) ב-175K, אם המספרים נכונים, הם צודקים.

וזה למרות התרשמות שמבחינת אינטריור ה-3 נמצאת צעד קדימה לפני כל המתחרות.

בכל מקרה, גם באירופה (וגם בארה"ב) אתה יכול להזמין את ה-3 או ה-CX30 (ה-CX3 לא רלוונטית לכאן, היא דור קודם של סקייאקטיב) עם מנוע G או מנוע X.

ללא קשר, זו כנראה בחירה נבונה ללכת על מנוע מוכח.

השילוב של סופרצ'ג'ר ששולט בתערובת (במקום לדחוס אוויר לתא בערה עבור כח נטו), עם הצתה היברידית דחיסה-ניצוץ, נראה לי שאפתני מדי כשהטכנולוגיה בשוק מספר קטן של חודשים והרכב לא בליסינג :-)

ליסינג ליסינג.

ואני יכול לנחש שאם ה-X היה כאן עם תג מחיר של 175K התשלום החודשי לליסינג היה גבוה בהרבה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא היתה פעם איזו הנחה במיסוי על רכב עם 'ציון ירוק' גבוה? ביטלו את זה?

לפני: סקודה אוקטביה  *  סיטרואן C2VTS ❤️ *  פיג'ו 206  *  מזדה 3 * רובר 214SI ידנית ❤️ * מזדה לנטיס  * פורד אריקה ידנית
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשאלתך באשר לרכבים היקרים - התיבה מוגבלת במומנט שהיא יודעת לעמוד בו, היא לא יכולה לעמוד במומנטים ובמשקלים של הרכבים הגדולים והחזקים.

ומה עם הקלאצים הרטובים? מה המגבלה שלהם? האם הם אינם יכולים לעמוד בכך?

ומה עם הג'טה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין יש, אבל כל כמה שנים מעלים את התנאים.

יש מי שיטען שזה בגלל פגיעה בהכנסות, יש מי שיטען שזה כדי לעודד יבוא של רכבים פחות מזהמים.

ככה שזה דיי קשה לקבל את ההנחות האלה, שהן גם מוגבלות בסכום

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה עם הקלאצים הרטובים? מה המגבלה שלהם? האם הם אינם יכולים לעמוד בכך?

ומה עם הג'טה?

הרטובים יותר אמינים וחזקים. מנסיון אישי עם DSG7 באוקטביה, לעומת DSG6 רטוב בקודיאק, אין מה להשוות.

ולא רק אצל VAG ... גם יונדאי העיפה את הגיר כפול המצמד היבש שלה לטובת גיר חדש עם מצמדים רטובים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קשור.

ואם אפשר בלי הזמנות,אני לא חברה שלך.

אתה מטעה עם ההצהרות שלך,בוודאי שזה קשור,אם אתה רוצה לך לעשות מבחן בסוכנות ב.מ.וו וגם תמצא חבר חדש..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1523 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...