Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קניית מכשירי חשמל לדירה - אודה לעזרתכם.

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 1415 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לדירת רווקים, החלטתי ללכת על חדש.

אני לא רוצה להתפרע יותר מדי אבל גם לא רוצה להתקמצן אז אני אלך על משהו באמצע.

כרגע אני צריך:

מקרר יספיק לי 150-200 ליטר ?

תנור בילטאין בגודל סטנדרטי. (ללא כיריים)

מכונת כביסה

מייבש כביסה

מיקרוגל - אקנה משהו סיני פשוט בבית יש akai והוא אחלה.

כדאי שכל המכשירים יהיו בדירוג אנרגטי A יש טעם או שההבדלים זניחים?

הבנתי שמקררי שארפ אמינים.

לגבי השאר - bosch/siemens/constructa ?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מקרר הייתי קונה קצת יותר גדול. לאמא שלי קניתי לפני כ-4 שנים באייר של 300 ליטר בערך, נראה לי שזה גודל טוב, אם כי בדירת הרווקים שלי (לפני הרבה שנים) מקרר יותר קטן, עד כמה שאני זוכר בסביבות 200 ליטר, סיפק את הצרכים.

לגבי שאר המוצרים - BSH נחשב בדרך כלל מותג טוב, אבל בפורום הזה יש לא מעט אנשים שהעדיפו מכשיר מדבקה זול "חד פעמי" ולא התאכזבו. מעונות הכביסה מתוצרת זו שהחזקתי (בעלות פתח עליון) היו האמינות ביותר עם אורך חיים סביב 7 שנים , לעומת 2-4 שנים למותגים אחרים.

מכונת הכביסה לא צריכה מיליון תכניות אלא 3 בלבד - כביסה רגילה, כביסה עדינה וסחיטה בלבד. כמובן שאין מכונות כל כך פשוטות, אבל לא צריך פרארי. גם במייבש הדי משוכלל שלי כפתור התוכניות לא זז ב-5 השנים האחרונות.

מבחינת שרידות - מכונת כביסה מתכלה יחסית מהר, מדובר במוצר שסובל מחיים לא קלים. אלה עם פתח עליון יותר נוחות, אבל אורך החיים שלהן פחות מזה של בעלות פתח קדמי.

תנור בילט אין - הקודם שלי היה בוש שאכזב, אבל כנראה שמה שהרס אותו היה מעבר דירה. בשנים האחרונות יש אלקטרולוקס יחסית פשוט שבינתיים נראה טוב, בניגוד למכונת כביסה מתוצרת זו שהיתה לי בעבר וכשלה אחרי 4 שנים הושלכה לאחר ששני תיקונים יקרים לא החזיקו מעמד שבוע

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבית הוריי - מכונת כביסה, מייבש כביסה, מדיח כלים. כולם של Siemens/Bosch

זוכים לאמינות טובה ועובדים שנים רבות ללא תקלות ופועלים במרץ.

טכנאי הוזמן פעמים ספורות.

אקנה מכונה עם פתח קדמי מכיוון שהמייבש ישב מעל מכונת הכביסה.

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה התקציב לכל הסיפור?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי נכון להיום

מקרר Haier HRF456 שהוא 440 ליטר, עלה למיטב זכרוני קצת פחות מ-4000 שקל, משמש אותנו גם כזוג וגם כמשפחה, לפני כן היה Normande כלשהו של בערך 350 ליטר שהחזיק כמה שנים טובות, ועלה בערך 2400 בזמנו. הספיק לנו כזוג אבל כל הזמן היה עמוס מדי.

תנור בילט אין יש לי של סימנס שקניתי מאחד מבעלי הדירה ועדיין עושה עבודה טובה, אישית כנראה שהייתי קונה דגם דומה של בוש (יותר זול)

מכונת כביסה - הייתה פעם Candy שנקנתה בגלל שהמידות שלה היו רוחב 60 ס"מ, גובה 80 ומשהו שזה כמו כולם, אבל עומק 50 ס"מ, והכניסה לממ"ד עם נקודת המים והביוב הייתה ברוחב 54 ס"מ, הוחלפה בסטנדרטית יחסית של LG שעושה עבודה מצוינת, אבל התוכנית הקצרה מעט ארוכה (41 דקות עם סחיטה ב-1200 סל"ד).

מייבש כביסה - גם נקנה מבעל דירה לשעבר, בוש מחודשת (כלומר גם יד 2 וגם מחודשת), עושה עבודה מצוינת, עם חיישני לחות שעובדים מצוין, צריך לשים לב שחלק מהמכונות עם יציאת אוויר חם, הן צריכות להיות במקום פתוח ומאוורר או לחבר שרוול ליציאה החוצה, חלק מהמכונות עם קונדנסור (מעבה), הוא הופך את החום הזה לעיבוי (מים) שהולכים למגירה שצריך לרוקן מדי פעם.

מיקרוגל - קודם בוחרים לפי הגודל שאתה צריך, אח"כ אלקטרוני או מכני, ובסוף את המותג

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי מייבש - חלון פתוח אינו מספיק, ובלי שרוול לפינוי האויר החם והלח תזכה להרבה עובש.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי מייבש - חלון פתוח אינו מספיק, ובלי שרוול לפינוי האויר החם והלח תזכה להרבה עובש.

אם זה לא היה ברור מההודעה שלי אני אדגיש עוד יותר

מקום מאוורר ופתוח, לא חדר עם חלון פתוח, לא חדר עם דלת פתוחה, מקום מאוורר ופתוח, כמו מסתור כביסה פתוח

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי באותו מצב שלך לפני חודשיים-שלושה, אתה יכול לסגור את כל זה ב-5K ואפילו פחות.

מה שאני קניתי (הכל כולל הובלהו התקנה):

מקרר Sharp SJ-2130, מאבי סופר, 1,800 ש"ח

מכונת כביסה Midea MFG70ES1203 אם אני לא טועה (הציעו לי לשדרג לדגם של 2020 בעוד 50 ש"ח, ראיתי שבכל מקום אחר הוא נמכר במעל 1,400 ש"ח אז אמרתי למה לא), מדיגיטל אלקטריק, 1,200 ש"ח

את המיקרו הזה של גולדליין, מלסט פרייס, 340 ש"ח (כמו שאמרת, מוצר פשוט, לא צריך יותר מזה)

כתנור קניתי טוסטר אובן של Graetz (גם מלסט פרייס, רואה שאזל מהמלאי) שהוא תכלס כמעט בגודל של תנור (42 ליטר), אתה בטוח שאתה צריך תנור בכלל?

כנ"ל לגבי מייבש - למה לא לתלות את הבגדים על חבל/מתקן ייבוש (גם יותר "בריא" להם)? ואם בכל זאת זה חשוב לך, מייבש מוצר מאוד פשוט, אתה יכול ללכת על הכי זול והוא ככל הנראה יעשה את העבודה.

את כל הנ"ל רכשתי אחרי מחקר שוק מקיף, יכול בכיף לחסוך לך זמן ולהשתמש ברשימה הזאת :-D

*מצד שני, אני לא ממש יכול לתת חו"ד אישית עליהם כי לצערי אני לא ממש גר שם עדיין. אבל המקרר עובד בסדר מאז שנרכש וגם המיקרו סבבה, אם זה עוזר במשהו.

עריכה אחרונה על ידי Blaz00r
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדירת רווקים, החלטתי ללכת על חדש.

זו דירה שכורה?

אם כן לא הייתי משקיע במכשירים יקרים ומסתפק במותגי מדבקה, שלא יכאב הלב אם יהרסו\יעזבו אם וכאשר תצטרך לעבור דירה.

הייתי שוקל טוסטר אובן, במקום תנור בילט אין, במידה ויש מקום. אמור להספיק לרווק שגר לבד.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בתור זוג שנים חיינו עם טוסטר אובן, הדבר היחיד (שאנחנו גם ככה לא עושים הרבה) שהוא לא עושה למיטב ידיעתי זה עוגות.

אם זו דירה שכורה - קח בחשבון שיש מוצרים שנשחקים המון במעבר דירה או תזוזות (כמו מכונת כביסה למשל).

בדיעבד מראש הייתי קונה מקרר גדול וטוב יותר (כמו ההאייר שיש לי עכשיו) ולא משהו ביניים, ואם אתה לא אופה אז מסתפק בטוסטר אובן גדול.

לגבי המייבש - מבין אותך, לדעתי רק כדאי להשקיע מספיק במייבש שיש לו חיישני לחות, ככה אם הבגדים כבר יבשים הוא לא יפעל עוד שעה סתם, ואם הם לא יבשים הוא יאריך את התוכנית ולא תצטרך להפעיל עוד סבב.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם תקציב 10-11K אתה לא צריך להתפשר על מותג ועל פיצ'רים, אתה יכול לקנות את כל מה שרצית ואפילו ברמה גבוהה.

אם ברצונך לקנות מוצרים "זמניים", כמו שכתבו מעלי, אפשר לחתוך את התקציב בחצי.

אישית אני אומר שאם יש לך 10K שמוקדשים לנושא, תקנה בהם ותהנה אבל זה סובייקטיבי.

בכל מקרה, דוגמא (מחירים של יבואן רשמי):

מכונת כביסה אלקטרולוקס EW6F5722ABM במחיר 1600 ש"ח

מייבש כביסה אקלטרולוקס EW6C5722 במחיר 1600 ש"ח (לדעתי עדיף קונדנסר)

תנור אפייה בילטאין אלקטרולוקס EOB5417AOX במחיר 1800 ש"ח

מיקרוגל דלונגי DL-2020 במחיר 400 ש"ח

מקרר 347 ליטר של האייר HRF380W במחיר 1600 ש"ח או שארפ SJ2131 ב-2400 ש"ח

יצא 7000-7800, לך תפנק את עצמך במדיח כלים... (של אלקטרולוקס כמובן :-P )

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר לשחיקה של המוצרים במעבר, יש עוד אילוצים.

אתה יכול לקנות מקרר יקר ומדהים, אבל בעוד שנה תרצה לעבור לדירה שדורשת מקרר בגודל אחר, או שכבר יש מקרר.

יכול להיות שבדירה הבאה כבר תהיה מכונת כביסה, או שנכנסת רק מכונה עם פתח עליון, אין מקום לתנור בילטאין וכו.

לכן, לדעתי, לא משתלם להשקיע בשלב הזה של החיים, במוצרים יקרים.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...