Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התראת נורת מנוע כתומה בפיג'ו 308sw שנת 2017

אלוןז
שימו לב! השרשור הזה בן 1428 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

רכשתי לפני כשבוע וחצי פיג'ו 308sw שנתון 2017 (עליה לכביש בינואר 17) מלובינסקי טרייד.

הרכב עבר בדיקה במכון "צ'ק פוינט" בחיפה ונאמר שם שהרכב במצב מצוין מלבד כמה דברים קטנים.

נסעתי על הרכב בדיוק שבוע ואז נדלקה נורת מנוע כתומה + התראה בצג "Engine fault: have the vehicle repaired".

לקחתי את הרכב למוסך "יורו 2016" בכרמיאל (מוסך יבואן מורשה), שם בדקו אותו יומיים אבל לא מצאו שום תקלה. למיטב הבנתי, הם איפסו מחשב מנוע וכיילו חיישנים וכן בדקו תקינות מצבר וכל מיני גורמים חשמליים, אבל כאמור לא נמצא דבר.

היום בבוקר נסעתי לעבודה וכעבור 40 דק נסיעה שוב נדלקה הנורה.

למישהו קרה דבר כזה בעבר או יש כיוון מה יכולה להיות הבעיה?

נקודות נוספות לציון:

* במעמד הרכישה לובינסקי החליפו לי מצבר לאחד שמתאים למערכת ה-eco. יכול להיות שגרמו לבעיה בעת ההתקנה?

* טרם הרכישה, הרכב עמד מספר חודשים במגרש ולא ידוע כמה הניעו או נסעו בתקופה זו.

תודה רבה.

פיג'ו 308sw רכישה מלובינסקי_10.jpg1582061808983_22222-7644.pdf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי את הקובץ שצירפת, הנה סיכום של מה שכתוב שם:

הרכב נמסר בינואר 2017 חדש עם 0 ק"מ.

באפריל 2017, אחרי 15 אלף ק"מ הרכב הגיע על גרר והוחלפו המצתים.

ביוני הרכב כבר עם 28 אלף ק"מ, מבוצע טיפול.

בספטמבר הרכב כבר מגיע ל-45 אלף ק"מ, מבוצע טיפול נוסף בו מתגלה כי מצת אחד שבור.

באוקטובר הרכב עובר תאונה ומבוצע טיפול פחחות שכולל בין השאר החלפת פגוש ופנס.

בנובמבר נדלקת נורית אזהרת מנוע ושוב מתגלה מצת שבור. הרכב כבר עם 54 אלף ק"מ.

בדצמבר מתגלה כי רצועת האביזרים סדוקה והיא מוחלפת.

בפברואר 2018 הרכב חוגג יום הולדת שנה ו-75 אלף ק"מ. מוחלפות רפידות בלם.

חמישה ימים לאחר מכן עוד תאונה ושוב מוחלף פגוש אחורי.

באפריל שוב נדלקת נורת מנוע. הפעם מתגלה לכלוך בשסתום חשמלי ועוד פעם רצועה מתפוררת. על הדרך גם מחליפים משאבת ואקום.

חולף לו חודש נוסף והרכב מגיע שוב למוסך כי המנוע מקרטע ויש ריח חזק של דלק. מוחלף צינור דלק.

13 יום לאחר מכן ב-17 במאי 2018 - טיפול 90 אלף ועדכון תוכנה למנוע.

בשלב הזה ככל הנראה בעל הרכב מתיאש ממנו והוא נשאר לעמוד במגרש.

אין ספק שהרכב במצב מצויין מלבד כמה דברים קטנים:

1. הרכב נסע המון, 75 אלף ק"מ בשנה.

2. התקלות ברכב התחילו שלושה חודשים לאחר שעלה על הכביש.

3. תקלה חוזרת של מצתים שבורים.

4. תקלה חוזרת של רצועת מתפוררות.

5. הרכב הגיע למוסך מספר פעמים על גרר.

6. שתי תאונות.

אני הייתי קודם כל בודק את המצתים.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרכב שלי היו תקלות דומות שנגרמו בגלל רצועת התזמון המתפרקת וגרמו לסתימה של שסתומי ה-VVT.

לובינסקי כיבדו את האחריות שלהם כדאי לך לפנות אליהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב עבר טיימינג לפני כ - 10K. הסבירות שרצועת הטיימינג לא תקינה מזערי. ייתכן שעכשיו הוא חווה תוצאות של נזק משני שנגרם מהרעבת שמן או פירורים שלא נוקו היטב.בדוק אלו קודי תקלה מופיעים באיבחון שלהם ובקש מהמוסך התייחסותו לקודים אלו בתור התחלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב עבר טיימינג לפני כ - 10K. הסבירות שרצועת הטיימינג לא תקינה מזערי. ייתכן שעכשיו הוא חווה תוצאות של נזק משני שנגרם מהרעבת שמן או פירורים שלא נוקו היטב.בדוק אלו קודי תקלה מופיעים באיבחון שלהם ובקש מהמוסך התייחסותו לקודים אלו בתור התחלה.

איפה אני מוצא את הקודים האלה? זה קודים קבועים של פיג'ו או שרלוונטיים רק לדגם הנ"ל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבקש מיועץ השירות במוסך, שאל אותו מה היו קודי התקלה כשסרקו את הרכב. במידה ועשו משהו ברכב זה אמור להופיע בכרטיס העבודה. כשרכשת את הרכב וביקשת היסטוריה מלאה, בכל טיפול שנעשה מופיעים קודי תקלה שהופיעו בחיבור קורא תקלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

היי

אני יודע שעבר הרבה זמן, אבל נזכרתי שלא עדכנתי מה היה בסוף ומעדיף שכן אנשים ידעו. 

כפי שציינתי, הרכב נבדק במוסך יורו 2016 במשך יומיים אך לא מצאו דבר ושחררו אותי לדרכי לאחר איפוס/כיול מחשב מנוע. התקלה חזרה למחרת. 

בעצת לובינסקי טרייד, לקחתי את הרכב למוסך "צמרת" בצ'ק פוסט. 

שעה וחצי (!) לאחר הכנסת הרכב למוסך, כבר מצאו את הבעיה: vvt יניקה לא תקין (בדומה למה שאמר דוב המערות). 

החליפו, לקחו 800₪ כולל הכל ולובינסקי טרייד שילמו במסגרת האחריות בלי שום בעיה. 

מאז אני נוסע על הרכב ללא בעיות עד כה. 

בקיצור, לא יודע אם למישהו יש ניסיון עם יורו 2016 מכרמיאל, אבל מבחינתי הם פישלו פה בענק וסתם שיגעו אותי. 

תודה רבה לכולם על העזרה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1428 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...